|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
10.6.2012 8:34:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja


Zato pa imajo moji otroci zadovoljno, srečno mamico-predvsem zato, ker imam poleg njih rada tudi sebe.
Na žalost to marsikatera mama spregleda, in je potem zagrenjena, zanemarjena....



Moje dete tudi......user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
10.6.2012 16:25:08   
majčica1508
Tajtaja........lepo povedano

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
10.6.2012 21:34:02   
tajtaja
bibasiba, imam velike in majhne...najmanjša bosta letos prvošolčka user posted image , kar ne spremeni mojega pogleda na svet

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
10.6.2012 22:35:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Tajtaja........lepo povedano


Se strinjam....zelo lepo povedano......zelo idealističen pogled na svet.....samo čez 15 ali 20 let država Slovenija s socialnimi transferji tudi ne bo tako radodarna kot je danes.......

Samo v času te krize pač prevladuje mišljenje, da se varčevanje ne splača, da se zavarovanje (razen seveda kasko zavarovanja za novi avto, tu nikoli ne oklevamouser posted image ) ne splača, ker služijo samo banke in zavarovalnice......nasprotno, pa se baje zelo splača najeti krediti za 30 let za stanovanje, istočasno še kredit za 8 let za avto.....in potem, ko nam nič več ne ostane, ker obroke kredita moramo odplačevati, živeti tudi moramo koliko toliko normalno, se tolažimo s tem, da je varčevanje za izobrazbo otroka vstran vržen denar....





(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
11.6.2012 10:54:43   
ZmajTolovaj
Vsak se naj sam odloči. Ali bo a) dajal vse na stran in živel ob kruhu in vodi ali pa b) užival življenje v okviru svojih zmožnosti. Sam ne pol jamrat, da a) si ne moreš nič privoščit oz. b) da nimaš nič našparano in joj kaj pa zdaj ko je treba naenkrat vržt par jurjev za npr. šolnino.
Ko se odločiš, stoj za tem, ne pa krivit sistema za vse svoje probleme. Imam sosede, ki bi lahko dobivali 2x več na mesec, pa jim še ne bi bilo prav in še vedno bi komaj lezli iz meseca v mesec. Ampak šparajo pa na veliko.
user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
11.6.2012 11:00:16   
LuLu
Zdaj že ptički čivkajo, da se edino splača danes zlato kupovati...

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
11.6.2012 11:07:27   
liliana
Ravno takrat, ko že ptički čivkajo, da se splača kupovati zlato, je čas, da se zlato začne prodajati......user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
11.6.2012 11:25:02   
kimica86
Ja, smo podnajemniki..

Glede na to koliko je mlada ta sorodnica, mislim, da bo živela še dooosti let (da potrkam na les) user posted image

Glede na to, da živimo kot podnajemniki, bo OD zelooo prav prišel (za kasneje). Sedaj pa pokrivava kar potrebujeva z najinima plačama.. Gre bolj na tesno, ampak nekako gre..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   [Brisano sporočilo]
11.6.2012 13:55:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
11.6.2012 14:06:27   
kimica86
Ankica: Dandanes tudi trezor ni varni imeti doma.. No ja, s sorodnico smo pa že zmenjeni kaj in kako, tako, da jaz se ne sekiram user posted image


U glavnem, temo sem odprla, ker me je zanimalo kaj s es tem CSD- jem dogaja, ne pa da razpravljamo o tem kako bo kdo hranil in komu zaupal denar user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
12.6.2012 9:04:09   
sončnica24
Kimica86 nisem nevoščljiva če lahko varčujete hvala bogu da lahko jaz lahko o tem samo sanjam. Ampak denar hraniti pri sorodnici je slabše kot da si kupiš trezor in ga imaš doma. Lahko je še ne vem kako mlada pa nikomur ne privoščim lahko je udeležena v prometni nesreči, verjetno bo tudi sama enkrat hotela imet otroka, potem bodo to gledali njej, če je zaposlena in izgubi službo ostane prez prihodkov ne bo dobila socialne pomoči saj bo imela na računu znesek tvojega otroka, če bo znesek visok bo morala od tega plačati dohodnino.

