Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Maleal -> Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 21:08:23)

Zgodba je taka,grem danes še nekaj položit na svoj račun kar na pošti,da bi potem plačala še nekaj položnic preko klika,nakar doma ugotovim,da sem v nedovoljenem minusu,otegnili so mi veliko vsoto,piše samo dolg,pojma pa nimam kaj bi lahko bilo,saj nimam nobenih dolgov,je možno,da gre za napako??No saj bom ju3 šla na svojo banko a vseeno če ima kdo kako idejo kaj bi bilo?Saj poračuna za vrtec ti ne morjo kar z računa dvignit a ne,dobiš verjetno prej obvestilo ali?Res me je skoraj kap[sm=zmeden.gif]




Tippi -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 21:25:15)

Če nisi v izvršilnem postopku, torej da se zoper tebe kot dolžnico, ne vodi izvršba (upnik je lahko kdorkoli, ki mu dolguješ denar, torej se ti lahko vsede na račun kdorkoli, ki je vložil izvršbo na sodišče), o čemer bi sigurno dobila tudi pošto, to bi najbrž vedela. Na plačo se ti lahko vsedejo še dacarji in to brez da bi dvignila pošto. Oni jo pošljejo sicer priporočeno, a če jo ne dvigneš, se smatra kot da ti je bila vročena in se ti vrže v nabiralnik. Podobno je z nekaterimi sodnimi pisanji. Zdaj pa. Lahko da je ta pošta zalutala nekam in sploh ni prišla do tebe. Oni pa so naredili naslednji korak in ti bremenili osebni račun. Možno je tudi, da je prišlo do kakšne napake. To boš kmalu izvedela, ko boš šla zadevo raziskovat.

Vsekakor pa, ne glede na to, komu dolguješ, bi te morali o dolgu obvestiti. Pa naj bo to štrom, ali pa obveznosti v vrtcu. Ampak to je zdaj itak brezpredmetno, ker je očitno zadeva že "zrela" in so ti z računa že odtegnili določen znesek, torej so imeli že pravi žegn (od pristojnih organov), da so se ti vsedli na račun.

Naj se izide v tvojo korist [sm=smiley1.gif]
Pa sporoči, tud mene zanima za kaj gre.




enea -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 21:45:10)

Tippi, vse uredu in prav kar si napisala, na te zakone se ne spoznam kaj dosti, edino kar me je zmotilo je to da je avtorica posta napisala da je bila v nedovoljenem stanju,.. pa saj ti ne more nobeden vzet nečesa česar nimaš.oz ne morejo ti vzet, da si potem v minusu,.. ali pač??[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Avtorica, ti pa le jutri takoj na svojo matično banko vprašat kaj je to[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/kuza.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/kuza.gif[/image]




Maleal -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 21:50:02)

Seveda grem vprašat kaj je,saj sem sedaj v nedovoljenem minusu za 400 €[sm=smiley19.gif],ni mi jasno kako ti lahko otegnejo da greš pol v nedovoljen minus[sm=hudicek1.gif]




Maleal -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 21:54:46)

Za vrtec pa sem dobila novo odločbo prejšnji teden in sem jo nesla v vrtec pokazat ta teden,tak da bi mi po mojem na dom poslali poračun.Drugih dolgov pa nimam.[sm=smiley13.gif]




enea -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 21:57:26)

ajoj, to pa je že kar cifra,..[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
ma za vrtec dobiš pri naslednji položnici znesek še za nazaj,.. po mojem ti oni niso nič vzeli, ker do sedaj so še zmeraj naredili poračun na naslednji položnici




Tippi -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 22:04:12)


IZVIRNO SPOROČILO: enea

Tippi, vse uredu in prav kar si napisala, na te zakone se ne spoznam kaj dosti, edino kar me je zmotilo je to da je avtorica posta napisala da je bila v nedovoljenem stanju,.. pa saj ti ne more nobeden vzet nečesa česar nimaš.oz ne morejo ti vzet, da si potem v minusu,.. ali pač??[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Avtorica, ti pa le jutri takoj na svojo matično banko vprašat kaj je to[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/kuza.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/kuza.gif[/image]


Res je. Ne morejo ti vzet nečesa česar nimaš. Lahko imaš pa limit. To je tudi minus. Ni sicer nedovoljen, pa vendar je. Če se je avtorica posta pravilno izrazila, da gre za nedovoljen minus, potem kle naprej več nimam znanja. In me res zanima, kaj se bo zgodilo.

Razmišljam še, da ne vemo za kakšen račun gre. Osebni, poslovni... a obstaja še kakšen? najbrž ja. Če ne gre za osebni račun, je potem verjetno možno bremenit račun tudi če nimaš gor denarja. kaj pa vem [sm=zmeden.gif]

Upam, da boš sporočila kaj se je zgodilo. Bom hvaležna.




Maleal -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 22:09:47)


Razmišljam še, da ne vemo za kakšen račun gre.




Razmišljam še, da ne vemo za kakšen račun gre.

