Razkazovanje stanovanja oz. hiše (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


alda -> Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 8:39:11)

Stvar je sledeča: prejšnji vikend imeli obisk enih znancev. Vse lepo in prav,bili smo v spodnjem delu hiše,kjer sta kuhinja in jedilnica ter dnevna skupaj, kopalnica, Wc, igralnica in garaža ter kurilnica.
In včeraj slišim, da nisem bila nitii toliko prijazna, da bi jim pokazala oz. razkazala zgornje prostore.
HALO???
Marička,tudi sama ne hodim na oglede hiš oz,stanovanjTo storim le na željo tistega, ki me povabi, oz.mu tudi jaz pokažem, razkažem,..tistemu, ki želi videti,oz. sam pove...
Nimam res te navade, zdaj pa prosim povejte mi, kaj naj naredim v prihodnje, da ne bom izpadla kot neprijazna gostiteljica, ki noče razkazat svoje rezidence!oz. da ne bom komu vsilila ogleda, pa si tega ne želi-kot jaz npr.
Naj pa že takoj povem, da mi je to totalno mimo, razen seveda ko grem prvič h komu, pa še to ponavadi vprašam samo za wc!




LuLu -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 8:46:04)

IZVIRNO SPOROČILO: alda
Naj pa že takoj povem, da mi je to totalno mimo, razen seveda ko grem prvič h komu, pa še to ponavadi vprašam samo za wc!

Tudi meni... čisto nepotrebno. Niti mene ne zanima, kje imajo drugi ostale prostore in kako izgledajo, niti jaz vsakemu ne kažem svojih. Mislim, da ti ni treba to delati, če ne želiš. To je čisto jasno, da je to tvoj dom in ga kažeš, komu in koliko pač želiš.
Ne vem ali so to kake stare navade, ker ko sem bila mlajša, vem, da sem s starši vedno na prvem obisku gledala prostore njihovih znancev.
Pri meni je tako, da skrivam nič nena, razkazovati se ne mislim, mogoče pa bi tebi bilo lažje, po tej izkušnji, da  goste vprašaš, če si želijo videti ostale prostore.




alda -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 8:50:50)

Ma saj zgoraj so naši spalni prostori/4/ in wc in to je naše intimno in mi je res mimo komu to razkazovat [sm=zmeden.gif].
No bi jih pa lahko peljala v mansardo,kjer je cel prostor ena sama ropotarnica in bi meli kaj prežvekovat cel mesec [sm=jezicek.gif][sm=zmeden.gif][sm=jezicek.gif]




arabela* -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 8:51:55)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma saj zgoraj so naši spalni prostori/4/ in wc in to je naše intimno in mi je res mimo komu razkazovat spalnic in otroških sob [sm=zmeden.gif].
No bi jih pa lahko peljala v mansardo,kjer je cel prostor ena sama ropotarnica in bi meli kaj prežvekovat cel mesec [sm=jezicek.gif][sm=zmeden.gif][sm=jezicek.gif]


pravilno si naredila.
če kdo izrecno želi videti, pa bo valjda vprašal če lahko pogleda. Jaz tud ne bi sama od sebe nekomu vsiljevala, da naj pogleda prostore[sm=smiley1.gif]




ronja -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 9:17:10)

Alda, hehe, smo meli na morju obiske, ki so podobni - strašansko jih zanima, kako je hiša urejena... no, ti so povedali, da komaj čakajo, da vse pofirbcajo in ni bilo problemov. Meni je to ful hecno, ker mi je čisto vseeno, kako ma kdo zrihtano (ok, da kako idejo pobereš, če je kaj praktično ali luškano, ampak to bolj mimogrede), pridem na obisk k tistemu zato, da bom čvekala z njim, mi je vseeno, v kateri sobi;). Mogoče sem zdaj bolj pozorna, ker ravno hodimo na oglede stanovanj, ampak moram priznat, da mam že teh dovolj;). Ampak enim pa to fuuuul pomeni. Meni tudi ni šlo v glavo in nisem vedela, da je to treba. Ne vem, jaz se ne sekiram preveč: če se spomnim ali če kdo reče, pokažem, če mi dete spi, ne bom niti pod razno kazala sobe, kjer spi, ker ga ne budim, pa pika. Ti, če ti ne paše, pač rečeš, da zgoraj mate pa spalnice in je vaše kraljestvo, pa se nasmeješ, ap je.[sm=smiley1.gif]
Sicer pri nas doma teh problemov ni, ker je tako malo, da si ljudje takoj vse lahko ogledajo, ker nekam morajo it in ni prav veliko izbire[sm=smiley36.gif] Intime tu ni, ker se vse vidi, ampak me to ne moti.




