|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Slabi izvidi - Povišan sladkor v nosečnosti
7.8.2012 9:01:12   
DeVilla
IZVIRNO SPOROČILO: ozon11

Še ena ki mora k diabetologuuser posted image
Ne vem na katero tel. št. se moram naročiti pri dr. Tomažič, bi mi lahko katera pomagala in dala številko in ali je še vedno na polikliniki ali so se morda preselili. Kako pa izgleda ta test s sladkorjem?
Hvala in lep pozdravuser posted image


Ojla, za naročit se na pregled pokliči od 7-8h ali po 12.uri na telefon 01/522-53-20, ker pa so sedaj preseljeni na Vrazov trg 1 (stara pediatrična klinika), upam, da imajo še to telefonsko številko. BTW: nasproti klinike je super gostilnica, ker imajo odlične sendviče! user posted image
Za test pa si več preberi na tej povezavi - za vsak slučaj vzemi seboj limono, ponavadi dovolijo, da si jo stisneš v tisto sladko vodo, da pač lažje popiješ. user posted image  Aja, pa faj je če je limona že prerezana, ker ne vem, kako so kar v ambulantah z noži. user posted image  Toliko na kratko, kaj več si pa preberi nazaj po forumu, je bilo že kar nekaj pisanega...

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu ozon11)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Slabi izvidi - Povišan sladkor v nosečnosti
14.8.2012 8:02:03   
Tangerina
Jaz osebno ne vem kaj naj si o tem nosečniškem sladkorju še mislim... user posted image Sladkor imam ves čas na tešče med 4,7 in 5,0 ,čez dan, ko bi ga po obroku lahko imela do max 6,6, ga imam pa največ do 6,2 (pa naj omenim, da pojem tudi kak Kinder Bueno, palačinko z Nutello, bele testenine....)... Ne vem no, zame osebno to ni sladkor, ampak le pretiravanje naših zdravnikov... user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Slabi izvidi - Povišan sladkor v nosečnosti
14.8.2012 8:48:40   
princess13

IZVIRNO SPOROČILO: Tangerina

Jaz osebno ne vem kaj naj si o tem nosečniškem sladkorju še mislim... user posted image Sladkor imam ves čas na tešče med 4,7 in 5,0 ,čez dan, ko bi ga po obroku lahko imela do max 6,6, ga imam pa največ do 6,2 (pa naj omenim, da pojem tudi kak Kinder Bueno, palačinko z Nutello, bele testenine....)... Ne vem no, zame osebno to ni sladkor, ampak le pretiravanje naših zdravnikov... user posted image


Se podpišem pod tole! Enako je pri meni!

(odgovor članu Tangerina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Slabi izvidi - Povišan sladkor v nosečnosti
14.8.2012 11:03:57   
Tangerina

IZVIRNO SPOROČILO: princess13


IZVIRNO SPOROČILO: Tangerina

Jaz osebno ne vem kaj naj si o tem nosečniškem sladkorju še mislim... user posted image Sladkor imam ves čas na tešče med 4,7 in 5,0 ,čez dan, ko bi ga po obroku lahko imela do max 6,6, ga imam pa največ do 6,2 (pa naj omenim, da pojem tudi kak Kinder Bueno, palačinko z Nutello, bele testenine....)... Ne vem no, zame osebno to ni sladkor, ampak le pretiravanje naših zdravnikov... user posted image


Se podpišem pod tole! Enako je pri meni!

Dobrodošla med nami user posted image Naj nas tolaži to, da bomo kmalu držale naše štručkice v rokah, da lažje preživimo 6x-no pikanje na dan user posted image Sej se preživi ni tako huo, sam se dela galama za brezveze...

