RE: odkup zavarovalne pogodbe (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


liliana -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 10:09:56)

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Zavarovalnice so tako ali tako sama izguba in nateg, kakorkoli že obračaš (moj mož je vložil noter že 1700€, ven pa bo dobil 1000€). Jaz te podpiram, saj ni važno, kako boš porabila denar.
Ja sedaj ji pišete tako, kot da ve ne pojdete na dopust?? Je pač brezposelna in brez regresa, zato bo pa ta denar porabila v ta namen. Saj ni nič narobe.
Uglavnem, jaz bi napisala pritožbo, ker jim je treba včasih tudi malo zagrozit, sicer ne popustijo kar tako. Srečno!


Zavarovanje in varčevanje sta popolnoma različni zadevi......zavaruješ se zato, da ko se nekaj zgodi, dobiš poplačano tisto škodo.....recimo kasko zavarovanje lahko 5 let plačuješ in od tega nič nimaš, ker pač nisi poškodoval avta....6. leto pa imaš nesrečo in na avtu škode za 3000 ali 4000 EUR.....in ti to škodo krije zavarovalnica iz tvojega zavarovanja.......

Življenjsko zavarovanje, če se zavaruješ zaradi varčevanja, si brcnil v temo (ker to ni varčevanje)....če ne umreš, ali pa ne postaneš v nesreči invaliden dobiš izplačano manj, kot si vplačal noter.....sicer pa si se življenjsko zavaroval zato, da bo familija, ki bo po tvoji smrti ostala za tabo, takoj dobila ustrezno vsoto izplačano.....

Če pa želiš šparati oz. določen znesek denarja oplemenititi, pa greš na banko, ne na zavarovalnico......




tosja -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 10:37:53)


IZVIRNO SPOROČILO: mini86


sm pa se pogovarjala s to vodjo k me je zavrnila in je rekla nj se sklicujem za odkup iz drugih razlogov in naj napišem pritožbo, da mi sicer ne more nič obljubiti ampak da nj se pritožim..




Napiši pritožbo, ker tvoj delež ti morajo izplačati!!! Ne obračaj se na agente na terenu, ti znajo ljudi konkretno obrnit...[sm=smiley13.gif]




cimi -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 10:37:54)

mini86 - jaz te razumem in podpiram. Nimamo garancije, sploh v trenutni situaciji, da bomo vplačani denar dobili kdaj nazaj.
Jaz tudi razmišljam da bi prekinila naložbeno zavarovanje, vplačujem 25€/mesečno od l.2005
pa četudi bom ta denar porabila za pokritje limita ali za dopust




tosja -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 10:41:08)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Zavarovalnice so tako ali tako sama izguba in nateg, kakorkoli že obračaš (moj mož je vložil noter že 1700€, ven pa bo dobil 1000€). Jaz te podpiram, saj ni važno, kako boš porabila denar.
Ja sedaj ji pišete tako, kot da ve ne pojdete na dopust?? Je pač brezposelna in brez regresa, zato bo pa ta denar porabila v ta namen. Saj ni nič narobe.
Uglavnem, jaz bi napisala pritožbo, ker jim je treba včasih tudi malo zagrozit, sicer ne popustijo kar tako. Srečno!


Zavarovanje in varčevanje sta popolnoma različni zadevi......zavaruješ se zato, da ko se nekaj zgodi, dobiš poplačano tisto škodo.....recimo kasko zavarovanje lahko 5 let plačuješ in od tega nič nimaš, ker pač nisi poškodoval avta....6. leto pa imaš nesrečo in na avtu škode za 3000 ali 4000 EUR.....in ti to škodo krije zavarovalnica iz tvojega zavarovanja.......

Življenjsko zavarovanje, če se zavaruješ zaradi varčevanja, si brcnil v temo (ker to ni varčevanje)....če ne umreš, ali pa ne postaneš v nesreči invaliden dobiš izplačano manj, kot si vplačal noter.....sicer pa si se življenjsko zavaroval zato, da bo familija, ki bo po tvoji smrti ostala za tabo, takoj dobila ustrezno vsoto izplačano.....

Če pa želiš šparati oz. določen znesek denarja oplemenititi, pa greš na banko, ne na zavarovalnico......


