|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 8:51:10   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

Da napišem kako se razpleta moja zgodba:

Točno tako kot pravi Liliana, napaka je, ampak oni ne morejo nič naredit, oz. ne vedo zakaj je do tega prišlouser posted image Rekli so mi da najbolje, da sama porihtam na davčni, ker so oni dobili podatke na davčni takšne kot so zapisali...ženska me je celo hotela prepričat, da mogoče sem pa leta 2010 delala prek ŠS, pa sem pozablauser posted image ...ja, ja 4600€ bom pozablauser posted image
Skratka, šla na davčno, jutri dobim od njih točne podatke, ki so takšni kot trdim jaz in ne takšni kot trdi CSD. Fora je, da so naredili napako in je ne bodo priznali...me prav zanima kaj bo jutri rekla...verjetno da je kriv računalniški sistem. user posted image
Klicala tudi na Ministrstvo...tam so full prijazni, ne vedo zakaj naj ne bi zdaj te napake kar sam CSD odpravil, ampak ok, da bodo itak prejeli pritožbo, ki jo bo poslal CSD...če je ne bodo (moram poklicat v roku 10 dni), naj pošljem sama z vsemi dokazili.


Vsem vam priporočam, da dobro pregledate odločbe, ker moja je bila katastrofa...in upam, da pri vas ne bo tako. Če pa bo, pa predvsem mirne živce, ker...eh, prijaznost na CSD...katastrofa...ravno toliko, da nisem jaz kriva, da so se oni zmotili...user posted image



Saj je kriv računalniški sistem.....vsak računalniški program na zečetku šteka.....in tudi ta ni izjema.......

Na davčni po moje ne boš nič uredila, boš šla kar zastonj tja....napaka je sistemska in oni zdaj še nimajo pojma kakšna in je ne vedo odpraviti.....isto je bilo pred leti, ko so uvedli e-davke pri dohodnini.....na dursu jim sistem ni upošteval podatkov o uveljavljenih družinskih članih, ki so jim jih posredovali delodajalci.....pa so na dursu nekaj mesecev trdili, da ni njihova napaka, ampak da delodajalci niso posredovali podatkov.....recimo vsi delodajalci v Sloveniji.....na ministrstvih nikoli ne priznajo, da je napaka pri njih, vedno prelagajo krivca na nekoga drugega......

V bistvu CSDji niso krivi.....oni delajo s super truper nezmotljivim sistemom, ki je stal ogromne denarje (kar avtomatično pomeni za tiste na ministrstvu, da je nezmotljivuser posted image )....CSDji že skoraj mesec dni poudarjajo, da so napake v odločbah, da sistem ne upošteva dohodkov pravilno......vendar ministrstvo pravi, da to ni res, da sistem dela......in na ministrstvu se bodo zganili šele takrat, ko jim bo CSD posredoval naprej na kupe pritožb....

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 9:02:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Peli


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne preostane nič drugega, da vsak gre lepo skozi zakon za vsako pravico iz javnih sredstev posebej in si pogleda, katere dohodke in na kakšen način mu sploh lahko upoštevajo, odločbo primerja s svojim izračunom.....in potem na podlagi tega vloži pritožbo oz. ugovor na odločbo v tistem roku, ki je napisan na odločbi.....


Sama bi si rada naredila izračun, pa niti tega ne vem ali gledajo dohodke od leta 2009 ali 2010? Se otroški dodatek šteje za zadnje 12 mesecev, ali za enako obdobje kot plača? Niti ne vem, ali se premija izplačana od nezgodnega zavarovanja šteje kot prihodek?
Se že da kje narediti informativni izračun?

Močno upam, da se javi še kakšna, ki je dobila odločbo, na kateri vse štima, k zdej ste me kr mal prestrašle.


Saj....ravno zato pa moraš sama po zakonih brskat in ugotoviti, kateri dohodek in kako se ti upošteva za posamezno pravico.....ker za otroški dodatek in znižano plačilo vrtca se ti dohodki in premoženje drugače upoštevajo kot za socialno pomoč.....

