|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 12:03:21   
MioBambino
Že nekaj časa spremljam podforum "Kupim- prodam" in mi je vse manj jasno, kaj ljudje vse prodajate- zaprana otroška oblačila(za novorojenčke-dojenčke), ki bi bila morda le še za podariti(ali vreči v koš) prodajate za pol cene(razprodaje so!) ali še več od novih- zdaj se dobijo bodiji za 3eur, majčke za 1 eur,...- in to vse novo, bombažno, iz trgovine.

Mislim predvsem na oblačila za novorojenčka- če jih nosi samo en, jih hitro preraste, pa tak otrok še ne je po žlički, da bi bilo tako umazano, pol pa brez barve- torej so vrjetno šla čez več generacij. Zakaj to ne upoštevate pri ceni?

Zakaj jih preprosto ne podarite mamici, ki si jih ne mora privoščiti? Zagotovo obstaja kakšna na tem portalu.

Jaz bi z veseljem kupila rabljena oblačila za novorojenčka, pa je ponudba zelo slaba.user posted image

Punce, razmislite, kaj prodajate.

Sem se morala spihati...user posted image



* Sem prepričana, da se bo našla sedaj zagotovo kakšna, ki me bo kritizirala- s tem postom nisem mislila nič slabega, nič osebnega. In zagotovo bo katera rekla, da ni pomembno, kako je oblečen mali otrok- deloma se strinjam, vendar ne pri tem, kaj prodajaš-kupiš.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 12:53:04   
SMT3
Jaz imam ogromno ogromno cunj od 50 številkice naprej( vse h&M).Pa so res čudovite,sem jih hotela prodati,pa so nižale cene,nazadnje je bilo še 0,50 e preveč za kos user posted image

Sem jih raje posojalaj,zdaj pa jih bom podarila in kakšni naredila veseljeuser posted image

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 13:16:50   
JAPE
Me veseli, da še kdo razmišlja tako kot jaz.
V trgovini danes res dobiš določene stvari po zelo nizki ceni, tukaj pa rabljene prodajajo dražje.

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 14:17:39   
Medea10
user posted image Se popolnoma strinjam!

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 14:18:47   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: JAPE

Me veseli, da še kdo razmišlja tako kot jaz.
V trgovini danes res dobiš določene stvari po zelo nizki ceni, tukaj pa rabljene prodajajo dražje.



včeraj v H&M videla tako čudovite oblekce za dojenčke od št.50 naprej, da so me kar skomine začele lovit.
Cene pa od 3€ naprej za kompletke-res poceni!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 14:27:19   
MTFP
Sama jih imam za podariti eno res ogromno plasticno skatlo. So pa mesane, od super ohranjenih do takih bolj bogih, zraven imam pa se cca 60 kosov poletnih oblekic in pa skatla copatk, ceveljcev, skoraj nenosenih za puncko, oz. tistih ki so bile kupljene nove in jih prodajam za 40 eur, vendar ni interesantk za nobene. Tiste res lepe imajo ceno pod 1 eur na kos. Prodala jih bi zato, ker je zal tudi pri nas financna kriza, in da jima za tisto lahko kupim potem kak kos. No poletje bo kmalu mimo... Tako, da ocitno ne bodo sle za noben denar:). Ne vem no, verjetno bi sle po kosih hitreje...

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 15:58:05   
Najaa
MioBambino, se popolnoma strinjam s tabo. Tudi čisto lepa oblačila se danes ne splača kaj preveč prodajat, ker dobiš že res poceni, sploh HM ima skoz kakšno polico s takimi cenami, da raje kupim novo kakor rabljeno. Sama redko kdaj kaj kupim, ker so cene rabljenih stvari res previsoke. Svoje pa večinoma podarim naprej.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 16:54:35   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

...Svoje pa večinoma podarim naprej....




kot nove! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 17:06:32   
ronja
Sicer spadam med tiste, ki jim obleke niso preveč pomembne, ampak se vseeno čisto strinjam s tabo. Sem šla parkrat pogledat na te albume, pa sem se hitro obrnila:D. Meni se je zdelo zelo drago, sploh glede na cene v trgovinah.

