določanje spola - zmota :) (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


mamy24 -> določanje spola - zmota :) (20.4.2012 17:58:15)

Pozdravljene!

Danes (20.4.2012) sem bila na izrednem UZ v Celju. Ginekolog mi je povedal da pričakujemo punčko. Vendar pa... [sm=jezicek.gif] Ginekolginja na nuhalni svetlini in moja ginekologinja,ki me je pregledala v 16-tem tednu in 4 dni, sta mi rekli, da bo fantek. Tudi slikico imam,kjer naj bi se lepo videl lulček.[sm=smiley1.gif] Ko em to slikico pokazala ginekologu, ki me je pregledal danes, ni nič komentiral, druga kot: bomo videli kdo je imel prav... Načeloma mi je vseeno kaj imamo, samo da bo vse potekalo tako kot mora, ampak me malo iz radovednosti zanima, če ima katera podobne izkušnje. Vem za veliko primrov, ko so govorili da bo punčka in se je potem pokazalo, da bo fantek, za obratno pa še nisem velikokrat slišala.




ursap -> RE: določanje spola - zmota :) (20.4.2012 18:15:06)

meni so na nuhalni rekli, da bo punčka. na morfologiji so rekli, da bi lahko bil fantek. kasneje pa so na treh različnih UZ trije različni zdravniki rekli, da bo punca. sicer pa, bomo videli čez kakšen teden ko rodim. :) načeloma je tudi meni vseeno kaj je, samo da je otrok zdrav. 




*miska.mcc* -> RE: določanje spola - zmota :) (20.4.2012 18:27:41)

meni so pri vseh treh pravilno napovedali. 2x fantek, tretjič puncka.
na morfologiji. na nuhalni nisem bila nobenkrat.




*miska.mcc* -> RE: določanje spola - zmota :) (20.4.2012 18:31:11)

vem pa štorijo, ko je bila žena od mojega strica trwetjič noseča. imela sta ze 2 punci. in na vsakem UZ, soji povedali, da koncno dobita fanta.

in 1. aprila pri nas zazvoni telefon, da so dobili Diano. itak ni nihce verjel. tako, da so naslednji dan se 1x klicali.     no, imajo 3 punce![img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/img]




amyZ -> RE: določanje spola - zmota :) (20.4.2012 18:35:55)

Ja za punčko se večkrat zmotijo, kot za fanta. Ko je plod še majhen je možnost da se zameša recimo z rokico ali popkovino za lulčka. Pri punčkah pa tako niso 100% sigurni, ker je pač možnost, da se ne vidi dobro in lahko kaj še navidezno zraste [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

No, jaz prvič pričakujem, na nuhalni videno in povedano da bo fant (tako da sem še jaz videla), nato mi je moj G v 21t takoj rekel da bo fant, in v Lj porodnišnici enako (tudi tukaj sem videla vso opremo za fantka). Tako da če bo punčka bo menda res že čudno no [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 

Je pa recimo Strahova moji mamic pred 9 leti že na nuhalni napovedala punčko in je bila res [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. No, meni pa zdaj fantka.




mamy24 -> RE: določanje spola - zmota :) (20.4.2012 19:25:32)

ja jaz imam tudi morfologijo čez 14 dni...da vidimo kaj mi bo tam povedala...zdaj imam 2x povedano da je fantek in danes da bo pupa...da vidimo :)




blaža -> RE: določanje spola - zmota :) (20.4.2012 20:40:27)

mah, kaj pa vem. jaz, ko sem dobila slikico od ta prvega fantka, se je res lepo vidlo jajčka in lulčke, ni blo za zgrešit,..




andea -> RE: določanje spola - zmota :) (20.4.2012 21:00:37)

Ko je bila teta 3 noseča, so ji povedal da zdej bo pa fant ker 2 punci sta že bili. Ime je bilo že zbrano. In rodila se je punčka, ker nista imela nobenega imena za punčko pripravljenega sta vzela koledar v roke in izbračla ime.

Sem mamica 6.let stare punčke. Celo nosečnost nisem hotela vedeti spola otroka, vendar me je na koncu le premagala radovednost in sem na koncu nosečnosti vprašala kaj bo. Pa mi je rekel da je 50% da bo punčka. To pa je odgovor!




HHH -> RE: določanje spola - zmota :) (21.4.2012 7:36:43)

Meni so pri prvi nosečnosti na dveh UZ rekli, da bo fant, rodila sem pa punčko. Drugič so mi napovedali fanta in res je fant.




_martina -> RE: določanje spola - zmota :) (21.4.2012 9:53:39)

Meni so se tudi zmotili! 2 različna G sta mi rekla punca, 4x sem bila na UZ. Ko je babica začela kričati sin, mi nič ni bilo jasno [sm=smiley36.gif]




mamy24 -> RE: določanje spola - zmota :) (21.4.2012 14:04:13)

Ja saj tudi mi imamo slikico.. 16 tednov in pol, pa se ful lepo lulcek vidi..in sem jo tudi pokazala temu G., ki je rekel da on vidi pa punčko. Pa ni sam potem več vedel a je videl prav ali ne. :)
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

mah, kaj pa vem. jaz, ko sem dobila slikico od ta prvega fantka, se je res lepo vidlo jajčka in lulčke, ni blo za zgrešit,..





benika -> RE: določanje spola - zmota :) (21.4.2012 14:29:42)

Deklico lahko komot zamenjajo za dečka. Ima popkovino med nogami in če je UZ malce slabši, potem je zmota hitro tule. Obratno prav tako, fantek skrije lulčka med nogice, pa rata punčka. Sicer pa same dobro veste, da UZ ni 100% pri napovedi spola. Jaz sem imela 11 UZ, na 8. so mi potrdili deklico.