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 13:31:53   
katy83
nadaljevanje zgodbe:

Na davčni dobila podatkeuser posted image , tako da nisem zastonj hodila. user posted image
nesla na CSD, kjer so danes govorili čisto drugače kot v ponedeljek...Skratka, ugotovili so, da so napake (vsaj to, ker v ponedeljek še tega niso priznali)
Pogajajo se z ministrstvom ali bodo to sami na CSD-jih popravljali ali pa na ministsrtvu...zgodba se bo s tem sicer zavlekla, ampak ok...vsaj nesramnosti ni bilo. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 13:34:54   
katy83

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


V bistvu CSDji niso krivi.....oni delajo s super truper nezmotljivim sistemom, ki je stal ogromne denarje (kar avtomatično pomeni za tiste na ministrstvu, da je nezmotljivuser posted image )....CSDji že skoraj mesec dni poudarjajo, da so napake v odločbah, da sistem ne upošteva dohodkov pravilno......vendar ministrstvo pravi, da to ni res, da sistem dela......in na ministrstvu se bodo zganili šele takrat, ko jim bo CSD posredoval naprej na kupe pritožb....



kar seveda pomeni, da bodo tiste prave odločbe, ki so prave, po moji oceni tam majauser posted image

liliana, ti delaš na CSD?user posted image

aja, da ne bo pomote, da še enkrat povem, zavedam se dela, ki ga imajo na CSD...ampak pristop do strank bi lahko bil drugačen...no, danes je biluser posted image , tako da malo nazaj vzamemuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 13:36:39   
liliana
Saj, podatke so ti na davčni morali dati, rešiti pa tam problema niso mogli......

No, so vsaj priznali, da so napake in da jih rešujejo......kako, se pa pustimo presenetiti......user posted image


(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 13:38:06   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: katy83


liliana, ti delaš na CSD?user posted image



Kje pa......jaz delam v eni firmi.....

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 14:15:59   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: katy83
Kerensa???user posted image

Karnisa rešuje svet. Je šla med Čarlijeve angelčke.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 14:16:57   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: katy83


liliana, ti delaš na CSD?user posted image



Kje pa......jaz delam v eni firmi.....
..ki dela za CSD...user posted image


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 14:22:46   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

..ki dela za CSD...user posted image



To je samo krinka.....sa sovo.....

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 14:57:43   
Leela
tajni agent CSD

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 18:59:00   
anjasa
mene pa zanima,če je katera iz Litijske občine  že dobila odločbo za vrtec.


sedaj vrtec plačujemo isto kot prej. piše,da plačujemo AKONTACIJO


hvala   lp

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nove odločbe csd- pomota???
15.2.2012 19:06:13   
Mala_princeska

IZVIRNO SPOROČILO: anjasa

mene pa zanima,če je katera iz Litijske občine  že dobila odločbo za vrtec.


sedaj vrtec plačujemo isto kot prej. piše,da plačujemo AKONTACIJO

hvala   lp



to da plačujemo akontacijo, to piše pri vseh.
menda naj bi marca še po starem plačali, potem pa po novem, da naj bi že bile nove odločbe.

(odgovor članu anjasa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nove odločbe csd- pomota???
16.2.2012 8:36:12   
krogec
novi odločbi sem dobila 14.2. - posebej za plačilo vrtca in posebej za otroški dodatek (CSD Kamnik), pošiljajo priporočeno, ker so modre kuverte in je obvezen osebni prevzem; pri meni vse štima, otroški dodatek je ostal enak, tudi pračilo vrtca je enako, tako da se nimam kaj razburjat; lepo so navedeni vsi upoštevani dohodki in so pravi, upošteva pa se leto 2010, ker takrat so bile zadnje dohodninske odločbe

_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nove odločbe csd- pomota???
16.2.2012 12:50:03   
katy83

IZVIRNO SPOROČILO: krogec

novi odločbi sem dobila 14.2. - posebej za plačilo vrtca in posebej za otroški dodatek (CSD Kamnik), pošiljajo priporočeno, ker so modre kuverte in je obvezen osebni prevzem; pri meni vse štima, otroški dodatek je ostal enak, tudi pračilo vrtca je enako, tako da se nimam kaj razburjat; lepo so navedeni vsi upoštevani dohodki in so pravi, upošteva pa se leto 2010, ker takrat so bile zadnje dohodninske odločbe



user posted image user posted image user posted image
super, čimveč takih odločbuser posted image

(odgovor članu krogec)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nove odločbe csd- pomota???
7.3.2012 20:41:47   
zokica
no, pa da se še jaz javim. dobila sem odločbo za vrtec in OD. skoraj  me je kap!!!
dve leti zaporedoma nama bodo upoštevali dohodek za leto 2010, s tem, da sva lani po tem dohodku mela 80eur vrtca za plačati in sva dobla 57eur otroškega, letos pa bova po istem dohodku morala plačati vrtca 140eur, otroške pa so znižali za 10 eur, torej so sedaj 47 eur.
zelo žalostno, da se to dogaja. ( csd g. radgona).

lani, ko sem dobila odločbe za leto 2010 sem morala takoj javiti na socialno, letos pa so se odločli, da mi kar sami izdajo novo odločbo za otroške, čeprav bi jo naj sama vložila komaj aprila, saj je bilo rečeno, da odločba za OD ostane ista do izteka odločbe



