Nič drastičnega (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Daschi -> Nič drastičnega (31.5.2012 8:17:40)

Vsaj meni se ne zdi nič drastičnega, no. http://24ur.com/novice/slovenija/veljati-zacel-zakon-za-uravnotezenje-javnih-financ.html

V bistvu bi to morali bit že prej tako.




end1 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 8:25:16)

provociraš!




josephine27 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 8:28:09)


IZVIRNO SPOROČILO: end1

provociraš!



mislim, da ji je dolgčas pa bi rada malo zdrahe naredila[sm=smiley36.gif]




gsatalema -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 8:37:35)

tudi jaz podpiram varčevalne ukrepe, ampak ne vseh...
sicer pa nekaj in nekje se mora začet [sm=smiley1.gif]




sončnica24 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 8:38:31)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: end1

provociraš!



mislim, da ji je dolgčas pa bi rada malo zdrahe naredila[sm=smiley36.gif]



Ja saj kakor za koga meni že ne paše ker bom mesečno ob 120€ in bom na mesto ok. 440€, plače dobla 320€. Pa verjetno tudi staršem ki imajo dva otroka v vrtcu in so v visokih razredih ne bo lahko - ampak j....ga treba je šparat in bomo pač šparali.




end1 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 8:42:16)


IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

sicer pa nekaj in nekje se mora začet [sm=smiley1.gif]

lahko bi začeli pri vrhu, ne pa na dnu.




Daschi -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 8:52:44)

Nič ne provociram, men so sprejeti varčevalni ukrepi okej. Rezalo se bo največ pri višjih plačilnih razredih. Kaj tle ni v redu?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.5.2012 8:55:25)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




end1 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 8:57:17)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Varčevanje nas bo potegnilo iz krize in rešilo vse probleme. Juhuhu.

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] predlagam za izjavo tedna!!!!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.5.2012 9:08:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




sončnica24 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 9:49:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Nič ne provociram, men so sprejeti varčevalni ukrepi okej. Rezalo se bo največ pri višjih plačilnih razredih. Kaj tle ni v redu?



Da se ne bo ker ena vzgojiteljica ima toliko plačnih nesorazmerij da bo mogoče na koncu celo za kak procent na boljše ali pa v najslabšem primeru za tri na slabšem in niti približno ne za 8%, tehnični kader pa bo za celih 8 na slabšem, plus vsi tisti ki smo/so zaposleni za skrajšan delovni čas 20ur na teden še ob regres za malico - ostane nam samo 15 minutna pavza ki pa je večina tako ali tako ne more koristit.
Pa na koncu če smo reali kaj se te pri plači 1500€ 8% res toliko pozna kot pri tisti malo nad 700€.

Pa saj na koncu smo si oz. so si tak sami krivi kaj pa delajo/delamo v javni upravi bi pa šli v gospodarstvo, pa bi vidli kaj se pravi delat ne?




tajtaja -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 10:32:21)

Kje si pa to vidla, da krajšemu del. času ne pripada dodatek za prehrano???
A to tudi, če si 4 ure invalidsko upokojen?




nina166 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 10:52:42)

Kdaj pa začne ta zakon veljati?




zaspancek1 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 11:51:25)


IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Kje si pa to vidla, da krajšemu del. času ne pripada dodatek za prehrano???
A to tudi, če si 4 ure invalidsko upokojen?


Preberi 166. člen zakona - konkretno 4. odstavek:
http://www.uradni-list.si/_pdf/2012/Ur/u2012040.pdf

Zakon pa je stopil v veljavo danes.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.5.2012 13:39:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




end1 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 13:43:34)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

saj veš, da je mišljeno sarkastično, a ne?


sem mogla prav mal vse skupaj prespat, pa sanje niso bile nič kaj obetavne. Zdaj sem prepričana, da je to čist sarkazem [sm=smiley36.gif],

se pa ob takih izjavah vsaj nasmejim, k drugač je za jokat.




end1 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 13:52:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Nič ne provociram, men so sprejeti varčevalni ukrepi okej. Rezalo se bo največ pri višjih plačilnih razredih. Kaj tle ni v redu?


to so iluzije, pojdi brat zakon počasi, odprava plačnih nesorazmerij, b o tistim z višjim plačilnim razredom prinesla kar velik znesek, nato bodo odbili 8%. Na boljšem so z višjimi plačilnimi razredi kot vedno itak.

Sicer pa je v našem JU to kar logično, ker samih delavcev je v bistvu manj, kot pa režije, piramida je obrnjena.





jabka -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 14:15:44)

ma si res bedna. Beda od bede, ma sploh nimam besed.




caramel -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 14:20:10)


IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Nič ne provociram, men so sprejeti varčevalni ukrepi okej. Rezalo se bo največ pri višjih plačilnih razredih. Kaj tle ni v redu?


Ja, ker se varčevalni zakon nanaša le na plače javnih uslužbencev...

Naša družinica (trenutno smo še trije) bo letos na slabšem za okoli 2000€ (če nisem slučajno spregledala kakšnega ukrepa, ki se nanaša na nas), pa se naši skupni mesečni dohodki tej cifri niti ne približajo.
Skupni dohodek mojih staršev trenutno ne preseže 1000€, pa se jima bo zmanjšal za skoraj 10%.
Noben od nas ni zaposlen v javnem sektorju.
Najebali bodo le najbogatejši my ass.

