|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 11:53:19   
katerina
ma to o nezahtevanju plačil za nazaj je rekel en kekec z vrha, al je bil minister, al nek visok funkcionar, ne spomnim se več. pravzaprav tudi ni csd-jih v tem trenutku ni nič kaj lušno delati, si ne predstavljam kaka gnojnica vse se zdajle zliva na tiste uboge reveže, ki delajo po novih pravilih, z novimi programi....

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 14:06:15   
ajataja
Mislim ,da je cajt da se pridružijo štrajku tudi mamice in ne vem kako dolgo se bomo še tako pustili.Pa saj nismo mi krivi,da nismo dobili odločb da bi lahko plačali user posted image

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 14:21:34   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Mislim ,da je cajt da se pridružijo štrajku tudi mamice in ne vem kako dolgo se bomo še tako pustili.Pa saj nismo mi krivi,da nismo dobili odločb da bi lahko plačali user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 14:46:13   
pomar*ANČA*

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Mislim ,da je cajt da se pridružijo štrajku tudi mamice in ne vem kako dolgo se bomo še tako pustili.Pa saj nismo mi krivi,da nismo dobili odločb da bi lahko plačali user posted image

user posted image user posted image user posted image

Se popolnoma strinjam user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 14:46:56   
pomar*ANČA*

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Mislim ,da je cajt da se pridružijo štrajku tudi mamice in ne vem kako dolgo se bomo še tako pustili.Pa saj nismo mi krivi,da nismo dobili odločb da bi lahko plačali user posted image

user posted image user posted image user posted image

Se popolnoma strinjam user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 14:53:03   
ellie
Jaz sem včeraj klicala na csd...in mi je bilo rečeno, da nekaterih vlog še niti niso obdelali user posted image tak da bomo še čakali..

Sej res niso oni krivi, samo jaz pa tud ne user posted image sej sem jim rekla...zdaj plačujem 7. razdred. In če me po novem dajo še višje, bom otroka izpisala. In to pomeni, da če bi odločbe bile pravočasno, bi ga že takrat...ker mi ne znese tega plačevat. In od kod naj zdaj vzamem, da bom še za nazaj vračala. Jaz jim bom kar tja nesla te položnice user posted image pa jih naj poravnajo kot vejo in znajo.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:05:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: flower


Ne, to žal ni tako... vrtci smo dobili navodila, da se poračuna za nazaj, lahko se da na obroke.. to so uradna navodila.. ma saj vidim kam to vodi.. da ljudje ne bodo hoteli plačevat, ampak dejansko ti denar nakažeš vrtcu, na njihov TRR, če ne bo plačil bomo terjali, šli v tožbe.. cela štala.. a dejansko ne moremo nič.. samo izvršujemo zakon in navodila MIZKŠ... vrtci nimajo s tem nič..



Starši tudi ne.....user posted image

Ne da se lahko da na obroke.....moralo bi se dati na obroke, lahko pa se plača v enem znesku....ker nismo mi, starši krivi, da državni organ ni izdal pravočasno odločbe.....in če nekdo dobi odločbo junija, pa se mu znesek vrtca poveča mesečno za recimo 50 EUR, ne more vrtec od njega zahtevati, da plača 300 EUR v enkratnem znesku, ampak mu mora najprej ponuditi obročno odplačilo in šele nato opcijo, da pa lahko plača v enem znesku.....tako kot niso vrtci krivi za to, tako tudi starši nismo krivi, da je državni organ rabil pol leta, da je izdal odločbo......

Zanima me pa še nekaj, a v navodilih piše, v koliko obrokih lahko starši plačamo poračun za nazaj.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:09:09   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Jaz sem včeraj klicala na csd...in mi je bilo rečeno, da nekaterih vlog še niti niso obdelali user posted image tak da bomo še čakali..

