|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali je res...?
26.7.2012 15:02:28   
mini86
-da ti po novem zakonu če si dijak/študent pripada starševskega dodatka samo 3 mesece???????

-da če se zaposliš en mesec pred rokom poroda je vseeno kakšno plačo imaš ker pač izračunajo državno povprečje in to nanese cca. 200-250€..


user posted image user posted image user posted image

od 4 oseb sem različno slišala in mi nič več jasno..tega podatka nikjer ne zasledim po netu niti nikjer drugje


če kdorkoli kaj več ve o tem bom vesela kakršne koli informacije

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali je res...?
26.7.2012 19:26:27   
Aninchy

IZVIRNO SPOROČILO: mini86
-da ti po novem zakonu če si dijak/študent pripada starševskega dodatka samo 3 mesece???????


Nisem ravno študentka, ampak bom upravičena do starševskega dodatka. Kolikor jaz vem, traja 1 leto, tako kot porodniška, se je pa z novim zakonom baje dvignil iz 197 (ok.) na dobrih 250 user posted image Mogoče je koga zmotilo to, da dobiš za porodniško 2 odločbi od CSD, prvo za 3 mesece, potem pa še za preostalih 9, ker se drugače imenuje, ne vem točno kako. Se pa ne spomnim, če je sta bli tudi za starševski dodatek 2 odločbi, ma se mi zdi da neuser posted image Sej ne vem, če sem kej pomagala, ampak zdi se mi skor nemogoče, da bilo to o 3h mesecih res.

Tisto za en mesec se mi pa zdi čist res... ker se ti za ostale mesece tudi šteje potem čisti minimalc... Sploh pa zdej če je šel starševski dodatek gor, se je čist brezveze zaposlit en mesec prej (razen če so zdej tudi dvignili znesek...)

Sej vem da kr neki bluzim, ampak nisem se še točno zanimala, me to čaka septembra user posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali je res...?
26.7.2012 19:31:13   
Aninchy
no, ker sem tok zabluzla sem šla pa malo brskat user posted image

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/starsevskiDodatek.asp

Tule ti lepo piše, da traja starševski dodatek 365 dni, če je vloga oddana pravočasno (to je 30 dni pred PDP do 30 dni po PDP). Znesek je pa še star tu napisan.

Evo, tule pa piše, da je po novem zakonu znesek ZVIŠAN na 251€ mesečno (za tiste ki so že upravičeni ostaja star znesek)

http://www.mddsz.gov.si/si/zakonodaja_in_dokumenti/zakon_za_uravnotezenje_javnih_financ_zujf/

(poskrolaj do točke 5) user posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali je res...?
27.7.2012 1:00:36   
nananaja
-da če se zaposliš en mesec pred rokom poroda je vseeno kakšno plačo imaš ker pač izračunajo državno povprečje in to nanese cca. 200-250€..


to je veljalo itak že od skoz, ker se višina starševskega nadomestila, kadar je bodoča mama na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena, računa kot povprečje plač, prejetih v zadnjh 12 mesecih, za mesece, ko mama ni bila zaposlena (oz ni imela plačanih prispevkov), pa se vzame 55% minimalne plače. Torej, če se zaposliš mesec pred nastopom porodniške, do oddaje vloge ne prejmeš še nobeme plače, torej se ti za 12 mesecev vzame 55% minimalca.
Res pa je, da se je nadomestilo zmanjšalo na 90% povprečja za za nego in varstvo otroka, če osnova presega 763,06 evrov, za porodniški dopust ostaja 100%.

Zvišal pa se je starševski dodatek, ki ga prejme mama, če ni upravičena do porodniškega dopusta. Če pa je res prvo, kar te zanima, boš pa najlažje zvedela, če boš vprašala na csd, čeprav bi to bilo objavljeno.
Govora je bilo, da se študentu staršu ne plača prispevkov, je drug starš zaposlen, pa nisem gotova, kaj je s tem...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali je res...?
27.7.2012 9:00:34   
mini86
to sem že brala ampak ni nikjer to omenjeno..
sem klicala kšn teden nazaj na csd ampak mi to ni bilo rečeno..fora je v tem k ta kolegica k mi je to rekla ji je to njena mami rekla k je itak zlata, najbolša in oh in sploh in se je ne da prepričat v nasprotnouser posted image user posted image user posted image

skratka na csd šiška sem si izračunala če mam plačo pred porodniško 760-da mi pol nič ne trgajo dobim nekje 320€..no in vsak mesec 70€ več se pa u bistvu že kr pozna ane..
morm samo še pogruntat kok je za teh 700€ pol prispevka za plačat..


