|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 9:14:05   
anckabancka
Spet smo na koncu šolskega leta in že padajo ideje za skupinska darila vzgojiteljicam, učiteljicam... In spet vidim, da je tukaj prisotno eno veliko pretiravanje. Sicer sem zadovoljna z delom vzgojiteljic (v vrtcu imam 3 otroke), z učiteljicami tudi še kar, vendar se mi zdi da ni potrebno kupovat neka draga darila v zahvalo.

Naprimer v vrtcu imajo idejo, da kupijo vzgojiteljici in pomočnici (vsaki) bon za polet z balonom v vrednosti 70€. Res je, da malčki zapuščajo vrtec, vendar se mi to vseeno zdi malo prehuda. Zbirali naj bi po 10€ in ostanek zbranega (70€) naj bi šel za piknik.
V šoli so malo bolj skromni in zbirajo po 5€ na učenca. Obdarovali bomo 3 učiteljice z vrednostnimi boni po 30€ in rožico. to se mi zdi že bolj sprejmljivo.
Ne vem pa kaj se bodo spomnili še pri drugih dveh otrocih, ki ju imam v vrtcu. Vendar, ker imamo več otrok, to vse skupaj kar nanese. Da ne omenjam, da imajo vsi otroci neke zaključne izlete, tabor, kmetijo. In to vse na koncu šolskega leta...

Menim, da bi tu morala biti prisotna simbolika, ne pa neka huda darila, masaže... Navsezadnje obstaja tudi zakon o prejemanju daril javnih uslužbencev, ki morajo biti v določenih mejah...

Se mi je pa spet nerodno izpostavljati in povedati, da sem proti kupovanju večjih daril. V našem vrtcu, v mestu, so več ali manj dobro situirani starši, ki jim 10€ nič ne pomeni. Vseeno mislim, da bi bile vzgojiteljice oz. učiteljice vesele tudi drobne pozornosti s strani staršev. Navsezadnje jih večje darilo lahko spravi v zadregi in težave.

Zdaj me pa zanima vaše mnenje user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 9:18:51   
zaspančka
Pri nas smo tudi zbirali po 10 eur na otroka. Zdelo se mi preveč, ampak ker ni noben od staršev se pritoževal, smo tudi mi dali. Imamo srečo, da imamo zaenkrat samo enega otroka in nam ni problem dati 10 eur, če je pa otrok več, je pa to lahko kar velik strošek. S tem denarjem (140 eur) se je potem kupilo za vsako bonboniero in bon za kozmetični salon v vrednosti 60 eur. Za moje pojme eno veliko pretiravanje, sploh ker ne gre za otroke, ki zapuščajo vrtec, ampak bodo drugo leto še vedno z isto vzgojiteljico. Jaz mislim, da bi isti namen dosegli z bonboniero in eno rožo v lončku (mogoče orhidejo).

_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
7.6.2012 9:28:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspančka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 9:31:02   
bubec
Mi bomo zbirali 5-7 e nekje ( nismo se še odločli točno) na otroka za vrtec + 10e na družino za sladoledni piknik. Pol pa še šolarji verjetno ene 5 e na otroka, tako, da to lahko znaša nekje 20-22e, + končni izlet za ta starejšega ,..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 9:35:04   
matkica
Pri naši zbirajo po 6 eur,je 9 razred,v vrtcu pa po 3 eur,za dve šoloobveznici pa še ne vem,ker se še niso zmenili,tako da tudi kar nanese nekaj denarja.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 10:14:42   
uškinamama
Zbrali smo po pet evrov za štiri učiteljice. Vsaka bo dobila glineno skledico izdelano v varstvenem zavodu invalidne mladine, napolnjeno s čokolatini. Zraven pa  knjižno kazalo - označevalnik (tudi izdelano v VZIM) s podpisi naših prvošolčkov. Denar gre za otroke v zavodu.

Je pa bila ideja , da bi zbirali po 15-20 eur za bon iz mullerjeauser posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 10:17:14   
NEVA-1
moj sin je v trtjem razredu in se sedaj poslovijo od učiteljice, ki jih je imela tri leta, zato smo naredili foto knjigo pa šopek in mislim, da bo še košara češenj, kar pride 2 EUR na otroka, pri hčerki v prvem razredu pa zaenkrat še nič ne pobirajo, bo pa verjetno nesla kakšno bonbonjero, če se ne bo zbiralo

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
7.6.2012 10:22:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 10:30:31   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: morrak


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Zbrali smo po pet evrov za štiri učiteljice. Vsaka bo dobila glineno skledico izdelano v varstvenem zavodu invalidne mladine, napolnjeno s čokolatini. Zraven pa  knjižno kazalo - označevalnik (tudi izdelano v VZIM) s podpisi naših prvošolčkov. Denar gre za otroke v zavodu.

