|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:10:31   
Aninchy
ja ampak sej pri porodniški je fora v tem, da več prihodkov ko imaš, boljše imaš povprečje za višjo porodniško. okej, zdej bom pa nehala bluzit, ker lahko preveč pametna izpadem, bom rajši kakih bolj "izkušeni" prepustila vrsto user posted image user posted image da ne bom kej preveč na pamet rekla, ker tud sama še nimam delovne dobe user posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:11:47   
Aninchy

IZVIRNO SPOROČILO: mini86
mi pa preživnine niso štel v vrtec


ja kk, a ni to redni dohodek? no evo, pa res nimam pojma user posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:14:06   
mini86

IZVIRNO SPOROČILO: Aninchy


IZVIRNO SPOROČILO: mini86
mi pa preživnine niso štel v vrtec


ja kk, a ni to redni dohodek? no evo, pa res nimam pojma user posted image



una k ma to čez je rekla da se je zmotla ker ji ni šlo v račun preživnina pa vrtecuser posted image mi pa ni popravljala ker mi nebi spremenil razreda

pismu ne vem kako mi lahko pride mn porodniške če dam še teh 250€ zravn..


aaaaaaaaaaaaa nč jasn veeeeč

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:21:10   
Tutan
.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 27.7.2012 16:22:22 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:22:08   
Tutan


Pa kakšna preživnina, no? Pa redni dohodek. Pa to je tako, kot da bi oddajal stanovanje, pa si potem vse najemnine štel v porodniško?
Ne, resno. Malo poglejte realno.
Do 26leta so te dolžni preživljati starši - če si študent. Zato v primeru, da imaš lastno gospodinjstvo - so ti dolžni plačat preživnino. Potem se zadeva konča.
Nima pa preživnina nobene veze s porodniško. Na izračunih moraš vpisat brutto plačo - preživnina ni plača.
Torej po nobeni logiki, se ti preživnina ne šteje v porodniško. Tudi štipendija ne. Tudi otroški dodatki ne.

Po mojem mnenju se ti ne splača - če si nakažeš 700€ neto plače pred porodniško -> plačaš prispevke, vrneš njej denar za to nakazilo (če nima noben stroškov s teboj, potem ji ti plačo vrneš + plačaš prispevke). Si avtomatsko v minusu bruto2 - neto.
Potem dobivaš cca 30€ višjo porodniško - tole ti na leto znese, riši, piši 360€. Računice ne vidim, žal.
Cenzus za štipendijo se je dvignil. Če je še za 1.letnik nisi prejemala in izvajaš študij na daljavo, prav tako pa si na to stopnjo vpisana pred 26.letom, ti štipendija skorajda pripada.
Idi raje v to smer.

Drugače pa - obrni se na študentsko posvetovalnico. Tam so precej pravno naravnani, pa realno ti svetujejo, kako in kaj.


< Sporočilo je popravil Tutan -- 27.7.2012 16:23:37 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:22:46   
Tutan
Nekaj me zafrkava user posted image user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
27.7.2012 16:23:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:44:21   
mini86
matr totalna zbrka...user posted image user posted image user posted image


ja zanima me ali se mi še vedno-včasih se absolutno je, splača zaposlit EN mesec prej za POLNI delovni čas, da bi lahko prejemala porodniško..

če na mesec dobim 70€ več kot pa bi dobila če nebi bila zaposlena sem vesela..


drgač pa še zmeri nič ne razumem..

se prav ne drži da če se zaposlim za minimalca-razlog da prejemam polno porodniško, za 760€, plačam 300€ prispevkov in prejemam porodniško 12 mesecev 320€..
ja plačo bi ji vrnila-ali pa ona men, prispevke pa bi si seveda sama plačala..
če js plačam 300€ prispevkov in dejansko dobim 70€ več na mesec se mi splača..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ali je res...?
27.7.2012 18:17:27   
Tutan
Ne dobis 70€ vec. Ti si racunala bruto. Neto pride manj. Za en mesec bos placala vec prispevkov, kot bos profitirala. Vcasih pa ja, se je splacalo, zdaj ti pa jemljejo tistih 55% za ostale mesece, kar znese cca 280€.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Ali ste zadovoljne z izbiro nosečniških oblačil?
kincapika

Si želite več izbire nosečniških oblačil in kakšne?

Da, več elegantnih (26%)

Da, več športnih (31%)

Da, več ekstremno modnih (11%)

Ne (31%)


Število vseh glasov: 833

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!