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Slabi izvidi - Povišan sladkor v nosečnosti
14.8.2012 11:06:32   
princess13

IZVIRNO SPOROČILO: Tangerina


IZVIRNO SPOROČILO: princess13


IZVIRNO SPOROČILO: Tangerina

Jaz osebno ne vem kaj naj si o tem nosečniškem sladkorju še mislim... user posted image Sladkor imam ves čas na tešče med 4,7 in 5,0 ,čez dan, ko bi ga po obroku lahko imela do max 6,6, ga imam pa največ do 6,2 (pa naj omenim, da pojem tudi kak Kinder Bueno, palačinko z Nutello, bele testenine....)... Ne vem no, zame osebno to ni sladkor, ampak le pretiravanje naših zdravnikov... user posted image


Se podpišem pod tole! Enako je pri meni!

Dobrodošla med nami user posted image Naj nas tolaži to, da bomo kmalu držale naše štručkice v rokah, da lažje preživimo 6x-no pikanje na dan user posted image Sej se preživi ni tako huo, sam se dela galama za brezveze...


Meni so rekli, da se ne rabim 6x pikat, ampak samo 3x. En dan naj si merim pred obroki, drugi dan po obroku in tako dalje...Kdaj pa imaš rok? Jaz 15.10.

(odgovor članu Tangerina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Slabi izvidi - Povišan sladkor v nosečnosti
14.8.2012 11:09:46   
Tangerina
Meni so rkeli da se moram 6x na dan, točnp tako kot piše v dnevniku (pred vsakim glavnim obrokom in 90 min po vsakem glavnem obroku). Rok imam 15.02.2013. Tudi Pušenjak je menil na NS, ko sem mu pokazala vrednosti mojih meritev, da se mu zdi vse to malce pretirano....

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Slabi izvidi - Povišan sladkor v nosečnosti
14.8.2012 11:29:19   
princess13

IZVIRNO SPOROČILO: Tangerina

Meni so rkeli da se moram 6x na dan, točnp tako kot piše v dnevniku (pred vsakim glavnim obrokom in 90 min po vsakem glavnem obroku). Rok imam 15.02.2013. Tudi Pušenjak je menil na NS, ko sem mu pokazala vrednosti mojih meritev, da se mu zdi vse to malce pretirano....


Aha, 4 mesece za mano imaš rok user posted image
Jaz sem si na začetku tudi mogla 6x. Potem pa sem enkrat rekla diabetologu, da me prsti oziroma blazinice ful bolijo in če se glede na moje nizke rezultate, lahko pikam samo 3x na dan, pa je rekel, da seveda. Reči na naslednjem pregledu to, pa boš videla, mogoče se bo strtinjal/a s pikanjem 3x na dan user posted image Škodit ne more, če vprašaš...

(odgovor članu Tangerina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Slabi izvidi - Povišan sladkor v nosečnosti
14.8.2012 11:31:54   
Tangerina
O superca, bom probala, 22. avgusta imam naslednjo kontrolo, pa ji bom omenila. Ko sem videla dnevnik dveh punc k skupaj z mano hodjo k diabetologu, sm si misenla haloo, potem mam js cuker? user posted image Punce so imele vrednosti na tešče cca. 6,5 pa potem po obroku tudi do 8 ali več... user posted image

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Slabi izvidi - Povišan sladkor v nosečnosti
15.8.2012 8:47:35   
Tangerina
Da na kratko poročam o včerajšnjem poskusnem dnevu user posted image
Včerja sva z možem sklenila, da malo grešiva glede hrane user posted image Za večerjo sem si prvoščila veeelik krožnik špagetov (belih!) z bolonjsko omako, ter kozarec jabolčnega soka, nato pa še neko mini pecivo (sirovi polžki). Po 90 minutah sem imela izmerjenega sladkorja 6,1 user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako da punce, tiste ki imate res prave težave s sladkorjem, se resnično pazite in bodite previdne, tiste ki ste pa pač enkrat imele povišano ravne sladkorja v krvi in so vas že popredalčkal med diabetike, pa to jemljite z rezervo... Jaz bom to vsekakor omenila diabetologinji.

(odgovor članu Tangerina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




5 mesecev
dejzi

Imeli ste...

samo dojenje/AM (55%)

1 obrok goste hrane (31%)

2 obroka GH (14%)

več? (1%)


Število vseh glasov: 144

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!