če mam rok 12.12, grem na porodniško nekje 14.11...a bi pol mene mogl zaposlit rečmo z 1.10 da dobim celo plačo pred nastopom porodniške ane..a prav razumem..


anchy ni res da se ti ne splača zaposlit..če zanemarimo teh 70€, maš tuki še eno bistveno stvar k je js sicer prej nisem vedela..polovični delovni čas..vedela sem da obstaja na vseh prošnah sem imela tudi to napisao, ampak dejstvo je da če nisi bil na porodniški ti država ne krije pol prispevkov..
no pa še če rebiš podalšat porodniško

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali je res...?
27.7.2012 9:45:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

anchy ni res da se ti ne splača zaposlit..če zanemarimo teh 70€, maš tuki še eno bistveno stvar k je js sicer prej nisem vedela..polovični delovni čas..vedela sem da obstaja na vseh prošnah sem imela tudi to napisao, ampak dejstvo je da če nisi bil na porodniški ti država ne krije pol prispevkov..
no pa še če rebiš podalšat porodniško


Tega pa ne razumem;
a naj bi zapisano pomenilo, da bi naj bil krajši delovni čas zaradi starševstva vezan na to, ali si ali nisi koristila porodniški dopust?

Kolikor mi je znano, v zakonu piše, da ima pravico koristiti eden od staršev (torej mama ali oče tega otroka, zaradi katerega se koristi krajši delovni čas), seveda ob izpolnjevanju določenih pogojev. Ne spomnim pa se, da bi se kateri od pogojev za to pravico nanašal na to, ali je tisti starš koristil katero od oblik starševskega dopusta.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali je res...?
27.7.2012 11:18:58   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: mini86



anchy ni res da se ti ne splača zaposlit..če zanemarimo teh 70€, maš tuki še eno bistveno stvar k je js sicer prej nisem vedela..polovični delovni čas..vedela sem da obstaja na vseh prošnah sem imela tudi to napisao, ampak dejstvo je da če nisi bil na porodniški ti država ne krije pol prispevkov..
no pa še če rebiš podalšat porodniško


Hm, če naredimo čist splošno računico - tistih 251€ + štipendija, nanese kar dosti več od teh 70€ razlike. Je pa seveda pogojeno s tem, ali si vpisan samo zaradi statusa, ali ponavljaš, ali pa se ti je zgolj zgodilo kot rednemu, pridnemu študentu. In štipendije je ziher cca 100, 120€, če ne več.
Ne razumem pa, v čem bi bila povezava zaposlitev - podaljšanje porodniške. Tukaj so sedaj tako strogi pogoji, že nasploh, pa pomojem nima neke veze z zaposlitvijo. Če je tvoj otrok upravičen do podaljšanja, je, neglede na to, ali si ti študent, brezposelen, zaposlen ali pa direktor.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 27.7.2012 11:20:20 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali je res...?
27.7.2012 11:22:45   
Tutan
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp?step=3

Tule sem ti dala zadnji mesec cca 1000€ bruto. Bruto bi dobivala 341€, torej neto okoli 260€. Za to pa se ne splača.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali je res...?
27.7.2012 11:24:32   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

skratka na csd šiška sem si izračunala če mam plačo pred porodniško 760-da mi pol nič ne trgajo dobim nekje 320€..no in vsak mesec 70€ več se pa u bistvu že kr pozna ane..
morm samo še pogruntat kok je za teh 700€ pol prispevka za plačat..





To je res. vendar bruto.
Potem klikneš na izračun neto zneska in ti dalje računa.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:31:44   
mini86
Tega pa ne razumem;
a naj bi zapisano pomenilo, da bi naj bil krajši delovni čas zaradi starševstva vezan na to, ali si ali nisi koristila porodniški dopust?


tako mi je bilo rečeno prejšni teden ko sem klicala na csd..tud js tega nisem vedela, in imam v vseh prošnjah napisano kot možnost polovični delovni čas

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:33:30   
mini86
zdj pa mi sploooh ni več nč jasno..a se splača zaposlit-do sedaj nimam še nobene delovne dobe, al ne..


pr številkah sm js itak mem totalno, pol ti pa še vsak drgač pove pa je še večja zbrka kor dejansko je..



_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:34:13   
mini86
Hm, če naredimo čist splošno računico - tistih 251€ + štipendija, nanese kar dosti več od teh 70€ razlike.


nimam štipendije, niti je nisem imela pri prvem

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:37:29   
mini86
Ne razumem pa, v čem bi bila povezava zaposlitev - podaljšanje porodniške. Tukaj so sedaj tako strogi pogoji, že nasploh, pa pomojem nima neke veze z zaposlitvijo. Če je tvoj otrok upravičen do podaljšanja, je, neglede na to, ali si ti študent, brezposelen, zaposlen ali pa direktor.


lej..js pravim samo kar mi je bilo na csd rečeno..rekla je da je razlika če se zaposlim skrajšani delovni čas, ki ga drugače ne morem koristit, pol sm js rekla ja a ga pol js nebi mogla sedaj koristit k sm za prvega otroka prejemala starševski dodatek, je rekla da ne
pa da imam možnosti podaljšanja porodniške, da če mi jo rečmo podaljšajo za 3 mesece prejemam ta čas še prodniško, starševski dodatek pa se konča in ni možnostjo podaljšanja




