|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 8:39:38   
Eva*
Da obleke smrdijo sta lahko kriva tudi prašek in mehčalec, ki ne pašeta skupaj. Naprimer: ariel paše z lenorjem, s silanom pa smrdi.

_____________________________

Na deževni dan, nama je zasijalo sonce!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 8:46:15   
Paštetka
meni nič ne smrdi. Ne črno, ne pisano...
Smrdi edino v primeru, če se predolgo suši oz. tensta user posted image . potem pa že itak vidim bakterije user posted image . Zato je meni sušilec zakon.

Bi pa tak s kmečko logiko rekla, da je zelo pomembna tudi količina vode s katero pere stroj in potem splahuje. Zdaj, ko so že skoraj vsi stroji eko naravnani (beri, velika količina cunj in majhna poraba vode), je nekak logično, da se ne more to oprati kot je treba in da se vse to spet tensta v stroju. Po možnosti na kašnih 30-40 stopinj, kjer je spet idealno gojišče za razmnoževcanje bakterij. Potem ti pa to stroj niti ne splahne. Fuj, jejhaja, če samo pomislim na to. In potem z raznimi geli, mehčalci, ki jih izplahovanje ne more učinkovito odstraniti, vso zadevo na perilu samo še poslabšamo.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 23.11.2011 8:47:55 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 9:15:18   
t5t6
Tiste, ,ki uporabljate kis - kateri kis jabolčni ali vinski?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 10:10:10   
Hope2
Jejhata ženske, a ne berete, da ni prišlo do zamenjave praška, mehčalca in da smrdijo še preden jih obesiš, tak da ni fora ne v sušenju ne v praških, ccccuser posted image user posted image user posted image . Pa tudi ne v programih, ker perem na istem, pa ene smrdijo ene ne, uporabljam pa tak minimalno praška in mehčalca, mehčalec povečini sploh ne dam. Pa sušilec lahko zaženem, pa nič ne pomaga

Uporabljam čist navadni alkoholni kis, ne sme bit aromatiziran- torej tako jabolčni kot vinski odpadeta- ta dva sta za jestuser posted image . Baje po aromatiziranem cunje smrdijo- pa ne po gnilem- ko smo že pri temuser posted image

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 10:24:32   
tamiflu
zdaj perem možev ibercug ( delavsko) pa bomo vidli kaj bo. Perem ga na 90 stopinj, pa bom potem poročala rezultatuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 10:50:21   
Hope2
jaz pa sem zdaj nasule v koše sodo. V stroj sem dala kis, sodo in še eno antiseptično in desinfekcijsko čistilouser posted image in zagnala prazen stroj, jao, ima da pobije še volauser posted image . Upam, samo da ne bo mašina še crknila user posted image user posted image

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 11:20:29   
Leela
hope2 mogoče daš premalo praška? proti smradu (bakterijam, glivam) je ponavadi ali visoke temperature ali kemija (kis  tudi samo je preveč razredčen, če ga daš recimo samo deci.). Pa kot je že TT rekla premalo vode in preveč cunj.


meni so tudi začele smrdeti kot sem šla iz 5kg na več. Potem sem pa ugotovila, da dam notri enako količino praška kot prej. je boljše, samo je res treba bolj spirat

< Sporočilo je popravil Leela -- 23.11.2011 11:22:36 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 12:26:23   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

hope2 mogoče daš premalo praška? proti smradu (bakterijam, glivam) je ponavadi ali visoke temperature ali kemija (kis  tudi samo je preveč razredčen, če ga daš recimo samo deci.). Pa kot je že TT rekla premalo vode in preveč cunj.


meni so tudi začele smrdeti kot sem šla iz 5kg na več. Potem sem pa ugotovila, da dam notri enako količino praška kot prej. je boljše, samo je res treba bolj spirat


Isto ga dam kot prej, ko sem se hvalila, da pa meni ne smrdijo cunjeuser posted image

Če se gre zdaj v našo pralnico smrdi tako po razredčilu, da dvomim, da bodo cunje še smrdeleuser posted image - jutri dam prat cunje, ap bom videlauser posted image



(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Smrdeče perilo
6.12.2011 12:43:51   
mojca*
punce, dajmo si napisat mogoče kateri stroj imamo in koliko star tiste ki nam smrdijo cunje...morda pa je finta v stroju....?
jaooo, jaz bom znorela...
stroj bom najbrž prodala, ne morem več tega vohatuser posted image  in probala sem VSE!!!

jaz imam bosch, star en mesec.....:(




(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Smrdeče perilo
6.12.2011 13:49:27   
poli*
Mojca- a veš kaj sem pomislila pri tvojem stroju, starem 1 mesec.
Namreč, v tovarni stroj sprobajo, natočijo vodo noter (zato se ga tudi med transportom ne sme poleči, da ne zalije elektronike gor na vrhu) in je možno, da je kljub temu, da so vodo iztočili, nekaj ostalo notri in splesnelo.... zdej ti gre pa vse na cunje.
Drugega ne vidim.... verjetno si že vse prebrisala z alkoholnim kisom (boben, vratca, gumo, predalček)?
Kakšen prašek uporabljaš? Jaz samo suhega/zrnje.... ker sumim, da nam je gorenjevega zapackal ravno gel za pranje.