Zora* -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 9:36:19)

Mi smo ponudili "ogled stanovanja" le takoj po selitvi na prvih obiskih prijateljev in sorodnikov s katerimi se tudi tako veliko družimo. Drugi so pa tudi takoj po selitvi morali kar sami prosit, če so hoteli videt. 

Za te tvoje znance pa velja rek, da kdor jezika špara kruha strada. Čeprav sedaj pa jezika ne šparajo. Tebi niso rekli, da bi si radi ogledali, drugim pa razlagajo kako neprijazna gostiteljica si [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Hm, takim pa jaz sploh ne bi razkazovala svojega stanovanja.




alda -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 9:50:27)

Saj jaz sem naivno dete,pa mislim da če jaz grem na obisk h komu zarad njega samga in ne zaradi firbca past,da so takšni vsi!
Ma zdaj kar neki premišljjem, da jim drugič ko se spet prikažejo sploh vrat ne odprem [sm=jezicek.gif]




tečla -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 9:55:26)

Če je tebi mimo razkazat tvoje stanovanje oz hišo, bodo pač moral sprejeti da ne pokažeš. Kakršnikoli so tvoji razlogi je v tvoji hiši še vedno tvoja odločitev komu boš ozroma ne boš kaj pokazala. Užaljenost gor ali dol.
Jaz tudi vsakemu ne razkazujem stanovanja, moja spalnica je moja intima in tja imajo vpogled le redki, kdor pa tega ne more sprejeti pa pač naj razlaga okoli kako neprijazna gostiteljica sem. Preslišmi in normalno živim dalje.




Najaa -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 10:51:39)

LuLu lažeš! meni si vse razkazala! [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Drugače pa jaz nikoli nisem bila navajena (še od malega mislim), da bi se komu kazalo hišo, kjer smo živeli... Obiski so bili v dnevni sobi ali kuhinji, ostali prostori pa ali zaprti ali če smo se otroci igrali... Se mi zdi, da je to kasneje postalo "moderno", da ljudje pričakujejo, da jim vse razkažeš. Jaz sicer nič ne skrivam in bolj domačim ali tesnim rada pokažem, ampak sama ko nekam pridem prvič niti ne pomislim na to, da bi mi naredili hous tour. [sm=smiley36.gif]




josephine27 -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 11:00:10)

Pri nas je to nekako v navadi ob vselitvi nepr. če se kdo vseli v novo hišo, da potem ko ga prvič obiščeš pokaže ali pa na vselitveni zabavi se povadi vse razkaže vsem. Drugače pa ne. Sicer če pridejo družinski prijatelji potem gredo otroci tudi v sobo, drugače so pa obiski kuhinja, dnevna soba, terasa pa kopalnica.




LuLu -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 12:21:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

LuLu lažeš! meni si vse razkazala! [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] 


Če si se pa že na vratih drla, Pokaži mi!! Vse mi pokaži!! Vse hočem videti!! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Jassika -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 12:26:17)

Imaš pa celo take primerke, kot je priajteljica od moje mami, ki ji je vsakič, ko je prišla na obisk kar sama povsod vstopila (odpirala omare itd) in še komentirala kaj bi blo za pospravit. In to je delala čisto vsakič, ko je prišla. pa ji je mAti povedla, da tega ne mara. jaz sem jo samo vprašala zakaj ne naredi reda. No 1 x ga potem je in sedaj se ne obiskujeta več [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/img]




mateyka -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (21.9.2012 12:26:48)

men tud ne pade na pamet da bi kazala spalnice gostom, sorry. ne vem zakaj - da sprobajo jogi? [sm=jezicek.gif]
če je pa kdo zainteresiran iz dizajnerskega stališča, pa nej reče; whats the big deal - kva jamrat pol, ko nič ne rečeš? [sm=zmeden.gif] jaz se pač ne bi sekirala, njihov blem, če so bli tiho [sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (23.9.2012 10:21:42)

