|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 16:19:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

liliana, ko bodo hormoni moške mešali vsak mesec posebej in ko bodo lahko rojevali tudi oni, bomo res že skoraj v vseh pogledih enake moškim, do takrat pa me zgoraj navedena pozitivna diskriminacija, ki olajšuje naše pomanjkljivosti (ali naše prednosti, kakor gledaš), ne moti user posted image



Saj....še dobro, da obstaja tudi pozitivna diskriminacija.....user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 16:39:48   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

uf na to temo bi imela kaj za napisat, sploh ker sem en mali živčko za volanom. Se je pa začelo že v avtošoli, ko sem padla izpit zaradi enega šip...on se je napačno pripeljal ampak sem na koncu padla jaz, ker sem mu kao vzela prednost. Ded se je sredi ceste zaustavil pred avtom in skočil ven, pa mi jeb_al vse po spisku. Moški iz komisije mi je rekel, da če se mi to zgodi, ko bom vozila sama, naj se zaklenem.
Ali pa ko se ne znajo razvrščat v križišču , pa jaz potegnem naprej, te pa mi trobijo pa kažejo neke frise...priznam, takrat samo dvignem en prst.
Ok pri parkiranju...dosti hodim v Evroparka in se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videla napačno parkiran avto na invalidih. Tam so sedaj naredili tudi parkirišča za mame z otroci in eno! za nosečnice.
Sem pa tudi sama nekaj dni nazaj parkirala pred Lecl. na invalidih, ker res težko nesem tamalo v jajčki, pa še taki mraz je bil.
Čakanje v vrsti. Se mi je že zgodilo, da se je katera hotela vrinit na tak način, da se je dobesedno naslonila na mene ali pa mi dihala za ovratnik. Večkrat sem že katero vprašala, če se bo vlegla na mene al kaj.




Se pa bila 1x ful kulturna in pobrala štoparko, ki sem jo potem spravila iz avta s pomočjo policije in se odpeljala domov z dolgim nosom user posted image



Bom samo to komentirala. Boga si res. V glavo mislim. Res žalostno, da nisi sposobna nesti otroka v lupinici. Pa še mraz. Res se mi smiliš.



In kaj zdaj hočeš s tem povedat? Od mamice invalida bi pričakovala vse prej, kot tako sovražen odgovor.


Če je to zate sovražen odgovor, prav. Tvoj problem.
Pa ne vem kaj ima tukaj veze, ali sem mamica invalida, ali mamica zdravega otroka.
Jaz sem samo povedala svoje mnenje. In ga bom še enkrat. Žalostno, da nisi sposobna svojega otroka nesti v lupinici, v tem mrazu tistih nekaj metrov več.
Lahko te pa povabim enkrat, ko bom šla s svojim otrokom v trgovino in ko ne bom imela zaradi takih primerkov kot si prostora na inv.mestu. Pa ti bom prepustila otroka, da ga boš dala na ozkem, navadnem parkirnem mestu najprej na inv.voziček. Potem ga boš pa lahko še do trgovine peljala. V tem mrazu, tistih nekaj metrov več.
Mislim, da ti nikoli več ne bo na misel prišlo, da bi parkirala na posebej označenih mestih.

Se pa opravičujem, če sem slučajno narobe presodila in imaš, ter tudi potrebuješ invalidski znak.



Oprosti če se motim, ampak kot mama te sprašujem...zakaj bi mi moral biti tvoj otrok bolj pomemben kot moj? Prvo kot prvo, sem to naredila 1x in ja, težko mi je bilo nesti jajčko nekaj metrov dlje, ker je težka z našo babiko v njej in ja, zaradi vetra in mrazu me je bilo strah, da se ne bi prehladila ker pri 2.mesecih ravno ne bi rada letala po kakih bolnicah.
Bi pa imela zate še eno vprašanje....v čem je razlika dati otroka v invalidski voziček, ali pa v "navaden" voziček? 
Konec koncev gre za otroka in ne zame in ne zate, ampak za otroka, ki še ne zna sam hodit. Torej sem poskrbela za njo, pa še meni je bilo lažje...tako kot je pri tebi. Gre za isto stvar  se ti ne zdi? Obe lahko komot parkirava pol kilometra vstran, pa bova obe morali vzeti iz avta najprej voziček, nato otroka in ga odpeljati recimo do trgovine. Ali se mogoče motim?