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:40:28   
Aninchy
a niso včasih rekli, da bi (če bi) se zaposlila 1 dan pred nastopom porodniške in ne en mesec? ker za tist mesec je potem potrebno vseeno prispevke plačat... zdej če misliš res delat, pol ok, ampak samo za prikazat pa znesek kr naneseuser posted image

ehh, sej sm pol vidla da si napisala en mesec pred pdp...user posted image



< Sporočilo je popravil Aninchy -- 27.7.2012 15:48:51 >


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:41:00   
mini86
pismu kliknem in mi nič ne izračuna

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp?step=3

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:43:59   
mini86
en izpit mam do diplome..sem na svojem prvotnem faksu upisana kot oseba brez statusa, potem pa sem upisana kot študij na daljavo in imam status..
tega koristim oz vlečem samo zaradi preživnine ki jo prejemam od svojega očeta..no samo še do septembra in takrat se bi lahko zaposlila ker mi ta ne propade..

mam pa možnost pri bivši delodajalki se zaposlit pač zarad porodniške če bi bila kej večja..HB mi gre tok na roke, stroškov pa itak ne bo mela z mano nič ker ji bom za ta mesec js dala za prispevke..

to je moja zgodba

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:53:41   
Aninchy
ja ne vem zakaj ti nič ne zračuna user posted image jst pa tvojih podatkov o prihodkih ne vem user posted image mogoče pejt na csd in tam vprašaj, sej velikokrat pomagajo brez problema... pač reči da te informativno zanima, če bi ti bolj koristlo se zaposlit... kr tak napamet jst težko govorimuser posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
27.7.2012 15:54:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:56:01   
Aninchy

IZVIRNO SPOROČILO: mini86
lej..js pravim samo kar mi je bilo na csd rečeno..rekla je da je razlika če se zaposlim skrajšani delovni čas, ki ga drugače ne morem koristit, pol sm js rekla ja a ga pol js nebi mogla sedaj koristit k sm za prvega otroka prejemala starševski dodatek, je rekla da ne
pa da imam možnosti podaljšanja porodniške, da če mi jo rečmo podaljšajo za 3 mesece prejemam ta čas še prodniško, starševski dodatek pa se konča in ni možnostjo podaljšanja



Ja, to zadnje je logično... po moje po preteku potem daš vlogo za denarno socialno pomoč... Sam še vedno pa ne razumem zakaj se ne bi mogla zaposlit za krajši del. čas??

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:56:23   
Aninchy

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Pismo, čisto nič te ne razumem, kaj pravzaprav želiš zvedet.




tako nekako user posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali je res...?
27.7.2012 15:59:25   
mini86
user posted image user posted image


dohodki moji..ja jih nimam ane..samo zadnjo plačo bi "si nakazala" 760€ da nebi presegla minimalca da bi dobivala skos polno porodniško


sj ne vem kako nj razložim kaj bi u bistvu rada zvedela..

rada bi da bi mi en reku
lej..če te zaposli za minimalca ti plačaš 300€ prispevkov in potem dobivaš 70€ več kot pa če nebi bila študent..cifre so rečmo na pamet
ker kokr sm rekla se na to ne spoznam, nisem bila še nikol zaposlena in sm zdej čist zmedena..

na csd mi je rekla da mi ona o številkah ne more nič ker ima program in sam not vnese da najbolj da kšno računovodjo o tem vprašam da bojo oni vedl..
računovodja od te k naj bi me zaposlila itak nima pojma o ničemer in sem na istem

nebi pa dajala 700€ prispevkov da bom pol na konc zarad tega še v minusu..

a zdj kj bol razumeš kaj bi js rada

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:00:40   
mini86
Sam še vedno pa ne razumem zakaj se ne bi mogla zaposlit za krajši del. čas??


če je una men kr neki tm rekla pol seveda js tud tuki kr neki govorim..ampak res je tako rekla k sm bla čist šokirana

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:01:32   
mini86
po moje po preteku potem daš vlogo za denarno socialno pomoč...


odpade ker ma moj """"""predobro""""" plačouser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:03:25   
Aninchy
ja, mini, sam pol bi si mogla ravno prek tistga linka izračun nardit?! Sej drugač pa res ne gre...? pa če praviš da imaš preživnino al kaj, to se tud zravn šteje... Moraš pa naštet res vse prihodke za zadnjih 12 mesecev, da bo prav.

< Sporočilo je popravil Aninchy -- 27.7.2012 16:04:48 >


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali je res...?
27.7.2012 16:07:40   
mini86
za starševski dodatek se mi ni štela preživnina notr a porodniško pa..matr jimuser posted image

mi pa preživnine niso štel v vrtec

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...





slutnja

kdaj ste dojencke zaceli dajati "kravce past"

1m (40%)

2m (21%)

3m (15%)

4m (8%)

kasneje (5%)

nikoli (10%)


Število vseh glasov: 382

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!