|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Smrdeče perilo
22.11.2011 12:05:14   
tamiflu
Enkrat sem tu že brala, da mate ene smrdeče perilo, ko ga vzamete iz pralnega stroja. To se zdaj dogaja tudi meni.
Pa sem dala prazen pralni stroj, da ga je pralo, kot da je poln perila, ampak glih tak je smrdeče.
Ve kera, kak to rešiti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 12:32:34   
Felicita
očisti gumo pri vratih, očisti predalček za prašek in mehčalec in njegovo izvodilo. še 1x operi prazen stroj na 90 z dozo alkoholnega kisa.

lahko pa da daješ preprosto preveč perila notri.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 12:37:26   
mala
Jaz sem o tem prebrala v neki reviji in je pomagalo:
- liter alkoholnega kisa zliješ v prostor za prašek in mehčalec ter prazen stroj pereš na 90 oz. 95C da se
stroj očisti.
- potem pa k vsakemu pranju dodaš pol ali cel jogurtov lonček kisa, v predalček za mehčalec, jaz mehčalca ne uporabljam več in vso perilo lepo diši po prašku mehko je pa zaradi kisaa, ki
se ga res ne voha.

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 13:09:23   
tamiflu
hvala user posted image

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 13:11:15   
TomTaylor
Če imaš novejši pralni stroj, daj vedno pol bobna perila (sploh če imaš stroj za več kot 5kg perila) in vklopi funkcijo za dodatno izplakovanje (oz. funkcijo za alergike). Če te funkcije nimaš, si lahko pomagaš tako, da skozi dozirno posodo vliješ dodatno vodo.

Problem pri teh strojih je, da kao pere ful perila (7,8,9 kg) in z minimalno vode (14 litrov) in tudi to količino potem izplakne z borimi 13-14 litri. Varčni kao. Predstavljaj si, da pereš 9 kilogramov perila v kadi s 14 litri vode. In to debelo uro in pol mencaš umazano perilo v enainisti vodi. Potem pa to packarijo še splakneš z borimi 14 litri vode. Valda da smrdi.

Torej, še enkrat:
- 1/2 do max 3/4 bobna perila
- dodatno izplakovanje


Aja, pozabila sem povedat, da sem do tega spoznanja prišla sama, ker mi je 20 let star pralni stroj (menda je bil še starejši, a nihče ne ve koliko) cunje opral neprimerno bolje (samo ožemal jih pa res ni, centrifuga je bila fučuser posted image ) kot pa potem nov stroj. Cunje so pri starem stroju vedno dišale, pri novem pa nič oziroma malo. Sploh umetne tkanine so se rade usmradile...Pol sem pa malo začela premišljevat...in od takrat ko perem po zgornjih navodilih, mi perilo ne smrdi več.


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 22.11.2011 13:17:01 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 13:21:28   
Tejči
O tem sem že kar nekaj časa nazaj pisala. Jaz perem tako, da perilo normano operem s praškom, potem pa dam vse še 3 x splahnit in pri zadnjem splahovanju malo mehčalca. Ne pretiravam s praškom, uporabljam tekoči prašek (razen za belo pri 95 stopinjah praškastega) in še po drugem splahovanju se včasih vidijo pene v bobnu. Traja pač pranje ene runde nekaj dlje.. boljše to kot smrdeče perilouser posted image
Lahko pa perilo dobi vonj, če ga opranega predolgo pustiš v pralnem stroju - to se mi je enkrat zgodilo (ne vem kako dolgo sem ga pustila, a mislim, da je bilo več kot 5 ur)..takrat sem morala še enkrat prat...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 13:23:26   
poli*
Tom Taylor- to sem že enkrat pisala in se nam je dogajalo pri Gorenjevem pralnem stroju. Sem dala not par cunj, jih pred tem namočila, ampak med pranjem se nikoli ni videlo niti kapljice vode v bobnu ali na vratcih. Ja, so pa res eko, ej user posted image
Tko da sva tokrat gledala, da ima čim višjo porabo vode za kilažo perila in izbrala Boscha, ki pere odlično- zdej pa vidm vodo not v bobnu, ja user posted image

Takrat sem pri prvem tudi jaz poskusila natočit kis noter v boben (2 litra sigurno), pustila stat nekaj ur, prala prazen stroj na 90°C, pa ni bilo haska.... edino gume nisem spucala user posted image .

