Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Tutan -> Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 8:35:06)

Mene pa zanima, če vaši otroci za v vrtec nosijo že vse zgoraj našteto (skupaj s štramplčki)?
Ker jaz sem se danes počutila pravi 'kres od mame[sm=smiley13.gif]' , ker opažam, da je moj otrok eden izmed redkih, ki dejansko nosi še windstopper, brez zgoraj naštetih pritiklin in kapo na šilt, kjer si lahko spusti dol uhice, če ga zebe.... in danes v vrtcu me je skoraj kap, ko vidim, da ima 3/4 otrok zimske čevlje zložene, pa da je ogromno zimskih bund....
Jaz sem otroka poslala v vrtec v adistarkah (saj veste, kako izgledajo....ne premočijo, niso pa vrhunska zimska obutev)....
In seveda se zdaj obremenjujem, da ga slučajno ne zebe, ker hodijo pa ven v vsakem primeru....




Star_a -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 8:41:43)

ker ne dajem debelejših majčk ima plašček,ki je bolj topel. kap še nimamo ,niti zimskih čevljev....




Binny -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 8:48:53)

naša dva imata bundo, zimske čevlje, kapo, rokavic in šala ne, žabic tudi še ne ampak dokolenke.
Nimajo pa vsi v vrtcu še tako opremo. Če vašega ne zebe je ok, našedva bi bila čisto premražena, če ne bi bila tako oblečena.




kajajaka -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 8:51:40)

Kape, rokavic, šalov... še nima.
Kaj so štamplčki pa pojma nimam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Oblečem jo v sp. perilo, nogavičke, majčko in trenirka-hlače in do vrtca čez tanko bundico (bolj kot windstopper).
Tako, da ji v vrtcu ni prevroče (ker imajo res zelo toplo), tistih 5 minut v avtu pa tudi ni tako hudo, da bi kaj več potrebovala. Nosi še superge (adidaskice).
Ima pa v vrtcu še zgornji del trenirke in žabe - če je potrebno ji to oblečejo, ko gredo ven.
Pretiravamo pa res ne v oblačenju. Pa (moram potrkat) v 3 letih še šmrkava pošteno ni bila... Jaz mislim, da se prej prehladijo, če so preveč oblečeni in spodaj vsi prešvicani revčki...




Katy78 -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 8:52:48)

Oblečeno ima sp. majčko, majico z dolgimi rokavi in tanko bundo (malo toplejša od softshell jaken). Spodaj ima trenirko (malo bolj kompaktna, ne tista čisto tanka), malo višje nogavičke (ala dokolenke) in prehodne čevlje. Ima tudi tanko kapo.




Katy78 -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 8:54:15)

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Kape, rokavic, šalov... še nima.
Kaj so štamplčki pa pojma nimam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Oblečem jo v sp. perilo, nogavičke, majčko in trenirka-hlače in do vrtca čez tanko bundico (bolj kot windstopper).
Tako, da ji v vrtcu ni prevroče (ker imajo res zelo toplo), tistih 5 minut v avtu pa tudi ni tako hudo, da bi kaj več potrebovala. Nosi še superge (adidaskice).
Ima pa v vrtcu še zgornji del trenirke in žabe - če je potrebno ji to oblečejo, ko gredo ven.
Pretiravamo pa res ne v oblačenju. Pa (moram potrkat) v 3 letih še šmrkava pošteno ni bila... Jaz mislim, da se prej prehladijo, če so preveč oblečeni in spodaj vsi prešvicani revčki...