[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Dobro napisano...lahko pa kasko plačaš samo prvo leto, ko kupiš novi avto, 3 leto pa narediš totalko po lastni nerodnosti, čez nekaj dni skleneš ponovno kasko polico in pokasiraš 4 jurje odškodnine[sm=bravo.gif]
To pa je NATEG s strani zavarovanca in ne zavarovalnice[sm=smiley2.gif]




Sonček in poletje -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 11:12:55)

Še 1x na dolgo in na široko razloži, da naj ti izplačajo denar, kakšni so razlogi itd. Meni gre tudi kar na kozlanje, ko moreš fehtat, da dobiš SVOJ denar, polega tega ti pa 60% itak UKRADEJO, barabe zavarovalniške. Jaz imam tudi življensko zavarovanje za 25 let, so ga sklenili moji starši in ko sem dobila službo, sem plačevanje prevzela jaz. Sem tudi razmišljala o prekinitvi, ampak so bile tudi take cele kolobocije, da se mi ni dalo tega iti, ker itak imam službo, mesečni znesek ni tako visok, pa na koncu bom dobila izplačano.




KATI321 -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 11:42:43)

Tudi jaz sem imela (oz. še imam) sklenjeno zavarovanje pri Zavarovalnici Merkur. Zavarovana sem bila 11 let. Ob sklenitvi so mi obljubljali ''boga i oca'', da bom dobivala rento, ko se bom upokojila, da bom dobila izplačano ne vem kaj.
Letos pa sem po pogovoru z drugim agentom od druge zavarovalnice, kateri mi je ponujal ''oca i boga'', začela razmišljati, kaj bi naredila. Pokličem na zavarovalnico, povedo mi, da na moji zavarovalni polici praktično nimam denarja, da moram skrajšat pogodbo (doba za skrajšanje je minimalno 5 let), da lahko dobim takrat izplačano. Do takrat moram redno plačevati premijo, izplačano pa dobom 1700 €. Sem kar obvsedela od šokiranosti. Pa sem šla v skrajšavo dobe, ko pa sem to dobila, sem na zavarovalnico napisala, da do poteka pogodbe zamrznem plačevanje. Mogoče pa celo čez 5 let dobim kaj svojega denarja. Vrag ve kaj se bodo takrat izmislili. Sem pa sklenila nekaj

nikoli in nikdar me nihče več ne prepriča v kakeršno koli varčevanje, zavarovanje ali kar koli  še je.





Rožica I -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 11:47:09)

IZVIRNO SPOROČILO: mini86


je pa pri zavarovalnici merkur..




Imela polico pri KD Življenje- noben problem prekinit, želim pa prekinit pri Merkurju- pa ni šans [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] . Trenutno se nimam časa s tem ukvarjat, vendar jo bom zagotovo prej kot slej prekinila.

Kar se mene tiče:
1. Najbolje sploh ne  začet vplačevat teh polic (totaln nateg)
2. Če si že vplačal, poskusi skrajšati dobo plačevanja
3. Če si že vplačal, bolje pobrat teh 400€, kot če par let biti ob vse, ker takrat bodo takšne zavarovalnice in podobne finte, že preteklost.

(Sama imam te police, ker so stari starši želeli otroku denar nekam naložit. )




Rožica I -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 11:50:28)

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ok....

nikjer se ne spomnim da bi spraševala ali naj vzamem ven denar ali ne?????



Ja, ne moreš kar nekaj vprašat, kar te zanima- kje si pa to videla [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]?! Tole je forum RR in tukaj boš odgovarjala na tisto, kar se te vpraša, ne pa kar nekaj po svoje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]...





Rožica I -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 11:51:43)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Ja sedaj ji pišete tako, kot da ve ne pojdete na dopust??


A se hecaš[sm=zmeden.gif]
Na dopust gremo ali ne gremo po svojih finančnih zmožnostih.




Saj ona tudi, kajne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley4.gif[/image] ?




poli* -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 11:57:48)

Liliana- dobro si napisala. Jaz rečem "zavarovalnica" za vse, ki nategujejo ljudi s temi življenjskimi zavarovanji in podobno. [sm=smiley36.gif]
Moj stric je imel sklenjeno življenjsko zavarovanje in potem je umrl v nesreči (je bil sam kriv) in njegovemu bratu sploh niso hoteli izpačati tega, kar je vlagal noter, ker je bil sam kriv. Ja, ampak človek je vseeno umrl, ane? Potem so se nekaj tožili in je ta drugi stric komaj nekaj dobil povrnjeno. Zato pravim, da je to nateg in največja neumnost.