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Smrdeče perilo
6.12.2011 13:51:11   
poli*
Piši serviserju na mail (jaz sem jim pisala, ker nama je na začetku nekaj pokalo.... nisva nekaj odstranila user posted image ) in vprašaj kaj lahko storiš- meni je zelo prijazno odgovoril.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Smrdeče perilo
6.12.2011 14:15:36   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: mojca*

punce, dajmo si napisat mogoče kateri stroj imamo in koliko star tiste ki nam smrdijo cunje...morda pa je finta v stroju....?
jaooo, jaz bom znorela...
stroj bom najbrž prodala, ne morem več tega vohatuser posted image  in probala sem VSE!!!

jaz imam bosch, star en mesec.....:(


Imam boschev pralni stroj, star 2 leti, pa nimam nobenih težav s smrdečimi cunjami. Sedaj pa uporabljam duelov pralni prašek, pa se mi zdi, da cunje zaudarjajo po skurjeni elektroniki. Ima še katera take izkušnje z duelom?



< Sporočilo je popravil Andromeda -- 6.12.2011 14:17:52 >

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Smrdeče perilo
6.12.2011 14:45:40   
mojca*
poli, a mi izdaš za katero znamko gre? kam si pisala serviserju, za gorenje ali bosch?
jaz imam in prah v zrnu in tekoči ariel. pri obeh isto, se mi zdi da pri zrnih še bolj....user posted image
pri starem ni blo težav z nobenim....šmrk...

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Smrdeče perilo
6.12.2011 15:29:22   
Hope2
Sem obljubila, da bom poročala. Meni cunje več ne smrdijouser posted image user posted image . Sem mislila, da sem že vse naredila, pa očitno nisem. Ne vem kaj je pomagalo. Ampak, ker kis ni zalegel, sem v vse 3 predale nalila razkužilo, z njim še 1x spucala gumo in zagnala stroj na 60 stopinj (sem pozabla, da bi kao mogla na 90). 2 dni mi je pralnica smrdela po tem razkužilu, potem pa sem dala prat prve smrdeče cunje na 40 (temne-črne) in so ven prismrdele po razkužiluuser posted image . Naslednji stroj pa je že bolje dišal. In zdaj cunje spet fajn dišijo. Sem pa še v koš za umazane cunje nasula sodo bikarbono- kao prepreči vonjave, pa k prašku pri vsakemu pranju dam pol žličke sode. Kis sem že prej dajala in ga še vedno dam.

Vrata stroja sem že prej skoz imela odprta, zdaj pa še odprem predalček, kamor dam prašek in mehčalec.

Očitno je res nekaj v kaki gnilobi, glivicah, plesni....user posted image in je pač treba vs epobit. Glede na moje izkušnje res ni fora v sušenju, ampak v pralnem stroju- sam še vedno ne razumem misterij nesmrdečih svetlih- smrdečih temnih cunjuser posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 6.12.2011 15:32:30 >

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Smrdeče perilo
6.12.2011 19:07:26   
poli*
Mojca- boscha imamo, starega 4 mesece in je zame zakon stroj (zato mi je še toliko "težje", ker ti nisi zadovoljna). Poglej na slovensko stran od boscha, jaz sem tam nekje dobila en mail in pisala.
Hope- super za tvoj uspeli podvig! Očitno se da in je res treba uničiti vso umazanijo, ki se nabere notri.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Smrdeče perilo
6.12.2011 19:12:28   
poli*
Mi je pa vedno šel na živce sušilni stroj od moje mame in sem se ga izogibala 100/uro (star je 3 leta)- cunje niso prišle ven nič dišeče (tudi če so po pranju res lepo dišale), ampak je bil vonj tak postan in zatohel. Čez vikend je bilo slabo vreme in en kup cunj, pa nisem imela druge možnosti, kot da odnesem cunje sušit k njej. Pa sem vzela s sabo alkoholni kis, stroj dobro prebrisala (nato še z vodo) in moram povedat, da skorajda ni več tistega neprijetnega vonja po sušenju. Naslednjič ga bom še enkrat spucala in pričakujem, da bo potem ok.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?