Je pa bila ideja , da bi zbirali po 15-20 eur za bon iz mullerjeauser posted image


V kateri razred pa vi hodite? Jaz druge verzije ne poznam???? Mi je pa ta prva bistveno bolj všeč od druge user posted image



user posted image user posted image

Citiram iz maila:
"Ker nas je enih 10 za to idejo, bi drugače mislečim dali priložnost naslednje leto, itak jih je še nekaj pred nami."

Bon za mullerja se skriva v teh "drugače mislečih" user posted image . Sem prav vesela, da se odmaknjena od dogajanja v "centru" ampak to sem pa ujela.

Ma tu mač. Res. Da ne govorimo o rojstnodnevnih darilih za sošolceuser posted image .



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 11:02:24   
yellowcrystalstar
pretirava se glede tega več al manj v vseh pogledih. in za darila učiteljem, vzgojiteljem, do rojstnih dnevov... najbolj me je pa šokirala položnica iz vrtca, za dva izleta čez 40 evrov.
pred izleti seveda ni bilo niti z besedo omenjeno, da je to treba plačat. totalna svinjarija, res.


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 11:11:08   
Tutan
Mi se ravnokar spopadamo z idejami, kaj kupiti vzgojiteljicama ob odhodu iz vrtca.
Enih par nas je za skodelico narejeno pri eni gospe v bližini, ki se ukvarja z izdelovanjem iz gline. Zgledajo BOŽANSKO. Veliko več kot polovica pa je za orhidejo, pa sliko, okvir, al pa kak bon za masažo.
Osebno sem mnenja, da so takšna darila že ''zlajnana, po domače povedano user posted image ''. Pomojem vsako leto dobijo orhidejo user posted image .
Smo imeli pa tudi predlog domačega medu, lično zapakiranega v takšni škatli, ki asocira na panj, s tistim zajemalom za med. Pa je tut odpadla ta ideja user posted image , čeprav sem tudi zanjo navijala.
Prilagajanje večini, ja user posted image

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 11:14:14   
Najaa
Ne maram pretiravanja, čeprav sem res iz srca hvaležna obema vzg. in se bomo letos poslovili od njih. Pa zbiramo po 4 evre na otroka za lepo darilo. Bomo pa imeli piknik izven vrtca.

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 11:35:48   
takotako
Mi smo zbirali po 15e-ampak tukaj pride piknik z hrano in pijačo, darilo v vrednosti cca.25e za vsako posebej, potem pa en lep spomin za malčke da bodo imeli lep spomin. Pa mislim da bo nekaj še ostalo.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 12:05:10   
Suziiika
No js še nimam izkušenj z otrokom v vrtcu, bom pa kmalu na tem, ampak sem se z parim mamicam, ki pa otroke že imajo, pogovarjala o tem. In po mojem mnenju se občutno pretirava. Brez zamere, sem tud sama delala v vrtcu, pa nisem nikoli pričakovala ničesar. Zakaj? Ker si plačan za svoje delo, čeprav delo ni enostavno in razumem, da se hoče dat neka zahvala - ampak to v okviru kakšnih risbic otrok, spetih skupaj v lično knjigico al pa eno rožico in je to to. Zakaj neke težke zadeve, ki si jih večina ljudi sploh privoščit ne mora? Še posebno v današnjih časih. Sicer pa kolkr vem obstaja zakonik kolko naj bi lahko učitelj/vzgojitelj oz delavec v JU, oz v kakšnih vrednosti sprejel kakršnokoli darilo. Pa brez zamere..

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 12:56:58   
tajtaja
Pri nas je bil prvi predlog 10 €, po6tem pa je ena predlagala 20 in kot ovce, ja ja...nonstop se izpostavljam, jim razlagam o protikorupcijskem pravilniku, torej, da vse, kar je čez 75 €, gre vrtcu, pa nič.
Danes grem še enkrat v akcijo.

