RE: odkup zavarovalne pogodbe (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


saska27 -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 10:16:22)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Še tisto stanje, ki ga imaš in za katerega so ti dolžni poslati obvestilo, ne pošljejo.


In ko po nekaj letih končno pošljejo, ti je žal, da so sploh kaj poslali. Po principu: če ne veš, ne boli. Ob tisti mizerni številki (glede na vplačilo) ti res postane slabo ...




liliana -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 10:16:34)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja in predstavli si modela s kmetov doma, z perfektno urejeno kozjo bradico v tahudi obleki s kravato kako meni pametuje v moji kuhinji za mojo mizo. Grrrr, enkrat si me našponal, dvakrat me ne boš. Mater še zdej dobim pikce sam pomislim na to.


Si predstavljam.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Sem že enkrat pisala, kako so mene pred enimi 15 leti, takoj ko sem se zaposlila, poskušali merkurjevci nategniti.....me en fant, s katerim sva se lepo že nekaj časa gledala, povabi na pijačo (jaz, naivna duša mislim super, pa je končno ratalo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image])....in on meni začne risat črto in me vpraša kaj je to......ja, premica ne......ne, to je tvoje življenje, pravi on in nariše iz premice daljico....jaz pa v luft....kaj ti meni neko zavarovanje ponujaš?......in tip iz sosednje mize, tudi merkurjevec, ki je bil seveda čisto slučajno v istem kafiču, pride k nama in mi začne diskretno, kot da sem največji debil na svetu, razlagati priložnosti zavarovanja pri merkurju.....jaz pa pokličem kelnarja in sem plačala obema merkurjevcema kavo in šla.....

Nikoli več nisem želela slišati za merkur.......pa tudi oni tip si je priložnost zapravil...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Najaa -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 11:00:49)

[sm=smiley36.gif] liliana tole zgodbo sem pa res že enkrat brala... No mojemu se je pred kratkim zgodilo podobno, le da ni bila simpatija ampak kolega iz OŠ. Sta se srečala po 20+ letih in se vsa vesela zmenila za pijačo, obujanje spominov... Se dobita in tip po 5 minutah začne z nekimi podobnimi forami... mojmu je kr slabo ratalo...




kalbo -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 11:07:58)

Ha ha, bolš polico prodat, pa si ga na roke metat :)

Ko je men že prvič začel nabijat pa ene premice risat sem mu lepo rekel, naj se neha igrat z mano, če mi hoče kej prodat. No prodal mi je zavarovanje lepo zapakirano v obleko varčevanja pod strogm pogojem, da lahko zmanjšam obrok kadar želim. Malo je bla tud usluga ženini takratni šefici. Seveda se je zataknilo v trenutku, ko nama je z ženo zagustil družinski proračun. Celo tako daleč si je dovolil, da mi je rekel, da bi blo boljše star avto in obdržat tak visok obrok....no tukaj sva prvič zaštemala. No drugič pa, ko sem po težkih mukah in hudi trmi uspel znižat obe premiji, dobim dve položnici po 40 EUR, kao stroški spremembe police....huuu, ta je bla pa krepko čez rob.




poli* -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 12:19:55)

Liliana- se spomnim te zgodbe[sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] Saj je človek ne more pozabit [sm=smiley36.gif]

Moji mami so v zadnjem času poskusili prodati še zavarovanji (AS)- nekaj za ženske in te bolezni in najnovejši nateg, da ti za vsako operacijo izplačajo odškodnino (za OP slepiča je npr. 700€)... so jo nevemkolikokrat klicali po telefonu, ma se jim ni dala. Hvala bogu!

Off topic. Ker me je liliana spomnila na premico in podobno, moram nekaj napisat. Včasih je bil Amway in podobno, sedaj pa so se izmislili nekaj novega- Talk fusion (če je že kdo slišal). Uglavnem, zadnjič moj mož nekaj na fb gleda in mu ena najina skupna prijateljica napiše, da če hoče promovirat svoj s.p., naj bo ta in ta dan ob določeni uri na njihovi strani... Ker si pač želi dobre reklame in prodaje za svoje delo, sva seveda pričakala tisto zadevo na netu. PS: spet je bilo vse skrivnostno, nič ni hotela v naprej povedati zakaj se gre...
In potem se priklopimo na tisto stvar (online), pa začne neki tip: Ali imate sanje? Meni se je zameglilo v prvi sekundi [sm=hudicek1.gif].
Uglavnem po 45 minutah ni nič povedal, ampak samo nekaj nakladal (ok, vmes pa je bila celo vidna neka sličica PIRAMIDE!!) Ne, to ni piramida [sm=smiley36.gif]
So naju probali že z amwayem, zato imam alergijo na določene besede...No, saj če pogooglate kaj je to, boste našli pač neko video reklamiranje, ampak v "podzemlju" je pa to nekaj drugega.




