RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (19.3.2012 21:43:16)


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



točno tako. Nasankal bo zopet izumirajoči srednji sloj, tisti, ki so se do zdaj znašli, se bojo še naprej, tisti, ki nič nimajo oz. "nič nimajo", pa bojo državo še naprej veselo molzli.

Nekdo, ki je varčeval, si trgal od ust, bo nasankal, ker si je kupil lastno stanovanje/hišo. Nasankal bo, ker si je namesto vsak mesec novih čevljev omislil varčevalni račun za otroka.
Tisti, ki je vse spičil za lepe cunje in si privoščil fensi avto na lizing (ki torej ni njegov!!!), dobil neprofitno stanovanje (ki torej ni njegovo), pa bo lepo še naprej dobro skoz prišel.

Ta sistem nas dobesedno sili v princip: žri, zapravljaj, žri, zapravljaj, žri ... dok ne crkneš.

Pa še nekaj mi ni jasno - kako pa se obračunava po novem OD - a po istem principu kot vrtec[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ker potem je malo skregano z logiko: OD se bo zmanjšal, troej bo dohodek na družino manjši, vrtca pa več za plačevati [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



No, počasi se bomo morali navaditi, da dohodek ni zgolj plača......kot smo bili do sedaj vajeni......da je dohodek tudi premoženje, da so bančne obresti dohodek, da je tudi otroški dodatek dohodek......

Da ni tako samoumevno, da smo kalkulirali (precej takih je bilo).....a se mi sploh splača iti v službo, dokler je otrok še v vrtcu, ker če grem v službo se mi otroški dodatek zmanjša, pa še vrtec moram več plačati oz. sploh plačati......da ne omenjam "umetno ustvarjenih samohranilk".....

Če bi bili vsi pošteni, verjetno ne bi bile potrebne take spremembe zakonodaje.......ker pa je slovensko ljudstvo na veliko izkoriščalo socialno naravnanost države, kjer se delati ni splačalo, se bomo pač počasi morali ponovno naučiti, da se pa delo splača......

Niso nobene take drastične spremembe.....da ne bi mogli preživeti......se bo pač vrtca malo več plačalo in otroških dodatkov malo manj dobilo, glede na to, da se v dohodek ne šteje samo plača, ampak praktično ves dohodek, ki ga družina dobi.......

kar se pa tiče otroškega dodatka in vrtca....naslednje leto pa bo zaradi manjšega otroškega dodatka letos, plačilo vrtca manjše......saj če ti povečajo plačo tudi ne dobiš takoj manjši otroški dodatek in večje plačilo vrtca, ampak to dobiš šele naslednje leto.......ker se pač štejejo dohodki iz preteklega oz. predpreteklega leta.......




mamica 2008 -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (19.3.2012 23:31:34)

naj grejo rajsi preverijo te samohranilke,pa bojo vidli kolko druzin bojo nasli skupaj v isti hisi.kako toti drzavi ni sumnjivo da je pri nas toliko samohranilk.nic ne recem za tiste ki res so,in tesko shajajo same z otrokom.

avto nima nobene veze z tvojimi dohodki,tud pri minimalni placi dobis leasing,pac eni delajo samo za to da bojo imeli pac dober avto....

kateri so iskoriscavali do zdaj bojo tudi naprej,najeb.... pa bomo itak mi ki smo tud do zdaj posteno ziveli kot druzina,kaj na koncu tudi smo

apsolutno se pa ne strinjam da nam bojo gledali otrokove prihranke,ja pa kaj njih briga ce sem jaz  sparala da bom imela za otroka,saj sem to odtrgala od svojih ust in prisparala na sebi.ker ko bo velik nebo itak dobo stipendije,pa mi naj potem oni povejo kako bom jaz placala prevoz,pa hrano,knjige in vse ostalo otroku za solo????mislim,pa saj niso normalni

joj,ko bi le moj dragi hotel spakirat,pa sve prodat pa ven iz tote slovenije kolko te noge nesejo.nazalost ampak tak je....




LuLu -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (20.3.2012 13:25:55)

IZVIRNO SPOROČILO: mamica 2008

naj grejo rajsi preverijo te samohranilke,pa bojo vidli kolko druzin bojo nasli skupaj v isti hisi.kako toti drzavi ni sumnjivo da je pri nas toliko samohranilk.nic ne recem za tiste ki res so,in tesko shajajo same z otrokom.


To zdaj na veliko delajo. Če že v sami vlogi ne dokažeš z vsemi papiri kako in kaj, te povabijo na razgovor, kjer imaš ali priče ali bivšega partnerja ali papirje, ki dokazujejo, da je si samohranilec. Če se v 8 dneh od prejema neupravičeno ne zglasiš, jemljejo družino kot dvostarševsko.




nusi -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (20.3.2012 18:34:57)

točno tako je, kt ste že ugotavljali, tisti, ki uspešno nategujejo sistem, ga bodo lahko še naprej, kdor pa kao pošteno proba živet in služi denar z lastnim delom, ne živi od raznih podpor in blefov, bo pa še bolj plačeval. Midva sva na podlagi podatkov iz 2010 plačevala 35%, zdej na podlagi teh istih podatkov iz 2010 - 53% [sm=hudicek1.gif][sm=lev.gif], prihodki so isti, kreda tut, pa nama je zdej ne upoštevajo več, ker sva zaradi teh bruto neto bedarij padla v 7 razred in evo, nimava se komu za žalit. Bravo Svetlik in ostala banda, k nam je to zrihtala [sm=bravo.gif]




nusi -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (20.3.2012 18:39:19)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

No, počasi se bomo morali navaditi, da dohodek ni zgolj plača......kot smo bili do sedaj vajeni......da je dohodek tudi premoženje, da so bančne obresti dohodek, da je tudi otroški dodatek dohodek......


