|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 20:30:28   
katy83
Danes sem dobla novo odločbo od CSD (za OD, vrtec in socialno) in šok...
Upoštevali so mi dohodke iz leta 2009 (študenstko delo) tako da sem pri vrtcu padla v 5.dohodkovni razred, a po drugi strani sem upravičena do socialne podpore???
Dajte me prosim potolažit, da je to pomota. user posted image user posted image
Oni so namreč prav izračunali, da sem imela v letih 2009, 2010 in 2011 vse skupaj 11000€ prihodkov, vendar so potem vse to delili na 12 mesecevuser posted image
ni mi jasno, no.user posted image
in kaj zdaj naprej...v ponedeljek grem tako ali tako na CSD...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 21:30:51   
katy83
Kerensa???user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 21:33:50   
katy83
Kerensa???user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 21:59:20   
divna
Mislim, da ti Kerensa ne more nič pomagati. Če so ti šteli prihodke treh let, potem gre očitno za napako in je najbolje, da jih v ponedeljek kontaktiraš. Imaš pravico do pritožbe in jo uporabi. Jih je pa veliko takih, ki so nove odločbe že prejeli in prav vsi, ki jih poznam, so ugovarjali, ker ni pri nobenem štimalo.

lp, mojca

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 22:02:51   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: divna

Mislim, da ti Kerensa ne more nič pomagati. Če so ti šteli prihodke treh let, potem gre očitno za napako in je najbolje, da jih v ponedeljek kontaktiraš. Imaš pravico do pritožbe in jo uporabi. Jih je pa veliko takih, ki so nove odločbe že prejeli in prav vsi, ki jih poznam, so ugovarjali, ker ni pri nobenem štimalo.

lp, mojca



hvala user posted image

Kerenso sem bolj mislila za to, ker ona to malo bolj pozna



(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 22:06:11   
divna
Ja, saj vem, ampak ravno zaradi tega, ker konkretnih podatkov tvojih tako nima. Iz tega kar si pa napisala, pa ti lahko vsak svetuje le pritožbo.

Če si iz MB, je najbolje, da greš osebno tja. Moj referent je moški (je edini tam) in midva se kar po telefonu zmeniva kako in kaj, tako da......

Lepo uredi, imam občutek, da tudi mene še čaka tole.

lp

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 22:11:38   
katy83
divna, sem iz okolice Mb...
bom porihtala v ponedeljek, ampak šok pa je touser posted image

in, ja mislim, da nas bo kar nekaj takihuser posted image

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 22:15:13   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: katy83
in, ja mislim, da nas bo kar nekaj takihuser posted image



kolegici so kot partnerja navedli enga x tipa user posted image

In potem bi morala ona dokazovati, da ne živita skupaj user posted image sem mislila, da bo njenga tipa kap, je bil cel rdeč, ko sta šla na CSD.

Ampak ok, pritožba je oddana, kaj bo pa v naslednji odločbi pa sam bog ve.

lp

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 22:20:34   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: katy83
in, ja mislim, da nas bo kar nekaj takihuser posted image



kolegici so kot partnerja navedli enga x tipa user posted image

In potem bi morala ona dokazovati, da ne živita skupaj user posted image sem mislila, da bo njenga tipa kap, je bil cel rdeč, ko sta šla na CSD.

Ampak ok, pritožba je oddana, kaj bo pa v naslednji odločbi pa sam bog ve.

lp


user posted image   jao, to pa sploh ni smešnouser posted image
kako pa pritožbo dam? ustno? pisno? z obrazcem???  hvala. user posted image


(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 22:24:02   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: katy83
in, ja mislim, da nas bo kar nekaj takihuser posted image



kolegici so kot partnerja navedli enga x tipa user posted image

In potem bi morala ona dokazovati, da ne živita skupaj user posted image sem mislila, da bo njenga tipa kap, je bil cel rdeč, ko sta šla na CSD.

