RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Klemy82 -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 11:25:03)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82


Ja, ja, tud jst sem strašno bogata z dohodkom od 30 let stare bajtice, ki jo posedujem.... cel nepremičninski tajkun, ni kaj. Kolk denarja človek zmeče v tako staro hišo, tega pa ni v nobeni olajšavi, anede? Kakšen dohodek, lepo vas prosim, vreča brez dna, en pa dohodek. Sej najboljše, da svoji mami, ki v hiši živi, kr eno fajn najemnino usekam, kakšne pol njene bajne minimalne plače bi bil verjetno primeren znesek po merilih te naše države, če pa ne bo mogla plačevat, jo pa ven na cesto fliknem na stara leta pa je. Namest, da bi bili še veseli, da skrbim za svojo mamo, če že drugače ne morem, ji vsaj zagotavljam streho nad glavo. Bi se reklo, da je v tej državi en socialni problem manj. Ampak ne, važno je, da zato jst dobim manj od in več vrtca za plačat. Eh.


Zdaj vidim zakaj se ne razumemo......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Meni se namreč 30 let stara hiša ne zdi pretirano stara.....in če pojmujete hišo kot vrečo brez dna, ki vam predstavlja samo stroške, ne vem zakaj je ne prodate.....prodate (vem, Nejcko bo rekla, da se ne da prodati, vendar še vedno se kupujejo in prodajajo nepremičnine (v Ljubljani mogoče res ne), v Prekmurju, kje so pa cene pol nižje od ljubljanskih pa ta trg deluje.....).....denar zapravite za potovanje, avto na leasing in fancy obleke, vzamete stanovanje v najem, pustite službo in vrtca boste plačevale bistveno manj, doklad pa dobile več.....zakaj tega vendar ne storite, če se pa to tako splača in je neumnost imeti hišo in poleg tega še delati.....?



Izvoli Liliana, se ponudiš za kupca? Prodam takoj. Ta čas, ko pa vendarle poseduješ tako hišo, 20 let slabo vzdrževano, je ipak treba kaj postoriti, da se nepremičnina ne podre, da ne toči streha, kakšna napeljava, in da lahko kdo sploh živi v njej..itd, itd... in Slovenija ni samo Ljubljana in Prekmurje, žal. V naših koncih trg ne deluje. Vsaj trenutno ne. Pa tudi ko bom dotično hiško uspela prodat, draga Liliana, ne bomo šli na fancy križarjenje in vzeli tank na lizing, pa bi lahko, anede. Namesto tega bomo kupili stanovanje, da bo imela moja draga mama na stara leta in s svojo bajno pokojnino, kje za živet. In potem mene država še štrafa za to, to mene moti. No, saj je bil pa na Tedniku/preverjeno, ne spomnim se, lep prispevek, v kakšnem stanju so prazne nepremičnine v lasti države, in potem se še čudijo, da jih nihče noče kupit... po tistih prizorih pa tudi moja mama živi v luksuzni vili, ja.[sm=smiley36.gif] in sem velik tajkun. Sem pa tudi tajkun, ki ima še kaj čuta za sočloveka. Pa bi lahko sfrčkala denar od bajte pa vse premoženje prepisala na **** osebe pa foknila mamo v dom in evo vam država, živite jo, jst je ne mooorem. Ampak, ne. V naši državi se splača biti edino baraba in goljuf, če živiš pošteno, te pa frcnejo po prstih, kjer se le da. Namesto, da bi bilo obratno. Ampak to je že druga zgodba.




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 11:41:27)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ja, hvala... koliko imam jaz informacije je ta rač. sistem še "nesposoben" sprejemati pritožbe. Jih ne morejo niti vnesti v sistem... Dobro so to zrihtali, če je tako...


Sistemsko sploh niso pripravljeni......je ogromno napak v izračunih....kjer sistem nepravilno "jemlje" dohodke....

Samo ne glede na to, če je sistem nesposoben sprejemati pritožbe, ti moraš pritožbo dati v roku, ki je na odločbi naveden......




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 11:48:29)