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 16:56:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Oprosti če se motim, ampak kot mama te sprašujem...zakaj bi mi moral biti tvoj otrok bolj pomemben kot moj? Prvo kot prvo, sem to naredila 1x in ja, težko mi je bilo nesti jajčko nekaj metrov dlje, ker je težka z našo babiko v njej in ja, zaradi vetra in mrazu me je bilo strah, da se ne bi prehladila ker pri 2.mesecih ravno ne bi rada letala po kakih bolnicah.
Bi pa imela zate še eno vprašanje....v čem je razlika dati otroka v invalidski voziček, ali pa v "navaden" voziček? 
Konec koncev gre za otroka in ne zame in ne zate, ampak za otroka, ki še ne zna sam hodit. Torej sem poskrbela za njo, pa še meni je bilo lažje...tako kot je pri tebi. Gre za isto stvar  se ti ne zdi? Obe lahko komot parkirava pol kilometra vstran, pa bova obe morali vzeti iz avta najprej voziček, nato otroka in ga odpeljati recimo do trgovine. Ali se mogoče motim?


Pa saj ne moreš verjeti.....user posted image  

Ja, matere potrebujemo poseben status, ker smo mame, še na parkirplacih....in parkirišče za avtobus za tiste, ki imajo vsaj dva otroka, da brez problema pridejo z marelami in kupom igračk vsi ven.....pa posebno blagajno v trgovinah za tiste z otroki, da jih ne bodo motili čudni penzionisti in čudaki, ki vozijo invalidne otroke v trgovino.....

A ti vidiš še koga drugega razen svojega visočanstva......a si že kdaj pomagala iz avta nepokretnemu petnajstletniku?....da ga lahko primerjaš z polaganjem enoletnega otroka v otroški voziček.....






(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 17:03:14   
StrawberrY
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

uf na to temo bi imela kaj za napisat, sploh ker sem en mali živčko za volanom. Se je pa začelo že v avtošoli, ko sem padla izpit zaradi enega šip...on se je napačno pripeljal ampak sem na koncu padla jaz, ker sem mu kao vzela prednost. Ded se je sredi ceste zaustavil pred avtom in skočil ven, pa mi jeb_al vse po spisku. Moški iz komisije mi je rekel, da če se mi to zgodi, ko bom vozila sama, naj se zaklenem.
Ali pa ko se ne znajo razvrščat v križišču , pa jaz potegnem naprej, te pa mi trobijo pa kažejo neke frise...priznam, takrat samo dvignem en prst.
Ok pri parkiranju...dosti hodim v Evroparka in se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videla napačno parkiran avto na invalidih. Tam so sedaj naredili tudi parkirišča za mame z otroci in eno! za nosečnice.
Sem pa tudi sama nekaj dni nazaj parkirala pred Lecl. na invalidih, ker res težko nesem tamalo v jajčki, pa še taki mraz je bil.
Čakanje v vrsti. Se mi je že zgodilo, da se je katera hotela vrinit na tak način, da se je dobesedno naslonila na mene ali pa mi dihala za ovratnik. Večkrat sem že katero vprašala, če se bo vlegla na mene al kaj.




Se pa bila 1x ful kulturna in pobrala štoparko, ki sem jo potem spravila iz avta s pomočjo policije in se odpeljala domov z dolgim nosom user posted image



Bom samo to komentirala. Boga si res. V glavo mislim. Res žalostno, da nisi sposobna nesti otroka v lupinici. Pa še mraz. Res se mi smiliš.



In kaj zdaj hočeš s tem povedat? Od mamice invalida bi pričakovala vse prej, kot tako sovražen odgovor.


Če je to zate sovražen odgovor, prav. Tvoj problem.
Pa ne vem kaj ima tukaj veze, ali sem mamica invalida, ali mamica zdravega otroka.
Jaz sem samo povedala svoje mnenje. In ga bom še enkrat. Žalostno, da nisi sposobna svojega otroka nesti v lupinici, v tem mrazu tistih nekaj metrov več.
Lahko te pa povabim enkrat, ko bom šla s svojim otrokom v trgovino in ko ne bom imela zaradi takih primerkov kot si prostora na inv.mestu. Pa ti bom prepustila otroka, da ga boš dala na ozkem, navadnem parkirnem mestu najprej na inv.voziček. Potem ga boš pa lahko še do trgovine peljala. V tem mrazu, tistih nekaj metrov več.
Mislim, da ti nikoli več ne bo na misel prišlo, da bi parkirala na posebej označenih mestih.