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 14:23:37   
tamiflu
stroj je star enih 3, ali 4 leta in je Boschev

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 15:30:50   
mojca*
user posted image jaaa, sem že iskala tisto staro temo o tem...je ne najdem...
isti problem!! perilo smrdi kot 100 vragov, usmradi mi celo stanovanje, vonj pa je po starih zašvicanih nogavicah.
imam popolnoma nov stroj, bosch, boljši in dražji model, vedno perem s kisom, vedno dodatno isplakujem, pa pisano smrdiiii!!!
pogrešam moj stari sklumpan gorenje stroj, ki mi ni ožemal!!!!!user posted image


(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 16:31:50   
Kliki
PUNCE PERITE S KISOM ZA VLAGANJE PA CUNJE NE SMDIJO.

jast dam v tisti predalček k gre prašek en pokrovček kisa(od mehčalca) normalno merico praška in mehčalca pa mi nikoli ne smrdijo.

PROBAJTE.


Še namig v Lidlu je najcenejši.

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 16:41:13   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: mojca*

user posted image jaaa, sem že iskala tisto staro temo o tem...je ne najdem...
isti problem!! perilo smrdi kot 100 vragov, usmradi mi celo stanovanje, vonj pa je po starih zašvicanih nogavicah.
imam popolnoma nov stroj, bosch, boljši in dražji model, vedno perem s kisom, vedno dodatno isplakujem, pa pisano smrdiiii!!!
pogrešam moj stari sklumpan gorenje stroj, ki mi ni ožemal!!!!!user posted image



A perilo smrdi, ko ga jemlješ iz stroja ali ko se perilo posuši. Največkrat perilo smrdi, če se ne suši pravilno.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 17:38:11   
mojca*
Paštetka, smrdi ko ga obesim in se suši. še na začetku, ne začne npr. med sušenjem...znorela bom!!!!  user posted image  pa nov stroj!!!

Kliki, saj perem s tem kisom!! že dolgo....in tudi dodatno izpiranje vklapljam....

a smo obsojeni na smrdljive cunje?? pa ravno po zašvicanih zoknih vonj mora bit??? ( naj omenim, da nisem prala zoknov ali kaj podobnega...)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 17:53:25   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: mojca*

Paštetka, smrdi ko ga obesim in se suši. še na začetku, ne začne npr. med sušenjem...znorela bom!!!!  user posted image  pa nov stroj!!!

Kliki, saj perem s tem kisom!! že dolgo....in tudi dodatno izpiranje vklapljam....

a smo obsojeni na smrdljive cunje?? pa ravno po zašvicanih zoknih vonj mora bit??? ( naj omenim, da nisem prala zoknov ali kaj podobnega...)


a si kej očistla stroj? gumo pri vratih, predalček za prašek,... pa a puščaš odprtega, ko je prazen?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 17:57:44   
mojca*
sem ga preprala praznega, ja, pred prvo uporabo, ker je čisto nov, star 2 tedna...
in vedno puščam vrata odprta.....:(

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 18:14:54   
PeggyBundy
Tudi meni je vedno smrdelo, dokler nisem začela uporabljati Ariel z dodatkom Febreezee. Po tem prašku pa čudovito diši. Vmes nisem zamenjala stroja, načina pranja, skratka ničesar.

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 18:23:57   
roladica
Jaz imam Boscha starega 2 leti. Sem tudi poskusila vse to kar je že napisano pa ni bilo učinka. Ugotovila sem, da perilo smrdi po pranju z nekaterimi programi, z drugimi pa ne. Sicer imam stroj za do 7kg perila, ampak niso vsi programi mišljeni za toliko količino perila, nekateri so za samo 3 ali 4 kg ali pa 5. V glavnem meni perilo ne smrdi če perem na programu za mešano perilo. ki je mišljen za manjšo količino, smrdi pa če perem na programu za bombaž, ki je za 7kg. Pa nima veze če noter zbašem več perila ali manj, samo program je važen. Drugače pa malo pomaga tudi če imam centrifugo samo na 800, tako na koncu ostane več mehčalca v perilu in malo bolj diši.
Nepravilno (prepočasno) sušenje ima pa itak največji vpliv, tako perilo smrdi kot ena marela.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 20:20:46   
tamiflu
sem vse spucala in zdej se pere prazen stroj, dala sem na 90 stopinj, pa seveda alkoholni kis nalila v obe posodi za prah.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 20:29:27   
m_o_i
sicer smrdelo nam se perilo ni(trkam), bi pa povedala, da ko smo pred letom dni menjali stroj-stari je pac dal svoje skoz-sem slucajno vidla zgornji del ohisja, kjer je tista posodica za prasek/mehcalecuser posted image vse zeleno(plesen, ITAK), zasusene sobe, kjer naj bi valda voda not pritekla-celi bljak! ce je posoda, kamor redno pritaka sveza voda in naj bi vsaj malo sproti spirala, taka-kake so sele cevi po stroju?!