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82


Izvoli Liliana, se ponudiš za kupca? Prodam takoj. Ta čas, ko pa vendarle poseduješ tako hišo, 20 let slabo vzdrževano, je ipak treba kaj postoriti, da se nepremičnina ne podre, da ne toči streha, kakšna napeljava, in da lahko kdo sploh živi v njej..itd, itd... in Slovenija ni samo Ljubljana in Prekmurje, žal. V naših koncih trg ne deluje. Vsaj trenutno ne. Pa tudi ko bom dotično hiško uspela prodat, draga Liliana, ne bomo šli na fancy križarjenje in vzeli tank na lizing, pa bi lahko, anede. Namesto tega bomo kupili stanovanje, da bo imela moja draga mama na stara leta in s svojo bajno pokojnino, kje za živet. In potem mene država še štrafa za to, to mene moti. No, saj je bil pa na Tedniku/preverjeno, ne spomnim se, lep prispevek, v kakšnem stanju so prazne nepremičnine v lasti države, in potem se še čudijo, da jih nihče noče kupit... po tistih prizorih pa tudi moja mama živi v luksuzni vili, ja.[sm=smiley36.gif] in sem velik tajkun. Sem pa tudi tajkun, ki ima še kaj čuta za sočloveka. Pa bi lahko sfrčkala denar od bajte pa vse premoženje prepisala na **** osebe pa foknila mamo v dom in evo vam država, živite jo, jst je ne mooorem. Ampak, ne. V naši državi se splača biti edino baraba in goljuf, če živiš pošteno, te pa frcnejo po prstih, kjer se le da. Namesto, da bi bilo obratno. Ampak to je že druga zgodba.


Vem...

Če imaš dve hiši moraš obe vzdrževati.....če imaš dva avta, tudi moraš 2 servisirati in tankati.....

Jaz sebe ne tretiram kot barabo in goljufa, pa se mi vseeno splača živeti v Sloveniji in rada živim v Sloveniji....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




2sneg13 -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 12:35:11)

Ima kakšna informacijo, če se lahko pritožiš na račun stanovanjskega kredita, ker ga upoštevajo menda samo vLj. (en razred niže). A nebi bilo fer, da imajo vsi to pravico??? Kaj menite? Obstaja zakon,ki velja, da plačujejo vsi enako, pod enakimi pogoji?




Paštetka -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 12:41:19)

ne, to imajo sprejeto občine. torej lahko nasloviš kakšno pismo vašim svetnikom, pa da obravnavajo naprej.




Brbs -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 12:42:29)

ne ne, še boljša je ta: najameš kredit da ga vložiš v delnice - te ti upoštevajo pri izračunu (kot premoženje), kredit pa seveda ne...

butci

ps: bolje da vse kupite na keš in nimate nobenih prihrankov kot pa da si nardite zlato rezervo in večje nakupe opravite s krediti




2sneg13 -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 12:42:53)

aha, hvala!




poli* -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 13:49:18)

Nekje sem prebrala tale komentar: nič ne šparaj, ker si zato kaznovan ampak samo žri, žri do onemoglosti in potem crkni. No, nekaj takega želi naša država.
Sama menim, da je vseeno fajn imeti neko zlato rezervo, saj je že obrutek boljši. Kaj lahko naredimo, če se nam pokvari pralni stroj, ostanemo brez avtomobila...? gremo na socialno, nam bodo oni pomagali?? dvomim




posh -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 14:04:42)

http://wearechange.si/matrica-statizem/


spet ta stran, ampak si oglejte ta video...in naj potem nekdo še reče, da to ni res.

Največji sovražnk svobode je zadovoljen suženj.




lenika83 -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 14:05:14)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem no, jaz pač ne pričakujem od države, da me bo nagrajevala zato, ker delam, ker zidam, obnavljam, se skrbno obnašam do varstva okolja in vlagam v hišo, da ne bo raznoraznih izgub, ker varčujem, ker sem sorazmerno poštena.....ne vem zakaj bi me morala država zato posebej nagrajevati.......



Nobenega ni treba nagrajevati, ampak tudi kaznovati potem ni treba tistega, ki si s poštenim delom zasluži malo več kot nekdo drugi s poštenim delom. Meni je to kaznovanje, če zaslužim 100 € več kot nekdo in mi potem za vrtec vzamejo teh 100 €, na koncu imava oba enako. To meni ni fer...

S tem sistemom, da gledajo vsa varčevanja in obresti, pa te avtomatsko spodbujajo, da daješ denar raje v štunf kot na banko. Čakam, da se bo nekdo spomnil še v štunfe pogledat in pod vzmetnice, koliko je tam kaj naloženo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Logično gledano, se ti skoraj bolj splača, da ne daš denarja na banko, ampak ga doma skriješ. Od tega ni nobenih obresti (da bi ti na vrtec in od vplivale), inflacija ni tako visoka, da bi se kaj pretirano poznalo, banka lahko kadarkoli "crkne". Nisem ziher, da je bankam takšna državna spodbuda všeč...




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 14:31:06)

IZVIRNO SPOROČILO: posh

http://wearechange.si/matrica-statizem/


spet ta stran, ampak si oglejte ta video...in naj potem nekdo še reče, da to ni res.

Največji sovražnk svobode je zadovoljen suženj.


