|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izredni študij prava
2.3.2012 11:26:27   
arabela*
A mi zna katera povedat, kje v Mariboru se izvaja izredni študij prava, so morda kkašni pogoji za vpis in v kateri letnik se lahko vpišem s končano 6. stonjo in diplomo.?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 11:30:35   
Kerensa*
Univerza v Mariboru.

Pogoj za vpis je opravljena splošna matura (če si SŠ izobraževanje zaključila pred letom 1995, pa lahko tudi poklicna matura ali zaključni izpit).

Če narediš diferencialne izpite (katerih pa ni malo), se lahko vpišeš v katerikoli letnik, za katerega jih narediš (tudi direkt na magisterij), ampak PDI pa ne boš mogla opravljati, v kolikor tvoja osnovna izobrazba ni pravniška (torej PF narejena od 1. letnika dalje).

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 11:36:09   
arabela*
čaki čaki...

nič jasno večuser posted image

letos bom diplomirala na višji strokovni, smer ekonomist. A to pomeni, da je treba vseeno delat diferencialne al kako?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 11:39:04   
Kerensa*
Če greš na PF MB izredno v 1. letnik, potem ne potrebuješ nobenih diferencialnih izpitov - samo denar za šolnino.

Če bi pa rada šla v višji letnik ali direkt na magisterij (glede na to, da diplomo že imaš oz. jo boš imela), potem so pa diferencialni obvezni. Sestrična mojega g. Moža je diplomirana ekonomistka in je hotela iti v tem šolskem letu izredno na PF v LJ, na magisterij... pa jo je vse minilo, glede na to, da diferencialnih niti prešteti ni bila sposobna. user posted image  Pripravljalni letnik pa traja seveda samo eno leto.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 11:43:19   
arabela*
Pa morda veš, koliko je diferencialnih za narediti za vpis v drugi letnik? In koliko je cca šolnina oz. mesečni obrok?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 11:45:37   
Kerensa*
Šolnina je cca. 2.000€/letnik.

Za diferencialne izpite se mi pa sanja ne (ker bom šla jaz v 1. letnik). Primerjaj predmetnike ekonomije in prava (ekonomijo za vse 4 letnike, pravo pa za 1. letnik)... diferencialne moraš narediti za vse manjkajoče predmete.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 11:53:22   
arabela*
hmm..v bistvu bi mi po mojem priznali smao ekonomijo in poslovno pravo.
Kje bi lahko našla predmetnik za prve letnike? Imaš kak link morda ?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 11:54:31   
Kerensa*
Za pravo ga imaš tukaj:

http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni-studij-7263/1-letnik/

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 11:58:21   
dskubin
Kerensa, srce zlato, res si dobra duša. Mislim, se vtikam brez veze, pa že res, da nismo vsi za vse, ampak, da moraš nekomu s "skoraj" diplomo ekonomije v žepu narisat, kako najdeš predmetnik na faksu, mi je pa za se posrat...

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 12:00:34   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Za pravo ga imaš tukaj:

http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni-studij-7263/1-letnik/



hvalauser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 12:01:10   
Kerensa*
Dvomim namreč, da je na PF MB predmetnik kaj drugačen, kakor na PF LJ...

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 12:02:27   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: dskubin

Kerensa, srce zlato, res si dobra duša. Mislim, se vtikam brez veze



očitno imaš preveč časa, da se brezveze potikaš po tej debatiuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 12:03:21   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: dskubin

, mi je pa za se posrat...


kar pogumnouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 12:05:52   
dskubin
Punca moja, nič ti nočem, ampak samo par sekund rabi, da malo pobrskaš, pol pa vprašaš, če ne gre ;(
Evo:
http://www.pf.uni-mb.si/sl/predmetnik

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 12:16:36   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: dskubin

da malo pobrskaš, pol pa vprašaš, če ne gre ;(
Evo:
http://www.pf.uni-mb.si/sl/predmetnik



ja, jaz sem pa ravno kontra naredila..user posted image



hvala, je že kerensa posredovala link
user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 13:17:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: arabela*

hvala, je že kerensa posredovala link
user posted image


dejansko poklikaj oba linka, da bos videla da so spremembe, majhne,a so. Za vse info glede prehodov med letniki in pogoje vpisa se pa obrni direktno na referat doticnega faksa ker samo tam izves vse dejanske informacije. Vsak faks ima lahko  drugacna pravila.

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 19:30:54   
Arwenko
No, jaz se spomnim, ko smo se vpisovali na magisterij (še po starem) sta se dve kolegici zanimali za magisterij na pravni. In so jima na lj dali ene 20 diferencialnih za naredit, na MB pa samo 5 komadov. Tako da sta se obe potem odločili za MB. Tako da razlike med obema faksoma so zelo velike kolikor vem, razen da določene predmete isti učitelji poučujejo. Kolikor vem, pa so letos tudi dokončno šli na bolonjski program, bivši punci od mojega brata namreč niso pustili več ponavaljat letnika in je zdaj na bolonjskem 3. letnik. Tako da verjetno bi bila zate aktualna 2. stopnja bolonjskega. Pomoje najboljše da kr povprašaš na faksu kakšni so vpisni pogoji in kako je z direnecialnimi, ker to itak določajo individualno glede na predhodno izobrazbo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 20:49:36   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Tako da verjetno bi bila zate aktualna 2. stopnja bolonjskega. Pomoje najboljše da kr povprašaš na faksu kakšni so vpisni pogoji in kako je z direnecialnimi, ker to itak določajo individualno glede na predhodno izobrazbo.


Ja saj to sem jaz tud nekako tako predvidevala.

Zdaj me pa res zanima, koliko bi bilo treba narediti diferencialnihuser posted image
To da je razlika med LJ in MB PF pa sem tud jaz slišala...ena vem se celo iz LJ sem vozi, pravi da tam ni zadovoljnauser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 21:20:16   
Kerensa*
Na PF MB je (izredno) hodila moja bivša šefinja. Ampak izključno zato, ker je bilo cenejše (pred nekaj leti).

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
2.3.2012 22:12:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 22:15:12   
Kerensa*
Sestrični mojega g. Moža so oktobra 2011 na PF LJ povedali, da se z diplomo iz ekonomije, pridobljeno po letu 1995, lahko vpiše na 2. stopnjo bolonjskega študija na PF LJ pod pogojem, če bi naredila vse diferencialne izpite in če bi šlo za izredni študij, ne pride pa v poštev za PDI.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 22:40:49   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Sestrični mojega g. Moža so oktobra 2011 na PF LJ povedali, da se z diplomo iz ekonomije, pridobljeno po letu 1995, lahko vpiše na 2. stopnjo bolonjskega študija na PF LJ pod pogojem, če bi naredila vse diferencialne izpite in če bi šlo za izredni študij, ne pride pa v poštev za PDI.


hmm, on ima verjetno končano 7. stopnjo in je diplomirana ekonomistka.

Jaz bom pa imela 6.stopnjo.

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 22:41:32   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA
To, da bi pa se lahko s končano višjo šolo vpisala neposredno v 2. stopnjo katerega koli študijskega programa pa na Univerzi v Ljubljani ni možno, zagotovo pa tudi ne v MB.




hvala za pojasnilo. kaj pa v 1. letnik se je potem sploh možno vpisatiuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 22:42:08   
Kerensa*
Izredno brez problema. Samo 2.000€ prinesi. user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: izredni študij prava
2.3.2012 22:48:53   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Izredno brez problema. Samo 2.000€ prinesi. user posted image


kar brez diferencialnih...pa to?user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?