|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kje nakupujete
13.6.2012 12:03:18   
J.L.
v katerih trgovinah kupujete živila in izdelke za gospodinjstvo? gledate na ceno ali kvaliteto? katera trgovina se vam zdi najdražja in katera najcenejša.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 12:11:40   
LuLu
Včasih nisem gledala na cene, ampak na bližino, kje je najbližja, ko sem bila pač neki... pa določeni izdelki so mi pomembni. Je nekaj znamk izdelkov , ki se jim ne mislim odpovedati ne glede na ceno, zato pa iščem kje je ta znamka najceneje oz. v kaki akciji. In vedno se najde... če ni tisti dan, pa bo naslednji ali čez dva dni.
Druge izdelke pa.. na novo spoznavam Lidl in Hofer. Imata kvaliteto, cenovno bolj ugodna. Pa tudi vedno več ljudi poznam, ki hodijo tja. Pa čeprav so finančno ok.
Edina trgovina, ki me ne bo vidla je Eurospin... pa čeprav imajo eno dobro čokoladno rolado.
Aja, od vseh teh pa mi je Mercator najdražji, izdelki v akciji niso dostikrat po mojem okusu. Špar in Tuš sta na vrhu.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 13:01:59   
ZmajTolovaj
Jaz mam zdaj čas in naredim vsak dan z vozičkom en krog, kupim za sproti, kjer je pač ceneje. Imam pa v loku 1km vse - tuš. mercator. spar. hofer. eurospin. No tuki res še nisem nikol nič kupla, razen pol kile sode bikarbone.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 13:04:14   
kajajaka
Prihajam iz manjšega kraja, a imamo kar precej trgovin. Žal nimamo DM ali Mullerja user posted image

Podobno kot Lulu se nekaterim znamkam ne odpovem ne glede na ceno (Barilla, Golica, Barcaffe, Rama, Persil, Gea olja, Renški hram kis, Vegeta, Čokolino, Coca cola (pijačo sicer kupujemo bolj redko), jogurt Mu, sir Gauda...

Večinoma to nakupujemo v Sparu (recimo vsak drugi dan)

vsaj enkrat mesečno se pa ustavimo v Leclercu, kjer so vse naštete stvari cenejše (ampak imamo do Leclerca kar daleč user posted image in zato ne hodimo  v kakšne tedenske nabave...). Tam potem nabavim tudi plenice (Pamperske imajo skoraj vedno v akciji ali pa grem do Mullerja po njihove. Tudi vlažilne robčke, dude, flaške (vse za dojenčka) kupujem v Mullerju.

Tuš - mi je malo negravžen (vsaj v našem kraju) zato se ga izogibamo (zadnje časo smo pa tudi tam nabavljali zaradi slikic podvodni svet seveda) user posted image  v Tuš hodim le po LUŠT slovenski paradižnik , ki je kljub visoki ceni vreden svojega denarja user posted image

Hofer- Kdaj pa kdaj grem po kakšno otroško oblačilo (bodiji so mi super in trenirkice), šopke rož za na mizo, pa čokoladni family capucchino imajo dober. Aja pa maslo, če kaj pečem - je poceni in dobro (slovensko). Ni mi všeč, ker nimajo veliko drugih znamk, ampak večinoma le svoje... Tam nakupujemo morda 2x mesečno

Lidl - kupujemo njihovo mozzarelo, ementaler sir, včasih suho salamo (zimska), mascarpone in sladko smetano za tiramisu, kakšno oblačilo kdaj, Barcafe, Cedevita, kruh (žemljice) - nakupujemo morda 2x tedensko. Všeč mi je, da imajo vedno več drugih znamk, ne le svoje.

EuroSpin -tam kupujemo Orzo - ječmenova kava in kavno čokoladne bonbone in kozmetične robce - tako da tja zavijem 1x vsaka 2 meseca mogoče. Imajo žal le svoje znamke živil...

Mercator mi je nabližje, a gre za slabo založeno in zelo drago trgovino, ki se je raje izogibamo - tja gremo le dnevno po kruh, če nimamo namena iti v mesto do katere druge zgoraj naštete trgovine.

Uf sem se razpisala user posted image ,

Skratka - najdražji je Mercator in pri nas tudi najslabše založen,
najcenejši je Eurospin, ki pa se mi zdi tako nizko kvaliteten, da ne nakupujemo tam.