poli* -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 12:20:52)

Kalbo- čim več takih, kot si ti, pa si tale golazen ne bi več upala prestopiti praga hiše, kaj šele ljudi nategniti.




josephine27 -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 13:17:09)


IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Kalbo- čim več takih, kot si ti, pa si tale golazen ne bi več upala prestopiti praga hiše, kaj šele ljudi nategniti.


hm prag hiše dejansko nihče ne sme prestopit če ga ne povabite noter. res ne štekam zakaj jih spuščate noter, če vam ni do tega. jaz vsem lepo povem, da me ne zanima, da imam vsa varčevanja in zavarovanja, ki si jih želim in da jih bom če jih bom rabila že sama poiskala... moram reči, da je do zdaj to vedno zadoščalo. če pa ne neha mu še vedno lahko zaloputneš vrata. mislim, da bo potem vsak razumel, da nisi zainteresiran.

no meni so klasično življensko zavarovanje predstavili kot zavarovanje in ne varčevanje. dejansko z drobnim tiskom, ker sem pač želela vedeti precej podrobnosti preden sem kaj podpisala. sem vseeno mnenja, da je življensko zavarovanje, če imaš otroke in kredite pozitivna stvar.




liliana -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 14:33:52)

sem vseeno mnenja, da je življensko zavarovanje, če imaš otroke in kredite pozitivna stvar.


Tako je.....in če veš, da gre za zavarovanje in ne za varčevanja tudi ni noben nateg......




Little Star -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 16:46:49)

Saj že sama beseda pove, da je to ZAVAROVANJE.. lahko ima pa še varčevalno komponento.

Midva z možem imava vsak svoje zavarovanje z zelo visoko zavarovalno vsoto. V primeru, da se kateremu od naju kaj zgodi, je drugi preskrbljen toliko, da mu ni treba razmišljat kaj bo dal otroku jest, ker so ostali neplačani krediti. Polovico pa dobi otrok v vsakem primeru.. za šolanje ali pa začetni kapital za samostojno življenje. V primeru, da se nikomur ne zgodi nič pa bova imela vsak svojo lepo vsoto, ki jo bova porabila kakor se nama bo zdelo..

Ampak jaz mirno spim, ker vem, da bo moj otrok preskrbljen in mu ne bo treba razmišljati katerega v mesecu dobi socialko al pa ne, kot bodo to najbrž počeli tisti, ki gredo sedaj s 400 euri na morje in streho nad glavo bo imel, ker bodo, v primeru, da naju ne bo več vsi krediti poplačani in še lepo šolnino bo imel... :-/ Pa ni nek velik strošek, oba se odrečeva parih kavic na mesec..

Sicer pa, s polico vred so tudi splošne določbe, ki naj bi si jih vsak prebral. Čudi me, da ko kupujete avto ali pa pralni stroj polemizirate do nezavesti, pa zavarujete vse do nezavesti, ko pa se odločate (ali pa najreje ne) za zavarovanje svojega življenja pa, kar bi v primeru vaše smrti pomagalo vašim otrokom.. se niti ne pozanimate kaj ste sklenili. Da bi pa razmislili za 25 let vnaprej kaj bo z vašim naraščajem.. pa bog ne daj?




Paštetka -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 17:09:45)


IZVIRNO SPOROČILO: Little Star

Saj že sama beseda pove, da je to ZAVAROVANJE.. lahko ima pa še varčevalno komponento.

Midva z možem imava vsak svoje zavarovanje z zelo visoko zavarovalno vsoto. V primeru, da se kateremu od naju kaj zgodi, je drugi preskrbljen toliko, da mu ni treba razmišljat kaj bo dal otroku jest, ker so ostali neplačani krediti. Polovico pa dobi otrok v vsakem primeru.. za šolanje ali pa začetni kapital za samostojno življenje. V primeru, da se nikomur ne zgodi nič pa bova imela vsak svojo lepo vsoto, ki jo bova porabila kakor se nama bo zdelo..