od takrat je pri nas SPLOSNA PREPOVED dajanja praska v to posodicouser posted image . prasek dajemo samo in edino v tako plasticno okroglo posodico in direkt v boben. v eno prasek+kis, v drugo zlico pralne sode. no, v prej omenjeno posodico stroja se daje v prekat manj kot pol deci kisa namesto mehcalca...

gume bobna v zivljenju nisem obrisala, se manj tiste vode, ki je pod njo...s kisom pa peremo ze dve leti in nikoli vec nocem imeti na sebi cesar koli, kar je oprano z mehcalcem-dobesedno plasticen otip imajo take cunje(v primerjavi s tistimi, ki imajo ves mehcalec ze izpran iz sebe; to pa traja nekaj pranj, ooo ja).

brez vsakega pardona se pa pri teh novodobnih eko/bio/jako varcevalnih strojih uporablja funkcija wasserplus(ja pa no, ko nemsko piseuser posted image ).

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 20:36:26   
tamiflu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: mojca*

user posted image jaaa, sem že iskala tisto staro temo o tem...je ne najdem...
isti problem!! perilo smrdi kot 100 vragov, usmradi mi celo stanovanje, vonj pa je po starih zašvicanih nogavicah.
imam popolnoma nov stroj, bosch, boljši in dražji model, vedno perem s kisom, vedno dodatno isplakujem, pa pisano smrdiiii!!!
pogrešam moj stari sklumpan gorenje stroj, ki mi ni ožemal!!!!!user posted image



A perilo smrdi, ko ga jemlješ iz stroja ali ko se perilo posuši. Največkrat perilo smrdi, če se ne suši pravilno.


ko ga vzamem iz stroja...potem ko se posuši ni več tega vonja

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Smrdeče perilo
22.11.2011 20:39:11   
Najaa
Jaz sem imela obdobja, ko je smrdelo in sem sprobala vse. S kisom perem že kar dolgo in sem zadovoljna ampak ni to pomagalo. Misla sem, da smrdi zarad sušenja, zarad polnega stroja, zarad preveč/premalo praška... Pol sem pa ugotovila, da moram po pranju samo pustit odprta vrata stroja kakšno uro ali dve... da se prezrači očitno. Seveda moraš tudi gumo spucat tu pa tam.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 4:42:05   
Hope2
Sem se na eni stari temi hvalila, da mi po novem ne smrdijo, japajade, že 2 tedna voham in to že ko jih iz stroja jemljem, tak da ni fora v sušenju. sem probala tudi sušilec pa isto sranje.
Gumo pogledala, je čista, ne smrdi, sem vseeno spucala, nič bolje.
Kis uporabljam skoz (sem mislila, da mi zato ne smrdijo) pa zdaj smrdijo.
Praška, mehčalca nisem menjala, pa uporabljam jih minimalno kar je možno.
Svetle ali bele cunje ne smrdijo, samo temne- pisane, pa perem na istem programu vse- tak da niso programi, kot ene pravite.
Količina cunj je skoz nekako ista- tak da tudi ni fora v vodi, izplakovanju, več/malo vode.
Zadnjič sem brala, da je fajn natrosit navadno sodo v posodo za umazane cunje, ker odvzame vonj, tak da bom še to naredila, pa pisalo je, da lahko tudi malo vsuješ k prašku za pranje. Še to sprobam, ap še predalčke operem, pol pa ne vem več kaj naj. Čeprav, če bi bili predalčki, bi vse cunje smrdeleuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 6:33:34   
ZARA
Ampak, a ni zanimivo, da samo črne cunje smrdijo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 7:22:44   
Najaa
To je res zanimivo ja. Jaz sem že misla, da mogoče zarad kakšne majice od mojega, sej mogoče je res majica spustila vonj,,, pojma nimam.
Hope, jaz perem s sodo belo perilo, tako da ti kar nasuj sodo, ne bo nič narobe. Pa poročaj, če bo pomagalo.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 7:51:09   
Hope2
Kaj pa pisano ali črno- kaj bi pa tu soda naredilauser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Smrdeče perilo
23.11.2011 7:52:13   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ampak, a ni zanimivo, da samo črne cunje smrdijo.


Ja, bi človek pomislil, da je pol razlog v samih barvah cunj in ne v programih, kisu, sušenjuuser posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




strah pred porodom
nataly33

prvič sem rodila zelo težko,rok imam čez 2 tedna in me je grozno strah poroda...kako je roditi drugič? hvala za odgovore

težje (12%)

lažje (73%)

enako (15%)


Število vseh glasov: 121

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!