Če bi bili vsi pošteni, verjetno ne bi bile potrebne take spremembe zakonodaje.......ker pa je slovensko ljudstvo na veliko izkoriščalo socialno naravnanost države, kjer se delati ni splačalo, se bomo pač počasi morali ponovno naučiti, da se pa delo splača......



no sej to mene moti, js nimam praktično nobenih drugih stvari zraven štetih, ker jih pač nimam, edin avto, k je pa tko mali dodatek k celoletni ravni (mal pod 300 €) da to praktično nč ne spremeni - tole torej pri meni ne drži vode.

in ravno s tem ugotavljam, da se delo ne splača, ker delam isto kot prej, pa vedno bolj me molzejo [sm=hudicek1.gif]




nejcko -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (20.3.2012 22:06:03)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




No, počasi se bomo morali navaditi, da dohodek ni zgolj plača......kot smo bili do sedaj vajeni......da je dohodek tudi premoženje, da so bančne obresti dohodek, da je tudi otroški dodatek dohodek......

Da ni tako samoumevno, da smo kalkulirali (precej takih je bilo).....a se mi sploh splača iti v službo, dokler je otrok še v vrtcu, ker če grem v službo se mi otroški dodatek zmanjša, pa še vrtec moram več plačati oz. sploh plačati......da ne omenjam "umetno ustvarjenih samohranilk".....

Če bi bili vsi pošteni, verjetno ne bi bile potrebne take spremembe zakonodaje.......ker pa je slovensko ljudstvo na veliko izkoriščalo socialno naravnanost države, kjer se delati ni splačalo, se bomo pač počasi morali ponovno naučiti, da se pa delo splača......

Niso nobene take drastične spremembe.....da ne bi mogli preživeti......se bo pač vrtca malo več plačalo in otroških dodatkov malo manj dobilo, glede na to, da se v dohodek ne šteje samo plača, ampak praktično ves dohodek, ki ga družina dobi.......

kar se pa tiče otroškega dodatka in vrtca....naslednje leto pa bo zaradi manjšega otroškega dodatka letos, plačilo vrtca manjše......saj če ti povečajo plačo tudi ne dobiš takoj manjši otroški dodatek in večje plačilo vrtca, ampak to dobiš šele naslednje leto.......ker se pač štejejo dohodki iz preteklega oz. predpreteklega leta.......



Ne, liliana, tvoji argumenti ne zdržijo.
Prvič - vsako spremembno  si bil dolžan ssporočiti v  določenem roku, torej spremebo v + ali v -. Sicer je bilo odvisno od politike posameznih CSD-jev, ampak načeloma si lahko opazne sprmembe sporočal sproti in so ti jih morali upoštevati.
Torej če si zgubil službo, se ti je dohodek zmanjšal (s tem se ti je zmanšalo plačilo vrtca in so se povečali OD) in obratno.
Mogoče je še zdaj tako, ne vem, ampak dejstvo je, da če ti upoštevajo prihranke, otrokove varčevalne račune, hišo, tudi če zgubiš službo, ni nujno, da padeš kakšen razred nižje pri plačilu vrtca, OD pa je itak manjši zaradi vsega naštetega.

Kar se tiče plačila vrtca, sem jaz že vseskozi za neko univerzalni znesek za vse - recimo 150 evrov. Ta znesek bi pač plačeval vsak, ki bi želel imeti otroka v vrtcu. Pika konec. In na tak način bi tudi večno nezaposlene prisilili, da bi poprijeli za kakšno delo, ker ne bi računali več na to, da prej so od nič plačevali nič, zdaj pa bodo od nekaj morali plačevati nekaj, ampak bi se jim definitivno bolj splačalo delati, ker neka razlika bi jim vseeno ostala.
Tisti, ki pa nima namena v službo, pa varstva tako ali tako ne potrebuje.

In še nekrat poudarjam - ta sistem bo še enkrat dokazal, da je pridno delati, varčevati in ustvarjati popoln kretenizem. Ta sistem v nobenem, še nekrat poudarjam, v nobenem pogledu ne spodbuja dela. Ker bo še vedno obveljal sistem: imam hišo in vikend in nekaj tisočakov na otroškem računu, in plačujem 150 evrov za vrtec, če vsemu naštetemu dodam še plačo (recimo 500 e), bom plačeval 250, torej bom realno delal za 400. In smo spet tam, ko folk začne preračunavati, ali se sploh splača delati.






LuLu -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (20.3.2012 22:13:17)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Tisti, ki pa nima namena v službo, pa varstva tako ali tako ne potrebuje.


Z ostalim se kar strinjam... ampak ta stavek pa mi ne gre. Vrtec je tudi otrokom namenjen, ne samo staršem, da lahko gredo v službe. Samo toliko, pa ne želim odpirat debate na to... prosim [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (20.3.2012 22:22:47)


IZVIRNO SPOROČILO: nusi


no sej to mene moti, js nimam praktično nobenih drugih stvari zraven štetih, ker jih pač nimam, edin avto, k je pa tko mali dodatek k celoletni ravni (mal pod 300 €) da to praktično nč ne spremeni - tole torej pri meni ne drži vode.

in ravno s tem ugotavljam, da se delo ne splača, ker delam isto kot prej, pa vedno bolj me molzejo [sm=hudicek1.gif]



Lestvica za plačilo vrtca je spremenjena......je več razredov......otroški dodatek se ti prej ni štel v dohodek, zdaj se ti pa šteje.....in to sta razloga, da plačaš za vrtec več kot prej......