Pri nas je tudi navada, da če se kdo preseli ali si zrihta stanovanje, da ponavadi povabi na vselitveno fešto in potem se takrat kao pričakuje, da se obiske malo popelje okrog po hiši/stanovanju ... itak na tako fešto niso povabljeni kar eni, ampak samo bližnji prijatelji ... če pa kar tak pridemo h komu na obisk, potem pa itak da ne pričakujem ogleda ... če mi želi pokazat, ok pol grem pogledat, če pa ne pa itak da nebom sama rekla.




Najaa -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (23.9.2012 13:52:53)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

LuLu lažeš! meni si vse razkazala! [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]  


Če si se pa že na vratih drla, Pokaži mi!! Vse mi pokaži!! Vse hočem videti!! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]   [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]



Jaaaaaa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek.gif[/image] ti si se drla, da moram takoj vse pogledat!




pelin -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (23.9.2012 14:20:47)

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


Pri nas je tudi navada, da če se kdo preseli ali si zrihta stanovanje, da ponavadi povabi na vselitveno fešto in potem se takrat kao pričakuje, da se obiske malo popelje okrog po hiši/stanovanju ... itak na tako fešto niso povabljeni kar eni, ampak samo bližnji prijatelji ... če pa kar tak pridemo h komu na obisk, potem pa itak da ne pričakujem ogleda ... če mi želi pokazat, ok pol grem pogledat, če pa ne pa itak da nebom sama rekla.

tako je tudi pri nas....takrat je tudi v navadi, da se prinese neko simbolično vselitveno darilce in to je to....osebno sem drugače kar nekako alergična na te "inšpektorske"obiske in zagotovo takšnih izrazito firbčnih ljudi pri nas ne gostimo pogosto...dom je za nas neko zavetje, intima, osebna stvar in ne izložbeno okno...
Ta tvoja firbčna gostja bo vsaj v bodoče vedela, da pri vas ne bo mogla stikat nosa povsod in to je to...




petea -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (23.9.2012 14:27:11)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

Stvar je sledeča: prejšnji vikend imeli obisk enih znancev. Vse lepo in prav,bili smo v spodnjem delu hiše,kjer sta kuhinja in jedilnica ter dnevna skupaj, kopalnica, Wc, igralnica in garaža ter kurilnica.
In včeraj slišim, da nisem bila nitii toliko prijazna, da bi jim pokazala oz. razkazala zgornje prostore.
...



alda,
verjamem, da jim je bila tvoja hiša všeč in so hoteli videti še več - kaj pa veš, morda nabirajo ideje za ureditev svoje hiše ...

[sm=smiley36.gif]


in so sedaj razočarani, ker bodo morali uporabiti svojo domišljijo




ne se sekirat; nikomur nisi dolžna pokazati prostorov, ki jih ne želiš in so tvoji osebni
užaljenost je njihov problem, ne tvoj


čeprav me pa malo le matra firbec, kaj skrivaš tam zgoraj, v nadstropju ... [sm=jezicek.gif]




Stanislava_ -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (23.9.2012 19:37:10)

Povabili ste jih v svoje domovanje, če prav razumem? Torej so že bili v vaših intimnih prostorih? Kako naj vedo, kje je tvoja meja, čejim tega ne poveš? Različni smo, mi pred vrati pustimo vsakega, za katerega ne želimo, da je del naše intime. Tisti ki je, mu je dovoljeno 'vse' - lahko tudi pospravi moje spodnje hlačke, če mu prekrižajo pot.




ZARA -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (23.9.2012 20:07:24)

Naslednji odbisk jih pelji v črevesje hiše. V kanalizacijo, ane??!! Da ne boš samo ti usrana.




