|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otroci v nakupovalnih vozičkih?
28.3.2012 7:57:07   
Leela
Bom še jaz odgovorila.

Gre predvsem za majhne otroke do 3h let. Otrok se takrat uči lepega obnašanja, pravil v življenju sploh. Malčku sedet v trgovini je cel dolgčas, njim čas počasneje teče torej malo prikrojiš pravila, ki veljajo za velike, da je stvar znosna za vse.

Enako velja za ostale stvari, ki se ne počnejo oz. pomenijo pravilo lepega obnašanja ali pa so to manjši prekrški, recimo hoja čez travo. Če bo 2 letnik stekel čez travo, kjer se ne sme, se obesil, plezal na dinozavra, je to normalno. Otrok je v tem obdobju zelo firbčen, ni sposoben razmišljati o vplivu svojih dejanj na druge. Seveda mu tega ne pustiš, ga podučiš ampak če kakšen otrok to naredi ga nimam za nevzgojenega. Nevzgojeni so starši, če mu pustijo to dlje časa početi, ga ne podučijo. Tudi večje otroke se pač uči, da tega ne smejo, verjetnost "incidentov" pri malčkih pa je večja in tega jim ne gre zamerit, niti staršem. Če pa starši niti malčkov ne učijo pravil niti starejših otrok gre pa za nevzgojeno vedenje s strani odraslih. Včasih še otroci bolje poznajo pravila, ker se učijo v šoli, kot njihovi arogantni starši.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Otroci v nakupovalnih vozičkih?
28.3.2012 8:00:08   
Leela
se pa strinjam, da vsi zelo zavestno kršimo nekatera pravila (kar nam olajša življenje ali pa ne oteži denarnice) in nima veliko škode na druge. recimo kopiramo, revije knjige (in je ne kupimo!)-kršimo zakon. Kopiramo cd-je, dvd je. Ne mi rečt, da nikoli niste pogledali predsnet dvd iz neta ali od soseda.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   [Brisano sporočilo]
28.3.2012 9:00:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Leela)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Otroci v nakupovalnih vozičkih?
29.3.2012 16:56:24   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mari1234
pa res moram, pa to ni več smešno user posted image
torej:

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ja, kljub napisom sem otroka že posedla v voziček, in sicer poleg razlogov, ki sem jih napisala v prejšnjem sporočilu tudi zato:

...
- ker je obisk trgovine mesto za učenje določenih navad obnašanja ter spoznavanja izdelkov ter odnosa do blaga, učitelji le-tega pa moramo biti starši
...



dober odnos jim skušaš posredovati, ni kaj


mari1234,
otroke po potrebi posedem v nakupovalni del vozička, ker vsi skupaj potem lažje nakupujemo, lažje izbiramo izdelke in se lažje pogovarjamo, kaj je določen izdelek, zakaj bomo izbrali tega in ne onega, zakaj ne bomo kupili vsega, kar vidimo ipd. Prav tako jih ne rabim dvigovati - vsakega posebej ali vse skupaj - npr. pri delikatesi, ker iz vozička lepše vidijo, kaj je na izbiro od krušneag peciva; poleg tega lažje sodelujejo pri nalaganju izdelkov na pult pri blagajni, ne tekajo po trgovini in užvajo v nakupovalnem času - tako jih lažje uvedem v nakupovalno oliko in smotrno ter umirjeno nakupovanje - to sem imela v mislih, ko sem rekla da smo starši učitelji otrok, naučiti jih moramo preudarnega nakupovanja

zakaj se mi zdi zahteva, da otroci naj ne bi sedeli v tistem delu vozička, nesmiselna, pa sem že zapisala

žal so trgovine še vedno v mnogih pogledih mladim družinam neprilagojene in se kljub predlogom in dobrim zgledom določenih izboljšav kar nočejo realizirati (npr. prilagojenih parkirnih mest, varnih varovanih igralnic), zato moram tudi jaz pri obisku njih presoditi, kako lahko zadevo izpeljem čim bolj optimalno za našo družino;

pri tehtanju med dvema slabima možnostima - ali nakupovati stresno in nenehno prežati za tem, da prosto gibajoči otroci ne bi povzročili kakšne težave ali škode ter tem, da so otroci v vozičku in vsi skupaj bolj uživamo med nakupom, je meni kljub vsemu (torej tudi napisom o prepovedi) pogosto veliko sprejemljivejša verzija

< Sporočilo je popravil petea -- 29.3.2012 16:57:43 >

(odgovor članu mari1234)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Otroci v nakupovalnih vozičkih?
29.3.2012 18:30:02   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

tako jih lažje uvedem v nakupovalno oliko in smotrno ter umirjeno nakupovanje -


Ja, kruti, potrošniški svet je grozno neizprosen......user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Otroci v nakupovalnih vozičkih?
29.3.2012 20:06:22   
petea
Liliana,
hja, svet potrošništva je krut, cene pa po mojem mnenju pogosto žrebajo, saj so razlike v cenah istih izdelkov v različnih trgovinah pogosto nelogično prevelike

svoje otroke pa bi rada čim prej navadila, da ne rabimo pokupiti pol trgovine, da je naš družinski proračun omejen (in glede na napovedi naših vladarjev bo vedno bolj), tako da bi jih rada naučila skrbnega ravnanja z denarjem ter jih naučila samostojnosti - sem prelena, da bi za njih ali namesto njih kupovala še naslednjih 50 let

dokler pa hodimo v trgovine skupaj, pa bi rada nakupovala toliko mirno in zbrano, da mi uspe nakupiti vsaj glavnino stvari, po katere sem namenjena, brez nervoze in brez nevarnosti, da nam prepovejo vstop v katero izmed trgovin, ki jih nujno potrebujemo user posted image


sem pa že zasledila zgodbe, da polnoletni mladci niso znali v trgovini kupiti npr. mletega mesa, ker ga še nikoli v življenju niso videli v surovem stanju in neobdelani obliki ... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Otroci v nakupovalnih vozičkih?
30.3.2012 8:23:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Liliana,
hja, svet potrošništva je krut, cene pa po mojem mnenju pogosto žrebajo, saj so razlike v cenah istih izdelkov v različnih trgovinah pogosto nelogično prevelike

svoje otroke pa bi rada čim prej navadila, da ne rabimo pokupiti pol trgovine, da je naš družinski proračun omejen (in glede na napovedi naših vladarjev bo vedno bolj), tako da bi jih rada naučila skrbnega ravnanja z denarjem ter jih naučila samostojnosti - sem prelena, da bi za njih ali namesto njih kupovala še naslednjih 50 let

dokler pa hodimo v trgovine skupaj, pa bi rada nakupovala toliko mirno in zbrano, da mi uspe nakupiti vsaj glavnino stvari, po katere sem namenjena, brez nervoze in brez nevarnosti, da nam prepovejo vstop v katero izmed trgovin, ki jih nujno potrebujemo user posted image


sem pa že zasledila zgodbe, da polnoletni mladci niso znali v trgovini kupiti npr. mletega mesa, ker ga še nikoli v življenju niso videli v surovem stanju in neobdelani obliki ... user posted image



Verjamem.....zato pa naše dete doma z mano čevapčiče dela iz surove mase......in panira bedrce za pohanje......user posted image


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 107
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?