Gre za osebni račun,bom sporočila zakaj gre.




Tippi -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 22:12:26)

Ja, dej! Prosim! Pa če je prišlo do kakšne nemarne napake, jih vse skupaj pošlji v 3PM!! Tri piskre marmelade [sm=jezicek.gif][sm=hudicek1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.6.2012 22:14:10)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




panineve -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (20.6.2012 22:45:44)

Uf. Meni se je to z Vzajemno zgodilo. Brez obvestila in na horuk so se mi usedli na račun. Enkrat so mi poslali opomin (nič priporočenega) in to je bilo to. Sem mislila, da so ugotovili napako, ker potem ni bilo nobenega pravnega obvestila in ker sem imela vse plačano, potem pa en dan šok. Narediti nisem mogla pa nič, ker sem takrat še vse položnice plačevala na banki, odrezkov nisem shranjevala, sploh pa ne par let [sm=hudicek1.gif] Draga šola [sm=hudicek1.gif] [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif] Limit imam na vseh karticah onemogočen, tako da lahko samo do stanja 0,00 evra pridem, pa so mi vseeno v minus trgali. Na banki so mi rekli, da to lahko [sm=zmeden.gif] Ni pa se mi dalo s tem ubadati, ker odrezkov nisem imela, plačati bi morala v vsakem primeru, sem pa zavarovalnico menjala. Vsaj eno zadoščenje [sm=jezicek.gif]




Colt -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 1:02:51)

Prava realnost Slovenije še ni potrkala na vrata povprečnega člana RRa ;) Bodo pa to seveda zelo trdi pristanki....




josephine27 -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 5:58:15)


IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Prava realnost Slovenije še ni potrkala na vrata povprečnega člana RRa ;) Bodo pa to seveda zelo trdi pristanki....


obrazložitev komentarja prosim[sm=smiley1.gif]

avtorica teme - po pravici povedano pojma nimam in upam, da tako tudi ostane. tiste, ki jih jaz poznam, da so se jim vsedli na plačo so vsi prej dobili obvestilo in so vse vedeli zakaj gre. mogoče gre res za napako. moji kolegici je enkrat banka po pomoti nakazala 1000 eurov, ona je to veselo porabila, potem so ji pa od plače trgali.




Tippi -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 6:25:22)


IZVIRNO SPOROČILO: panineve

Uf. Meni se je to z Vzajemno zgodilo. Brez obvestila in na horuk so se mi usedli na račun. Enkrat so mi poslali opomin (nič priporočenega) in to je bilo to. Sem mislila, da so ugotovili napako, ker potem ni bilo nobenega pravnega obvestila in ker sem imela vse plačano, potem pa en dan šok. Narediti nisem mogla pa nič, ker sem takrat še vse položnice plačevala na banki, odrezkov nisem shranjevala, sploh pa ne par let [sm=hudicek1.gif] Draga šola [sm=hudicek1.gif] [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif] Limit imam na vseh karticah onemogočen, tako da lahko samo do stanja 0,00 evra pridem, pa so mi vseeno v minus trgali. Na banki so mi rekli, da to lahko [sm=zmeden.gif] Ni pa se mi dalo s tem ubadati, ker odrezkov nisem imela, plačati bi morala v vsakem primeru, sem pa zavarovalnico menjala. Vsaj eno zadoščenje [sm=jezicek.gif]


Uf, nisem vedela, da ima zavarovalnica tud taka "pooblastila", da ti lahko bremenijo račun brez predhodnega izvršilnega postopka [sm=smiley29.gif]




Tippi -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 6:26:46)


moji kolegici je enkrat banka po pomoti nakazala 1000 eurov, ona je to veselo porabila, potem so ji pa od plače trgali.



Dost si je upala. Jaz si ziher ne bi upala zapravit, bi se prej pozanimala kdo in zakaj mi je nakazaj jurčka [sm=smiley36.gif]




*viva* -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 7:08:54)

Brez izvršbe ni mogoče, da bi trgali iz računa. Izbršba je pa lahko sodna ali davčna. Edino banke med sabo majoše neko finto, da če si eni banki dolžen ti potem delno blokirajo poslovanje na drugi banki (lahko). Koliko je to v praksi pogosto nimam pojma.

Kaj se pa tiče nedovoljenega minusa... Na določenih bank ti nedovoljen minus iskazuje tisti del izvršbe, ki je višji od tvojega prihodka (stanja na računu) oz. je neplačan. Čeprav to v resnici ni nedovoljen minus, ker dolg v resnici ni poplačan.

Obvezno je potrebno it na banko i nzahtevat podlago da so zvedli blokado računa in prenos sredstev. Vztrajaj tudi pri številki izvršbe in izdajatelju. Ker te najbrž z vsebino ne bodo mogli seznaniti te potem čaka še pot k izdajatelju da ugotoviš kdo in zakaj ter na kateri podlagi je sploh terjal denar.

V kolikor je prišlo do pomote (pogost pojav pri davčnih izvršbah) te čaka dolga pot do vračila denarja.