Stanislava_ -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (23.9.2012 20:15:57)

Tudi v kanalizaciji se štempljajo, enako kot ga. alda.




Zora* -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (24.9.2012 10:02:49)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Različni smo, mi pred vrati pustimo vsakega, za katerega ne želimo, da je del naše intime. Tisti ki je, mu je dovoljeno 'vse' - lahko tudi pospravi moje spodnje hlačke, če mu prekrižajo pot.


Ja, res smo različni. Ker pri nas je še veliko stopenj med tem, da ljudi niti v stanovanje ne spustimo in tem, da mi lahko spodnje perilo zlagajo. Pravzaprav, če pomislim, tisti, ki ga moram jaz spustit v naše stanovanje, naj se raje ne dotika našega spodnjega perila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




alda -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (24.9.2012 10:24:31)

[sm=jezicek.gif]
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Povabili ste jih v svoje domovanje, če prav razumem? Torej so že bili v vaših intimnih prostorih? Kako naj vedo, kje je tvoja meja, čejim tega ne poveš? Različni smo, mi pred vrati pustimo vsakega, za katerega ne želimo, da je del naše intime. Tisti ki je, mu je dovoljeno 'vse' - lahko tudi pospravi moje spodnje hlačke, če mu prekrižajo pot.


Stanislava jaz sama postavljam meje kdaj in komu kaj dovoliti oz. ne dovoliti.
Kot 1. ti obiski NISO bili 1.pri nas
2.Povabili so se sami v stilu: PRESENEČENJE!!!!
3. A poštarju,ki ga spustiš v stanovanje, da ti ni treba na dežju podpisovat vročene pošiljke kar povabiš, da ti pomaga gate in moderce zlagat? A ni to delo na črno?[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]




petea -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (24.9.2012 10:55:02)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Povabili ste jih v svoje domovanje, če prav razumem? Torej so že bili v vaših intimnih prostorih? Kako naj vedo, kje je tvoja meja, čejim tega ne poveš? Različni smo, mi pred vrati pustimo vsakega, za katerega ne želimo, da je del naše intime. Tisti ki je, mu je dovoljeno 'vse' - lahko tudi pospravi moje spodnje hlačke, če mu prekrižajo pot.



Stanislava_,
če me nekdo povabi na kavo v jedilnico, od njega nikakor ne pričakujem, da me bo odpeljal v spalnico na kakšno seanso čiščenja prostora. Ali, ker sem pač ravno prestopila prag hiše, bom pa sedaj tam razbila omare in prebarvala stene na pink.
Ker, če prav razumem tvoje pisanje, lahko to nekdo brez omejitev stori, ker je pač lahko vstopil v tujo hišo.

Večini ljudi je jasno, da so določeni prostori namenjeni druženju in tudi obiskom, do drugih gre obiskovalec samo, če se stanovalci strinjajo s tem.
Do sedaj sem mislila, da tega ne vedo samo otroci.
Česa vse se človek ne nauči na RR. [sm=zmeden.gif]





Paštetka -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (24.9.2012 11:05:09)

jao babe spet se lovite za vejice in pike [sm=zaspan.gif]





ronja -> RE: Razkazovanje stanovanja oz. hiše (24.9.2012 11:08:33)

Alda, razumem, da si jezna, ampak po svoje delaš sedaj isto kot oni: jeziš se nanje prek drugih ljudi, njim pa verjetno še vedno nisi povedala, da si jim ne želiš kazat spalnice (v prvem postu sem sicer razumela kot da ti to ne bi bil problem, če bi vedela, da si to želijo).
Meni sicer ni problem pokazat vsega skup, ker je tako malo, da težko ločiš intimo in neintimo:D. Če sem pri kom in me vpraša, če me zanima in ima kake podobne probleme (recimo veliko otrok), potem me zanima in pogledam, kako je kako reč rešil, se mariskdaj kaj naučiš. Ni pa to neka nuja, da bi se spomnila na to, potem ko sem že šla iz hiše.

Povej ti njim, da ti nenajavljeni obiski ne pašejo in da se družiš z obiski samo v spodnjem štuku, pa je.




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>