divna -> RE: določanje spola - zmota :) (21.4.2012 14:37:20)

Meni so trije, štirje različni ginekologi napovedali punčko. No, v 35. tednu sem šla, sicer zaradi moje druge bolezni, na dodaten UZ pregled k starejšemu in priznanemu ginekologu. Ves pregled je trajal enih 45 minut in na koncu naju je s partnerjem vprašal če bi želela vedeti spol. Jaz sem rekla da ne, ker itak že veva, partner pa je v istem trenutku rekele ja. In ginekolog je pokazal na monitor in rekel, no tole tu je mošnja ................ KAJ????!!!!
V glavnem, naslednji 10 minut nama je kazal lulčka in zagotavljal, da je v trebuščku fantek in imel je prav.

lp




Češnca -> RE: določanje spola - zmota :) (21.4.2012 14:37:32)

Meni so obakrat najprej napovedali deklico; prvič mi je G dva meseca pred porodom povedala, da bo fantek; drugič je bilo presenečenje pri porodu. No, ni bil pa šok, sva z možem oba vse skupaj vzela z rezervo. [sm=smiley1.gif]




PinaNina -> RE: določanje spola - zmota :) (21.4.2012 21:05:29)

Pri taprvem nisem vpršala in ko rodim, vse ok, nobeden nič o spolu otroka. Otroku spucat ustno votilno, jok. Potem meni otroka v roke, pol pa po kakšni minuti vprašam ja kaj pa mamo ? Je babca rekla, vsaj že vsi veste prej kaj bo........[sm=jezicek.gif]




scubadiver -> RE: določanje spola - zmota :) (24.4.2012 10:45:05)

Meni je na nuhalni vsa vesela povedala ginekologinja, da se zelo lepo vidi spol in vprašala, če nama lahko pove..
In je čist navdušeno razlagala, da imava fanta in tudi posnela na CD slikco, kjer je označila lulčka.
Dete je dobilo ime Jakob.... do morfologije, ko mi je moj osebni G povedal da imamo punčko.

No in res je bila punčka.. tako da na nuhalni je očitno še prezgodaj..




Mincaa -> RE: določanje spola - zmota :) (24.4.2012 21:02:20)

Živjo!

Na nuhalni je čisto prezgodaj za ugotavljanje spola otroka - meni je rekla da bo punčka, pa ni blo tako. Ne da bi kaj pričakovala, samo...ne se zanašat na to (moj lubi je bil takrat na nuhalni čist preč ???). Tko da naj vam bo bolj v zabavo to ugotavljanje (saj 50% je možnost, a ne), kasneje pa ne rečem da se vidijo tudi konkretne stvari [sm=jezicek.gif] !




Vegi -> RE: določanje spola - zmota :) (25.4.2012 11:55:28)

Jaz sem prvič noseča, na nuhalni nisem bila. Mi je pa moja G že v 12. tednu rekla, da nekaj vidi, potem na morfologiji sem videla tudi jaz, na prejšnjem pregledu pa je trditev potrdila. Danes imam spet pregled, mogoče mu je pa lulček odpadel [sm=smiley1.gif]




sazi -> RE: določanje spola - zmota :) (25.4.2012 13:15:55)

Nekaj let nazaj sem spoznala eno nemško ginekologinjo. Ko sem ji povedala (sem bila ravno noseča), da pri nas G na uhalni velokokrat povejo spol, je bila zelo začudena - češ, da je pa tako malo verjetnosti, da zares zadanejo, ker se res ne vidi dobro. In po zgodbah sodeč, res ni zelo zanesljivo. Kasneje pa je že bolj jasno.




Paštetka -> RE: določanje spola - zmota :) (25.4.2012 13:35:43)

jaz sem obakrat vprašala in obakrat so mi napovedali prav. Sicer sem pa čutila kaj nosim že od trenutka, ko sem naredila test nosečnosti in sem že G. na 1. UZ rekla, da me ne more v nasprotno prepričati. Nikoli se nisem zmotila ne jaz in ne G. [sm=jezicek.gif]

lahko pa vam grem za vedeževalko [sm=smiley36.gif]




tapeta -> RE: določanje spola - zmota :) (25.4.2012 13:57:15)

Pri meni je G pri taprvi prav napovedala. Ampak je res, da šele po 30. tednu, ker na morfologiji se ni videlo, ker je bila tako obrnjena. Tokrat sva že na nuhalni vprašala in nama je povedala za spol in mi je G na morfologiji to še potrdila. Če pa napoved 100% drži pa izvemo avgusta. [sm=smiley36.gif]




Piščanka -> RE: določanje spola - zmota :) (29.6.2012 17:05:34)

Midva pa sva zelo razočarana glede ugotovitve spola.
Na nuhalni je rekla, da je še prehitro. Na morfologiji pa, da nima osnovnih možnosti, da vidi spol.
V torek imava 3D in resnično upava, da nama bodo vsaj namignili. Sem pa v 24.tednu.




*miska.mcc* -> RE: določanje spola - zmota :) (29.6.2012 17:09:32)

razočarana nad kom?




Piščanka -> RE: določanje spola - zmota :) (29.6.2012 17:18:50)

Nad nestrokovnostjo ginekologinje.
Sem že iskala zamenjavo ampak v času dopustov je težko najt koga, ki bi te vzel na novo...

V glavnem, v 24.tednu še ne vem nič o spolu otroka. Vem, glavno je, da je vse okej, ampak radovednost me pa matra... predvsem zato, ker že vsi okoli vedo kaj bodo imeli (pa imajo PDP kasneje) in se samo čudijo kako to, da še midva ne veva...




ZARA -> RE: določanje spola - zmota :) (29.6.2012 17:21:11)

Jst sem pa takoj ko sem rodila hotela vedet za spol!




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>