Po domače - žabe. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Tutan -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 8:54:18)


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Kape, rokavic, šalov... še nima.
Kaj so štamplčki pa pojma nimam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Oblečem jo v sp. perilo, nogavičke, majčko in trenirka-hlače in do vrtca čez tanko bundico (bolj kot windstopper).
Tako, da ji v vrtcu ni prevroče (ker imajo res zelo toplo), tistih 5 minut v avtu pa tudi ni tako hudo, da bi kaj več potrebovala. Nosi še superge (adidaskice).
Ima pa v vrtcu še zgornji del trenirke in žabe - če je potrebno ji to oblečejo, ko gredo ven.
Pretiravamo pa res ne v oblačenju. Pa (moram potrkat) v 3 letih še šmrkava pošteno ni bila... Jaz mislim, da se prej prehladijo, če so preveč oblečeni in spodaj vsi prešvicani revčki...


Štramplčki - žabe po vaše [sm=smiley36.gif] ....
No, saj nas tudi ima flisast brezrokavnik v vrtcu, ampak dam skoraj roko v ogenj, da ga za sprehod ne obleče - ker trdi da mu je prevroče...
Im pa danes oblečeno sp.perilo, nogavičke, majčko na kr., sp del trenirke, mikico na kapuco in windsopper.... eh :/




Nika v službi -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 8:58:50)

Naša je sicer prvošolka, ampak teh zimskih zadev še ne nosi. Spodnje perilo, kratke nogavičke ali dokolenke, hlače, majica z dolgimi rokavi, čez prehodna jakna ali windstopper, brez kape, brez rokavic, šalov in podobnih zadev. V šolo hodi bodisi v supergah (recimo danes) ali prehodnih čevljih. V soboto pa je sicer obula škornje, ampak je imela gor krilo in žabice (štramplce[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]).




mateyka -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 9:36:02)

naša je zimsko oblečena zunaj, ker je v vrtcu skoraj poletna (imajo kar vroče in bi drugače notri zašvicala). v vrtcu ima torej tanke pajkice in spodnjo majco s tanko mikico s tričetrt rokavi in ene tanke nogavice. no, na to ni variante da jo ne bi zeblo brez zimskih hlač za čez in ene tanjše nepremočjive smučarske bunde. nosi pa še eno tanko kapo, superfit goretex škornje (noge ma kar hitro mrzle) in rokavice ima za vsak slučaj kar v žepih (ki jih ne nosi, jih pa ma sabo in če bi rekla, bi ji jih pomagal dat gor).




Hope2 -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 9:48:51)

Ne, danes ima kratke hlače in kratko majčko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




ronja -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:00:09)

In seveda se zdaj obremenjujem, da ga slučajno ne zebe, ker hodijo pa ven v vsakem primeru....

Vprašaj ga. jaz sem svojidve vprašala, ko smo šli v vrtec in sta mi pojamrali, da ju zebe. Naslednji dan sem jima dala pod trenirko najlonke, ki smo jih v vrtcu slekle. Ne vem, zakaj bi ju matrala, da ju zebe, če ni treba. Potem smo šli na lumpi tek in ker sta tja in nazaj hodili, tam pa "tekli", sva mislila, da bojo samo hlače dovolj - pa se je tamala prehladila, čeprav sem ji potem zavezala okoli nogic še svoj pulover - tako da sva zdaj obe bolni, pa še tavelika se je nalezla. Sem se sama sebi zdela prav trapasta, ker jima nisem dala žabic, čeprav se mi je zdelo hladno - ampa zaradi tistega - noben še nima... Ja, ok, noben še nima, noben pa tudi ni tako suh kot tamala, ki jo res takoj premrazi - je ipak razlika, ali imaš čez nogo 5 cm ali 10... Tako da zdaj ju bom lepo oblačila po svojem občutku (to vsakič rečem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]), takrat vsaj zbolita ne. Pa imam vedno nekje zadaj v glavi tisto fopanje iz otroštva "jeseni je treba bit dolgo v kratkih rokavih" - čeprav sem po tem sistemu sama vedno zbolela in očitno sta malidve isti...

