|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: s koliko € ....
15.4.2012 13:46:51   
Brbs
hm.
po čisto vseh kreditih, položnicah, hrani in bencinu nam mora ostat 800 eur, potem ne tonemo.

smo 4je (peti na poti), živimo v hiši, ki smo si jo zgradili.

ne vem no, nismo razsipni (očitno proti vam smo), ampak vsak mesec pridejo neki stroški kot so npr. nove gume, kolo ali smuči za katerega otroka, rojstni dan kerega člana družine, kaki dan smučanja ali kak drug izlet, itd. Poleg tega se kupi kaj za oblečt (nič znamkastega), kaj za hišo (npr. okolico), gremo na kako pico ali pa kako zabavo, kjer so prispevki, pa ta denar hitro poide.

res občudujem tiste, ki pridete z veliko manjšim zneskom skozi, jaz ne znam, sicer pa nisem niti tako vzgojena oz. sem si ustvarila življenje, kjer mi ni treba. Čeprav nas ta kriza vedno bolj stiska...

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: s koliko € ....
15.4.2012 20:35:02   
benika
Mi smo 5-članska družina. Po plačilu položnic nam ostane cca. 300€. Vsak dan kuham kosilo zase in moža, otroci jedo v šoli in vrtcu. Pa nam nič ne manjka. Res da ne furamo luksuza ampak otroci tega tud ne pogrešajo.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: s koliko € ....
15.4.2012 22:53:08   
nananaja
Mi smo z možem in tastom enkrat računali, koliko bi porabili, če bi kupovali mleko in gotove pijače v trgovini.
Ker smo na vasi, jemljemo mleko pri sosednjem kmetu, ki ima dobro mero, pa še cena je nizka.
Bistveno večji znesek pa smo naračunali pri osvežilnih pijačah. Mi vedno pijemo sirup za zalivat, pa še to večinoma ga skuhamo doma, torej zato plačamo sladkor in elektriko za kuhanje. Prva leta smo ga kupovali. Res nimamo navade piti ledenih čajev in sadnih sokov, spijemo pa zagotovo 3 litre dnevno. Če bi kupovali gotove pijače, bi v enem ali dveh dneh spili cenovno toliko kot spijemo v enem mesecu.
Poleg tega je še svinjsko meso, za katerega smo preračunali, da je najceneje, če imamo koline, ker imamo radi domače suhomesne izdelke, zaseko, pečenice, krvavice. Največ pa prihranimo pri piščančjem mesu, ki ga vzredi moja mama in nam računa toliko kot ona porabi za krmo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: s koliko € ....
16.4.2012 17:44:47   
sonček33
Tričlanska družina - 300€ čez glavo za živila, kozmetiko, praške. Kosilo kuhamo 4-5 na teden, večerja vsak dan.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: s koliko € ....
16.4.2012 17:59:48   
krtačka
Ko odštejem položnice, kredite in bencin nam ostane 400€. Smo trije, vsi jemo v službi/vrtcu, tako da čez teden ne kuhamo. In gre, če kupimo kaj večjega (malo več tamalemu za obleči, čevlje, ta mesec smo mu privoščili tobogan)user posted image je pač treba malo stisnit. Zaenkrat lačni in bosi nismo, pa tu pa tam gremo na kak izlet. Pa na morje tudi poleti, zaenkrat še dobiva oba regres.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: s koliko € ....
16.4.2012 22:34:47   
ronja
Nas je 5, eden še ne je goste hrane (jem pa zato jaz za dvauser posted image ) in se mi zdi, da je vedno težje prit s 300 € skozi. Včasih sva komot prišla s toliko čez, zdaj pa je to vedno težje, se mi zdi, da je bolj pri 350, čeprav zdaj dobimo veliko zelenjave od njegovih, pa dostikrat še mleko in jajca. Res je, da na piko kupujeva praktično vse (nisva glih šoping frika in redko greva v trgovino), tudi kaka darila ipd... ampak vseeno, zadnje čase nisva nič kaj zapravljala za prčkarije, večinoma smo kupovali res samo dokaj osnovno hrano, pa je bilo takoj 100€...

Dalo bi se tudi z manj, seveda - npr. ne bi kupovala svojih kavinih in višnjevih jogurtov, ampak bi pač delala jogurt iz mleka (kar ga itak kdaj naredim, samo pač ne ves čas, so mi všeč kupljeni, različnih okusov, itd...) Skratka samo osnovna živila - v smislu liter mleka ne pa sadni jogurt, navadni ovseni kosmiči, ne pa corn flackes, ne bi kupovala kokosovega mleka, itd... Preživeli bi, lačna zato ne bi bila, ni pa to ravno življenje, kakršnega bi si želela - da moram dobesedno na vsak jogurt pazit... (bi bilo pa to verjetno zdravo življenje;).