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (20.3.2012 22:57:14)


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Ne, liliana, tvoji argumenti ne zdržijo.
Prvič - vsako spremembno  si bil dolžan ssporočiti v  določenem roku, torej spremebo v + ali v -. Sicer je bilo odvisno od politike posameznih CSD-jev, ampak načeloma si lahko opazne sprmembe sporočal sproti in so ti jih morali upoštevati.
Torej če si zgubil službo, se ti je dohodek zmanjšal (s tem se ti je zmanšalo plačilo vrtca in so se povečali OD) in obratno.
Mogoče je še zdaj tako, ne vem, ampak dejstvo je, da če ti upoštevajo prihranke, otrokove varčevalne račune, hišo, tudi če zgubiš službo, ni nujno, da padeš kakšen razred nižje pri plačilu vrtca, OD pa je itak manjši zaradi vsega naštetega.




Ne.....če se ti je povečala plača ti tega ni bilo potrebno sporočiti na CSD......

Kar se tiče plačila vrtca, sem jaz že vseskozi za neko univerzalni znesek za vse - recimo 150 evrov. Ta znesek bi pač plačeval vsak, ki bi želel imeti otroka v vrtcu. Pika konec. In na tak način bi tudi večno nezaposlene prisilili, da bi poprijeli za kakšno delo, ker ne bi računali več na to, da prej so od nič plačevali nič, zdaj pa bodo od nekaj morali plačevati nekaj, ampak bi se jim definitivno bolj splačalo delati, ker neka razlika bi jim vseeno ostala.
Tisti, ki pa nima namena v službo, pa varstva tako ali tako ne potrebuje.


To se tudi jaz strinjam.....večno nezaposlene bi se s tem lahko prisililo.....vendar se jih na nek način prisili tudi s to zakonodajo......ker se socialna pomoč zmanjša, ker se tudi otroški dodatek šteje v dohodek.....in brezplačen vrtec za 2. in več otrokov se pač mora nekako plačati.....oz. ga mora nekdo plačati......če ga že starši ne, pa se pač skozi lestvico razdeli med vse ostale "uporabnike" vrtcev......to je pač cena tega, ko se na horuk sprejemajo "socialni" ukrepi všečni volilcem.....ko pa denarja v malhi več ni, pa se sprejemajo socialni ukrepi, ki so manj všečni volilcem......

In še nekrat poudarjam - ta sistem bo še enkrat dokazal, da je pridno delati, varčevati in ustvarjati popoln kretenizem. Ta sistem v nobenem, še nekrat poudarjam, v nobenem pogledu ne spodbuja dela. Ker bo še vedno obveljal sistem: imam hišo in vikend in nekaj tisočakov na otroškem računu, in plačujem 150 evrov za vrtec, če vsemu naštetemu dodam še plačo (recimo 500 e), bom plačeval 250, torej bom realno delal za 400. In smo spet tam, ko folk začne preračunavati, ali se sploh splača delati.


Glej, varčevanje je stvar posameznika.....kot tudi gradnja 200 in več kvadratov velike hiše....in obresti od varčevanja so pač dohodek.....nepremičnina je pa premoženje in s tem tudi dohodek, to se bomo morali pač navaditi......in če nekdo namesto v hišo in varčevanje vlaga v potrošno blago, kot so nove cunje in dopust je tudi stvar posameznika.....tisti pač nima obresti od varčevanja in njegov otrok bo mogoče čez 15 let v slabšem položaju glede študija kot otrok tistega, ki varčuje......eden pač gleda dolgoročno (in ob tem še kake obresti zasluži, če mu zagusti lahko vedno proda hišo).....eden pa gleda kratkoročno in "zapravi" denar za potrošne dobrine......

Tisti, ki ima hišo, vikend in nekaj tisočakov na otroškem računu, si bo pa v vsakem primeru nakazoval minimalno plačo oz. prispevke......ne glede na razliko 100 EUR....bo pa precej skakal v luft ja, ker lani je plačeval precej manj kot 250 EUR vrtca......tisti, ki pa dela za minimalno plačo oz. je delavec na minimalcu pa običajno nima hiše, vikenda in nekaj 1000 EUR na varčevalnem računu, ker enostavno iz minimalne plače tega ne more imeti......







nejcko -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (20.3.2012 23:59:50)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Glej, varčevanje je stvar posameznika.....kot tudi gradnja 200 in več kvadratov velike hiše....in obresti od varčevanja so pač dohodek.....nepremičnina je pa premoženje in s tem tudi dohodek, to se bomo morali pač navaditi......in če nekdo namesto v hišo in varčevanje vlaga v potrošno blago, kot so nove cunje in dopust je tudi stvar posameznika.....tisti pač nima obresti od varčevanja in njegov otrok bo mogoče čez 15 let v slabšem položaju glede študija kot otrok tistega, ki varčuje......eden pač gleda dolgoročno (in ob tem še kake obresti zasluži, če mu zagusti lahko vedno proda hišo).....eden pa gleda kratkoročno in "zapravi" denar za potrošne dobrine......

Tisti, ki ima hišo, vikend in nekaj tisočakov na otroškem računu, si bo pa v vsakem primeru nakazoval minimalno plačo oz. prispevke......ne glede na razliko 100 EUR....bo pa precej skakal v luft ja, ker lani je plačeval precej manj kot 250 EUR vrtca......tisti, ki pa dela za minimalno plačo oz. je delavec na minimalcu pa običajno nima hiše, vikenda in nekaj 1000 EUR na varčevalnem računu, ker enostavno iz minimalne plače tega ne more imeti......






