|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenčkov lulček
22.7.2012 12:31:14   
dinna86
Pozdravljene!
Imam mesec in pol starega sinčeka.
Do včeraj nisem sploh vedela, da bi morala lulčeka čistit, se pravi mu kožico doli povlečt in okoli očistit. Ko smo imeli posvetovalnico je lulčija P pogledala in mi ni ničesar rekla, da bi mogla karkoli čistiti sama pa tudi nisem vedela saj imam prvo punčko. Uglavnem mi to včeraj kolegica pove, ki ima isto starega malčka in mi pokaže. Pro mojem tamalem je šla kožica čisto malo dol in je imel zelo malo umazanije okoli in sem očistila, no ko je pa ona svojega previjala mi je pokazala kako pri njenem gre to doli in gre kr veliko tako da glavica kar lepo pokuka ven.
A mislite da je to kaj narobe bi morala kako ukrepat? Kadar pa lula pa nič ne jamra da bi jokal da bi ga peklo ali karkoli. Plenica je ob previjanju zmeraj polna,nalulana...
Bi me moralo skrbeti, kaj svetujete.

P.S. Kar pa se tiče lulčija se pa spolnem da odkar seje rodil in od kar ga previjam je imel takega.

Hvala za odgovore in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenčkov lulček
22.7.2012 13:24:14   
_martina
Mojemu tudi ne gre kožica dol do konca, ampak samo malo. Mu očistim, ampak nikoli nima nobene svinjarije notri. Naša P je rekla, da je to ok in da naj mu med kopanjem vsakič malo premaknem kožico in to je to.

(odgovor članu dinna86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenčkov lulček
22.7.2012 13:43:51   
naja17
Mesec in pol je star, počasi. Pri nas je lulčka prevzel mož in ga je vsak dan s sterilno gazico previdno pucal, ko pa je šel v banjo, pa mu je kožico premaknil vedno malo po malo. Pri 6. mesecih mu je šla lepo dol in takrat se vidi, da se čist spodej res ful umazanija nabira in pol je treba merkat. Eni P pravijo, da se kr pusti, eni naj se proba. Mi smo kr lepo po svoje delali in je blo tko čist lepo.

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenčkov lulček
22.7.2012 14:33:43   
_martina
da dodam, moj mali je star 8m, pa se mu samo za par mm premakne. Med previjanjem ni šans, da mu spucam ker brca kot nor. V vodi mi pa uspe nekakouser posted image

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenčkov lulček
22.7.2012 17:50:11   
Najin_pikec
Nam je P pri prvem pregledu naročila, da moramo kožico počasi dol vlečt, ampak nič na silo. Zdaj je mali star skoraj 9 mesecev in se glavica že lepo vidi. Imajo pa do 3 leta čas, če do takrat ne rata, morajo pa kirurško zrihtat.

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenčkov lulček
22.7.2012 20:03:04   
Sonček in poletje
Našemu dvoletniku še ne gre čez, 4 mesečniku pa. Pa sem pri obema delala enako. S tem, da tamali še pusti, ta večji se pa tako upira, da včasih na hitro kaj napravim, ke se umiva in je vse skupaj bolj mehko. Pa ne opreirajo takoj, najprej dobiš neko mazilo in če tisto ne pomaga šele potem sledi operacija.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenčkov lulček
17.8.2012 16:46:54   
resika
ja, do tretjega leta se naj bi kožica postimala. Je pa seveda potrebno čiščenje lulčka in razgibavanje kožice. Ker če se ne čisti se lahko lulček vname. Kolegica je s sinčkom pristala v bolnici, er se mu je lulček vnel. So mu potem kar že pri 6m prerezali kožico. Moj je pa imel tako faj zaraščeno, da mu nisem mogla čisto nč premaknit, tako da je šel na operacijo. Je za otroka majn boleče, če počasi sama kožico dol vlečeš, če se le da. Na sistematiki pr 3 letih pa pediater pogleda. TAko da vse je ok

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenčkov lulček
17.8.2012 21:38:14   
_martina
Mojemu se tudi skoraj nič ne premakne. Pa vseeno upam, da se mu bo porihtalo in ne bo potrebno rezanja.

(odgovor članu resika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenčkov lulček
17.8.2012 21:47:33   
Doll
Saj niti ni nobenega rezanja.Dobiš kremo,ki tanjša kožo in se kožica lepo potegne dol

(odgovor članu dinna86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenčkov lulček
17.8.2012 21:56:56   
lisicamica
jaz sem našemu začela trenirat kožico okoli 3 meseca, ampak res na izi, ker nisem upala preveč.. pri 4,5 je bila patronažna in rekla, da to nikamor ne gre in da ga bo treba mogoče obrezat.. no od takrat naprej sem mu to delala vsakodnevno, kar je pač šlo (ne na silo, nikoli ni krvavel ali imel vneto).. danes pri 8 mesecih mu gre lepo čez, kožica se je na eni strani tudi že odlepila..
kar se tiče operacij, jih sedaj delajo pri 6. letih in je precej hudo kakšen teden..