Se pa opravičujem, če sem slučajno narobe presodila in imaš, ter tudi potrebuješ invalidski znak.



Oprosti če se motim, ampak kot mama te sprašujem...zakaj bi mi moral biti tvoj otrok bolj pomemben kot moj? Prvo kot prvo, sem to naredila 1x in ja, težko mi je bilo nesti jajčko nekaj metrov dlje, ker je težka z našo babiko v njej in ja, zaradi vetra in mrazu me je bilo strah, da se ne bi prehladila ker pri 2.mesecih ravno ne bi rada letala po kakih bolnicah.
Bi pa imela zate še eno vprašanje....v čem je razlika dati otroka v invalidski voziček, ali pa v "navaden" voziček? 
Konec koncev gre za otroka in ne zame in ne zate, ampak za otroka, ki še ne zna sam hodit. Torej sem poskrbela za njo, pa še meni je bilo lažje...tako kot je pri tebi. Gre za isto stvar  se ti ne zdi? Obe lahko komot parkirava pol kilometra vstran, pa bova obe morali vzeti iz avta najprej voziček, nato otroka in ga odpeljati recimo do trgovine. Ali se mogoče motim?


Saj ne morem verjeti kaj berem. Res ne.
Nikjer nisem napisala, da je moj otrok bolj pomemben kot tvoj. Edina razlika med mojim in tvojim in otrokom je (če se greva že primerjavo), da ima moj invalidski znak in lahko uporablja mesto, ki je zanj in njemu podobnim namnjeno.
In zame ni opravičila, pa čeprav si to naredila le enkrat.

Če se greva pa že primerjave med mojim in tvojim otrokom, pa čeprav je to popolnoma neprimerno in si me izzvala. Enkrat pojdi na Sočo (rehabilaticijski center), ali še bolje, komot lahko prideš do mene. In preživi dan z mojim otrokom. Pa bomo videli, če boš še naprej tako pametna in neobzirna do invalidov. In ja, je razlika nesti oz. preložiti otroka invalida, ki ma recimo ca.25 kg v inv.voziček, kot recimo tvoj otrok, ki ima pri dveh mesecih nekaj kg. In res si lahko samo vesela, da je tvoj otrok zdrav. Upam, da boš zdaj dojela o čem ti pišem.
In naslednjič, ko te bo zamikalo parkirati na inv.mestu, pomisli raje samo nato, da je TVOJ otrok ZDRAV.

P.s.
Pa bolje, da otroka dobi mraz in veter, kot pa bacili v Leclercu.user posted image



< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 13.2.2012 17:13:07 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 17:04:58   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Oprosti če se motim, ampak kot mama te sprašujem...zakaj bi mi moral biti tvoj otrok bolj pomemben kot moj? Prvo kot prvo, sem to naredila 1x in ja, težko mi je bilo nesti jajčko nekaj metrov dlje, ker je težka z našo babiko v njej in ja, zaradi vetra in mrazu me je bilo strah, da se ne bi prehladila ker pri 2.mesecih ravno ne bi rada letala po kakih bolnicah.
Bi pa imela zate še eno vprašanje....v čem je razlika dati otroka v invalidski voziček, ali pa v "navaden" voziček? 
Konec koncev gre za otroka in ne zame in ne zate, ampak za otroka, ki še ne zna sam hodit. Torej sem poskrbela za njo, pa še meni je bilo lažje...tako kot je pri tebi. Gre za isto stvar  se ti ne zdi? Obe lahko komot parkirava pol kilometra vstran, pa bova obe morali vzeti iz avta najprej voziček, nato otroka in ga odpeljati recimo do trgovine. Ali se mogoče motim?


OMB, s tem razmišljanjem, če lahko temu tako rečem, si me pa globoko razočarala. Ne rabi ti otrok druge mame biti bolj pomemben kot lasten. Sploh ne. Srčnost pa tukaj vseeno nekaj šteje.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 17:47:53   
valči
Ojej,sedaj pa sem kar malo šokirana.Sama imam tri ZDRAVE otroke in nisem nikoli parkirala tam,na mestu za invalide,pa če je padal dež,pa ne vem kaj.Saj ja ni taka reč,pa sem trikrat user posted image prenašala,velikokrat vsakodnevno,ko so v vrtec šli,oz. šla večjadva,pa to.Nikoli težko,sem vsaj postavo imela.