Sicer se mi pa zdi, da nimava več prav veliko rezerve, kar se načina življenja tiče - za hobije zadnje čase res ne zapraviva skoraj nič (imam še jaz dve reviji - ena je 40€ letno, druga ne vem točno, malo manj, se mi zdi, nisem ziher in lubi dve članarini v klubih (ne kake fensi zadeve, biološke;), tak da manj zapravi kot jaz), oblek in obutve skoraj ne kupujeva (zdaj so dobili oni trije vsak ene superge, prej pa že dolgo ni bilo nič, jaz skoraj vse dobim od punc, ki jim ni več všeč ali pa ni več njihova številka, ravno včeraj sem dobila ene kavbojke), kozmetike ne uporabljava, pralni prašek in prašek za pomivalni stroj delam sama, junku sva se tudi bolj-kot-ne odpovedala (itak ni zdrav, lubi je neki nečimrn, da se noče zredit, jaz pa tega sama brez družbe itak ne jem), sladkarije pečem doma, kruh tudi, mleko in jajca dobimo, meso jemo res zeloooo redko, nekaj ga pa tudi dobimo - recimo letos smo ga kupili 1x, pa še to zaradi dedija;)... Kak mango kdaj si privoščimo, trenutno imamo doma avokado, pa včasih kako čokolado, ampak večinoma tega niti ne kupujemo kaj dosti (pojemo pa kar dobimo, seveda;). Alkohola in cigaret nisva itak nikoli kupovala, kave tudi ne (razen za darila in da imaš komu ponudit, ko pride na obisk:). Tudi pijač (sokov ipd) na splošno ne kupujemo.
Zato me je zadnje čase malo stiskalo, kako bo tole zgledalo čez čas, ko bom iskala službo itd... Saj zdaj prideva lepo skozi, da lahko še kaj prišparava in se vsi čudijo, kako (imava cca 1400 € prihodkov oba skup, nas je pa 5), ampak imamo en avto, ker se vozim z biciklom (5km do službe), pa nimava najemnime in kredita (še). Ampak slednji nama ne uide, če se hočemo selit in zato me je bilo zadnje čase kar malo strah, ker nisem imela prave ideje, kje bi še lahko prihranili (razen teh malih luksuzov, ki sem jih gor navedla - samo to bi bilo recimo 300€ letno vse skup, niti za en obrok kredita...), ker vem da dodaten zaslužek še en čas ne bo glih mogoč... Zaenkrat nimam občutka, da bi šparala pri hrani, res pa je, da ne kupujeva junka in sladkarij in mesa, pa kruh in jajca tudi bolj redko (jajca dobimo, kruh spečem). Bi si namreč želela, da bi lahko kljub kreditu otrokom nudila raznorazne dejavnosti (kar si bojo pač želeli - trenutno je to vrtec na kmetiji (in sem vesela, da lahko gre), mogoče bojo še kake plesne, v oš se pa tega verjetno več nabere - mislim, če maš več otrok...), pa da seveda lahko jejo tudi jogurte v malih pakiranjih, ipd, da dobijo izbrana darila za rd, če si kaj kupljenega želijo itd...

Zadnjič sem lubiju zaupala svoje strahove in da mi ni jasno, kako bo šlo skozi, če bo tole preveč zapravljivo pri tem, da sva ipak oba izobražena, zaposlena, itd... On pravi, da naj se ne sekiram, ker če bi se zgodilo, da bi najin "ko fajrcajg zapravljiv" način življenja bil pretiran, potem bo to še najmanjši problem, ker bo potem razsulo sistema in bo večji problem kriminal (s tem me ni glih potolažil)... Ampak oba upava, da bo v par letih situacija boljša in bo šlo spet vse na gor in ne bo ne kriminala ne krize. Mene sama trenutna situacija nikoli ne skrbi tako zelo, če vidim, da gre trend na gor - če zdaj ne morem nudit otrokom vsega, ajde, saj so še mali, pa jim več pomenijo bedarije, ki ne stanejo kaj dosti (vsega itak nikoli ne moreš, ampak pač to, kar bi jim rad)... Ampak kasneje se mi zdi pa večji problem, takrat si zapičijo točno eno točno tako stvar in ne moreš nekaj zimprovizirat predivdevam... No, do takrat bom pa že našla kako službo, če tu ne bo nič naprej, a ne?;) Bit če bolje, neko viče...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?