Predno se odločate za takšne stvari tudi ostale je potrebno dobro dobro premisliti če se to splača časi so takšni kot so in denar iščejo vsepovsod, zanima pa me če katera ve kako je če otroku odprem račun v Avstriji, tudi to preverjajo?

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
12.6.2012 9:56:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Kimica86 nisem nevoščljiva če lahko varčujete hvala bogu da lahko jaz lahko o tem samo sanjam. Ampak denar hraniti pri sorodnici je slabše kot da si kupiš trezor in ga imaš doma. Lahko je še ne vem kako mlada pa nikomur ne privoščim lahko je udeležena v prometni nesreči, verjetno bo tudi sama enkrat hotela imet otroka, potem bodo to gledali njej, če je zaposlena in izgubi službo ostane prez prihodkov ne bo dobila socialne pomoči saj bo imela na računu znesek tvojega otroka, če bo znesek visok bo morala od tega plačati dohodnino.

Predno se odločate za takšne stvari tudi ostale je potrebno dobro dobro premisliti če se to splača časi so takšni kot so in denar iščejo vsepovsod, zanima pa me če katera ve kako je če otroku odprem račun v Avstriji, tudi to preverjajo?


Se strinjam......

In če imaš na vseh varčevalnih računih 10.000 EUR.....ti ne upoštevajo 10.000 EUR, ampak 3,41 %, kar znaša 341 EUR....in teh 341 EUR se potem razdeli na družinske člane....in pri štriričlanski družini se ti dohodek zaradi 10.000 EUR privarčevanega denarja poveča za 85,25 EUR.....

Zdaj pa, če se ti splača za 85,25 EUR odpirati račun v Avstriji......premisli....dobro premisli......

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
12.6.2012 13:20:11   
trobentica123
Jaz pa imam občutek, da tudi same delavke na csd-ju nevejo natančno kaj in kako. Ali katera ve: zakaj so nekatere oddajale vlogo za izračun otroškega dodatka že decembra 2011, čeprav so jim otroški potekli šele letos- npr. marca? Je to pogojeno z znižanjem plačila vrtca?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
12.6.2012 13:24:48   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: trobentica123

Ali katera ve: zakaj so nekatere oddajale vlogo za izračun otroškega dodatka že decembra 2011, čeprav so jim otroški potekli šele letos- npr. marca? Je to pogojeno z znižanjem plačila vrtca?


Mislim, da so oddajali decembra vloge za znižano plačilo vrtca in s tem so jim avtomatično (vsaj večini) preračunali tudi nov OD.

lp

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
12.6.2012 13:26:15   
Najaa
Nekateri so si tudi preračunali in dobijo po novem zakonu višji OD, zato so tudi skupaj z znižanim plačilom oddali za OD. Nekaterim so pa tudi kar sami na CSD združili. No meni niso in še vedno čakam na znižano plačilo.

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   [Brisano sporočilo]
12.6.2012 16:44:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu divna)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo ...
12.6.2012 19:54:10   
marty5
Za OD hkrati obračunajo skupaj z znižanim plačilom vrtca, če gre za istega vlagatelja - če je npr. mama prej uveljavljala za OD, potem pa oddala še za znižano plačilo vrtca, bodo hkrati s tem ponovno odločili tudi za OD.

Drugače pa le obvestilo za vse, ki še čakate odločbe za vrtec in imate dva otroka v vrtcu. Se bomo, žal, še načakali, ker so me danes iz CSDja obvestili, da do nadaljnjega ne morejo delati odločb, kjer sta dva otroka hkrati v vrtcu, zaradi sprememb na programu zaradi nove zakonodaje. Neverjetno.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 67
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?