Ne da se primerjat zdravega in bolnega otroka,res ne.Imam bratranca,ki je otrok s PP,gibalno in mentalno oviran,pa vem,kaj je imela moja teta skrbi in dela.Vedno,ko so kam šli.Je pa sonce v družini,tako iskren,prijazen...Sem zašla,samo Taddy 78,vzemi besede prosim nazaj o primerjavi z otroki,ker bolne in zdrave res ni na mestu primerjat.Pa brez zamere!

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 18:00:48   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


Bi pa imela zate še eno vprašanje....v čem je razlika dati otroka v invalidski voziček, ali pa v "navaden" voziček? 
Konec koncev gre za otroka in ne zame in ne zate, ampak za otroka, ki še ne zna sam hodit. Torej sem poskrbela za njo, pa še meni je bilo lažje...tako kot je pri tebi. Gre za isto stvar  se ti ne zdi? Obe lahko komot parkirava pol kilometra vstran, pa bova obe morali vzeti iz avta najprej voziček, nato otroka in ga odpeljati recimo do trgovine. Ali se mogoče motim?

Dosti neumnosti sem zadnje čase prebrala na RR ampak, ta je pa rekorder v tem razredu.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 18:06:39   
Arwenko
Tudi jaz imam ničelno toleranco do parkiranja na invalidih, drugače pa mimogrede, poanta "ženskih" parkirišč ni samo v širini, temveč predvsem v varnosti, zato so parkirišča praviloma bližje izhodu/vhodu in bolje osvetljena. S tem ukrepom so dokazano zmanjšali število napadov na ženske v večernih/nočnih urah.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 18:19:11   
jeannetka



Ob potovanjih po Evropi rada pogledam, kakšno ponudbo imajo v njihovih trgovinah. In pri tem včasih opažam zanimive stvari. Npr., da imata Hofer in Lidl samo v Sloveniji na vhodu vrtljive stožce, ki naj bi preprečevali tatvine. Da imamo zaradi tega ob vstopu v njihove trgovine v naši čudoviti dežele težave starši z otroškimi vozički in gibalno ovirani ljudje, je očitno postranska zadeva.  user posted image   In jih ne bodo odstranili, vsaj kmalu ne.




Off topic...samo v informacijo...tudi v Franciji imajo v Lidlih še zmeraj te vrtljive stožce, ki mi gredo fajn na živce.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 18:52:07   
emaa
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


Bi pa imela zate še eno vprašanje....v čem je razlika dati otroka v invalidski voziček, ali pa v "navaden" voziček? 
Konec koncev gre za otroka in ne zame in ne zate, ampak za otroka, ki še ne zna sam hodit. Torej sem poskrbela za njo, pa še meni je bilo lažje...tako kot je pri tebi. Gre za isto stvar  se ti ne zdi? Obe lahko komot parkirava pol kilometra vstran, pa bova obe morali vzeti iz avta najprej voziček, nato otroka in ga odpeljati recimo do trgovine. Ali se mogoče motim?

Dosti neumnosti sem zadnje čase prebrala na RR ampak, ta je pa rekorder v tem razredu.


Se strinjam, lupinica pa res ni težka z dvomesečnim otrokom. Lepo te prosim, otrok je pokrit, pa ne hodi okrog z njim, če te svež zrak moti. Jaz sem nesla dve lupinici hkrati s 5 mesečnima dvojčkoma na fizioterapijo, pa  sta bila konkretna dojenčka pa kljub temu nisem parkirala na mestu za invalide, ker nam na srečo to ne pripada (pa je bilo govora o tem, pa sem bila vesela, da ni bilo potrebe).

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 18:55:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Tudi jaz imam ničelno toleranco do parkiranja na invalidih, drugače pa mimogrede, poanta "ženskih" parkirišč ni samo v širini, temveč predvsem v varnosti, zato so parkirišča praviloma bližje izhodu/vhodu in bolje osvetljena. S tem ukrepom so dokazano zmanjšali število napadov na ženske v večernih/nočnih urah.


Vidiš na to nisem niti pomislila.....verjetno zato, ker sem to videla v Avstriji, kjer taki javni napadi niso ravno pogosti......in tam v Oldtimerju je celotno parkirišče fajn osvetljeno.....vključno z bencinsko črpalko.......