Če bi upoštevali obresti, potem bi se še nekako sešlo, tako pa vzamejo glavnico. in od jurja ali dveh, ki se ti valjata na računu, imaš mogoče lih ene 50 centov obresti.
Res je, da bi s tem jurejm lahko 4 mesece plačeval vrtec po 250 e, kaj pa potem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Se obesiti na socialno? namesto, da bi pustili to pri miru in bi človek lahko 10 mes plačeval vrtec po 100 e, v tem času pa ima več možnosti za zaposlitev ali kakor koli drugače si finančno opomoči.

In hiša lai vikend - to je lahko tudi stvar dediščine. ja, seveda, lahko prodajamo, ampak daj, povej, kakšna je realna možnost, da nekdo proda hišo npr. nekje v Prkmurju bogu izza nogu v nekem kratkem času [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] S tem, da stroške pa vendarle mora plačevati. Ali da pač proda v nekem kratkem času hišo po vrednosti, kot jo upošteva CSD?
Eno je teorija in drugo je praksa. In tako tudi brezposelni lahko pojerba vikend nekje v vukojebini in hi hišo, ki se mu bo samo še podrla na glavo. Aja, seveda ... dediščino lahko zavrne in dalje tolče socialko.

Za moje pojme manjka samo en širši pogled, nič drugega. Ker življenje ni samo črna črka na piapirju.






lenika83 -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (21.3.2012 7:19:05)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Kar se tiče plačila vrtca, sem jaz že vseskozi za neko univerzalni znesek za vse - recimo 150 evrov. Ta znesek bi pač plačeval vsak, ki bi želel imeti otroka v vrtcu. Pika konec. In na tak način bi tudi večno nezaposlene prisilili, da bi poprijeli za kakšno delo, ker ne bi računali več na to, da prej so od nič plačevali nič, zdaj pa bodo od nekaj morali plačevati nekaj, ampak bi se jim definitivno bolj splačalo delati, ker neka razlika bi jim vseeno ostala.
Tisti, ki pa nima namena v službo, pa varstva tako ali tako ne potrebuje.



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Podpis!




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (21.3.2012 8:43:28)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Če bi upoštevali obresti, potem bi se še nekako sešlo, tako pa vzamejo glavnico. in od jurja ali dveh, ki se ti valjata na računu, imaš mogoče lih ene 50 centov obresti.



15. Zanima me kako je z upoštevanjem premoženja oziroma sredstev na TRR ali depozita pri uveljavljanju znižanega plačila vrtca in otroškega dodatka po 1. 1. 2012. Ali se upošteva samo dohodek iz dohodninske napovedi (na primer 30.000 EUR), ali ta dohodek in denar, prihranjen iz tega naslova (na primer 10.000 EUR, skupaj torej 40.000 €)? Torej, ali se moja plača, če sem kaj uspela prihraniti, upošteva dvakrat?

Prihranki se upoštevajo v skladu z 19. členom ZUPJS kot premoženje. Torej se upoštevajo obresti, izračunane od vrednosti premoženja, in ne celotni prihranki.

Premoženje se upošteva tako, da se dohodkom vlagatelja in njegove družine prišteje znesek, ki bi ga v enem letu prejeli iz obresti, izračunanih od vrednosti premoženja (na dan vložitve vloge), če bi imeli znesek v vrednosti premoženja, položen na bančnem računu v obliki vezane vloge. Pri tem se upošteva povprečna letna obrestna mera za gospodinjstva za vezane vloge nad 1 letom do 2 leti za leto pred letom vložitve vloge po podatkih Banke Slovenije.

http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/zupjs_faq/#c18096

In hiša lai vikend - to je lahko tudi stvar dediščine. ja, seveda, lahko prodajamo, ampak daj, povej, kakšna je realna možnost, da nekdo proda hišo npr. nekje v Prkmurju bogu izza nogu v nekem kratkem času S tem, da stroške pa vendarle mora plačevati. Ali da pač proda v nekem kratkem času hišo po vrednosti, kot jo upošteva CSD?
Eno je teorija in drugo je praksa. In tako tudi brezposelni lahko pojerba vikend nekje v vukojebini in hi hišo, ki se mu bo samo še podrla na glavo. Aja, seveda ... dediščino lahko zavrne in dalje tolče socialko.


Saj, zato se ti pa ne upošteva hiša v kateri živiš do vrednosti primernega stanovanja.....

V Prekmurju se precej hiš prodaja in tudi proda.....v moji širši okolici sta se v zadnjem letu prodali dve hiši v relativno kratkem času......

Glej, če širše gledaš......in če brezposelni pojerba vikend nekje v vukojebini oz. staro hišo v vukojebini....kaj je vukojebina je zdaj vprašanje in kaj je pol podrta hiša je tudi vprašanje....za Ljubljančana je vukojebina že Goričko, za Angleža pa je Goričko idealna lokacija za vikend.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] in za Ljubljnčana je na pol podrta hiša tista hiša, ki je stara 50 let in več in ni pasivno zgrajena, za Angleža pa je to normalna hiša.....in če tak brezposelni pojerba tako hišo in ker je po njegovem v vukojebini in je ne potrebuje, ker ima stanovanjski problem itak rešen, je iz širšega in realnega vidika normalno, da proda tako hišo, ki se po njegovem nahaja  v  vukojebini, ker je ne more vzdrževati.....ker to, da je nekdo prejemal dolga leta socialno pomoč, imel lepo hišo, poleg tega pa še vikend in gorice, pa tudi ni bilo pošteno do plačnikov davkov in prispevkov......




nejcko -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (21.3.2012 22:15:23)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Če bi upoštevali obresti, potem bi se še nekako sešlo, tako pa vzamejo glavnico. in od jurja ali dveh, ki se ti valjata na računu, imaš mogoče lih ene 50 centov obresti.