Včeraj pa je hčera, ki končuje 9. razred prišla z idejo, da zbirajo 30user posted image user posted image €., So hoteli 50, pa ker je kriza, kao nekateri nimajo tolko, so si premislili. Celo igro pa vodijo starši dveh otrok iz razreda.
Mislim , narod je čisto zmešan.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 13:57:07   
Suziiika
tajtaja pa daj si skopiraj zakonik pa jim ga nesi, če pa jim kaj ne paše, naj pa še oni teb plačajo, ker nekateri starši kr misljo, da majo/mo drevesa z 50 evri posajena al kaj? Sej pa položnce ne boš plačal, sam da se nese denar v šolo, da bo šla učiteljica lahko na nek polet... ne razumem tud js ne ljudi..
js ga že mam v pripravljenost, ko bom enkrat tk daleč, mogoče je grdo, sam hej, ne more dat edn ko se komi preživlja z tisto bogo plačo iz meseca v mesec (kar nas je čedalje več) tolko denarja za tako stvar ..
evo tule je :) čis lepo piše v zakoniku, sam nekaterim še kr ni jasno..http://www.arhiv.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov.si/pageuploads/mju_dokumenti/pdf/vrednosti_dari_eur.pdf

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 7.6.2012 14:00:11 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 16:09:01   
soncy
sem zaposlena v vrtcu že 30 let in povem vam, da je vsaki vzgojiteljici najlepše darilo, ko se starši iskreno zahvalijo za trud skozi celo leto, opazijo naše delo in z nami uspešno sodelujejo..tole kar berem tukaj je res pretiravanje, dajte otrokom vzor, da vsega v življenju se ne da kupit..odločile smo se za ta poklic, ker imamo otroke rade, za svoje delo smo plačane, dodatno plačilo pa so nam zadovoljni otroci in starši..ne, ne rabimo poletov z baloni in masaže, dovolj je besedica HVALA.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 16:12:30   
ZARA
Mater, koliko keša pa zberete potem, če da vsak 10 ali 15€ ??!! A to jih potem na Bali pošljete, tiste ta tečne, in upate da jih ne bo več nazaj, al kako?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu soncy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 16:14:52   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Pri nas je bil prvi predlog 10 €, po6tem pa je ena predlagala 20 in kot ovce, ja ja...nonstop se izpostavljam, jim razlagam o protikorupcijskem pravilniku, torej, da vse, kar je čez 75 €, gre vrtcu, pa nič.
Danes grem še enkrat v akcijo.

Včeraj pa je hčera, ki končuje 9. razred prišla z idejo, da zbirajo 30user posted image user posted image €., So hoteli 50, pa ker je kriza, kao nekateri nimajo tolko, so si premislili. Celo igro pa vodijo starši dveh otrok iz razreda.
Mislim , narod je čisto zmešan.
OMG, ni šans, da dam tolk keša za darilo, pa ne ker ne bi hotela dat, ampak ker je to absolutni nonsens. Kaj pa hočejo s tem dosežt? Mislim, sporočilo tega je...kaj?


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 17:18:34   
ronja
Lani je bila tavelika v skupini, ki je bila zelo povezana tudi izven vrtca in smo se starši dobro razumeli tudi sicer in so vedno vse na veliko organizirali (jaz sem bila noseča, tako da nisem bila kaj prida uporabna). Zato so bila tudi darila kar velika, pa še piknik, pa seveda za novo leto itd... nanese, vsaj če imaš več otrok.
Letos je v drugi skupini, kjer sta vzg. zelo proti velikim darilom in sta dobili res mali pozornosti (knjigi, ki nista dragi). Za tamalo še ne vem, še ni bilo zaključka.

5€ se mi zdi čisto ok, več pa že rahlo pretiravanje, 10€ se mi zdi pa res preveč. Ker se mi zdi, da s tako dragim darilom tiste najboljše vzgojiteljice kvečjemu spraviš v zadrego in jim ni fino. Pozornost se mi zdi pa lepa gesta.

Če pa čisto iskreno pomislim nazaj, se mi zdi, da je bila vzg. najbolj vesela kartice, ki smo ji jo poslale iz morja, saj je rekla, da so se ji kar oči zarosile, ko jo je prebrala in da ji je še mož rekel: "no, vidiš, da se splača, da se trudiš" - torej se je morala o tem z njim pogovarjat (poslale smo jo seveda v vrtec) in torej ji je nekaj pomenilo... Pa ni bilo nič takega - dobesedno doma narejena kartica, ki jo je tamala delala uz malo pomoć mami... Pa recimo enkrat sem jim naredila bobenček za v skupino in je rekla, da ko bo šla v penzijo, ga bo vzela, če mi je ok (seveda mi je). Kaj pa vem - zadeva je iz dobesedno odpadnega materiala narejena, stane res praktično nič (barve in lepilo, pa košček blaga, to je to, itak porabiš malo, ostalo je zastonj)... Pa ji je vseeno nekaj pomenila...