< Sporočilo je popravil zokica -- 7.3.2012 20:42:52 >


_____________________________

Mamici v veselje, atiju v ponos
pokukal si na svet brez zobkov in bos.
Vedno boš naš sonček mali,
saj smo te komaj dočakali.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: nove odločbe csd- pomota???
7.3.2012 21:08:36   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: zokica

no, pa da se še jaz javim. dobila sem odločbo za vrtec in OD. skoraj  me je kap!!!
dve leti zaporedoma nama bodo upoštevali dohodek za leto 2010, s tem, da sva lani po tem dohodku mela 80eur vrtca za plačati in sva dobla 57eur otroškega, letos pa bova po istem dohodku morala plačati vrtca 140eur, otroške pa so znižali za 10 eur, torej so sedaj 47 eur. Kako so vama lani upoštevali dohodke iz leta 2010? Lani so se upoštevali dohodki iz leta 2009 - razen, če sta lani spremenila zaposlitev in sta zato spremembo tekom leta sporočila na CSD.
zelo žalostno, da se to dogaja. ( csd g. radgona).

lani, ko sem dobila odločbe za leto 2010 sem morala takoj javiti na socialno, Zakaj pa si to morala javljati?
letos pa so se odločli, da mi kar sami izdajo novo odločbo za otroške, čeprav bi jo naj sama vložila komaj aprila, saj je bilo rečeno, da odločba za OD ostane ista do izteka odločbe Ne, če nisi označila na vlogi, da ti na novo izračunajo OD; odločbo bi morala dobiti samo za znižano plačilo vrtca, novo odločbo pa meseca aprila, ko bi dala novo vlogo; tako vsaj jaz razumem podatke na spletni strani Ministrstva za delo, družino ..., ker je letos prehodno obdobje glede uveljavljanja pravic in se bo šele naslednje leto avtomatično preračunavalo za vse pravice, tako tiste, ki jih označiš na vlogi kot tudi vse ostale, ki vaši družini pripadajo oz. bi pripadale.




(odgovor članu zokica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nove odločbe csd- pomota???
7.3.2012 21:51:57   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: zokica

no, pa da se še jaz javim. dobila sem odločbo za vrtec in OD. skoraj  me je kap!!!
dve leti zaporedoma nama bodo upoštevali dohodek za leto 2010, s tem, da sva lani po tem dohodku mela 80eur vrtca za plačati in sva dobla 57eur otroškega, letos pa bova po istem dohodku morala plačati vrtca 140eur, otroške pa so znižali za 10 eur, torej so sedaj 47 eur.
zelo žalostno, da se to dogaja. ( csd g. radgona).

lani, ko sem dobila odločbe za leto 2010 sem morala takoj javiti na socialno, letos pa so se odločli, da mi kar sami izdajo novo odločbo za otroške, čeprav bi jo naj sama vložila komaj aprila, saj je bilo rečeno, da odločba za OD ostane ista do izteka odločbe




Odloćba za OD mora ostati ista do izteka, vkolikor se v tem času niso pojavile okoliščine, ki bi vplivale na višino OD (izguba-pridobitev zaposlitve npr.). Pritoži se, kakor slišim, ga na CSD-ju pošteno sračkajo z odločbami in prihaja do številnih napak.

(odgovor članu zokica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nove odločbe csd- pomota???
7.3.2012 22:03:56   
benika
V KR so na CSD-ju jasno in glasno dali vedeti, da v kolikor se je oddala vloga za znižano plačilo vrtca, se bodo avtomatično na novo preračunali tudi OD.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nove odločbe csd- pomota???
8.3.2012 8:28:47   
liliana
Na uradni strani ministrstva je ta odgovor....

2. V primerih prvega odločanja po ZUPJS se po uradni dolžnosti preverijo tudi druge pravice iz javnih sredstev iz tega zakona, do katerih je upravičenec upravičen na podlagi drugih odločb. Ali to pomeni, da bo CSD za tiste, ki bodo decembra letos vložili vlogo za znižano plačilo vrtca za leto 2012, na novo odločil tudi o vseh drugih pravicah iz javnih sredstev (na primer o otroškem dodatku, denarni socialni pomoči, ...) po tem zakonu, čeprav se obstoječe odločbe še ne bodo iztekle (so na primer veljavne do avgusta 2012)?
 
V prehodnem obdobju to pomeni, da bo CSD po uradni dolžnosti preveril samo tiste pravice, do katerih je upravičenec takrat upravičen. Le pri denarni socialni pomoči, kjer so vsi "družinski člani" ali "povezane osebe", kot jih imenuje zakon, upravičenci, bo avtomatično preveril vse pravice. Od leta 2013 naprej pa bo vsaka sprememba, ki vpliva na eno pravico, povzročila, da se po uradni dolžnosti pogledajo tudi druge pravice.