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 19:38:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Oprosti če se motim, ampak kot mama te sprašujem...zakaj bi mi moral biti tvoj otrok bolj pomemben kot moj? Prvo kot prvo, sem to naredila 1x in ja, težko mi je bilo nesti jajčko nekaj metrov dlje, ker je težka z našo babiko v njej in ja, zaradi vetra in mrazu me je bilo strah, da se ne bi prehladila ker pri 2.mesecih ravno ne bi rada letala po kakih bolnicah.
Bi pa imela zate še eno vprašanje....v čem je razlika dati otroka v invalidski voziček, ali pa v "navaden" voziček? 
Konec koncev gre za otroka in ne zame in ne zate, ampak za otroka, ki še ne zna sam hodit. Torej sem poskrbela za njo, pa še meni je bilo lažje...tako kot je pri tebi. Gre za isto stvar  se ti ne zdi? Obe lahko komot parkirava pol kilometra vstran, pa bova obe morali vzeti iz avta najprej voziček, nato otroka in ga odpeljati recimo do trgovine. Ali se mogoče motim?


OMB, s tem razmišljanjem, če lahko temu tako rečem, si me pa globoko razočarala. Ne rabi ti otrok druge mame biti bolj pomemben kot lasten. Sploh ne. Srčnost pa tukaj vseeno nekaj šteje.


Da te ni sram, Taddy78.
Priporočam vsaj uro hoje na dan po svežem zraku, za izboljšanje splošnega zdravja.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 20:07:55   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: jeannetka




Ob potovanjih po Evropi rada pogledam, kakšno ponudbo imajo v njihovih trgovinah. In pri tem včasih opažam zanimive stvari. Npr., da imata Hofer in Lidl samo v Sloveniji na vhodu vrtljive stožce, ki naj bi preprečevali tatvine. Da imamo zaradi tega ob vstopu v njihove trgovine v naši čudoviti dežele težave starši z otroškimi vozički in gibalno ovirani ljudje, je očitno postranska zadeva.  user posted image   In jih ne bodo odstranili, vsaj kmalu ne.



Off topic...samo v informacijo...tudi v Franciji imajo v Lidlih še zmeraj te vrtljive stožce, ki mi gredo fajn na živce.


jeannetka,
hvala za popravek;
v Franciji sem res obiskala samo Aldi, sem raje uživala v pokrajini in lepo urejenih parkih z raznovrstnimi igrali za otroke, prav tako nikjer nisem imela težav s parkiranjem

v rodnem mestu pa se velikokrat kot mama počutim zelo hendikepirano, saj je v njem večina parkirišč nepraktičnih ali celo nevarnih za rokovanje z dojenčkom, po mestu pa se je nemogoče sproščeno sprehajati ter udobno voditi otroški voziček preko ali okoli vseh mogočih ovir; klobasanje pristojnih o tem, da bi naj bilo naše mesto invalidom prijazno pa mi tako ali tako dviguje pritisk do zelo nezdravih vrednsosti

razume pa težave, s katerimi se srečujejo invalidi, samo tisti, ki imajo za seboj izkušnjo pomoči takšnemu človeku oz. ki je sam invalid
meni se kratkočasno parkiranje na invalidskem parkiranju ne zdi tako grozna stvar, če je npr. prostih še 10 drugih invalidskih mest; zasedba edinega invalidskega mesta npr, iz gole brezobzirnosti, lenobe ali vzvišenosti nad 'manjvrednimi' sodržavljani, ki nimajo tako nobel vozila, kot je tvoj ali so po ne vem katerih merilih nedotakljivi, pa se mi zdi nedopustno, četudi je samo za minuto ali dve

(odgovor članu jeannetka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 20:57:51   
Taddy78
Ah joj, tu pa res več ne moreš napisati nič, da se nena eno in taiste osebe obešajo na vse kar človek napiše.

jagodka zelo dosti se srečujem s starši invalidov, otroci, starejšimi invalidi. Dokler nisem zanosila, sem vodila terapije oz. terapevtskega konja in ti povem, da še nikoli nisem imela opravka s tako negativno osebo kot si ti. Prvo kot prvo me žališ, pa čeprav ti jaz osebno nisem nič naredila ampak nekomu je pač potrebno stresti hlače.
Vsi starši ki sem jih imela možnost spoznati so res spoštovanja vredni ljudje polni optimizma in prijazni.
In sem 100%, da smo vse na tem forumu že kdaj pustile avto na mestu za invalide in 100%, da ne zato, ker se nam ne bi dalo dalje hodit.