Aja, me pa nekaj zanima, ker je že ta tema odprta. Zadnjič je moja najemodajalka rekla, da je njena pokojna sorodnica (starejša gospa) tudi plačevala to življenjsko zavarovanje. Ona je kot dedič po njeni smrti odšla na zavarovalnico, da plačevanje prekine oz. da ji izplačajo, kar pač morajo v primeru smrti. Pa so ji rekli samo, da je vse urejeno, polico so zaprli, dopila pa ni niti centa.
Kako je sedaj s tem? Res je, da je gospa umrla naravne smrti (starost), ampak če je vplačevala, bi pa morala tudi kaj dobiti?? [sm=zmeden.gif]

Glede mini86: v vsakem primeru je že zgubila 600€, tko da ji nič ne pomaga, če sedaj počaka z dvigom tega denarja. Pomoje je še bolje, da ga dobi sedaj, če ne bo mogoče nekoč še večja izguba.

KATI321: se strinjam, čim bolj proč od teh nategov.




poli* -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 12:04:30)


IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Kar se mene tiče:
1. Najbolje sploh ne  začet vplačevat teh polic (totaln nateg)
2. Če si že vplačal, poskusi skrajšati dobo plačevanja
3. Če si že vplačal, bolje pobrat teh 400€, kot če par let biti ob vse, ker takrat bodo takšne zavarovalnice in podobne finte, že preteklost.


Zelo dobro napisano! To bi se morali že v osnovni šoli učit [sm=smiley36.gif].

Ravno zadnjič sva se z možem pogovarjala o tej Merkur zavarovalnici. (Ali ima kaj zveze z Merkur trgovinami?? Kdo ve?) Je rekel, da je njegov sodelavec sklenil življenjsko z. (50€/mes) z namenom, da bo kaj privarčeval... in za dobo 40 let!! Sem sigurna, da takrat ne bo niti Merkur zavarovalnice niti njegovega denarja več. Škoda, no.




Najaa -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 12:06:35)

Zato je pa treba splošne pogoje pogodbe dobro prebrat. S svojim podpisom se zavežeš, da boš toliko in toliko let vplačeval in če oni poberejo del denarja, je to pač določeno v pogojih... Pa nima veze.
mini, čudno da ti komplicirajo, ker ponavadi lahko kadarkoli razdreš pogodbo. Še najraje imajo take, ki razdrejo po treh letih vplačevanja oz. pred 10. letom, ker v tem primeru res največ izgubiš. Po treh letih se šele začne znesek večat, do takrat plačuješ samo stroške. V glavnem, napiši pritožbo, seveda boš dobila svoj denar, očitno je Merkur malo bolj zaheban ampak na koncu boš dobila.




TomTaylor -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 12:09:36)

IZVIRNO SPOROČILO: tosja

.lahko pa kasko plačaš samo prvo leto, ko kupiš novi avto, 3 leto pa narediš totalko po lastni nerodnosti, čez nekaj dni skleneš ponovno kasko polico in pokasiraš 4 jurje odškodnine[sm=bravo.gif]
To pa je NATEG s strani zavarovanca in ne zavarovalnice[sm=smiley2.gif]


Ne, sej se mi ne ljubi pisat...




kalbo -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 14:51:23)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

In 600 € pozabiš, ker rabiš 400€.

Jaz ne razumem te ekonomije in folka. Naj me nekdo razsvetli. Namesto, da bi kako drugače denar zaslužila, boš več pozabila kot rabiš. Ok, ne bi rekla, da gre za kakšno nujno operacio, rubež...
Ampak dopust [sm=zmeden.gif]


600 EUR lahko mirno pozabiš tudi v prihodnje. Tole zavarovanje, ki so ga prodajali kot varčevanje je en navaden nateg. Un frajer od KD življenja je nazadnje preskakoval po dve stopnici navzdol, ker mi je dvignil živec. Vzel sem stvar ven, ne iz potrebe, ampak iz principa, popušil in vrgel nateguna skozi vrata.




kalbo -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 14:58:46)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Zavarovalnice so tako ali tako sama izguba in nateg, kakorkoli že obračaš (moj mož je vložil noter že 1700€, ven pa bo dobil 1000€). Jaz te podpiram, saj ni važno, kako boš porabila denar.
Ja sedaj ji pišete tako, kot da ve ne pojdete na dopust?? Je pač brezposelna in brez regresa, zato bo pa ta denar porabila v ta namen. Saj ni nič narobe.
Uglavnem, jaz bi napisala pritožbo, ker jim je treba včasih tudi malo zagrozit, sicer ne popustijo kar tako. Srečno!


Zavarovanje in varčevanje sta popolnoma različni zadevi......zavaruješ se zato, da ko se nekaj zgodi, dobiš poplačano tisto škodo.....recimo kasko zavarovanje lahko 5 let plačuješ in od tega nič nimaš, ker pač nisi poškodoval avta....6. leto pa imaš nesrečo in na avtu škode za 3000 ali 4000 EUR.....in ti to škodo krije zavarovalnica iz tvojega zavarovanja.......