15. Zanima me kako je z upoštevanjem premoženja oziroma sredstev na TRR ali depozita pri uveljavljanju znižanega plačila vrtca in otroškega dodatka po 1. 1. 2012. Ali se upošteva samo dohodek iz dohodninske napovedi (na primer 30.000 EUR), ali ta dohodek in denar, prihranjen iz tega naslova (na primer 10.000 EUR, skupaj torej 40.000 €)? Torej, ali se moja plača, če sem kaj uspela prihraniti, upošteva dvakrat?

Prihranki se upoštevajo v skladu z 19. členom ZUPJS kot premoženje. Torej se upoštevajo obresti, izračunane od vrednosti premoženja, in ne celotni prihranki.

Premoženje se upošteva tako, da se dohodkom vlagatelja in njegove družine prišteje znesek, ki bi ga v enem letu prejeli iz obresti, izračunanih od vrednosti premoženja (na dan vložitve vloge), če bi imeli znesek v vrednosti premoženja, položen na bančnem računu v obliki vezane vloge. Pri tem se upošteva povprečna letna obrestna mera za gospodinjstva za vezane vloge nad 1 letom do 2 leti za leto pred letom vložitve vloge po podatkih Banke Slovenije.

http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/zupjs_faq/#c18096

In hiša lai vikend - to je lahko tudi stvar dediščine. ja, seveda, lahko prodajamo, ampak daj, povej, kakšna je realna možnost, da nekdo proda hišo npr. nekje v Prkmurju bogu izza nogu v nekem kratkem času S tem, da stroške pa vendarle mora plačevati. Ali da pač proda v nekem kratkem času hišo po vrednosti, kot jo upošteva CSD?
Eno je teorija in drugo je praksa. In tako tudi brezposelni lahko pojerba vikend nekje v vukojebini in hi hišo, ki se mu bo samo še podrla na glavo. Aja, seveda ... dediščino lahko zavrne in dalje tolče socialko.


Saj, zato se ti pa ne upošteva hiša v kateri živiš do vrednosti primernega stanovanja.....

V Prekmurju se precej hiš prodaja in tudi proda.....v moji širši okolici sta se v zadnjem letu prodali dve hiši v relativno kratkem času......

Glej, če širše gledaš......in če brezposelni pojerba vikend nekje v vukojebini oz. staro hišo v vukojebini....kaj je vukojebina je zdaj vprašanje in kaj je pol podrta hiša je tudi vprašanje....za Ljubljančana je vukojebina že Goričko, za Angleža pa je Goričko idealna lokacija za vikend.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  in za Ljubljnčana je na pol podrta hiša tista hiša, ki je stara 50 let in več in ni pasivno zgrajena, za Angleža pa je to normalna hiša.....in če tak brezposelni pojerba tako hišo in ker je po njegovem v vukojebini in je ne potrebuje, ker ima stanovanjski problem itak rešen, je iz širšega in realnega vidika normalno, da proda tako hišo, ki se po njegovem nahaja  v  vukojebini, ker je ne more vzdrževati.....ker to, da je nekdo prejemal dolga leta socialno pomoč, imel lepo hišo, poleg tega pa še vikend in gorice, pa tudi ni bilo pošteno do plačnikov davkov in prispevkov......


Kar se prvega dela tiče, je lahko napisano tako, ja, kaj realno upoštevajo, je pa drugo.  Poleg tega je neumna predpostavka, koliko bi dobil, če bi imel premoženje vezano [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image] - verjetno ga nimaš vezanega zato, ker ga rabiš, a ne, če ga ne rabiš, ga pa vežeš ... mislim kr neki, no. Pa da imaš ceno hiše vezano ... ziher ja - a odštejejo potem tudi stroške, ki jo imaš z njo?  saj od tega, ko plačujem stroške, ima tudi država nekaj, mater, saj plačaš davek, pa komunalo in elektro in vodo vsak mesec, vsak, če kaj porabiš ali ne ... dejš svoj prislužen denar državi že tako ali tako, res ne vem, ve čem vi vidite tako bagatelo v nepremičninah.
Potem me zanima, če upoštevajo tudi vse plombe, ki so na nepremičninah - jaz jo npr. imam - z lastno nepremičnino ne morem svobodno razpolagati. Se to upošteva?


Kar se tiče prodaje nepremičnin pa tudi ne vem, če je res vse tako rožnato, kot opisuješ. tudi na Goričkem in v Prekmurju Angleži verjetno ne stojijo v vrsti za nakup. In Vukojebina nista samo Kras in Goričko, ampak še marsikateri predeli v Slo, kamor težko dobiš slovenca, kaj šele kakšnega tujca.
v naši vasi, 15 km iz ljubljane se npr. ena hiša prodaja že več kot eno leto - ja, res je simpl prodat, ja, kar v vrsti stojijo. Ja, za 10.000 e boš prec prodal, seveda. Pa bi za ta denar prodala ti?

In še nekaj - mešaš jabolka in hruške - tukaj ni govora o socialni pomoči ljudem, ki imajo dve hiši ali 100 m2 veliko stanovanje v Centru Lj. Govorimo o plačilu vrtca. In nasankal bo spet nekdo, ki nekaj ima in pošteno že itak plačuje, ne pa nekdo, ki že sicer tudi po drugih poteh molze državo.