Sej res niso oni krivi, samo jaz pa tud ne user posted image sej sem jim rekla...zdaj plačujem 7. razdred. In če me po novem dajo še višje, bom otroka izpisala. In to pomeni, da če bi odločbe bile pravočasno, bi ga že takrat...ker mi ne znese tega plačevat. In od kod naj zdaj vzamem, da bom še za nazaj vračala. Jaz jim bom kar tja nesla te položnice user posted image pa jih naj poravnajo kot vejo in znajo.


Če zdaj plačuješ 7. razred, to pomeni, da plačuješ 70 % polne cene....v najslabšem primeru boš sedaj plačevala 77% polne cene, ker je to najvišji razred in več ne moreš plačevati.....to pomeni, da boš plačala cca. 25 EUR na mesec več.....zaradi tega verjetno ne boš izpisovala otroka iz vrtca......

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:13:17   
ellie
Že 7. razred je malo tumač...in z vsemi ostalimi krediti kar malo na škrge dihamo čez mesec user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:16:49   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

In če me po novem dajo še višje, bom otroka izpisala. In to pomeni, da če bi odločbe bile pravočasno, bi ga že takrat...ker mi ne znese tega plačevat.


hm, zanimivo da bi otroka kar izpisale. Kdo ga bo pa pazil? meni je to zadnji ukrep, saj je vrtec vzgojno-izobraževalna ustanova, kjer otrok za moje pojme uživa. Ne vem no, še ti varčevalni ukrepi me ne bodo prepričali, da otrok ne bi imela v vrtcu, pa čeprav bomo plačevali še za dva otroka zraven.

Glede plačila za nazaj: ker se vrtec plača za en mesec nazaj (ni tak?), a ni potem doplačilo za en mesec manj - torej šele februarska položnica (ki se nanaša na januar) bi morala biti prilagojena? Kdor še torej ni dobil odločbe, dolguje za feb, mar in zdaj april, a ni tak?

Ne vem pa, kaj si naj mislim o teh varčevalnih ukrepih, a bo zdaj to res sprejeto glede vrtcev, se mi zdi da vsi tak laično to prenašajo - a vas ne skrbi to najbolj? (vsaj) dvojna položnica za vrtec? Jaz sem pripravljena vse drugo požret, samo to bo pa res udarilo....

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:20:45   
ellie
Če bo doma dokler je 1. starostno obdobje, ne bo konc sveta.. Raje dam 200 eur mami, pa mi teh par urc pazi otroka.

V 2. starostnem bodobje je pa tud vrtec malo cenejši.

Pri nas je sranje, ker nimamo poldnevnega programa. Ker moj otrok hodi v vrtec za največ 4 ure. In bi nas tisto prišlo dost ceneje..

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:21:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Že 7. razred je malo tumač...in z vsemi ostalimi krediti kar malo na škrge dihamo čez mesec user posted image


Vem, da je 7. razred že zelo veliko plačilo.....

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:22:33   
ellie
To, da je vzgojno-izobraževalna ustanova me ne gane tolk user posted image res pa je škoda iz vidika socializacije...ker rabi družbo.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:24:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs



Glede plačila za nazaj: ker se vrtec plača za en mesec nazaj (ni tak?), a ni potem doplačilo za en mesec manj - torej šele februarska položnica (ki se nanaša na januar) bi morala biti prilagojena? Kdor še torej ni dobil odločbe, dolguje za feb, mar in zdaj april, a ni tak?




Trenutno se poračun dela za tri plačila ja, ker smo dobili v letu 2012 že tri položnice......

Ker pa na CSDjih predvidevajo, da bodo zadnje odločbe izdali junija (kar se mimogrede lahko zavleče še v julij)....bo nekdo lahko imele poračuna za 6 mesecev......