Ampak ok, pritožba je oddana, kaj bo pa v naslednji odločbi pa sam bog ve.

lp


user posted image   jao, to pa sploh ni smešnouser posted image
kako pa pritožbo dam? ustno? pisno? z obrazcem???  hvala. user posted image




Jaz sem običajno najprej poklicala mojega referenta in sem se z njim zmenila kaj mi ne štima, ampak čisto vedno pa sem poslala še pisno pritožbo. Pisno je le pisno in imaš nek dokaz.
Jaz sem pritožbo sama napisala doma, sem razložila kaj in zakaj, kako,.....

lp

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nove odločbe csd- pomota???
10.2.2012 22:34:36   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: katy83
in, ja mislim, da nas bo kar nekaj takihuser posted image



kolegici so kot partnerja navedli enga x tipa user posted image

In potem bi morala ona dokazovati, da ne živita skupaj user posted image sem mislila, da bo njenga tipa kap, je bil cel rdeč, ko sta šla na CSD.

Ampak ok, pritožba je oddana, kaj bo pa v naslednji odločbi pa sam bog ve.

lp


user posted image   jao, to pa sploh ni smešnouser posted image
kako pa pritožbo dam? ustno? pisno? z obrazcem???  hvala. user posted image




Jaz sem običajno najprej poklicala mojega referenta in sem se z njim zmenila kaj mi ne štima, ampak čisto vedno pa sem poslala še pisno pritožbo. Pisno je le pisno in imaš nek dokaz.
Jaz sem pritožbo sama napisala doma, sem razložila kaj in zakaj, kako,.....

lp



ok, hvala ti še enkratuser posted image

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nove odločbe csd- pomota???
11.2.2012 9:15:08   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: katy83
in, ja mislim, da nas bo kar nekaj takihuser posted image



kolegici so kot partnerja navedli enga x tipa user posted image

In potem bi morala ona dokazovati, da ne živita skupaj user posted image sem mislila, da bo njenga tipa kap, je bil cel rdeč, ko sta šla na CSD.

Ampak ok, pritožba je oddana, kaj bo pa v naslednji odločbi pa sam bog ve.

lp



user posted image
user posted image user posted image

Tiste ki ste že dobile odločbo kako pošiljajo: priporočeno ali navadno?


_____________________________



(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
11.2.2012 9:58:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nove odločbe csd- pomota???
11.2.2012 9:59:07   
Daschi
Katastrofa.
Še sami ne vejo, kak bi nam nekaj, kar nekaj pribili, da bi mi več plačevali.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 13:49:48   
andea
Katy83 kakšen je bil odgovor?

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 15:20:26   
liliana
Pri odločbah prihaja do napak, prihaja tudi do takih napak, da se upoštevajo dohodki, ki se ne bi smeli.....dvomim, da ti bodo na CSDju to povedali, ko jih boš vprašala.....ker imajo verjetno navodila, da tega ne smejo povedati.....in ne bodo povedali, dokler ne bo drugačnih navodil.....ker jih ministrstvo priganja, da morajo hitro izdajati odločbe, da ljudje ne bodo nervozni.....sistem pa ne deluje kot bi moral (kar me ne preseneča pri tako obsežnem sistemu, kot je ta in ki ni bil preizkušen predhodno oz. je v bistvu zdaj v fazi preizkušanja).....potem je še nejasna zakonodaja, ki jo morajo socialni delavci šele osvojiti oz. za vsaki drugi člen iskati tolmačenje, ker si ga ne znajo razložiti..... 

Ne preostane nič drugega, da vsak gre lepo skozi zakon za vsako pravico iz javnih sredstev posebej in si pogleda, katere dohodke in na kakšen način mu sploh lahko upoštevajo, odločbo primerja s svojim izračunom.....in potem na podlagi tega vloži pritožbo oz. ugovor na odločbo v tistem roku, ki je napisan na odločbi.....


(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 18:10:06   
Mala_princeska
Ste tiste, ki spadate pod Novomeški CSD že dobile kake nove odločbe? Vrtec mislim....

da vidim, če sploh že pošiljajo.....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 21:47:50   
katy83
Da napišem kako se razpleta moja zgodba:

Točno tako kot pravi Liliana, napaka je, ampak oni ne morejo nič naredit, oz. ne vedo zakaj je do tega prišlouser posted image Rekli so mi da najbolje, da sama porihtam na davčni, ker so oni dobili podatke na davčni takšne kot so zapisali...ženska me je celo hotela prepričat, da mogoče sem pa leta 2010 delala prek ŠS, pa sem pozablauser posted image ...ja, ja 4600€ bom pozablauser posted image
Skratka, šla na davčno, jutri dobim od njih točne podatke, ki so takšni kot trdim jaz in ne takšni kot trdi CSD. Fora je, da so naredili napako in je ne bodo priznali...me prav zanima kaj bo jutri rekla...verjetno da je kriv računalniški sistem. user posted image
Klicala tudi na Ministrstvo...tam so full prijazni, ne vedo zakaj naj ne bi zdaj te napake kar sam CSD odpravil, ampak ok, da bodo itak prejeli pritožbo, ki jo bo poslal CSD...če je ne bodo (moram poklicat v roku 10 dni), naj pošljem sama z vsemi dokazili.