LuLu -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (21.3.2012 22:22:06)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Potem me zanima, če upoštevajo tudi vse plombe, ki so na nepremičninah - jaz jo npr. imam - z lastno nepremičnino ne morem svobodno razpolagati. Se to upošteva?


Na moje vprašanje na Centru ali poleg vseh nakazil, prihodkov, dohodkov, plusov vsakakvih... ali tudi vidijo blokirane račune, osebne stečaje in kakšne druge minuse... mi je odgovorila, da vidijo, ampak jih ne smejo upoštevati. Nisem glih za plombo spraševala, ampak bi po moji logiki lahko bila tukaj vmes. Jo vidijo, ampak jim ni zanimiva.




nejcko -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (21.3.2012 22:28:02)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Potem me zanima, če upoštevajo tudi vse plombe, ki so na nepremičninah - jaz jo npr. imam - z lastno nepremičnino ne morem svobodno razpolagati. Se to upošteva?


Na moje vprašanje na Centru ali poleg vseh nakazil, prihodkov, dohodkov, plusov vsakakvih... ali tudi vidijo blokirane račune, osebne stečaje in kakšne druge minuse... mi je odgovorila, da vidijo, ampak jih ne smejo upoštevati. Nisem glih za plombo spraševala, ampak bi po moji logiki lahko bila tukaj vmes. Jo vidijo, ampak jim ni zanimiva.


Seveda jih ne zanima - važno, da sem jaz strašno bogata [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]

Še najbolj pa bi bili veseli, da fentam lastnega fotra in s tem zpizu prihranim enega penzionista + bajto potem lahko prodam in s tem plačujem polno ceno vrtca ... aja, pa še davek od prodaje dam državi.
Veš koliko avdijev bi lahko kupili. Banda!




Klemy82 -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (21.3.2012 23:11:20)


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Potem me zanima, če upoštevajo tudi vse plombe, ki so na nepremičninah - jaz jo npr. imam - z lastno nepremičnino ne morem svobodno razpolagati. Se to upošteva?


Na moje vprašanje na Centru ali poleg vseh nakazil, prihodkov, dohodkov, plusov vsakakvih... ali tudi vidijo blokirane račune, osebne stečaje in kakšne druge minuse... mi je odgovorila, da vidijo, ampak jih ne smejo upoštevati. Nisem glih za plombo spraševala, ampak bi po moji logiki lahko bila tukaj vmes. Jo vidijo, ampak jim ni zanimiva.


Seveda jih ne zanima - važno, da sem jaz strašno bogata [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]

Še najbolj pa bi bili veseli, da fentam lastnega fotra in s tem zpizu prihranim enega penzionista + bajto potem lahko prodam in s tem plačujem polno ceno vrtca ... aja, pa še davek od prodaje dam državi.
Veš koliko avdijev bi lahko kupili. Banda!


Ja, ja, tud jst sem strašno bogata z dohodkom od 30 let stare bajtice, ki jo posedujem.... cel nepremičninski tajkun, ni kaj. Kolk denarja človek zmeče v tako staro hišo, tega pa ni v nobeni olajšavi, anede? Kakšen dohodek, lepo vas prosim, vreča brez dna, en pa dohodek. Sej najboljše, da svoji mami, ki v hiši živi, kr eno fajn najemnino usekam, kakšne pol njene bajne minimalne plače bi bil verjetno primeren znesek po merilih te naše države, če pa ne bo mogla plačevat, jo pa ven na cesto fliknem na stara leta pa je. Namest, da bi bili še veseli, da skrbim za svojo mamo, če že drugače ne morem, ji vsaj zagotavljam streho nad glavo. Bi se reklo, da je v tej državi en socialni problem manj. Ampak ne, važno je, da zato jst dobim manj od in več vrtca za plačat. Eh.




LuLu -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (21.3.2012 23:19:52)

Kopirano iz ustave, ne prepisano [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


"...
sprejema Skupščina Republike Slovenije
USTAVO
REPUBLIKE SLOVENIJE
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen

Slovenija je demokratična republika.2. člen

Slovenija je pravna in socialna država...."

Jap, spet je čas za spremembo Ustave...




nejcko -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (21.3.2012 23:27:25)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Kopirano iz ustave, ne prepisano [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


"...
sprejema Skupščina Republike Slovenije
USTAVO
REPUBLIKE SLOVENIJE
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen

Slovenija je demokratična republika.2. člen

Slovenija je pravna in socialna država...."

Jap, spet je čas za spremembo Ustave...


Bila nekad, ja.  Pa uno pravno tudi komot poboldaš.




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 9:17:36)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


In še nekaj - mešaš jabolka in hruške - tukaj ni govora o socialni pomoči ljudem, ki imajo dve hiši ali 100 m2 veliko stanovanje v Centru Lj. Govorimo o plačilu vrtca. In nasankal bo spet nekdo, ki nekaj ima in pošteno že itak plačuje, ne pa nekdo, ki že sicer tudi po drugih poteh molze državo.



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Dobro, potem pa ne bom več mešala.....

Samo še to: če pa kdo ugotovi, da mu niso upoštevali obresti (okrog 3.4% iz denarja na varčevalnih in drugih računih, ki niso plače) ampak so mu upoštevali glavnico naj da takoj pritožbo in mu bo ugodeno....ker realno oni morajo upoštevati to, kar piše v zakonu.....







liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 9:29:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82


Ja, ja, tud jst sem strašno bogata z dohodkom od 30 let stare bajtice, ki jo posedujem.... cel nepremičninski tajkun, ni kaj. Kolk denarja človek zmeče v tako staro hišo, tega pa ni v nobeni olajšavi, anede? Kakšen dohodek, lepo vas prosim, vreča brez dna, en pa dohodek. Sej najboljše, da svoji mami, ki v hiši živi, kr eno fajn najemnino usekam, kakšne pol njene bajne minimalne plače bi bil verjetno primeren znesek po merilih te naše države, če pa ne bo mogla plačevat, jo pa ven na cesto fliknem na stara leta pa je. Namest, da bi bili še veseli, da skrbim za svojo mamo, če že drugače ne morem, ji vsaj zagotavljam streho nad glavo. Bi se reklo, da je v tej državi en socialni problem manj. Ampak ne, važno je, da zato jst dobim manj od in več vrtca za plačat. Eh.