Večino oblek dobimo in potem seveda tudi tudi svoje naprej podarimo. Včasih jima je sicer res najbolj všeč kak ultra spran in razvlečen pulover ali majca, ampak kupovala pa takega za neke strašne pare res ne bi.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 18:36:04   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*




IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

...Svoje pa večinoma podarim naprej....




kot nove! user posted image



Hehe res je sam tadruga runda ne bo več kot nova. Otroci so vedno večji in vedno več stvari se uniči. user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
15.7.2012 18:38:17   
*miska.mcc*
najaa, upam da se spravim v LJ predno Ninč preraste.
glede kvalitete pa upam, da ves da nisem prevec obcutljiva. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
16.7.2012 12:51:50   
dreamhorse
se strinjam... tudi jaz raje podarim komu, mi pa na kraj pameti ne pride, da bi prodajala...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
16.7.2012 21:39:27   
kralj matjaž
MioBambino in ostale,..
način razmišljanja, da je v trgovini novo oblačilo malo dražje od tega, kar se prodaja rabljeno, drži. Naj kar na začetku omenim, da nisem goreča prodajalka oblačil na forumih. Zelo me je zmotilo to, da se gleda,predvsem za novorojenčke in dojenčke, da je oblačilo novo. Mogoče bi morale razmisliti, koliko kemikalij in vsega je v teh novih oblačilih, ki ste jih najbrž samo enkrat oprale preden ste nadele oblačilo na nežno dojenčkovo kožo. Kako ta oblačila pripotujejo iz Kitajske ipd,... oddaljenih krajev v naše HM,..? Naložena so v kontejnerjih, kjer jih prešpricajo oz zavarujejo z dodatnimi strupenimi snovmi, da jih zavarujejo. Tudi sama sem bila pred časom vašega mnenja in nad rabljenimi oblačili nisem bila tako navdušena. Ampak bo treba spreminti miselnost in na stvar mogoče pogledati tudi z drugega zornega kota. Bolj kot so oblačila preprana, boljša so za dojenčkovo kožo, saj se kemikalije z enim, dvema pranjema ne sperejo. V Nemčiji so takšna sprana oblačila za dojenčke menda zelo iskana. Da o tem, kdo in v kakšnih razmerah izdeluje ta oblačila "Made in China" sploh ne govorim
To je samo moje mnenje, če pa se bo katera zamislila nad tem, bom vesela.
Lep pozdrav!

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
16.7.2012 22:01:15   
ronja
Kralj Matjaž, sama sem zelo navdušena nad rabljenimi oblačili, imamo res malo novega in verjemi, da je vse zelo velikokrat preprano, mam že svoje 3, tako da se prepere še pa još:D. Samo ne bom pa kupovala rabljene cote za večji denar kot dobim novo, tako nora pa ipak nisem. Če bi bila oblačila poceni, bi še kdaj kaj kupila, tako pa sem hitro zaključila s to idejo. Nosim pa tudi sama (ne samo otroci) rabljena oblačila, dobim lepša kot bi si jih sama kupila;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kralj matjaž)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
16.7.2012 22:11:54   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: kralj matjaž
V Nemčiji so takšna sprana oblačila za dojenčke menda zelo iskana.


ok bejbe, mislim, da je tole zlata jama - lahko bi se kera spravla v ta biznis. user posted image

(odgovor članu kralj matjaž)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
16.7.2012 22:52:48   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: kralj matjaž
V Nemčiji so takšna sprana oblačila za dojenčke menda zelo iskana.


ok bejbe, mislim, da je tole zlata jama - lahko bi se kera spravla v ta biznis. user posted image


Ni biznisa, danes je splet en sam svet. Namesto na RR naj ljudje pač začnejo prodajati na ebay.de. user posted image


Drugače pa mislim, da je svobodna odločitev ljudi, kaj in za koliko bodo prodajali in kaj bodo podarili, kot je svobodna odločitev, kje in za koliko bodo kupovali.