Vsekakor pa se ni nekdo kar obesil brez da bi dobila sklep oz. brez da bi ti ga vsaj poskušali vročiti (listek od poštarja za dvig na pošti).

Pa veliko sreče.






gsatalema -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 8:06:35)

Tudi jaz sem bila že 2X v podobni situaciji. [sm=smiley1.gif] Enkrat po svoji krivdi, drugič ne. Iz računa ti lahko trgajo banke med sabo (če imaš več računov - fizični ali pa morda kakšen s.p.), skoraj da , brez izvršitve in obvestila pa ne vem. Jaz sem dobila obvestilo in blokado kar hkrati, in to za zadevo , ki je bila poravnana že pred 12 leti. Ampak šele takrat se je začela VOJNA. Odrezek sem našla, znorela, dokazovala, hodila od banke do odvetnikov, in v dobrih 2 mesecih sem lahko prišla do svojega denarja nazaj, ampak vse te postopke, ki so pa tekli -ne po moji krivdi, sem pa morala plačati.
Vzamejo ti lahko vse do 580e, če pa so dacarji pa do 290e.
Kaj pa če ti je potekla pogodba za izredni limit in nisi podalšala in si takoj v nedovoljenem minusu....
Upam, da ugodno za tebe rešiš zadevo [sm=bravo.gif] , pa javi kako....




Najaa -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 8:46:55)

Sem bila v podobni situaciji in tudi meni so šli v nedovoljen limit. Lahko grejo, zakaj ne. Sej boš morala vrnit dolg pa še fajn obresti so na nedovoljen limit. Ampak sem zadevo hitro rešila, v bistvu v parih dneh. Pred vsem tem sem sicer dobila domov odločbo, na kateri pa ni pisalo, da se mi bodo usedli na račun.




Teya D. -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 8:48:00)

Vsi 'rubeži' te bi najprej predvidoma o tem obvestili in to ne samo enkrat koliko vem, saj če imaš kaj to posledično veš in dobiš tudi domov. Vsekakor pa vem, da v nedovoljen minus že preko banke ne morejo iti tako tudi ne bi smeli prekoračiti meje tvoje minimalne vrednosti za preživetje, ki znaša nekje do 400eur. To je minimalec, ki bi moral kjub temu ostati gor, seveda pa je kljub temu drugače kar se tiče davčne, oni mislim da ti odtegnejo do 'daske'. Le stopi na banko in nam sporoči ugotovitev.




Najaa -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 8:54:03)

No jaz res nisem dobivala nobene pošte, tudi zgubila ali založila se ni. Praksa je nekaj drugega kakor teorija. In ja nedovoljen minus, naj ne bi pa vseeno naredijo. Nimaš kaj.




Teya D. -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 9:07:35)

Najaa se strinjam. 'Navadni smrtniki' smo žrtve, ki moramo takoj vrniti, tudi pičla 2eur če treba, medtem ko veliki tajkuni lahko delajo kar odpise kredita na bankah, svašta!




panineve -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 9:20:53)


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

No jaz res nisem dobivala nobene pošte, tudi zgubila ali založila se ni. Praksa je nekaj drugega kakor teorija. In ja nedovoljen minus, naj ne bi pa vseeno naredijo. Nimaš kaj.


Enako. Pri meni se ni NOBENA pošta izgubila in nikoli ni bila nobena vročena. Praksa je PRECEJ drugačna kot teorija, žal. Jaz sem se z odrezki res zelo zaj*****, ker dolžna 100% nisem bila nič.




gsatalema -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 9:36:44)

tako kot sem že zgoraj napisala. Mene so lovili za 2 dni. Rok na polažnici je bil 25 v mesecu, jaz sem pa plačala 27 isti mesec in sem potem vse to dobila.... Za dva dni obresti, vsa papirologija, obresti za dva dni x 12 let....in je naneslo skoraj 400e. [sm=smiley15.gif]




panineve -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 9:50:52)

Jaz pa sploh ne vem, zakaj so me "lovili" [sm=hudicek1.gif] Sem se v tistem času ravno preselila v tujino, začasno prekinila zavarovanje (zato vem, da nisem bila NIČ dolžna, ker so najprej preverili, potem šele začasno prekinitev uredili) in so mi rekli, da naj dam uraden zahtevek za vse skupaj. Samo jaz sem imela toliko dela z urejanjem novega življenja in nove situacije, da sem pustila vse skupaj. Zdaj ko berem vaše izkušnje pa sicer razmišljam, kolikšen je rok zastaranja, ker vse skupaj ni niti približno potekalo kot je treba.




nina166 -> RE: Kdo se ti lahko vsede na plačo?? (21.6.2012 11:45:58)

Si mogoče komu kakšen porok pri najemu kredita. V tem primeru ti lahko trgajo s tvojega računa, če kreditojemalec ne plača obroka. Našemu sosedu se je to zgodilo. Bil je porok in brez obvestila so mu začeli trgat, ker kreditojemalec ni plačeval.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>