Ampak jaz mirno spim, ker vem, da bo moj otrok preskrbljen in mu ne bo treba razmišljati katerega v mesecu dobi socialko al pa ne, kot bodo to najbrž počeli tisti, ki gredo sedaj s 400 euri na morje in streho nad glavo bo imel, ker bodo, v primeru, da naju ne bo več vsi krediti poplačani in še lepo šolnino bo imel... :-/ Pa ni nek velik strošek, oba se odrečeva parih kavic na mesec..

Sicer pa, s polico vred so tudi splošne določbe, ki naj bi si jih vsak prebral. Čudi me, da ko kupujete avto ali pa pralni stroj polemizirate do nezavesti, pa zavarujete vse do nezavesti, ko pa se odločate (ali pa najreje ne) za zavarovanje svojega življenja pa, kar bi v primeru vaše smrti pomagalo vašim otrokom.. se niti ne pozanimate kaj ste sklenili. Da bi pa razmislili za 25 let vnaprej kaj bo z vašim naraščajem.. pa bog ne daj?


Se strinjam. [sm=bravo.gif]
Tudi midva z možem imava precej polic. In sva zelo zadovoljna. Od izplačanih bolnišničnih dnevov, bolezni...nikoli ne veš kaj se bo nama zgodilo, vsaj krediti so tako zavarovani. Tudi otroci imajo zavarovanje ala poročno darilo, takrat bodo dobili izplačani določen znesek.
Imam tudi življensko zavarovanje in v primeru, da se mi nič ne zgodi, bom dobivala po določenem času izplačevanje rente.
Se popolnoma strinjam, ko ljudje nimajo pojma kaj sklenejo in da ne razmišljajo v naprej.
Lahko, da se mi nič ne zgodi in lahkopozabim nezgodno zava. Lahko, da pa se. Sem vsaj poskrbela za ta primer.

To je tako, kot bi za obvezno ali dodatno zdr. Zavarovanje rekli, da je nateg. A ste izračunale koliko ste ga že vplačale[sm=zmeden.gif] a se vam res ne splača sproti plačevat storitve? A so vas tu tudi nategnili? Vse je nateg, dokler se nekaj resnega ne zgodi.




nananaja -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 17:57:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Little Star

Saj že sama beseda pove, da je to ZAVAROVANJE.. lahko ima pa še varčevalno komponento.
.
.
.

Sicer pa, s polico vred so tudi splošne določbe, ki naj bi si jih vsak prebral. Čudi me, da ko kupujete avto ali pa pralni stroj polemizirate do nezavesti, pa zavarujete vse do nezavesti, ko pa se odločate (ali pa najreje ne) za zavarovanje svojega življenja pa, kar bi v primeru vaše smrti pomagalo vašim otrokom.. se niti ne pozanimate kaj ste sklenili. Da bi pa razmislili za 25 let vnaprej kaj bo z vašim naraščajem.. pa bog ne daj?

Točno tako. Pa tudi s Paštetkinim zadnjim mnenjem se strinjam.

Za kd, merkur in ne vem katere še pravite, da se nikoli ne oglasijo, da ne pošiljajo obvestil... Midva z možem sva imela pa problem, da so naju stalno klicarili: imate zavarovanje, lahko pridem, da pogledamo polico, novosti... Skratka te je bilo na dva tri mesece, enkrat iz zavarovalnice, enkrat iz ene agencije... pa je mož znorel in sedaj nikomur ne pusti do besede že po telefonu. Kadar kaj želiva, se obrneva sama na zavarovalnico.

Sicer je pa tako, da te varčevanja z življenskim, nezgodnim zavarovanjem, zavarovanjem za bolezni. Oni tudi trdijo, da ni možno skleniti le nezgodnega ali življenskega zavarovanja, očitno nimajo toliko profita kot od naložbenih. Prav tako vsi ti agenti vsiljujejo 25 letna ali celo daljša zavarovanja.




2sneg13 -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 18:00:27)

In še kar verjamete vsem zavarovalnicam? [sm=zmeden.gif]
Kaj pa ko zavarovalnica propade? [sm=zmeden.gif]




josephine27 -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 18:08:11)


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

In še kar verjamete vsem zavarovalnicam? [sm=zmeden.gif]
Kaj pa ko zavarovalnica propade? [sm=zmeden.gif]

kolikor je meni znano so tud zavarovalnice zavarovane podobno kot banke. če si pa tako črnogled potem tud na banki ne imet denarja, ker tud banka lahko propade, pa delnice isto... v končni fazi ti lahko kdo udre v stanovanje in odnese tud prihranke, ki jih imaš doma... malo več pozitivne naravnanosti ne bi škodilo.