Življenjsko zavarovanje, če se zavaruješ zaradi varčevanja, si brcnil v temo (ker to ni varčevanje)....če ne umreš, ali pa ne postaneš v nesreči invaliden dobiš izplačano manj, kot si vplačal noter.....sicer pa si se življenjsko zavaroval zato, da bo familija, ki bo po tvoji smrti ostala za tabo, takoj dobila ustrezno vsoto izplačano.....

Če pa želiš šparati oz. določen znesek denarja oplemenititi, pa greš na banko, ne na zavarovalnico......


Točno tako. Samo teli nateguni so prodajali varčevanje. Ja VARČEVANJE, ki je bilo v bistvu kao naložbeno zavaroanje...bulšit in žal so nategnili ohoho folka z mano vred. Tip mi je zagotovil za mojo mizo, da lahko kadarkoli zmanjšam obrok, ko je dejansko zagustilo, sem se mogel dejansko na polno skregat, ker so vmes spremenili pogoje. Opa miškoti, jest sem sklenil pod pogoji, ki so takrat veljali...




TomTaylor -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 15:19:36)

ja, sej zato smo pa nategovalca (svetovalca) srečali samo takrat, ko smo doma podpisali pogodbo. Potem pa ne duha ne sluha od nikogar od KD. Še tisto stanje, ki ga imaš in za katerega so ti dolžni poslati obvestilo, ne pošljejo. Jz vem, da sem nategnjena, ampak, če danes dvignem denar, sem še na slabšem, kot, če še vplačujem kkšno leto/dve, dokler ne prilezemo iz krize, pa pol "dvignem".... Zdajle, seveda, če človek ima sredstva za preživeti, je najslabši trenutek za dvig vloženih naložb. Pomojem. 




tosja -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 15:27:06)


IZVIRNO SPOROČILO: poli*



Aja, me pa nekaj zanima, ker je že ta tema odprta. Zadnjič je moja najemodajalka rekla, da je njena pokojna sorodnica (starejša gospa) tudi plačevala to življenjsko zavarovanje. Ona je kot dedič po njeni smrti odšla na zavarovalnico, da plačevanje prekine oz. da ji izplačajo, kar pač morajo v primeru smrti. Pa so ji rekli samo, da je vse urejeno, polico so zaprli, dopila pa ni niti centa.
Kako je sedaj s tem? Res je, da je gospa umrla naravne smrti (starost), ampak če je vplačevala, bi pa morala tudi kaj dobiti?? [sm=zmeden.gif]




Odvisno kakšni so bili pogoji. Pozanimajte se.




tosja -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 15:29:34)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: tosja

.lahko pa kasko plačaš samo prvo leto, ko kupiš novi avto, 3 leto pa narediš totalko po lastni nerodnosti, čez nekaj dni skleneš ponovno kasko polico in pokasiraš 4 jurje odškodnine[sm=bravo.gif]
To pa je NATEG s strani zavarovanca in ne zavarovalnice[sm=smiley2.gif]


Ne, sej se mi ne ljubi pisat...



Se ne hvalim z lastnim nepoštenjem, ker si verjetno na to pomislila.

Poznam pač ta primer.[sm=smiley2.gif]




kalbo -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 15:40:26)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

ja, sej zato smo pa nategovalca (svetovalca) srečali samo takrat, ko smo doma podpisali pogodbo. Potem pa ne duha ne sluha od nikogar od KD. Še tisto stanje, ki ga imaš in za katerega so ti dolžni poslati obvestilo, ne pošljejo. Jz vem, da sem nategnjena, ampak, če danes dvignem denar, sem še na slabšem, kot, če še vplačujem kkšno leto/dve, dokler ne prilezemo iz krize, pa pol "dvignem".... Zdajle, seveda, če človek ima sredstva za preživeti, je najslabši trenutek za dvig vloženih naložb. Pomojem. 


Itak, sam jest jim iz principa po petih letih nisem hotel dat niti eura. Bom vsako leto prišel, pa bomo pogledal trge, pa kje je donos, pa bomo prevekslal...bla....bla, bla, ko bi rožce sadil. Ko je zagustilo pa sprenevedanje in nesramnost.
No, na koncu, ko je prišel prekinit obe pogodbi mi je pa še nekaj ženo prepričeval in ji govoril, da je samostojna....grrrr. Pol mi je pa še en njihov produkt zael prodajat, sem mu trikrat rekel, da naj mi ne prodaja nič....ko ni dojel, je letel na hard ven. Materjim...




liliana -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 15:54:09)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Točno tako. Samo teli nateguni so prodajali varčevanje. Ja VARČEVANJE, ki je bilo v bistvu kao naložbeno zavaroanje...bulšit in žal so nategnili ohoho folka z mano vred. Tip mi je zagotovil za mojo mizo, da lahko kadarkoli zmanjšam obrok, ko je dejansko zagustilo, sem se mogel dejansko na polno skregat, ker so vmes spremenili pogoje. Opa miškoti, jest sem sklenil pod pogoji, ki so takrat veljali...


