|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 23:01:28   
Shorty_
Mi smo ob odhodu iz vrtca zbirali 20€ vključno z piknikom.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
8.6.2012 9:45:20   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Obstaja srednja pot. Sploh če vanjo vključiš otroke, na način, da stvar vseeno ni praholovec (dejansko obstajajo načini;), se mi zdi, da jim potem ne more nihče težit glede darila in tudi one imajo lep spomin. Bolj kot na 1 uro masaže in ogromen šopek, recimo... Samo jaz sem mal čudna;).

Jaz sem tud mal čudna. Pa nisem tako spretna, da bi sama izdelovala karkoli za darilo. A se za vsakega najde kakšno uporabno darilo s pomenom.

Za vzgojiteljico in pomočnico pa smo lani kot skupina sestavili za vsako eno knjigico, tako da je imel vsak otrok dve strani. Na eni strani njegova fotografija, na drugi pa risbica, ki jo je narisal. Sta bili zelo veseli in še letos je vzgojiteljica omenila, da sta gledali slikce in se spominjali kakšni so bili in kako so zrasli.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
8.6.2012 9:51:03   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Zanima me, kako se pa sploh izvaja ta zakon, oz. kot so sedaj mamice rekle, kako bo pa kdo vedel, kakšno vrednost je prejela kera učiteljica ali vzgojiteljica, če tega ne prijavi??''
Kako bodo to res nadzirali?


Ta zakon obstaja že dolgo za vse v JU. Nihče pa ne bo vedel, če je dobila darilo v roko in ga ne prijavi, če je ne prijavi kdo drug. Je pa tako, kot je ena že napisala. Res dobri vzgojiteljici ali učiteljici ob veliko vrednem darilu ne bo prijetno, tako da je učinek takega darila nasproten od željenega.

< Sporočilo je popravil Nina00 -- 8.6.2012 9:52:36 >

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
8.6.2012 14:11:04   
ronja
Jaz sem imela grenek občutek, ko sem predlagala, da bi otroci narisali, starši pa napisali vsak po 1 stavek ali odstavek, zakaj so oni hvaležni vzg. in bi jima potem to zvezali skup in dali. No, za otroke je šlo čez, smo celo to naredili in sta bili baje veseli, ko so jima tamali dali, ampak da bi pa starši napisali vsak en stavek, to pa ni šlo skozi... Ni jim problem dat 10€, ampak enega stavka, zakaj so hvaležni pa ne bojo napisali... To mi je bilo čudno. Ker se mi zdi, da bi jim, vsaj tadobrim, to res več pomenilo kot drago darilo. Saj se vsaka rada kdaj razvaja, ampak 25 iskrenih stavkov, takih zelo osebnih, ki bi ju spomnili na tiste čase, ko sta stali otrokom in staršem ob strani ob kakih težavah ali pa na čase, ko so se z otroci fajn imeli... se mi zdi, pa da bi znali še več pomenit... Ne vem, mogoče sem idealistka... Bom vseeno poizkušala to prešvercat skozi drugo leto v tej drugi skupini, kjer starši niso tako na darila mahnjeni,pa bo to mogoče bolj sprejeto... Pa da vsak napiše: "Hvala, ker ste hodili toliko na igrišče, da nismo imeli slabe vesti, če nismo mogli it popoldne ven"
"Hvala, ker se je mala tako dobro počutila v vrtcu, da je včasih celo izbrala, da bi šla v vrtec, namesto bila doma, če je sestrica zbolela."
"Hvala, ker ste jo/ga vedno objeli, ko je prišel"
"Hvala, ker ste našega Lukca naučili uporabljat vilice"
"Hvala, ker ste pocartali našo Micko, ko je pogrešala mami"
"hvala, ker ste tako pazili na prehrano pri našem alergiku"
itd... ma 1000 stvari je, za katere smo lakho hvaležni... In napisat en tak stavek res ni tak problem. Mogoče sem res malo čudna, ampak sama bi bila na njunem mestu tega bolj vesela...
Še zdaj se spomnim svoje učiteljice likovnega pouka, ki sem ji prinesla ogrlico in zapestnico iz školjkic, ki sem jih nabrala na plaži, nanizanih na laks. Vse skup sem "aranžirala" v razbit kozarec (ja, sliši se čudno, izgledalo je pa prav dobro, me je še spraševala, kje sem dobila to embalažo - in ko sem ji pokazala, da je bil to včasih kozarec, se ji je zdelo fantastično). Stalo ni nič, nosila je pa veliko, pa še fajn se ji je zdelo:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
8.6.2012 14:21:11   
skuštrana
Mi v vrtcu ne zbiramo nič ker imamo vsa leta iste vzgojiteljice in zbirajo samo tisti, ki zapuščajo vrtec.
V šoli pa smo zbirali po 3e na učenca, kar je meni čisto ok.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
8.6.2012 15:49:00   
Julija08
Mi bomo zbirali 5€/otroka, kar pride cca. 47,5€ na vzgojiteljico...kar se mi zdi dovolj za lepo simbolično darilo...