Meni se zdi precej dvoumen.....v bistvu si tudi do otroškega dodatka upravičen, če ti odločba velja do avgusta 2012......in ti potemtakem po uradni dolžnosti lahko tudi to preverijo......

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nove odločbe csd- pomota???
8.3.2012 9:07:01   
petea
Liliana,
v naslednjem odstavku na isti strani pa piše:

'Če upravičenec, ki ima odločbo o priznanju pravic iz javnih sredstev po dosedanjih predpisih, ne želi uveljavljati pravice po ZUPJS, mu izdana odločba velja do konca obdobja, za katerega je bila izdana.
'

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nove odločbe csd- pomota???
8.3.2012 10:08:58   
Taddy78
Jaz sem sicer dobila odločbo za porodniško in otr. dodatek za oba otroka in zaenkrat vse štima. Za vrtec pa še nič.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nove odločbe csd- pomota???
8.3.2012 10:44:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Liliana,
v naslednjem odstavku na isti strani pa piše:

'Če upravičenec, ki ima odločbo o priznanju pravic iz javnih sredstev po dosedanjih predpisih, ne želi uveljavljati pravice po ZUPJS, mu izdana odločba velja do konca obdobja, za katerega je bila izdana.
'


Pri tem vprašanju ni bilo naslednjega odstavka......

http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/zupjs_faq/#c18059

Odločba za otroški dodatek recimo velja do avgusta 2012.....in ni ti potrebno vlagati nove.....ti bo komot veljala do konca avgusta 2012....

Takoj ko pa vložiš vlogo za znižano plačilo vrtca, pa ti tudi otroški dodatek obračunajo na novo.....pa čeprav ga nisi na vlogi označil....ker, piše tudi to.....

ALI SE BO O VSAKI PRAVICI ODLOČALO POSEBEJ?

Ne. Ko bo center za socialno delo prvič odločal o katerikoli pravici po novem zakonu, bo preveril tudi ali ste upravičeni in v kakšni višini do vseh drugih pravic in subvencij, do katerih ste takrat upravičeni na podlagi drugih odločb. Pravice iz javnih sredstev po novem zakonu se v tem primeru priznajo z dnem, ko začne veljati tista pravica, zaradi katere je center odločal po novem zakonu.
 
in pa to....

ALI MI Z DNEM UVELJAVITVE ZAKONA, TOREJ OD 1. 1. 2012, UGASNEJO VSE DOSLEJ PRIZNANE PRAVICE?

Ne. Večina pravic, ki jih že imate, vam velja do izteka veljavnosti odločb. Lahko pa od 1. 12. 2011 oddate novo vlogo in v tem primeru bo CSD o vseh pravicah, ki jih doslej že prejemate, odločil po novem zakonu. O nekaterih pravicah (varstveni dodatek, državna pokojnina, denarna socialna pomoč) bo CSD odločil po uradni dolžnosti, torej vam ni treba storiti nič.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nove odločbe csd- pomota???
8.3.2012 13:24:56   
petea
jaz sem brala tisti odstavek na tej strani:
http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/

in sicer gre za besedilo v okvirčku 'Pomembno'


tudi ko sem preverjala na CSD, kamor sem oddala vlogo, mi je bilo rečeno, da se OD ne preračunava na novo, če na vlogi za znižano plačilo vrtca ni označeno, da želimo novo odločbo za OD

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nove odločbe csd- pomota???
8.3.2012 17:35:34   
NEA_TEJA
Meni so upoštevali vse prihodke za leto 2010 kar naj bi bilo ok upoštevali so pa tudi prihodke (moja porodniška in preživnina za hči za celo leto 2012)upoštevali pa niso preživnine ,ki jo plačujem jaz za drugo hči.Pritožba že oddana

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nove odločbe csd- pomota???
8.3.2012 18:02:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

jaz sem brala tisti odstavek na tej strani:
http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/

in sicer gre za besedilo v okvirčku 'Pomembno'


tudi ko sem preverjala na CSD, kamor sem oddala vlogo, mi je bilo rečeno, da se OD ne preračunava na novo, če na vlogi za znižano plačilo vrtca ni označeno, da želimo novo odločbo za OD


Meni so pa na CSD, ko sem preverjala, ker so bile informacije MDDZ izključujoče rekli, da se bo OD preračunal na novo ne glede na to, ali v vlogi označim ali ne, če dam vlogo za znižano plačilo vrtca....

Zdaj pa bodi pameten......user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?