Poleg tega nima znamk živil, ki jih mi kupujemo in potem, če grem po drugo v Spar ali Lidl... pa pač vse tam nakupim.

Cena : kvaliteta - če le lahko, izberem vedno kvaliteto!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 13:19:00   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Hofer- Ni mi všeč, ker nimajo veliko drugih znamk, ampak večinoma le svoje...
Lidl -  Všeč mi je, da imajo vedno več drugih znamk, ne le svoje.


Tako sem jaz tudi razmišljala, dokler nisem ugotovila, predvsem iz testov Zveze potrošnikov Slovenije, da je marsikateri Hoferjev in Lidlov izdelek na vrhu po kvaliteti in med najcenejšimi v skupini...
Zelo zanimivo. Mislim, če po sebi sodim, da so nas kar zavedli veliki proizvajalci, da so njihovi izdelki najboljši. Npr. Vichy... V Nemčiji npr., koliko imam informacije, sta Lidl in Hofer ta glavna že nekaj desetletij. Oni bi verjetno nos obračali na naše izdelke, ker jih ne poznajo. Bi tudi rekli, da pa Mercatorje jabolčni sok ni ok, ker je Mercatorjev in je poceni, pa bi malo dvomli v kvaliteto. Je pa zelo dobro ocenjen bil pri ZPS in je Fructal proizvajalec.
Zato zadnje čase sledim tem testom in tudi ljudi sprašujem kako in kaj. Je razlika ali vsak drugi dan pridem iz Mercatorja z malo vrečko po 20 eur ali pa vsak 7 dan iz Lidla z dvema velikima vrečkama za 20 eur.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 13:23:16   
Ploha
Spar in DM, občasno Merkator.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 13:35:16   
yenny
Partner je celo življenje nakupoval v Mercatorju,prvič zato,ker mu kot samskemu ni bilo nikoli treba gledati na izdatke in drugič ker je slovenski in je treba podpirati domače.
No in potem je srečal mene!user posted image
Jaz sem bila navajena gledati tako na cene,kot kvaliteto in paziti kako bom obrnila vsak dinar.
Na začetku,sem samo opazovala to njegovo nakupovanje,no potem ko sva začela živeti skupaj in ko je bil že malo bolj udomačen in krotek user posted image ,sem počasi začela spreminjati to njegovo miselnost in navade.
Danes vam bo to mirno priznal,ker se je v tem času prepričal,da je na tržišču še kaj drugega kot Mercator.
Vsako soboto redno sva v Lidlu,vmes 1 X tedensko Hofer in 1X mesečno Euro Spin.
Euro Spin mi nekako najmanj potegne in tja grem res samo po par stvari-sem malo prebrala po forumih kaj tam folk kupuje in potem sprobala.user posted image
Vmes če kaj zmanjka grem v Tuš-imam srečo,ker je čisto blizu in dobro založen.user posted image
Sem pa tudi jaz že bila v kakšnem Tušu,ki pa mi nikakor ni potegnil,nekako mi je deloval umazano in zamorjeno.user posted image A ja,pa ne maram njihovih salam!user posted image
Skratka usklajujem cene in kvaliteto v vseh teh trgovinah.
Nikjer ni vse dobro,sprobaš in sam ugotoviš kaj ti paše in kaj ne.user posted image
Mercator-še moj bivši največji obiskovalec je tam samo izjemoma.user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
13.6.2012 14:07:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu yenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 15:57:10   
Teya D.
Nakupujemo v Sparu, Hoferju, Dm-u, Eurospinu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 16:09:11   
Mipka
Mi največ nakupujemo v Tuševm centru, ki ga imamo pred vrati. Pa sem prej še kupovala v različnih trgovinah, samo sem se sedaj navadila kar na Tuš. Meni je ponudba super, imajo večinoma slovenske izdelke, kar mi je samo plus in vedno svežo zelenjavo in pa sadje ki ga veliko pojemo. S temile karticami pa se potem kar navadiš in zbiraš tele ugodnosti, ki jih lahko potem koristim še v Tuševih drogerijah in kadar gremo poleti na dopust. To vedno prav pride. Se mi zdi da ravno v Tuševih trgovinah veliko dajo na slovensko kakovost in izdelke. V raznih hoferjih in lidlih pa me zagotovo ne boste nikoli videli.