Ima katera kakšne ideje, ker glede na to, da sem v svetu staršev jaz kupujem (prejšnja leta smo imeli: enkrat nek darilni bon, lani darilne vstopnice za špas teater + šoper rož)

Je pa problem, ker ena je starejša (pred penzijo) ena pa ful mlada...je težko isto kupit za obe starostni skupini user posted image user posted image user posted image user posted image pa da bo obema všeč...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
8.6.2012 18:38:55   
tajtaja
Ronja, meni je tvoja ideja o stavku hvaležnosti zelo zelo všeč, in mi grejo kar mravljinci, če si predstavljam, kako ganjeni bi bili vzgojiteljica in pomočnica ko bi to brali.
Naj to predlagam našim jih bo pol v luft skočilo. Mogoče pa so nepismeni????user posted image user posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
8.6.2012 22:19:59   
maya2
No pri nas pa sploh nič ne pobiramo, vsi kar nekaj zase .... Jaz sem za obe naročila unikatne uhančke v njuni najljubši barvi (4€), pomočnica odhaja na porodniško, zato sva dodali še slinček z napisom I love my mummy, za vzgojiteljico pa bova dodali še Mercy ali kakšno vrtnico. Je pa pri nas zelo težko, ker se otroci že od 1. maja izpisujejo iz vrtca in jih je ostalo le še nekaj. Za taka draga darila pa tudi jaz nisem in to iz čisto preprostega razloga ... sama sem učiteljica in ne vidim rada, da mi nosijo kakšna darila, mi je nelagodno, čeprav sama vedno pripravim zanje kakšen sladoled, čokoladko, ... za k spričevalu ;)

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
8.6.2012 22:25:12   
m_o_i
tele stavke hvaleznosti sem pa jaz pridno trosila kar vsakodnevno user posted image ; vedno, ko sem ugotovila, da se je nekaj "zgodilo"

in je ni masaze, sopka in/ali poleta z balonom, ki bi narisala tak hvalezen nasmesek na obraz, kot se narise, ce reces "hvala, ker sta dosegli, da je pojedel tri koscke banane" (mulc namrec ni jedel in se vedno ne je sadja v NOBENI obliki)


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
8.6.2012 22:52:05   
BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Zbrali smo po pet evrov za štiri učiteljice. Vsaka bo dobila glineno skledico izdelano v varstvenem zavodu invalidne mladine, napolnjeno s čokolatini. Zraven pa  knjižno kazalo - označevalnik (tudi izdelano v VZIM) s podpisi naših prvošolčkov. Denar gre za otroke v zavodu.

Je pa bila ideja , da bi zbirali po 15-20 eur za bon iz mullerjeauser posted image

No, tale ideja me je pa zelo ganila in me navdahnila, da tudi sama predlagam "darilo" v tem smislu. Mogoče kakšno donacijo v imenu učiteljic ipd.. Zelo lepo user posted image user posted image

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
9.6.2012 8:19:22   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Mi bomo zbirali 5€/otroka, kar pride cca. 47,5€ na vzgojiteljico...kar se mi zdi dovolj za lepo simbolično darilo...

Ima katera kakšne ideje, ker glede na to, da sem v svetu staršev jaz kupujem (prejšnja leta smo imeli: enkrat nek darilni bon, lani darilne vstopnice za špas teater + šoper rož)

Je pa problem, ker ena je starejša (pred penzijo) ena pa ful mlada...je težko isto kupit za obe starostni skupini user posted image user posted image user posted image user posted image pa da bo obema všeč...



Juliana.če želiš me kontaktiraj na zs, pa ti pokažem te svečke iz gela, s pisanimi kamenčki , rožcami...lahko so dišeče,lahk navadne,..z različnimi dodatki!!