Se strinjam, da je treba varčevat, mislim pa, da so začeli na napačnem koncu. Predvsem pa so pozabili, da samo z varčevanjem ne bomo rešili situacije. Bo potrebno tud prilive mal povečat, ne pa da jih celo zmanjšujejo (socialne kapice in podobno sr***).




end1 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 14:24:28)


IZVIRNO SPOROČILO: jabka

ma si res bedna. Beda od bede, ma sploh nimam besed.


a to name? Obrazloži, prosim?




jabka -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 15:02:32)

ne, na avtorico teme.
Moja napaka, ker jo nisem citirala. Sori




ronja -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 15:15:51)

Varčevanje nas bo potegnilo iz krize in rešilo vse probleme. Juhuhu.

Največji hec je pa v tem, da je tale vlada kot opozicija ob predlogih varčevalnih ukrepov prejšnje vlade rekla, da varčevanja ne rabimo, da je treba samo zagnat gospodarstvo. NIčesar nismo rabili: ne uredit študentskega dela (so bili proti zakonu o malem delu), niti pokojnin (so bili proti pokojninski reformi), sploh nič ni bilo treba spremenit, dokler so to poizkušali drugi. Zdaj pa naenkrat problem in je treba varčevat povsod, še pri otrocih...
Se strinjam,da varčevat moramo, ampak se mi zdi pa grdo govorit eno in delat drugo. Pa kao ful za družine, potem dajo pa tak predlog, da samo debelo pogledaš...




zaspancek1 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 15:35:10)

IZVIRNO SPOROČILO: flower

Jaz sem pa danes ugotovila, da mi ne pripada več regres za prehrano, ker delam samo 4 ure.


No, to ne vem, če je nujno res, v tem superzakonu namreč piše (166. člen):
Ne glede na prejšnji odstavek je do regresa upravičen tudi zaposleni, ki dela več kot štiri in manj kot osem ur dnevno oziroma dela krajši delovni čas na podlagi zakona.


V ta odebeljeni del bi, vsaj po moje, šli vsi tisti, ki delajo skrajšani delovni čas na podlagi kakšnega zakona, npr ZPIZ, ZZZ, zaradi starševstva). Nekaj takšnega namreč piše tudi v dogovoru o ukrepih napodročju plač, povračil in drugih prejemkov v JS za uravnoteženje javnih financ, ki je bil objavljen 25.5.2012 v Uradnem listu.Torej za vse te ostane regres za prehrano, četudi delajo samo 4 ure dnevno.




nejcko -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 15:55:54)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Varčevanje nas bo potegnilo iz krize in rešilo vse probleme. Juhuhu.

[sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] predlagam za izjavo tedna!!!!



saj veš, da je mišljeno sarkastično, a ne?

Mi je zadnjič prišla na misel Katova misel, s katero je zaključil vsak svoj govor v senatu: In mislim, da mora Kartagina pasti. Samo on je to resno mislil, jaz pa njegovo misel parafraziram malo po svoje.

(kdor ne ve, Kartagina je bila velik konkurent Rima, Hanibal je opustošil pol apeninskega polotoka, kar se je Rimljanom tako zamerilo, da je (verjetno) Kato - eden pomembnejših državnikov, vsak svoj govor, neglede na vsebino, zaključil s tistim zgornaj omenjenim stavkom, Kartagina pa je Rim ogoržala ne samo vojaško, temveč tudi gospodarsko in politično. Kartagino je potem res v II. punski vojni uničil Scipio Africanus, eden najznamenitejših rimskih vojskovodij).


In na koncu je še Rim padel [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


Malo prej sem na poročilih ujela z enim ušesom eno izjavo (pa ne vem, a je šlo za kakšno podjetje, resor ali državo): pet let smo varčevali, pa nismo nič na boljšem. Le kako je to mogoče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Pa Vizjak je včeraj napovedal, da grejo naprej - pokojninska reforma, delovna zakonodaja, .... nekje vmes je verjetno še dvig ddv-ja ... aja, o strategijah za dvig gospodarstva so pa bojda danes začeli razpravljati. Skratka, še malo, pa smo zmagali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




sončnica24 -> RE: Nič drastičnega (31.5.2012 15:59:20)


IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: flower

Jaz sem pa danes ugotovila, da mi ne pripada več regres za prehrano, ker delam samo 4 ure.


No, to ne vem, če je nujno res, v tem superzakonu namreč piše (166. člen):
Ne glede na prejšnji odstavek je do regresa upravičen tudi zaposleni, ki dela več kot štiri in manj kot osem ur dnevno oziroma dela krajši delovni čas na podlagi zakona.


V ta odebeljeni del bi, vsaj po moje, šli vsi tisti, ki delajo skrajšani delovni čas na podlagi kakšnega zakona, npr ZPIZ, ZZZ, zaradi starševstva). Nekaj takšnega namreč piše tudi v dogovoru o ukrepih napodročju plač, povračil in drugih prejemkov v JS za uravnoteženje javnih financ, ki je bil objavljen 25.5.2012 v Uradnem listu.Torej za vse te ostane regres za prehrano, četudi delajo samo 4 ure dnevno.


Jaz si tudi tako predstavljam da tukaj noter ne padejo npr. invalidi, ki delajo štiri ure pa dobijo razliko plačano iz pokojninske blagajne in pa starši ki koristijo štiri urni delovnik zaradi majhnih otrok. Vsi ostali pa ki delamo štiri ure zato ker nas več kot štiri ne rabijo pa lahko rečemo regresu za malico po majski plači adijo.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>