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 16:13:06   
Mipka
Pri nakupu kozmetike pa se zelo izogibam že nekaj časa drogerijam DM. To pa zato ker zapostavljajo in s polic odrinjajo nekatere slovenske izdelke in to zelo očitno, da dajejo prednost lastni blagovni znamki, ki je osebno ne maram. Zelo veliko uporabljam izdelke od Ilirije, predvsem izdelke Subrine in jih v DMovih drogerijah že lep časa nimajo. Pa tudi Green line kreme veliko uporabljam. Na policah tudi nimajo Palome, 1001 cveta in še nekatere druge. Kot da ni drugih drogerij. So tukaj še Tuševe, pa Muller in ostale.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 16:28:49   
tasa_m
Jaz več ali manj kupujem v Lidlu, saj tudi delam v Lidlu, in mi je dost bolj pri roki, kot pa da se moram še kam drugam peljat po špecerijo.
Zraven Lidla pa je zraven še Interšpar, saj dolečnih izdelkov še Lidl nima in hodimo po tiste dotične v Špar.

(odgovor članu Mipka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 16:54:04   
josephine27
Nimam naj trgovine in kupujem praktično povsod in ne samo v trgovinah ampak tudi pri kmetih, na tržnici. Odkar sem na porodniškem največ kupujem v Mercatorju, ker je edini tako blizu doma, da lahko grem z vozičkom in je super založen. Sem tako kot nekatere predhodnice tudi sama navajena na določene blagovne znamke in me razne akcije ne potegnejo preveč. Včasih seveda naredim kakšno izjemo in poskusim tudi kaj novega. Par znamk še vedno kupujem v italiji. Pred porodniškim sem pa največ v TUŠu kupovala, ker ga imam zdraven službe.

V razmerju cena in kvaliteta kupujem najboljše kar si lahko privoščim. Zadnje čase sem postala bolj pozorna na poreklo izdelkov in z grozo ugotavljam, da večkrat sploh težko najdeš kaj kar je slovenskega. Napr. kar dolgo sem kupovala proseno kašo Zlato polje pa potem, ko sem postala pozorna ugotovila, da je poreklo surovine ZDA.

_____________________________



(odgovor članu Mipka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 17:21:26   
poopsie95
Nakupujemo vsepovsod, v Sparu, DM-u, Lidlu, tudi Eurospinu, počasi se navajamo na Hofer. Skoraj nikoli pa ne kupujemo več v Merkatorju, ker je preprosto predrag, iste znamke dobiš v Lidlu, Mullerju za manj denarja. V Eurospinu kupujemo predvsem mlečne izdelke, prav tako v Lidlu, pa še zelenjavo in meso. V Hoferju mi imajo pa dobre izdelke iz njihove "bio" linije.

Po pravici povedano pa slovenskih znamk ne maram, ker so nekatere prav živo nategovanje in v izdelkih ni slovenskih surovin. Ne pravim, da to velja za vse, za nekatere pa.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 20:25:43   
benika
Večino stvari nabavimo v Lidlu. V Hofer grem po kapučino in kaka oblačila, v Eurospin po sadne skute in jogurte, pudinge, vrečke za smeti. Nekaj stvari vzamemo tudi v Sparu, v Mercator pa zadnje čase ne hodimo. V Tušu nas pa niso videli že zelo dolgo.

(odgovor članu poopsie95)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 21:04:55   
Gwendolen
Lidl, Spar in Hofer. Pa kaka malenkost v Mercatorju. Kak izdelek njihove trgovske znamke. Od drogerije pa DM in Müller. Rada grem tudi v Leclerc, ampak bolj po njihove posebnosti (njihova ECO+ znamka - predvsem kozji sir, mmmm).

Tuša pa nekako ne morem, ta naš litijski prav smrdi... user posted image

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kje nakupujete
13.6.2012 21:35:41   
Lianna
1x na mesec naredim velik nakup v Leclercu, saj mi je njihova ponudba ful fajn. Še posebi siri, vino, jogurti..itd.
Ostalo kupujem v Mercatorju ter na tržnici, veliko svežih stvari tudi v Toskani (trgovina). V Lidl, Hofer itd. ne grem nikoli.