2sneg13 -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 18:13:38)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

In še kar verjamete vsem zavarovalnicam? [sm=zmeden.gif]
Kaj pa ko zavarovalnica propade? [sm=zmeden.gif]

kolikor je meni znano so tud zavarovalnice zavarovane podobno kot banke. če si pa tako črnogled potem tud na banki ne imet denarja, ker tud banka lahko propade, pa delnice isto... v končni fazi ti lahko kdo udre v stanovanje in odnese tud prihranke, ki jih imaš doma... malo več pozitivne naravnanosti ne bi škodilo.



Seveda, se ni za bat.[sm=smiley36.gif][sm=smiley2.gif]




Tutan -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (5.4.2012 19:49:21)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Little Star

Saj že sama beseda pove, da je to ZAVAROVANJE.. lahko ima pa še varčevalno komponento.

Midva z možem imava vsak svoje zavarovanje z zelo visoko zavarovalno vsoto. V primeru, da se kateremu od naju kaj zgodi, je drugi preskrbljen toliko, da mu ni treba razmišljat kaj bo dal otroku jest, ker so ostali neplačani krediti. Polovico pa dobi otrok v vsakem primeru.. za šolanje ali pa začetni kapital za samostojno življenje. V primeru, da se nikomur ne zgodi nič pa bova imela vsak svojo lepo vsoto, ki jo bova porabila kakor se nama bo zdelo..

Ampak jaz mirno spim, ker vem, da bo moj otrok preskrbljen in mu ne bo treba razmišljati katerega v mesecu dobi socialko al pa ne, kot bodo to najbrž počeli tisti, ki gredo sedaj s 400 euri na morje in streho nad glavo bo imel, ker bodo, v primeru, da naju ne bo več vsi krediti poplačani in še lepo šolnino bo imel... :-/ Pa ni nek velik strošek, oba se odrečeva parih kavic na mesec..

Sicer pa, s polico vred so tudi splošne določbe, ki naj bi si jih vsak prebral. Čudi me, da ko kupujete avto ali pa pralni stroj polemizirate do nezavesti, pa zavarujete vse do nezavesti, ko pa se odločate (ali pa najreje ne) za zavarovanje svojega življenja pa, kar bi v primeru vaše smrti pomagalo vašim otrokom.. se niti ne pozanimate kaj ste sklenili. Da bi pa razmislili za 25 let vnaprej kaj bo z vašim naraščajem.. pa bog ne daj?


Se strinjam. [sm=bravo.gif]
Tudi midva z možem imava precej polic. In sva zelo zadovoljna. Od izplačanih bolnišničnih dnevov, bolezni...nikoli ne veš kaj se bo nama zgodilo, vsaj krediti so tako zavarovani. Tudi otroci imajo zavarovanje ala poročno darilo, takrat bodo dobili izplačani določen znesek.
Imam tudi življensko zavarovanje in v primeru, da se mi nič ne zgodi, bom dobivala po določenem času izplačevanje rente.
Se popolnoma strinjam, ko ljudje nimajo pojma kaj sklenejo in da ne razmišljajo v naprej.
Lahko, da se mi nič ne zgodi in lahkopozabim nezgodno zava. Lahko, da pa se. Sem vsaj poskrbela za ta primer.

To je tako, kot bi za obvezno ali dodatno zdr. Zavarovanje rekli, da je nateg. A ste izračunale koliko ste ga že vplačale[sm=zmeden.gif] a se vam res ne splača sproti plačevat storitve? A so vas tu tudi nategnili? Vse je nateg, dokler se nekaj resnega ne zgodi.



Tudi midva imava en kup polic, ki omogočajo pokritje kreditov in nekaj izplačila, če se nama kaj zgodi. za smrt in invalidnost imava kar lep znesek.
Ampak (3x podčrtano) varčujeva pa na banki - kjer imava sicer sklenjeno varčevanje, vendar lahko v vsakem primeru dostopava v roku 14dni do najinega denarja. Jih zgrizem, da mi od težko našparanih 1000€ sklenslajo 600€.
In ja, ogromno ljudi kensla pogodbe z zavarovalnicami in podobnimi KD policami - pa drago plačujejo tele natege [sm=smiley13.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]