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenčkov lulček
17.8.2012 22:00:35   
Doll
ne,jih ne delajo,si napačno obveeščena

(odgovor članu lisicamica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenčkov lulček
17.8.2012 23:09:00   
Nila20
Mi smo imeli pred 2 dnevi pregled pri P in je rekla, da naj mu zacnem zdej lepo pocasi vlect kozico nazaj. Pa se to obvezno med kopanjem. Je pa tamali star 3,5 mes. Do zdej mi je tudi patronazna sestra rekla da nimam kej takega vlect nazaj oz pac tisto malo ko gre naj potegnem za umit. To je blo pa to.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenčkov lulček
27.8.2012 11:54:06   
amii
Moj 2 letnik ni nikoli pustil, da bi mu kaj dosti "čarala" okoli lulčija. Zmeraj imava borbe, samo da mu očistim, kolko se pač da. Kožica se ne premakne in ne. Mali brca, se smeji, včasih au, včasih da ga srbi....... Ne vem več kaj naj. Vztrajam pač. Pol pa upam da bo kremica dovolj.
Vnetja nismo imeli nobenega - do zdaj

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu Nila20)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojenčkov lulček
27.8.2012 21:47:30   
cilla
IZVIRNO SPOROČILO: Nila20

Mi smo imeli pred 2 dnevi pregled pri P in je rekla, da naj mu zacnem zdej lepo pocasi vlect kozico nazaj. Pa se to obvezno med kopanjem. Je pa tamali star 3,5 mes. Do zdej mi je tudi patronazna sestra rekla da nimam kej takega vlect nazaj oz pac tisto malo ko gre naj potegnem za umit. To je blo pa to.


Vaša P je pa mal starejša gospa al kako? Ker priporočila urologov so že več kot 10 let, da se lulčkov dojencev ne pipa, saj so poškodbe kožice lahko zelo boleče, ampak se pusti pri miru tja do šole. In če se do takrat samo od sebe ne uštima, se najprej proba s kortikosteroidnimi mazili, če pa to ne zaleže, je operacija.

< Sporočilo je popravil cilla -- 27.8.2012 21:51:46 >

(odgovor članu Nila20)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojenčkov lulček
3.10.2012 21:24:47   
Mincaa
Pozdravljene!

Mi smo pri našem lepo vlekli kožico dol med previjanjem, da se je počasi začela luščit, pa tudi po kopanju (si ne predstavljam da bi kopala 1 mesec starega dojenčka, pa še lulčka rihtala obenem - bi rabila 5 rok user posted image ).
Na začetku je res imel čisto zarašeno - mogoč 1mm luknice, ampak se da vse zrihtat z občutkom. Nam je ratalo v nekaj tednih.

Pediater nam nikoli ni nič namigni,l niti pogledal kako je z lulčkom. V šolah za starše učijo naj se lulček pusti pri miru in da si ga bo fantek že sam zrihtal med igro (?). Temu jaz pač ne verjamem, ker poznam preveč primerov, ko je bila potrebna operacija.


(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dojenčkov lulček
3.10.2012 21:26:42   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Mincaa

Pozdravljene!

Mi smo pri našem lepo vlekli kožico dol med previjanjem, da se je počasi začela luščit, pa tudi po kopanju (si ne predstavljam da bi kopala 1 mesec starega dojenčka, pa še lulčka rihtala obenem - bi rabila 5 rok user posted image ).
Na začetku je res imel čisto zarašeno - mogoč 1mm luknice, ampak se da vse zrihtat z občutkom. Nam je ratalo v nekaj tednih.

Pediater nam nikoli ni nič namigni,l niti pogledal kako je z lulčkom. V šolah za starše učijo naj se lulček pusti pri miru in da si ga bo fantek že sam zrihtal med igro (?). Temu jaz pač ne verjamem, ker poznam preveč primerov, ko je bila potrebna operacija.




Ok,pač ne rabiš verjeti.Včasih je bilo za vsako malo zaraščeno kožico opracija,zdaj pa več ne . Ker se vse samo uštima;) ,če pa ne pa mažeš s kremico

(odgovor članu Mincaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dojenčkov lulček
4.10.2012 11:18:18   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: Mincaa

Pozdravljene!

Mi smo pri našem lepo vlekli kožico dol med previjanjem, da se je počasi začela luščit, pa tudi po kopanju (si ne predstavljam da bi kopala 1 mesec starega dojenčka, pa še lulčka rihtala obenem - bi rabila 5 rok user posted image ).
Na začetku je res imel čisto zarašeno - mogoč 1mm luknice, ampak se da vse zrihtat z občutkom. Nam je ratalo v nekaj tednih.

Pediater nam nikoli ni nič namigni,l niti pogledal kako je z lulčkom. V šolah za starše učijo naj se lulček pusti pri miru in da si ga bo fantek že sam zrihtal med igro (?). Temu jaz pač ne verjamem, ker poznam preveč primerov, ko je bila potrebna operacija.




Ok,pač ne rabiš verjeti.Včasih je bilo za vsako malo zaraščeno kožico opracija,zdaj pa več ne . Ker se vse samo uštima;) ,če pa ne pa mažeš s kremico



Točno tako...največ pa je odvisno tudi od urologa. Mi imamo probleme s kožico odkar sem bila tako pametna in poslušala druge, da se je ne sme dol vlačit. Pubec ima ful dolgo in ozko kožico, glavico sem videla samo ko smo šli k P, ko mu je nasilo potegnila kožico dol. Seveda je vse razpokalo do krvavega. Potem pa je pri 3.letih imel uroinfekt, ker ga je tast pozimi polulanega imel veni. Smo šli v bolnico, sprejemna takoj napisala, da bo potrebno na rezanje in prideva do urologa, ki mi je držal pridigo, da je vsak del telesa nečemu namenjen in smo zaključli.



(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




ime
petra_1310

Najlepše ime za fantka

Tjaš (9%)

Enej (15%)

Tian (16%)

Maj (20%)

Mark (31%)

Staš (8%)


Število vseh glasov: 298

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!