Jaz bi to drugače povedala.....največji sovražnik postrošniškega kapitalizma je zadovoljen človek.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 14:38:00)

IZVIRNO SPOROČILO: lenika83

Nobenega ni treba nagrajevati, ampak tudi kaznovati potem ni treba tistega, ki si s poštenim delom zasluži malo več kot nekdo drugi s poštenim delom. Meni je to kaznovanje, če zaslužim 100 € več kot nekdo in mi potem za vrtec vzamejo teh 100 €, na koncu imava oba enako. To meni ni fer...



Torej bi moral tisti, ki ima 5.000 EUR plače na mesec plačevati isti vsoto vrtca kot tisti, ki ima 600 EUR plače.....recimo 150 EUR, kot je bil prej predlog.....da ne bi bil nihče kaznovan......




posh -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 14:47:26)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: posh

http://wearechange.si/matrica-statizem/


spet ta stran, ampak si oglejte ta video...in naj potem nekdo še reče, da to ni res.

Največji sovražnk svobode je zadovoljen suženj.


Jaz bi to drugače povedala.....največji sovražnik postrošniškega kapitalizma je zadovoljen človek.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Sužnji smo itak vsi, tisti zadovoljni in tisti malo manj zadovoljni, tako da ta tvoj stavek nima nekega smisla tukaj.




lenika83 -> Odločba za plačilo vrtca (22.3.2012 14:51:22)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: lenika83

Nobenega ni treba nagrajevati, ampak tudi kaznovati potem ni treba tistega, ki si s poštenim delom zasluži malo več kot nekdo drugi s poštenim delom. Meni je to kaznovanje, če zaslužim 100 € več kot nekdo in mi potem za vrtec vzamejo teh 100 €, na koncu imava oba enako. To meni ni fer...



Torej bi moral tisti, ki ima 5.000 EUR plače na mesec plačevati isti vsoto vrtca kot tisti, ki ima 600 EUR plače.....recimo 150 EUR, kot je bil prej predlog.....da ne bi bil nihče kaznovan......


Ja, nekaj takega, v grobem. Saj pri privat varstvu te tudi nobeden ne vpraša koliko zaslužiš, cena je taka kot je in nič drugega. V šoli tudi stane šola v naravi, malica, kosilo, učbenik,... za vse enako, pa te nobeden ne vpraša, če si lahko za 100 € učbenikov privoščiš.
Tu sicer zdaj bode v oči, da je enemu to 1/4 plače, ampak 150 € je prej ena napisala kot predlog, ne zdaj tega jemati kot izhodišče.




liliana -> Odločba za plačilo vrtca (22.3.2012 14:52:54)

Ja, samo potem bo pa tisti s 600 EUR plače dejal, da je kaznovan....




sončnica24 -> RE: Odločba za plačilo vrtca (23.3.2012 7:21:41)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja, samo potem bo pa tisti s 600 EUR plače dejal, da je kaznovan....



In takšnih danes več ni malo




nusi -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (23.3.2012 12:16:11)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Lestvica za plačilo vrtca je spremenjena......je več razredov......otroški dodatek se ti prej ni štel v dohodek, zdaj se ti pa šteje.....in to sta razloga, da plačaš za vrtec več kot prej......



ne zaradi tistih par evrov dodatka nisem padla v višji plačilni razred, ker je to v celem letu naneslo mal čez 200 € in če to deliš s 3člansko familijo ti je hitro jasno, da te to ne vrže 2 razreda višje. Problem je spremenjena lestvica in tukaj je osnovni problem. Z istimi prihodki naj bi sedaj plačevala 100 € več vrtca, pa za koga [sm=hudicek1.gif]
, se grem valjat na zavod pa prejemat podpore in vrtec zastonj imet - to sedaj večina reče. Hvala bogu bodo vsaj te podpore oklestili, da se bo sploh še komu splačal delat.

S tem upam, da je jasno, da ne ciljam na stre ki so par let pred penzionom in jih itak noben ne bo več zaposlili, problem so/ smo mladi, ki so pogruntali, da se ne splača delat, zdej pa zmanjkuje denarja za vse.




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (23.3.2012 12:39:06)

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Lestvica za plačilo vrtca je spremenjena......je več razredov......otroški dodatek se ti prej ni štel v dohodek, zdaj se ti pa šteje.....in to sta razloga, da plačaš za vrtec več kot prej......



ne zaradi tistih par evrov dodatka nisem padla v višji plačilni razred, ker je to v celem letu naneslo mal čez 200 € in če to deliš s 3člansko familijo ti je hitro jasno, da te to ne vrže 2 razreda višje. Problem je spremenjena lestvica in tukaj je osnovni problem. Z istimi prihodki naj bi sedaj plačevala 100 € več vrtca, pa za koga [sm=hudicek1.gif]
, se grem valjat na zavod pa prejemat podpore in vrtec zastonj imet - to sedaj večina reče. Hvala bogu bodo vsaj te podpore oklestili, da se bo sploh še komu splačal delat.