Zgoraj sta do včeraj nosili vetrovki in pulover/jopico spodaj, včeraj pa že bundico (nazajgrede brez puloverja spodaj, zjutraj pa en tanjši).
Kape še niso zimske, so jesenske - torej iz jerseya, ne iz volne ali flisa, take beanie kapice. Lejla ima tanke laske in jo zebe v glavo, če je brez.
Rokavic še nista imeli, ker jih še nisem oprala (imamo spravljene v bratovi kleti in je treba čisto vse cote prej oprat - groza, celo garderobo!), ampak jih bosta začeli nosit. tudi sama jih za na kolo že nekaj časa imam, na lumpi teku sem jih dala Ronji, ker jo je zeblo in res ne vem, zakaj bi ju matrala. Navsezadnje je zdaj zunaj 2-3°C in toliko je tudi pozimi.

Čevlji so prehodni - niso tisti debeli zimski za čez gležnje, sva pa zamenjala superge, ki sta jih imela do prejšnjega tedna za ene ornk čeveljčke, do gležnjev in upam da nepremočljive, ampak bolj tople kot so supergice.




ronja -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:09:38)

Tako, da ji v vrtcu ni prevroče (ker imajo res zelo toplo), tistih 5 minut v avtu pa tudi ni tako hudo, da bi kaj več potrebovala.

ja, seveda je tudi razlika, ali se otrok pelje do vrtca, po možnosti v avtu iz garaže, ki je topel ali pa hodi do tja 10 min. pri -2°C, kolikor je tudi že bilo... Nimajo tako vsi istih potreb.

So pa tudi otroci različni: Lejlo precej prej zazebe kot Ronjo, je pa tudi bolj suha, tako da je to logično, zato je tudi bolj oblečena večinoma. Če Ronje ne zebe in zunaj ni ravno -, je ne bom silila s kapo, če pa obe pravita, da jima piha in ju zebe, pa naj imata - ok, to se že spogajamo, da ni glih zimska kapa, ampak da jima pa ne bi navadne pustila zato, da bomo zgledale kul, ker se ne oblačimo ful, je pa trapasto[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Sem videla, da je mamam dostikrat nerodno, če imajo njihovi otroci bunde in ker mojidve še nista imeli (ker prej pač še nismo šli po zimsko garderobo), so se kar opravičevale - ampak je v bistvu isto, če ima otrok topel pulover, pa vetrovko čez ali pa bundico, tako da se mi zdi to brezveze.

Tudi pri nas imajo v vrtcu lepo toplo in imata punci tam spodnje perilo, nogavice + trenirko spodaj + tanko majico zgoraj ali pa žabe + oblekico/krilce+majco.




Špacka -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:13:46)


IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Naša je sicer prvošolka, ampak teh zimskih zadev še ne nosi. Spodnje perilo, kratke nogavičke ali dokolenke, hlače, majica z dolgimi rokavi, čez prehodna jakna ali windstopper, brez kape, brez rokavic, šalov in podobnih zadev. V šolo hodi bodisi v supergah (recimo danes) ali prehodnih čevljih. V soboto pa je sicer obula škornje, ampak je imela gor krilo in žabice (štramplce[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]).


Evo podpis pod Niko.




nusi -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:20:50)

 
naš tamal 18-mesečnik je oblečen tako:

žabe - ne in jih tudi ne bo, razen če bo res ful pod nulo
kapa - sem opazila, da imajo že kr flistaste, moj to nikoli ni imel ima pa eno tenko bombažno, za katero sem preletala pol Ljubljane
zimski čevlji - jih ima, ker je imel čist ledene podplate
rokavice - še ne
šal - še ne
bunda - sem imela slabo vest, ker so jih ostali že imeli, moj pa ne, prejšnji teden je blo par dni ful mraz in jo je imel, sedaj se spet segreva mu jo bomo verjetno do nadaljnega spet ukinili.




arabela* -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:34:05)

ko gremo peš...imata obe puhovke, pa rokavice (običajno kar tiste brez prstov zaenkrat), škornje itak že nekaj časa nosita, pa tamala ima tanko rutico na glavi.