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kje nakupujete
14.6.2012 1:28:44   
kokosh
spar - večinoma. Njihov nekj-market je v neposredni bližini in sem se navadila. Vsaj tale pri nas je zelo založen (salame, siri, kruh), slovenski izdelki pod njihovo trgovsko znamko so (povsem) primerljivi originalom (pusta skuta, tekoči sadni jogutr, mozarela so od LM), tudi ponudba sadja in zelenjave je primerna. V Mercatorju npr. težko dobiš salamo pod 10 eur/kg, v šparu je pa precejšnja izbira med 6 in 10.

Ostali gospodinjski nakupi: DM/ Muller - plenice, Hofer - 1x mesečno obnova sladkih zalog (temna čokolada user posted image ), Leclerc - pralni prašek, če mi rata ujeti akcije, sicer pa sploh ni tako zelo poceni oz. te precej nafintirajo s svojo kartico, da še prideš, salame in kruhi mi niso všeč, le izbira je grozljivo ogromna.

Mercator - čedalje manj, imam poln k* tega, da grem mimogrede po 2 kajzerici, tetrapak soka in par rezin salame, pa je vse skupaj kar 8 eur.

tuš, lidl, eurospin - nikoli, sploh.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kje nakupujete
14.6.2012 6:18:45   
tamiflu
Mercator imam v naši vasi, ampak je zelo slabo založen, pa sadje in zelenjavo imajo poleg hladilnikov, pa je to potem nikakvo...pa še drag je.
Tuš mi je kar všeč, so dobro založeni in me tudi vidijo večkrat.
Spar prav tako.
Hofer pa ma tudi zelo dobro robo, tam obvezno kupim tablete za pomivalni stroj.So kvalitne, pa dosti cenejše od Calgonita in takih.Vsi peruttninski izdelki...salame, hrenovke, koketi...so iz PERUTNINE PTUJ, samo pač ni napisano na veliko to, ampak čisto z malimi črkami. jaz sem zadovoljna.
Eurospin mamo v mestu, samo mi je s poti, pa še nekak mi deluje neprijazno, hladno, kar sem bla enih parkrat notri. pa tak mrrrrzlo majo stalno.
Lidla, Mullera in Leclerca pa nimamo.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kje nakupujete
14.6.2012 8:36:59   
Teya D.
Kaj se mi samo zdi ali res nobena ni omenila Jagra? user posted image

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kje nakupujete
14.6.2012 9:11:12   
Nusika35
Hehe Teya D. to pa je veriga na štajerskem koncu, ane? Pri nas večinoma kupujemo v Tušu, sploh ponudba zelenjave mi je všeč, ker je slovenska in je dobrega okusa, od solate do paradižnika, pa potem pokombiniramo točke iz kartice.

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kje nakupujete
14.6.2012 9:21:35   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Gwendolen

Lidl, Spar in Hofer. Pa kaka malenkost v Mercatorju. Kak izdelek njihove trgovske znamke. Od drogerije pa DM in Müller. Rada grem tudi v Leclerc, ampak bolj po njihove posebnosti (njihova ECO+ znamka - predvsem kozji sir, mmmm).

Tuša pa nekako ne morem, ta naš litijski prav smrdi... user posted image


Isto do pike. Očitno pa Tuši povsod smrdijo. Da ne govorim o pokvarjenih izdelkih... Fuj, mene ne vidijo tam.

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kje nakupujete
14.6.2012 9:34:48   
sunny24
Spar in Hofer, v Mercator zavijem samo če mi lih slučajno kaj zmanjka.

_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kje nakupujete
14.6.2012 9:43:41   
enea
Hofer, Eurospin, zmeraj
Mercator, občasno, ko mi zmanjka keša, in plačam s mercator zeleno piko,
Spar, enkrat na par mesecev, če smo slučajno v qlandiji,.
Lidl, vsake toliko, ko smo na poti k tašči,..
DM- občasno, po kakšne vlažilne robčke in kreme za sončenje
pralne praške pa vedno v ITL, ker so cenej in ITL izdelave

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kje nakupujete
14.6.2012 11:39:28   
Patricija32
Najaa kje pa v Tušu smrdi? Nisem še naletela na tako stanje v trgovini, pa hodim na 3 konce. Jaz bi se sigurno pritožila poslovodji ali poslala mejl, saj zato so tam. Zelenjava je vedno lepo zložena in očiščena, tako, da nebi slučajno kdo tehtal nagnite solate, to me moti drugje.


(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




je vas mož ljubosumen brez pravega razloga?
cupacups



da (26%)

ne (74%)


Število vseh glasov: 196

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!