OK, razumem, da je kdo razočaran, da ni na voljo čudovitih oblačilc po 0,5 EUR, pa da ljudje v teh časih manj podarjajo, ampak tako pač je.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
16.7.2012 23:32:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: kralj matjaž
V Nemčiji so takšna sprana oblačila za dojenčke menda zelo iskana.


ok bejbe, mislim, da je tole zlata jama - lahko bi se kera spravla v ta biznis. user posted image


Ni biznisa, danes je splet en sam svet. Namesto na RR naj ljudje pač začnejo prodajati na ebay.de. user posted image


no ja, sem mislila da je jasno da sem sarkastična but nevermind. user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
17.7.2012 7:18:33   
Tutan
O tem sem že sama nekje nekaj pisala - na otroški opremi ali nekaj takega.
In ne, ni šans, da kupim eno majčko, sprano, čeprav s pripisom 'dobro ohranjena, malo nošena user posted image ' za 8€, katerim moram dodati še poštnino, pa dobim znesek vsaj 2 novih majčk iz H&Ma, kupljene v navadnih akcijah (imajo kratke majčke z različnimi motivi za nekaj čez 4€).
Pa drugače rada kupim tudi kaj 'že ponošenega', predvsem preko ebaya in predvsem stvari, ki se jih pri nas v trgovinah ne dobi (GAP, Next itn). Recimo za primerjavo - nedolgo nazaj sem mu vzela dres od Manchestra (ker si ga je res noro želel) - pri nas v trgovini so nekaj čez 30€ (neznižani), torej če so jih sedaj znižali, recimo na 20€, jaz pa sem iz Anglije dala s poštnino vred 8funtov - kar je še vedno računica. Pa je dres res kot nov, ne vem če so ga 2x prali user posted image .
Pa tudi praksa iz tujine je načeloma taka, da ponošene cunjice prodajajo v paketu - torej po najmanj 3 hlače skupaj, pa daš tistih 5, 6 funtov za trojne Gapove kr.hlače. Ampak je jasno - cunje so nošene, oprane, sicer dobro ohranjene, vendar je cena več kot 80% nižja od tistih v trgovini. Pri nas je pa praksa, da nekdo kupi no name majčko, verjetno kar v Kiku za 4€, prodaja pa rabljeno za 3€. No go, jaz tega ne kupim. Marsikdo pa očitno da ja. (p.s.:Pa nimam nič proti cunjicam iz Kika, kakor komu paše, jaz nikoli nič ne najdem not za oblečt, nekateri pa kupujejo cele garderobe - zdaj ne vem, ali se mi ne da brskat ali ko jaz pridem nikoli nič nimajo user posted image - zgolj za primerjavo, da ne moreš prodajat ene cunjice za tak denar, ker če temu prištejemo še poštnino, kupca take majčke dobesedno nategneš). user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
17.7.2012 11:58:55   
Klemy82
V tujini je kultura rabljenih oblačil čisto an drugem nivoju kot pri nas, kjer se še vedno najdejo ljudje, ki pa rabljeno ne bodo kupovali že iz principa. Second hand trgovine recimo... Sama sem dosti lutala po Nizozemski in tam jih imaš res na vsakem koraku, ljudje dosti jemljejo stvari tam, sploh za otroke, ker res dobiš lepe in ohranjene stvari za par eur, tudi kakšne bolj hude znamke. user posted image No, sicer so Nizozemci že sami po sebi šparavni ljudje, pa vseeno... So pa časi taki, da pač vsak bi rad kje kak eur zaslužil in zato se najdejo tudi taki prodajalci pri nas, ki poskušajo prodat tudi sprane in ponošene cotke... sama takih cotk ne bi nikoli prodajala, kvečjemu podarila komu. Kar se tega tiče, sama nimam slabe izkušnje, no, do zdaj sem za malega dvakrat kupila rabljeno, imam kar predstavo, koliko kje kaj stane in cena, ki sem jo plačala, se mi je zdela ok. Drugače pač ne bi kupila, ane. user posted image Svoboda trga. Opažam pa tudi jaz nekaj zadnje čase, namreč ene gospe so odkrile nov biznis, kupujejo cotke na razprodajah za male denarčke in jih potem po višji ceni prodajo naprej. Ne vem, kratke hlače, ki so v hm na razprodaji za 3 eur, potem prodaja naprej za 5 eur... mislim,to pa se mi pa res zdi grdo. user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
17.7.2012 12:08:14   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: kralj matjaž
V Nemčiji so takšna sprana oblačila za dojenčke menda zelo iskana.


ok bejbe, mislim, da je tole zlata jama - lahko bi se kera spravla v ta biznis. user posted image


Ni biznisa, danes je splet en sam svet. Namesto na RR naj ljudje pač začnejo prodajati na ebay.de. user posted image


no ja, sem mislila da je jasno da sem sarkastična but nevermind. user posted image