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
9.6.2012 8:27:21   
norge
Hvala bogu, imamo takšnega ravnatelja, ki se je temu odločil narediti konec. Tudi na učiteljskem zboru so se dogovorili, da daril več ne bo - lahko so samo simbolična oz. narejena/napisana doma od otrok.
'Temu je potrebno narediti konec - delo učiteljev mora biti samoumevno, kot je samoumevno delo v drugih službah in zato ni potrebno učiteljev dodatno obdarovati. '

user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
9.6.2012 23:30:47   
tasa_m
Uf, kakšna darila... user posted image
Dobro ne rečem, da zapuščajo vrtec / šolo ampak samo skupino in se po toliko zbira. Ne hvala.
Midve z tamalo bove nardile vazico iz Oranginine stekleničke, katero bo porisala ter zraven bove dodale Merci in magnetek s posvetilom. Se pravi, da več kot 5€ na osebo ne bo prišlo...

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
11.6.2012 13:33:48   
ronja
tele stavke hvaleznosti sem pa jaz pridno trosila kar vsakodnevno user posted image ; vedno, ko sem ugotovila, da se je nekaj "zgodilo"

Ja, itak da jim povemo, ampak a ne bi bil to lepši spomin, če bi imeli nekje napisano? Da jih mata za takrat, ko so otroci ko sršeni, pa je zunaj vse sivo, mokro in mrzlo in so starši tečni,... da te spomnijo, zakaj se trudiš?... Se mi zdi, da je fajn.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
12.6.2012 17:15:28   
ključek
IZVIRNO SPOROČILO: soncy

sem zaposlena v vrtcu že 30 let in povem vam, da je vsaki vzgojiteljici najlepše darilo, ko se starši iskreno zahvalijo za trud skozi celo leto, opazijo naše delo in z nami uspešno sodelujejo..tole kar berem tukaj je res pretiravanje, dajte otrokom vzor, da vsega v življenju se ne da kupit..odločile smo se za ta poklic, ker imamo otroke rade, za svoje delo smo plačane, dodatno plačilo pa so nam zadovoljni otroci in starši..ne, ne rabimo poletov z baloni in masaže, dovolj je besedica HVALA.


Zelo lepo napisano. user posted image


drugače pa pri nas med starši ni ravno interesa za skupno darilo, tako da vsak po svoje. mi podarimo nekaj za spomin, v vrednosti do 15 € za vzgojiteljico.

< Sporočilo je popravil Me to you -- 12.6.2012 17:23:50 >

(odgovor članu soncy)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
12.6.2012 17:16:26   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Jaz sem imela grenek občutek, ko sem predlagala, da bi otroci narisali, starši pa napisali vsak po 1 stavek ali odstavek, zakaj so oni hvaležni vzg........ ampak da bi pa starši napisali vsak en stavek, to pa ni šlo skozi... Ni jim problem dat 10€, ampak enega stavka, zakaj so hvaležni pa ne bojo napisali... To mi je bilo čudno.


Morda nimajo za kaj biti hvalezni.
Sicer je tudi pisanje hvalnic neki osebi zgolj zato ker dobro opravlja svoje delo IMO povsem nepotrebno. Potrditev za svoje dobro ali neodobro delo dobi skozi leto - enako kot vsi ostali...
Se malo pa bo treba pisati hvalnice - hvala, da je nase dete bilo dostojno, da ga pogledate v sluzbenem casu in hvala, da ste korektno opravljali svoje sluzbene naloge in dete niste pretepali ali zanemarjali ter upostevali pedagoski plan dela in ga naucili barvat na list papirja, drzat vilico, obuti se ...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
12.6.2012 17:22:06   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

tele stavke hvaleznosti sem pa jaz pridno trosila kar vsakodnevno user posted image ; vedno, ko sem ugotovila, da se je nekaj "zgodilo"

Ja, itak da jim povemo, ampak a ne bi bil to lepši spomin, če bi imeli nekje napisano? Da jih mata za takrat, ko so otroci ko sršeni, pa je zunaj vse sivo, mokro in mrzlo in so starši tečni,... da te spomnijo, zakaj se trudiš?... Se mi zdi, da je fajn.


Cuj, a da jim kupite bon za psihoterapijo? Da bodo vedele zakaj se trudijo .... user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?