Včasih imam občutek, da gre tu za neko tekmovanje v izkazovanju hvaležnosti. Jasno, da smo jim hvaležni, ker lepo skrbijo za naše male, vendar se mi zdi, da lahko isto dosežeš tudi na kak precej cenejši način - pa še vzg. ne spravljaš v zadrego - poleg tega mogoče katera niti ni mahnjena na salone ipd... Vzg., ki je odhajala, pa je bila tudi zelo fajn, sem recimo sešila eno zelo izi torbo, ki jo je tamala porisala. NIč velikega, da bi ji moralo bit nerodno, pa osebno od otroka in uporabno. Ne rečem, da mora bit vedno nekaj takega, samo da bi včasih lahko vsaj malo kombinirali, ni treba, da je vedno vse tiptopi ali pa nič... Obstaja srednja pot. Sploh če vanjo vključiš otroke, na način, da stvar vseeno ni praholovec (dejansko obstajajo načini;), se mi zdi, da jim potem ne more nihče težit glede darila in tudi one imajo lep spomin. Bolj kot na 1 uro masaže in ogromen šopek, recimo... Samo jaz sem mal čudna;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 17:27:49   
divna
Lani so naši otroci zaključevali prvo triado. Z učiteljico smo bili ekstra zadovoljni, tako starši kot otroci. Zbirali smo 7€ in ji kupili eno nalivno pero, ker jih obožuje in v MK sem nabavila eno spominsko mapo z vložnimi listi. Vsak otrok je nas svoj list nekaj narisal ali napisal o učiteljici, na zadnjo stran pa sem napisala zahvalo v imenu vseh staršev. Ko je dobila darilo on odprla knjigo so se ji solze kar vlile, pa čeprav je bila vsa tri leta "trda" kot skala.

No, denarja je še nekaj ostalo in si je cel razred privoščil sladoled, kar enih dvakrat se mi zdi.

Letos se sicer spet poslavljamo od razredničarke, že po enem letu, in bo verjetno na sporedu spet spominska knjiga in pa kakšna čokoladica, ki pa jo itak skupaj pojejo v razredu.

lp

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 18:40:41   
scorpiogirl
Mi v obeh skupinah v vrtcu zbiramo po 2,5€ na otroka. Otroci so narisali risbice, ki smo jih speli v knjigico, zraven pa smo vsaki kupili eno knjigo - smo izbrali ustvarjalne knjige, da jih bodo lahko porabile tudi pri delu z otroki v vrtcu. Se mi zdi čisto primerno, več bi bilo preveč.

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 19:18:08   
alda
no jaz sem pa majster in sem naredila dekorativno svečko iz gela  in skvačkala unikatni nakit: uhančke in ogrlico in to je to!
Vsak otrok vključno z mojim je dal 2€ in sem pokrila material in ostalo je še dovolj za sladoled za 12.otrok in učiteljico!
Šopek bo pa kar travniški!


< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 9.6.2012 12:01:20 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 19:38:51   
tajtaja
Zanima me, kako se pa sploh izvaja ta zakon, oz. kot so sedaj mamice rekle, kako bo pa kdo vedel, kakšno vrednost je prejela kera učiteljica ali vzgojiteljica, če tega ne prijavi??'
Kako bodo to res nadzirali?

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Darila ob koncu šolskega leta
7.6.2012 22:18:56   
takotako
Sam eni res pretiravajo: mi smo letos 15e samo zaradi piknika. Pa ker smo se zmenili da jim naročimo pice velikanke-smo pričakovali deževen dan, in smo mogli hrano podredit če bomo imeli v telovadnici.

Prejšna leta brez piknika je bilo do 5e. Pa se je ful nabral. Najbolj sta bile veseli punčk iz brisačk, ki sta imeli v rokaha majčko z imeni otrok. Pa še to se nismo mogli zbrati kdaj jim dati tako da smo nesli preden se vrtec zaklene čistilkam ki sta jima naštimali na mizo. Zjutraj smo že dobili zahvalo. Evo to je prišlo 3,5e. Majčko še zdaj nosita.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?