Hi, hi. Vse razumela.  Jaz sem hotela sarkazem peljati dalje. Pa imava očitno kratki stik. user posted image

Važno, da smo vsi zdravi. In oblečeni. user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
17.7.2012 13:56:07   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

V tujini je kultura rabljenih oblačil čisto an drugem nivoju kot pri nas, kjer se še vedno najdejo ljudje, ki pa rabljeno ne bodo kupovali že iz principa. Second hand trgovine recimo... Sama sem dosti lutala po Nizozemski in tam jih imaš res na vsakem koraku, ljudje dosti jemljejo stvari tam, sploh za otroke, ker res dobiš lepe in ohranjene stvari za par eur, tudi kakšne bolj hude znamke. user posted image No, sicer so Nizozemci že sami po sebi šparavni ljudje, pa vseeno... So pa časi taki, da pač vsak bi rad kje kak eur zaslužil in zato se najdejo tudi taki prodajalci pri nas, ki poskušajo prodat tudi sprane in ponošene cotke... sama takih cotk ne bi nikoli prodajala, kvečjemu podarila komu. Kar se tega tiče, sama nimam slabe izkušnje, no, do zdaj sem za malega dvakrat kupila rabljeno, imam kar predstavo, koliko kje kaj stane in cena, ki sem jo plačala, se mi je zdela ok. Drugače pač ne bi kupila, ane. user posted image Svoboda trga. Opažam pa tudi jaz nekaj zadnje čase, namreč ene gospe so odkrile nov biznis, kupujejo cotke na razprodajah za male denarčke in jih potem po višji ceni prodajo naprej. Ne vem, kratke hlače, ki so v hm na razprodaji za 3 eur, potem prodaja naprej za 5 eur... mislim,to pa se mi pa res zdi grdo. user posted image


JA prav na FB se je razpasla ta "trgovina"!!
In res se mi ne zdi fer ne do kupcev in ne do tistih,ki imajo trgovine in komaj da preživijo,kajti tem "preprodajalcem" ni treba plačat nobenih dajatev in nič

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
18.7.2012 20:53:29   
majčica1508
Jaz tudi prodajam rabljena oblačila....Moja jih ima 1x do 2x na sebi.....Ponavadi dam v veliko vrečko in kako normalno ceno....Imam redne kupke,ki je zadovoljstvo obojestransko....
Veliko jih pa tudi podarim.........

Na živčke mi grejo pa tiste,ki cunje prodajajo z etiketo,kao da so kupili po pomotiuser posted image Ali pa kupijo cunje od ene uporabnice,njihov otrok ponosi,potem pa sestavi kompletek (majčka,hlače,bodi,žabce)in udari ceno 30€user posted image

Sicer pa vsaka po svoje...........

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
18.7.2012 21:04:54   
josephine27
Na živčke mi grejo pa tiste,ki cunje prodajajo z etiketo,kao da so kupili po pomotiuser posted image


Res ne razumem zakaj je to smešno? Tudi sama imam v omari nekaj cot še z etiketo, ker smo jih po pomoti založili ( to se dogaja če kupuješ vnaprej) ali pa smo dobili premale za darilo ob rojstvu, ker se je otrok rodil zelo velik. Res, da jih ne prodajam, ker načrtujemo še enega otroka, ampak če ga ne bi jih pa prodala. V čem je fora, da se cunje z etiketo ne bi smele prodajatuser posted image

_____________________________



(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
18.7.2012 21:15:34   
majčica1508
josepine.......se opravičujem,ker moja izjava je letela na tiste,ki kupujejo v drugih državah na veliko in potem prodajajo pod pretvezo,da je bilo kupljeno po pomoti ali so prerasli...Jih je pa kar nekaj takih uporabnic na mojalbum.....in se prav vidi,da od tega živijo.......


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Meni pa ni jasno... prodaja otroških oblačil
18.7.2012 21:20:34   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

josepine.......se opravičujem,ker moja izjava je letela na tiste,ki kupujejo v drugih državah na veliko in potem prodajajo pod pretvezo,da je bilo kupljeno po pomoti ali so prerasli...Jih je pa kar nekaj takih uporabnic na mojalbum.....in se prav vidi,da od tega živijo.......



razumem. če imajo cele albume polne teh cot potem verjetno res s tem služijo.

_____________________________



(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?