Miljonarka ti zaradi mee pelji otroka ven pri -50, moji otroci, moja pravila in če me je strah da se prehladi, je to moja skrb in moj"problem".

Valči zakaj bi jemala besede nazaj? Nisem delala primerjave z invalidnim in zdravim otrokom. Konec koncev nikoli ne veš kaj se lahko zgodi in po vseh primerih, ki sem jih do sedaj videla in po vseh posledicah napak zdravnikov, lahko samo upaš, da bo vse vredu še v prihodnje.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:09:57   
Andromeda
Mogoče bi pa morali imeti pred trgovskimi centri tudi posebna parkirna mesta za tiste, ki so invalidi v glavi.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:23:26   
enkratna
Taddy78, ti prijazni in optimistični starši vedo, da si parkirala na parkirišču za invalide (pa čeprav "samo 1x" - itak grem staviti, da boš še kdaj, s tem odnosom)? Moja prijaznost bi se takoj nehala - ni opravičila, preprosto ga ni.
Tvojo izjavo namenjeno Strawberry sem prebrala 2x, ker nisem mogla verjeti, da je možna takšna brezbrižnost. Prav klofuto bo ti prisolila za to izjavo, pa še avto bi morala parkirati 500m stran in z 2mesečno dojenčico prehoditi to razdaljo.

Sama nisem nikoli parkirala na parkirišču za invalide in sem prepričana, da tudi ne bom. Vedno sem prezirala razvajence, ki so "samo minutko, bom hitr nazaj, drugje ni placa..." zaparkirali prostor, ki je namenjen invalidom. Pa sem tudi sama naredila pa tja par krogov več z dojenčkom v avtu ali celo obupala in se odpeljala domov, brez da bi uredila tisto, kar sem nameravala. Jaz avto jemljem kot luksuz in prosta, neplačljiva parkirišča kot razkošje, pravice invalidov so mi pa svete.

< Sporočilo je popravil enkratna -- 13.2.2012 21:24:19 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:23:39   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Ah joj, tu pa res več ne moreš napisati nič, da se nena eno in taiste osebe obešajo na vse kar človek napiše.

jagodka zelo dosti se srečujem s starši invalidov, otroci, starejšimi invalidi. Dokler nisem zanosila, sem vodila terapije oz. terapevtskega konja in ti povem, da še nikoli nisem imela opravka s tako negativno osebo kot si ti. Prvo kot prvo me žališ, pa čeprav ti jaz osebno nisem nič naredila ampak nekomu je pač potrebno stresti hlače.
Vsi starši ki sem jih imela možnost spoznati so res spoštovanja vredni ljudje polni optimizma in prijazni.
In sem 100%, da smo vse na tem forumu že kdaj pustile avto na mestu za invalide in 100%, da ne zato, ker se nam ne bi dalo dalje hodit.

Miljonarka ti zaradi mee pelji otroka ven pri -50, moji otroci, moja pravila in če me je strah da se prehladi, je to moja skrb in moj"problem".

Valči zakaj bi jemala besede nazaj? Nisem delala primerjave z invalidnim in zdravim otrokom. Konec koncev nikoli ne veš kaj se lahko zgodi in po vseh primerih, ki sem jih do sedaj videla in po vseh posledicah napak zdravnikov, lahko samo upaš, da bo vse vredu še v prihodnje.




Nikjer te nisem žalila. Samo povedala sem svoje mnenje. Ki pa se z vsakim tvojim nadaljnim pisanjem v tej temi samo še potrjuje, da se nisem zmotila o tebi in tvoji ignoranci do invalidov. Če je pa zate žalitev, da ti nekdo pove, da tvoje dejanje ni primerno, predvsem za to, ker si navedla tako primitiven primer. Veš mogoče bi bilo dobro, da si malo izboljšaš svojo telesno kondicijo, da boš lažje prinesla lupinico nekaj m več (malce sarkazma ne škodi). Predvsem pa ti bo boljša telesna pripravljenost pomagala, če se boš še kdaj odločila za hipoterapijouser posted image . Pa vendar se res ne morem zadržati in moram napisati, da me zelo žalosti, da nekdo, ki sodeluje pri hipoterapiji (in recimo da vsaj malo pozna težave invalidov, pa čeprav se mi pri tebi spet poraja en velik vprašaj) gleda samo na svojo korist.

In če bi bila tako negativna, kot praviš da sem, verjemi moj otrok danes ne bi bil oz. ne bi dosegel tega kar je.