Zdaj vidim zakaj se ne razumemo......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Meni se namreč 30 let stara hiša ne zdi pretirano stara.....in če pojmujete hišo kot vrečo brez dna, ki vam predstavlja samo stroške, ne vem zakaj je ne prodate.....prodate (vem, Nejcko bo rekla, da se ne da prodati, vendar še vedno se kupujejo in prodajajo nepremičnine (v Ljubljani mogoče res ne), v Prekmurju, kje so pa cene pol nižje od ljubljanskih pa ta trg deluje.....).....denar zapravite za potovanje, avto na leasing in fancy obleke, vzamete stanovanje v najem, pustite službo in vrtca boste plačevale bistveno manj, doklad pa dobile več.....zakaj tega vendar ne storite, če se pa to tako splača in je neumnost imeti hišo in poleg tega še delati.....?





LuLu -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 9:36:03)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Samo še to: če pa kdo ugotovi, da mu niso upoštevali obresti (okrog 3.4% iz denarja na varčevalnih in drugih računih, ki niso plače) ampak so mu upoštevali glavnico naj da takoj pritožbo in mu bo ugodeno....ker realno oni morajo upoštevati to, kar piše v zakonu.....


Ok, zdaj pa še jaz enkrat, da bom ziher razumela. Torej, če sem imela lani na računu 30.000 eur, mi morajo upoštevati le 3,4%, kar znaša 1020 eur, deljeno na npr. 3 osebe. Kar je 340 eur v dobro za celo leto na osebo?
In, če je na odločbi zaveden znesek 30.000 eur za obračun, se lahko pritožim in mi bodo spremenili odločbo?
A je tak primer že bil v praksi? Da so se pritožbe že reševale?




divna -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 9:39:19)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82


Ja, ja, tud jst sem strašno bogata z dohodkom od 30 let stare bajtice, ki jo posedujem.... cel nepremičninski tajkun, ni kaj. Kolk denarja človek zmeče v tako staro hišo, tega pa ni v nobeni olajšavi, anede? Kakšen dohodek, lepo vas prosim, vreča brez dna, en pa dohodek. Sej najboljše, da svoji mami, ki v hiši živi, kr eno fajn najemnino usekam, kakšne pol njene bajne minimalne plače bi bil verjetno primeren znesek po merilih te naše države, če pa ne bo mogla plačevat, jo pa ven na cesto fliknem na stara leta pa je. Namest, da bi bili še veseli, da skrbim za svojo mamo, če že drugače ne morem, ji vsaj zagotavljam streho nad glavo. Bi se reklo, da je v tej državi en socialni problem manj. Ampak ne, važno je, da zato jst dobim manj od in več vrtca za plačat. Eh.


Zdaj vidim zakaj se ne razumemo......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Meni se namreč 30 let stara hiša ne zdi pretirano stara.....in če pojmujete hišo kot vrečo brez dna, ki vam predstavlja samo stroške, ne vem zakaj je ne prodate.....prodate (vem, Nejcko bo rekla, da se ne da prodati, vendar še vedno se kupujejo in prodajajo nepremičnine (v Ljubljani mogoče res ne), v Prekmurju, kje so pa cene pol nižje od ljubljanskih pa ta trg deluje.....).....denar zapravite za potovanje, avto na leasing in fancy obleke, vzamete stanovanje v najem, pustite službo in vrtca boste plačevale bistveno manj, doklad pa dobile več.....zakaj tega vendar ne storite, če se pa to tako splača in je neumnost imeti hišo in poleg tega še delati.....?




Liliana,
v osnovi se strinjam s teboj, ampak obračaš besede in stavke tako da ustreza tebi in iščeš dlako v jajcu.

Gre za to, da smo si ljudje različni, eni pridni in delovni, drugi nasprotno, velika večina pa nekje vmes.

In skladno s tem so si prvi ustvarili veliko, drugi nič in molzejo državo, večina pa se trudi nekaj ustvariti in nekaj zapustiti, ampak si ob tem vedno bolj odrekajo od ust osnovne zadeve.

Zakon, ki se izvaja zdaj, kaznuje tiste, prve in tiste večinske. Ta druge in tiste, ki državo molzejo že dolga leta pa ne in ti bodo še naprej neovirano to delali dalje.
Torej, država varčuje na tistih, ki je že prej niso molzli in to nekako ni pošteno. Ampak kaj pa je pri nas pošteno????

Zdaj lahko ta prvi rečejo k.... gleda , prodajo vse in gredo v tujino. Kaj bo država imela od njih? Lahko prodajo vse in molzejo državo, čeprav v osnovi takšni niso, ampak vseeno. Kaj bo zdaj imela država od njih?

Obračaš lahko kot želiš, tudi tako, da državi ni nujno dati nič. Dejstvo pa je, da država je dajala, in OD vsekakor ni bil socialni transfer, dejstvo je, da je država marsikaj obljubljala, da bi spodbudila št. rojstev, zdaj pa od tega ostaja bore malo.