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:27:55   
petea
ellie,

moja starševska ocena vrtca, ki ga obiskujejo moji otroci, je, da jim da vrtec veliko več kot le varstvo; določene izkušnje, dejavnosti in aktivnosti doma oz. v domačem varstvu praktično ni mogoče izvesti.
In to že v 1. starostnem obdobju

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:43:55   
ellie

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ellie,

moja starševska ocena vrtca, ki ga obiskujejo moji otroci, je, da jim da vrtec veliko več kot le varstvo; določene izkušnje, dejavnosti in aktivnosti doma oz. v domačem varstvu praktično ni mogoče izvesti.
In to že v 1. starostnem obdobju



Sama sem vzgojiteljica user posted image , moj otrok je v sosednji skupini user posted image in žal bi mi bilo edino zaradi njegove družbe z ostalimi otroci...drugo ne toliko. Naš vrtec ima pri vseh večjih dejavnostih, srečanjih, prireditvah (dedek mraz, palčkovanje, kostanjev piknik...) odprta vrata za vse krajane. Edino res ta vsakodnevna družba...to pa bi mi bilo res škoda user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:53:59   
katerina
upam, da ne smetim teme, če nekaj vprašam....
namreč, a mate kakšne izkušnje glede pritožb na odločbe? ne predstavljam si, kako je s tem, če niti vlog še ni vseh rešenih, kdaj bodo šele pritožbe? vem, da je odvisno tudi od konkretnega csd-ja, kako ažurni so. pritožit se pa moram, ker nam enega člena ZUPJSa niso upoštevali, čeprav naj bi, glede na odločbo, ga.
na prejšnji strani je ena rekla, da je slišala nekaj glede enega leta, težko bi to požrla, sploh ker bo naš mulc v vrtcu do poletja, potem gre pa itak v šolo...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 15:58:06   
petea
ellie,
malo me preseneča tvoja izjava glede tega, kaj (ne) počnete v vrtcu.

Kajti v vrtcu mojih otrok delajo zelo intuziastični vzgojitelji, v družbi katerih otroci zelo uživajo in spoznavajo mnoga področja, ki jih drugače ne bi oz. bi jih veliko težje, kasneje ...

Tako da bi mi bilo zelo neprijetno, če bi se morala odločati o morebitnem izpisu otrok iz vrtca oz. če bi v vrtcu zaradi finančnih razlogov poslabšali kvaliteto svojega dela.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
12.4.2012 16:04:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
12.4.2012 16:05:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
12.4.2012 16:07:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
12.4.2012 16:08:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 16:33:11   
Barik@

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs


Glede plačila za nazaj: ker se vrtec plača za en mesec nazaj (ni tak?), a ni potem doplačilo za en mesec manj - torej šele februarska položnica (ki se nanaša na januar) bi morala biti prilagojena? Kdor še torej ni dobil odločbe, dolguje za feb, mar in zdaj april, a ni tak?



Ja zaenkrat so bile izdane položnice za 3 mesece. Januar, februar in marec, ker se izdaja za nazaj.




Danes smo dobili poračun.
A mi prosim poveš, kaj na računu pomeni .. "Obračunali smo vam za **** premalo sredstev".??
A to pomeni, tistih 30%, ki jih "časti" občina ali kako?



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 16:35:27   
emica2008
IZVIRNO SPOROČILO: katerina

pa še nekaj. sicer ne vem več točno, kdo in kje je to rekel, ampak razločno se spominjam, da je bilo rečeno (ko se je izkazalo, da bo zamuda pri odločbah), da ne bodo zahtevali poračunov za nazaj pri tistih, ki bodo na novih odločbah imeli višje zneske kot na starih. preveč plačane zneske naj bi upoštevali, premalo pa ne.
ma ne vem, sem jaz čudna ali kaj. res sem to slišala... zdaj pa povsem druga viža....


isti podatek je meni na CSD - ju v Domžalah rekla.

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
12.4.2012 17:26:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Barik@)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Ime za fantka
TinKkara

Ime za sina

Urban (25%)

Vid (42%)

Crt (9%)

Franc (8%)

Stefan (4%)

Voranc (12%)


Število vseh glasov: 659

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!