Je pa res, da je najlažje za svoje napake kriviti nekoga drugega. Ker pa verjamem v dobro, verjamem tudi v to, da velika večina sodelujočih na forumih ne parkira na prostoru za invalide.





(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:29:36   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Ker pa verjamem v dobro, verjamem tudi v to, da velika večina sodelujočih na forumih ne parkira na prostoru za invalide.


Na primer jaz. Niti enkrat. In tudi upam, da mi nikoli ne bo treba. Že ko sem imela dojenčka v vozičku sem videla koliko problemov imajo invalidi v vozičkih (parkirani avti na pločnikih - katastrofa, trgovine, nekatere javne ustanove), da bi jim še parkplac jemala? Nikoli...

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:33:14   
TomTaylor
Mene samo zanima, koliko ljudi bi, če bi obstajala parkirna mesta za "invalidne v glavi", parkiralo na takšnem rezerviranem parkirnem mestu? Pomojem nobeden - niti če bi samo za sekundo skočil v lekarno, ker ima doma dojenčka z 46 vročine.

Tko, da, jz res ne štekam, zakaj nekdo parkira na parking (mesto za invalide), ki ni zanj...

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 13.2.2012 21:36:40 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:35:41   
petarda
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

In sem 100%, da smo vse na tem forumu že kdaj pustile avto na mestu za invalide in 100%, da ne zato, ker se nam ne bi dalo dalje hodit.



Imam tri otroke. Nikoli nisem avta pustila na mestu za invalide. NIKOLI. Ko ga vidim, se samo bogu zahvalim, da ga ne rabim.

In tudi jaz ne morem verjeti tvojim besedam user posted image ...in se načuditi tvojemu razmišljanju. Že dolgo nisem slišala kaj takega...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:38:20   
Felicita
user posted image

sam kaj ko večine ljudi to ne moti... jest tut ne parkiram na parkiriščih za invalide. mam pa invalidno staro mamo, ki ima izkaznico in vse... pa so jo pomoje v dveh letih vsaj 20_x_ ''preverjali''... kje so policaji za vse tiste bmw-je in (očitno) uboge mamice?
Sicer pa Teddy - če nočeš da se ti dojenčica prehladi jo preprosto ne nosi v -10 in potem še v nakupovalni center. Pošlji koga drugega ali pusti tamalo v varstvu ali pojdi v center, kjer imajo garažo (da ne boš po mrazu hodila). Vsekakor pa to NI izgovor za parkiranje na parkirišu za invalide.

sicer sem pa že razmišljala, da bi natisnila ene 200 nalepk ''uporabljam parkirišče za invalide - sem mentalni invalid'' in jih limala potem po avtih... ampak kokr ****ed up so ljudje, bi se še hvalili kdo jih ma več user posted image

< Sporočilo je popravil Felicita -- 13.2.2012 21:39:46 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:43:10   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

uf na to temo bi imela kaj za napisat, sploh ker sem en mali živčko za volanom. Se je pa začelo že v avtošoli, ko sem padla izpit zaradi enega šip...on se je napačno pripeljal ampak sem na koncu padla jaz, ker sem mu kao vzela prednost. Ded se je sredi ceste zaustavil pred avtom in skočil ven, pa mi jeb_al vse po spisku. Moški iz komisije mi je rekel, da če se mi to zgodi, ko bom vozila sama, naj se zaklenem.
Ali pa ko se ne znajo razvrščat v križišču , pa jaz potegnem naprej, te pa mi trobijo pa kažejo neke frise...priznam, takrat samo dvignem en prst.
Ok pri parkiranju...dosti hodim v Evroparka in se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videla napačno parkiran avto na invalidih. Tam so sedaj naredili tudi parkirišča za mame z otroci in eno! za nosečnice.
Sem pa tudi sama nekaj dni nazaj parkirala pred Lecl. na invalidih, ker res težko nesem tamalo v jajčki, pa še taki mraz je bil.
Čakanje v vrsti. Se mi je že zgodilo, da se je katera hotela vrinit na tak način, da se je dobesedno naslonila na mene ali pa mi dihala za ovratnik. Večkrat sem že katero vprašala, če se bo vlegla na mene al kaj.




Se pa bila 1x ful kulturna in pobrala štoparko, ki sem jo potem spravila iz avta s pomočjo policije in se odpeljala domov z dolgim nosom user posted image



Bom samo to komentirala. Boga si res. V glavo mislim. Res žalostno, da nisi sposobna nesti otroka v lupinici. Pa še mraz. Res se mi smiliš.