S tem upam, da je jasno, da ne ciljam na stre ki so par let pred penzionom in jih itak noben ne bo več zaposlili, problem so/ smo mladi, ki so pogruntali, da se ne splača delat, zdej pa zmanjkuje denarja za vse.


Pri tebi, ki si dobivala najnižje otroške dodatke je "problem" spremenjena lestvica.....pri tistih, ki pa so dobivali visoke otroške dodatke pa je poleg spremenjene lestvice še razlog za višje plačilo vrtca tudi otroški dodatek.....




Brbs -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (23.3.2012 13:02:04)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: lenika83

Nobenega ni treba nagrajevati, ampak tudi kaznovati potem ni treba tistega, ki si s poštenim delom zasluži malo več kot nekdo drugi s poštenim delom. Meni je to kaznovanje, če zaslužim 100 € več kot nekdo in mi potem za vrtec vzamejo teh 100 €, na koncu imava oba enako. To meni ni fer...



Torej bi moral tisti, ki ima 5.000 EUR plače na mesec plačevati isti vsoto vrtca kot tisti, ki ima 600 EUR plače.....recimo 150 EUR, kot je bil prej predlog.....da ne bi bil nihče kaznovan......


jp, skoraj tak. si ti meni plačala moj študij, da imam zdaj boljšo službo in večjo plačo? pa se učila pozno v noč? pa zdaj delala nadure? pa plačuješ zdaj večje davke? ne. vse to delam jaz (ti pa ne) in zato pričakujem, da nekdo, ki je celo življenje nardil manj kot jaz in ki manj plačuje davkov, ni potem zaradi vseh možnih subvencij, dodatkov itd. skoraj na istem kot jaz.
Težko je nardit sistem, ki je čisto pravičen, vedno bo nekdo potegnil malo bolj kratko, ampak nekatere zadeve pa so izven meja...




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (23.3.2012 13:19:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs


jp, skoraj tak. si ti meni plačala moj študij, da imam zdaj boljšo službo in večjo plačo? pa se učila pozno v noč? pa zdaj delala nadure? pa plačuješ zdaj večje davke? ne. vse to delam jaz (ti pa ne) in zato pričakujem, da nekdo, ki je celo življenje nardil manj kot jaz in ki manj plačuje davkov, ni potem zaradi vseh možnih subvencij, dodatkov itd. skoraj na istem kot jaz.


Tudi jaz.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Težko je nardit sistem, ki je čisto pravičen, vedno bo nekdo potegnil malo bolj kratko, ampak nekatere zadeve pa so izven meja...


Tako je, še posebno, če se gremo socialo in plačujemo penzije za naše starše, prispevke za starševsko varstvo tudi tisti, ki nimajo ali ne morejo imeti otrok, prispevke za zdravstveno zavarovanje, pa v bistvu zdravstvenih storitev ne koristimo, ker smo sorazmerno zdravi.......




poli* -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (23.3.2012 13:26:00)

S tem se pa strinjam, da je treba ukinit take ugodnosti, zaradi katerih ljudje ne iščejo službe oz. sploh nočejo delat.
Recimo mamam s 3 otroci se res "ne splača" delat za minimalca, ker dobijo skoraj toliko otroškega- in to ni prava spodbuda! ipd.... saj verjetno poznate te razmere bolje kot jaz




mižek -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (23.3.2012 16:25:22)

mene pa zanima ali je kdo mogoče že dobil odločbo za vrtec in jim je občina lansko leto upostevala stanovanjski kredit?




poli* -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (24.3.2012 6:31:31)

Mižek- baje letos teh "popustov" ni več (razen v Lj. občini).




mižek -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (24.3.2012 18:05:08)


IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Mižek- baje letos teh "popustov" ni več (razen v Lj. občini).


ja nam bi občina odobrila olajsavo, ampak se CSD izgovarja da se to ne da obračunat, torej če se da v LJ potem se da kje drugje, če seveda občina ima denar zato, tudi. Me je samo ta informacija zanimala.




črticaa -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (25.3.2012 8:34:44)


IZVIRNO SPOROČILO: enea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Razredi niso isti kot lani....so se spremenili.....upošteva se neto dohodek na družinskega člana.....Pritožiš pa se lahko samo zato, ker so ti šteli dohodek iz leta 2009.....



+ otroški dodatek
po novem je tudi OD prihodek družine[sm=hudicek1.gif]


plus štipendije in csd,..vse


mene bo bolelo ko bom nasleden mesec dobila poračun vrtca, sajk sm ravno tako iz 10% skočila na 30%
[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>