Sama imam svoje prihodke in tistih par fičnikov OD ne bom pogrešala, ampak jezi pa me odnos države do pridnih in delovnih in tak pristop, ki ga je uvedla zdaj, je popolnoma napačen do le-teh.
Svoje varčevalne ukrepe naj začne pri tistih, ki kradejo in molzejo, pri tistih, ki uradno nimajo nič, neuradno pa živijo na hudo veiki nogi in ne pri tistih, ki so podedovali vikend ali pa vozijo Sharana in imajo na računu par tiso €.

lp





liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 10:52:56)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Samo še to: če pa kdo ugotovi, da mu niso upoštevali obresti (okrog 3.4% iz denarja na varčevalnih in drugih računih, ki niso plače) ampak so mu upoštevali glavnico naj da takoj pritožbo in mu bo ugodeno....ker realno oni morajo upoštevati to, kar piše v zakonu.....


Ok, zdaj pa še jaz enkrat, da bom ziher razumela. Torej, če sem imela lani na računu 30.000 eur, mi morajo upoštevati le 3,4%, kar znaša 1020 eur, deljeno na npr. 3 osebe. Kar je 340 eur v dobro za celo leto na osebo?
In, če je na odločbi zaveden znesek 30.000 eur za obračun, se lahko pritožim in mi bodo spremenili odločbo?
A je tak primer že bil v praksi? Da so se pritožbe že reševale?


Tako je.....

Odločbe še nisem videla nobene....sem pa slišala, da so na odločbah navedeni zneski glavnic.....in ker nisem videla odločbe ne vem, a res upoštevajo glavnico, ali pa imajo glavnico navedeno zgolj zato, da prikažejo od česa so računali obresti ali pa dejansko upoštevajo glavnico, torej 30.000 EUR k dohodku družine.....namesto, da bi upoštevali 3,4 % obresti....

Pritožb je že precej danih, rešila se po moje ni še nobena, ker bodo sigurno počakali, da najprej rešijo vse odločbe in bodo potem reševali pritožbe.....




liliana -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 11:03:19)

IZVIRNO SPOROČILO: divna

Liliana,
v osnovi se strinjam s teboj, ampak obračaš besede in stavke tako da ustreza tebi in iščeš dlako v jajcu.

Gre za to, da smo si ljudje različni, eni pridni in delovni, drugi nasprotno, velika večina pa nekje vmes.

In skladno s tem so si prvi ustvarili veliko, drugi nič in molzejo državo, večina pa se trudi nekaj ustvariti in nekaj zapustiti, ampak si ob tem vedno bolj odrekajo od ust osnovne zadeve.

Zakon, ki se izvaja zdaj, kaznuje tiste, prve in tiste večinske. Ta druge in tiste, ki državo molzejo že dolga leta pa ne in ti bodo še naprej neovirano to delali dalje.
Torej, država varčuje na tistih, ki je že prej niso molzli in to nekako ni pošteno. Ampak kaj pa je pri nas pošteno????

Zdaj lahko ta prvi rečejo k.... gleda , prodajo vse in gredo v tujino. Kaj bo država imela od njih? Lahko prodajo vse in molzejo državo, čeprav v osnovi takšni niso, ampak vseeno. Kaj bo zdaj imela država od njih?

Obračaš lahko kot želiš, tudi tako, da državi ni nujno dati nič. Dejstvo pa je, da država je dajala, in OD vsekakor ni bil socialni transfer, dejstvo je, da je država marsikaj obljubljala, da bi spodbudila št. rojstev, zdaj pa od tega ostaja bore malo.

Sama imam svoje prihodke in tistih par fičnikov OD ne bom pogrešala, ampak jezi pa me odnos države do pridnih in delovnih in tak pristop, ki ga je uvedla zdaj, je popolnoma napačen do le-teh.
Svoje varčevalne ukrepe naj začne pri tistih, ki kradejo in molzejo, pri tistih, ki uradno nimajo nič, neuradno pa živijo na hudo veiki nogi in ne pri tistih, ki so podedovali vikend ali pa vozijo Sharana in imajo na računu par tiso €.

lp




Ne vem no, jaz pač ne pričakujem od države, da me bo nagrajevala zato, ker delam, ker zidam, obnavljam, se skrbno obnašam do varstva okolja in vlagam v hišo, da ne bo raznoraznih izgub, ker varčujem, ker sem sorazmerno poštena.....ne vem zakaj bi me morala država zato posebej nagrajevati.......

Je pa dejstvo to, da smo ljudje navajeni na neke prihodke, ki nam jih je vsem delila država.....in zdaj so se ti prihodki od države znižali.....in zdaj se počutimo ogrožene, prevarane......ker smo bili vajeni, da smo leta in leta dobivali znesek otroškega dodatka recimo 100 EUR, zdaj pa ga bomo 70 EUR....ker nam je bilo to samoumevno (itak, da smo si s svojim trpljenjem in odrekanjem zaslužili, da nam država nekaj da)je zdaj revolt....ker 100 EUR je bilo pravično, 70 EUR pa ni pravično....če bi bila situacija obratna, da bi namesto 70 EUR zdaj začeli dobivati 100 EUR pa revolta ne bi bilo.....in bi bil nov sistem sila pravičen.....




LuLu -> RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA POMOČ (22.3.2012 11:21:46)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pritožb je že precej danih, rešila se po moje ni še nobena, ker bodo sigurno počakali, da najprej rešijo vse odločbe in bodo potem reševali pritožbe.....

Ja, hvala... koliko imam jaz informacije je ta rač. sistem še "nesposoben" sprejemati pritožbe. Jih ne morejo niti vnesti v sistem... Dobro so to zrihtali, če je tako...




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>