In kaj zdaj hočeš s tem povedat? Od mamice invalida bi pričakovala vse prej, kot tako sovražen odgovor.


Če je to zate sovražen odgovor, prav. Tvoj problem.
Pa ne vem kaj ima tukaj veze, ali sem mamica invalida, ali mamica zdravega otroka.
Jaz sem samo povedala svoje mnenje. In ga bom še enkrat. Žalostno, da nisi sposobna svojega otroka nesti v lupinici, v tem mrazu tistih nekaj metrov več.
Lahko te pa povabim enkrat, ko bom šla s svojim otrokom v trgovino in ko ne bom imela zaradi takih primerkov kot si prostora na inv.mestu. Pa ti bom prepustila otroka, da ga boš dala na ozkem, navadnem parkirnem mestu najprej na inv.voziček. Potem ga boš pa lahko še do trgovine peljala. V tem mrazu, tistih nekaj metrov več.
Mislim, da ti nikoli več ne bo na misel prišlo, da bi parkirala na posebej označenih mestih.

Se pa opravičujem, če sem slučajno narobe presodila in imaš, ter tudi potrebuješ invalidski znak.



Oprosti če se motim, ampak kot mama te sprašujem...zakaj bi mi moral biti tvoj otrok bolj pomemben kot moj? Prvo kot prvo, sem to naredila 1x in ja, težko mi je bilo nesti jajčko nekaj metrov dlje, ker je težka z našo babiko v njej in ja, zaradi vetra in mrazu me je bilo strah, da se ne bi prehladila ker pri 2.mesecih ravno ne bi rada letala po kakih bolnicah.
Bi pa imela zate še eno vprašanje....v čem je razlika dati otroka v invalidski voziček, ali pa v "navaden" voziček? 
Konec koncev gre za otroka in ne zame in ne zate, ampak za otroka, ki še ne zna sam hodit. Torej sem poskrbela za njo, pa še meni je bilo lažje...tako kot je pri tebi. Gre za isto stvar  se ti ne zdi? Obe lahko komot parkirava pol kilometra vstran, pa bova obe morali vzeti iz avta najprej voziček, nato otroka in ga odpeljati recimo do trgovine. Ali se mogoče motim?



o bog user posted image user posted image user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:45:38   
petea
TomTaylor,


user posted image
user posted image user posted image user posted image

to bi bila zelo zanimiva raziskava, bi prav rada videla rezultate user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 21:52:19   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Mene samo zanima, koliko ljudi bi, če bi obstajala parkirna mesta za "invalidne v glavi", parkiralo na takšnem rezerviranem parkirnem mestu? Pomojem nobeden - niti če bi samo za sekundo skočil v lekarno, ker ima doma dojenčka z 46 vročine.


Verjetno res noben, ker ne bi skužli, da je njim namenjeno user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kultura voznikov
13.2.2012 22:00:26   
valči

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Ah joj, tu pa res več ne moreš napisati nič, da se nena eno in taiste osebe obešajo na vse kar človek napiše.

jagodka zelo dosti se srečujem s starši invalidov, otroci, starejšimi invalidi. Dokler nisem zanosila, sem vodila terapije oz. terapevtskega konja in ti povem, da še nikoli nisem imela opravka s tako negativno osebo kot si ti. Prvo kot prvo me žališ, pa čeprav ti jaz osebno nisem nič naredila ampak nekomu je pač potrebno stresti hlače.
Vsi starši ki sem jih imela možnost spoznati so res spoštovanja vredni ljudje polni optimizma in prijazni.
In sem 100%, da smo vse na tem forumu že kdaj pustile avto na mestu za invalide in 100%, da ne zato, ker se nam ne bi dalo dalje hodit.

Miljonarka ti zaradi mee pelji otroka ven pri -50, moji otroci, moja pravila in če me je strah da se prehladi, je to moja skrb in moj"problem".

Valči zakaj bi jemala besede nazaj? Nisem delala primerjave z invalidnim in zdravim otrokom. Konec koncev nikoli ne veš kaj se lahko zgodi in po vseh primerih, ki sem jih do sedaj videla in po vseh posledicah napak zdravnikov, lahko samo upaš, da bo vse vredu še v prihodnje.


Taddy 78
To imaš prav in upam,da bo vse vredu še v prihodnje z mojimi otročki.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?