Verjamem....saj še sedaj nategujejo.....in ponujajo varčevanje......




TomTaylor -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 17:09:06)


IZVIRNO SPOROČILO: tosja


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: tosja

.lahko pa kasko plačaš samo prvo leto, ko kupiš novi avto, 3 leto pa narediš totalko po lastni nerodnosti, čez nekaj dni skleneš ponovno kasko polico in pokasiraš 4 jurje odškodnine[sm=bravo.gif]
To pa je NATEG s strani zavarovanca in ne zavarovalnice[sm=smiley2.gif]


Ne, sej se mi ne ljubi pisat...



Se ne hvalim z lastnim nepoštenjem, ker si verjetno na to pomislila.

Poznam pač ta primer.[sm=smiley2.gif]



Ne, sploh ni to (ampak zakaj si pomislila na to, da bi jz o tem premišljevala? [sm=smiley36.gif])

samo glede o možnostih, predvsem pa o posledicah opisanega natega bi imela komentarje, pa se mi res ne ljubi pisat.[sm=smiley1.gif] Pa, dobr, pisat še gre, ne ljubi se mi pa mislit...




Katrin -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 17:16:12)


IZVIRNO SPOROČILO: mini86
je pa pri zavarovalnici merkur..


Kolikor je meni znano, se odkupa pri Merkurju ne da delat [sm=zmeden.gif]

lp, k




Rožica I -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 17:39:41)

IZVIRNO SPOROČILO: Katrin RR


IZVIRNO SPOROČILO: mini86
je pa pri zavarovalnici merkur..


Kolikor je meni znano, se odkupa pri Merkurju ne da delat [sm=zmeden.gif]

lp, k


Sem šla prejle malo gledat  po teh papirjih.. Ob vsem, kar so mi dali zraven, je tudi izračun odkupa po letih. Zgleda ti dajo vse zraven, samo da ne bereš drobnega tiska [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image] .
Meni se po navadi ne da nekaj takšnega počet, ampak z njimi bom šla na nož in do konca [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley35.gif[/image] ! Pobrali so moje 2/3 vloženega denarja, sedaj pa me bodo j_ _ _ _ _  še s tem drobižem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/grrr.gif[/image] !

P.S.: Škoda, da zdaj ne morem koga od tam dobiti- sem taprave volje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image]   [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




RoZala -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (3.4.2012 21:44:33)

Tisti, ki imate probleme s policami predlagam, da najprej poskusite skrajšat zavarovalno dobo. Moja frendica je ravno prejšnji teden od Merkurja dobila, da se ji doba skrajša za celih 20 let! Res je, da bo zdaj še 5 let plačevala (namesto 25 let) ampak zdaj itak ne rabi denarja in tudi vplačevala bo, ker je zmožna. Če pa ne bo šlo, jo bo kapitalizirala (dala v mirovanje). Zavarovalno dobo pa je skrajšala, ker je drugje sklenila drugo zavarovanje, ki je bolj donosno. Gre pa za življenjsko zavarovanje z varčevanjem, nekaj podobnega... vem, da so vmes skladi itd.

Jaz pa nimam zavarovanja, ker v to ne verjamem oz. imam varčevalni račun na banki [sm=smiley36.gif]




kalbo -> RE: odkup zavarovalne pogodbe (4.4.2012 9:56:29)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Točno tako. Samo teli nateguni so prodajali varčevanje. Ja VARČEVANJE, ki je bilo v bistvu kao naložbeno zavaroanje...bulšit in žal so nategnili ohoho folka z mano vred. Tip mi je zagotovil za mojo mizo, da lahko kadarkoli zmanjšam obrok, ko je dejansko zagustilo, sem se mogel dejansko na polno skregat, ker so vmes spremenili pogoje. Opa miškoti, jest sem sklenil pod pogoji, ki so takrat veljali...


Verjamem....saj še sedaj nategujejo.....in ponujajo varčevanje......


Ja in predstavli si modela s kmetov doma, z perfektno urejeno kozjo bradico v tahudi obleki s kravato kako meni pametuje v moji kuhinji za mojo mizo. Grrrr, enkrat si me našponal, dvakrat me ne boš. Mater še zdej dobim pikce sam pomislim na to.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>