Vsem vam priporočam, da dobro pregledate odločbe, ker moja je bila katastrofa...in upam, da pri vas ne bo tako. Če pa bo, pa predvsem mirne živce, ker...eh, prijaznost na CSD...katastrofa...ravno toliko, da nisem jaz kriva, da so se oni zmotili...user posted image

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 21:54:02   
divna
Kaj pa so rekli na to, da so ti šteli dohodke treh let - 2009,2010,2011? Četudi bi se podatki z DURSa ujemali z njihovimi, še zmeraj ti morajo upoštevati le leto 2010.

Itak moraš napisati pritožbo, ki so jo dolžni razrešit.

Kam pa si klicala na Ministrstvo?

lp,

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 22:04:50   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: divna

Kaj pa so rekli na to, da so ti šteli dohodke treh let - 2009,2010,2011? Četudi bi se podatki z DURSa ujemali z njihovimi, še zmeraj ti morajo upoštevati le leto 2010.

Itak moraš napisati pritožbo, ki so jo dolžni razrešit.

Kam pa si klicala na Ministrstvo?

lp,



nič mi niso rekli...vsaj pametnega nič...pač da oni imajo take podatke, kot da je to vse iz leta 2010...madona po njihovo sem bogatauser posted image user posted image
no, na davčni imajo vse tako kot treba...do € natančno...aja, na davčni so še omenili, da nisem prva

pritožba je napisana, vprašanje kdaj jo bodo odposlali

Klicala pa sem na Ministrstvo za delo ... in res full prijazni

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 22:06:45   
katy83
aha, še to...ko sem vprašala, kdo bo toliko vrtca plačal, ker jaz nisem zmožna, je rekla, da to ni njena stvar


sem pa danes v vrtcu vprašala in so mi prijazno rekli, da pač ne rabim položnice plačatuser posted image
skratka, vsepovsod naletela na prijaznost, CSD pa...user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 22:07:06   
sončnica24
katy kaj pa dokler ne dobiš nove odločbe. Verjetno se plačilo vrtca obračuna po novem pa socialne pomoči tudi ne dobiš? Uf vidim da bo še pestro in to zelo.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 22:09:16   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

katy kaj pa dokler ne dobiš nove odločbe. Verjetno se plačilo vrtca obračuna po novem pa socialne pomoči tudi ne dobiš? Uf vidim da bo še pestro in to zelo.


eh...saj to je bila pri meni fora
po njihovo sem upravičena do socialke...a vrtca pa bi morala 140€ plačevat...user posted image

ne vem kako bo zdaj s socialko, pa z OD do nove odločbe
danes sem OD dobila še po staremuser posted image

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 22:11:57   
divna
Katy, kdaj si oddala novo vlogo?

No, poročaj od dogajanju, ker nas bo verjetno več s podobnimi problemi.

lp

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nove odločbe csd- pomota???
14.2.2012 23:33:26   
Peli

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne preostane nič drugega, da vsak gre lepo skozi zakon za vsako pravico iz javnih sredstev posebej in si pogleda, katere dohodke in na kakšen način mu sploh lahko upoštevajo, odločbo primerja s svojim izračunom.....in potem na podlagi tega vloži pritožbo oz. ugovor na odločbo v tistem roku, ki je napisan na odločbi.....


Sama bi si rada naredila izračun, pa niti tega ne vem ali gledajo dohodke od leta 2009 ali 2010? Se otroški dodatek šteje za zadnje 12 mesecev, ali za enako obdobje kot plača? Niti ne vem, ali se premija izplačana od nezgodnega zavarovanja šteje kot prihodek?
Se že da kje narediti informativni izračun?

Močno upam, da se javi še kakšna, ki je dobila odločbo, na kateri vse štima, k zdej ste me kr mal prestrašle.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?