Šala še ne koristimo in debelih kap..
Štrample pa ima tamala vedno, ker nosi preko legice, tavelji pod kavbojke ne dam[sm=smiley1.gif]




arabela* -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:35:30)

Aja..pozabila dodat, da v vrtcu in šoli je zelo vroče, tako da imata tam zelo tanke majke ali tunike...[sm=smiley1.gif]




mateyka -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:38:56)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Tako, da ji v vrtcu ni prevroče (ker imajo res zelo toplo), tistih 5 minut v avtu pa tudi ni tako hudo, da bi kaj več potrebovala.

ja, seveda je tudi razlika, ali se otrok pelje do vrtca, po možnosti v avtu iz garaže, ki je topel ali pa hodi do tja 10 min. pri -2°C, kolikor je tudi že bilo... Nimajo tako vsi istih potreb.


ja, res je - tudi mi gremo peš 10-15 minut..




Anonimen -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:42:16)

Zdaj sta oblečeni: štunfki, spodneje perilo, kratka majica, hlače in majca z dolgimi rokavi, flis jopa in jaknica. Mi smo doma na kar precejšnji nadmorski višini (čez vikend smo imeli 20cm snega), v dolini pa je topleje, tako da jima dam cunje v več plasteh in se lahko slečeta. Če je bolj toplo, imata samo jakno, sicer jima je še ena jopa na voljo. V vrcu imata tudi stalno eno tanko kapo, pač da mi ni treba skrbeti, če kakšen dan bolj zazebe, je na voljo in pri roki. Žabe pridejo na vrsto, ko bo pod nulo, enako šali, rokavice in bunde. Aja, ima pa starejša zdaj bundo, ker je jakna v popravilu.
Aja, obuite imata superge, v petek sta imeli snežke: v dolini je bil dež, pri nas je snežilo [sm=smiley1.gif].




Barik@ -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:57:28)

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Mene pa zanima, če vaši otroci za v vrtec nosijo že vse zgoraj našteto (skupaj s štramplčki)?
Ker jaz sem se danes počutila pravi 'kres od mame[sm=smiley13.gif] ' , ker opažam, da je moj otrok eden izmed redkih, ki dejansko nosi še windstopper, brez zgoraj naštetih pritiklin in kapo na šilt, kjer si lahko spusti dol uhice, če ga zebe.... in danes v vrtcu me je skoraj kap, ko vidim, da ima 3/4 otrok zimske čevlje zložene, pa da je ogromno zimskih bund....
Jaz sem otroka poslala v vrtec v adistarkah (saj veste, kako izgledajo....ne premočijo, niso pa vrhunska zimska obutev)....
In seveda se zdaj obremenjujem, da ga slučajno ne zebe, ker hodijo pa ven v vsakem primeru....


nič od tega. se mi zdi, da je še "pretoplo".
drugače smo pa danes šli z vrtcem na krajši sprehod in edino moj in še ena punčk  nista imela kape na glavi, ostali so imeli debele kape, eni že zimske bunde in večina zimske škornje.
kaj bodo ostali blekli pozimi ...ne vem.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ZARA -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:59:02)

Meni se zdi pretoplo za take vaje. Zara nosi to kramo res samo pri minusu, pa itak jo vsak dan dostavim in poberem, tako da ni panike.




HuAnita -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 10:59:47)

Mi še nimamo štraplic, ne kap, ne bund - vse še prehodno... Ko res zahladi čez dan, potem pa ja.
Ker v šoli in vrtcu imajo za moje pojme prevroče, vzgojitzeljice so v kr. rokavih, bi se samo pregrevala še zdaj, ko se še čez dan zagreje...




kajajaka -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 12:26:17)

katy78, tutan,...
hvala za obrazložitev kaj so štramplčki... Nikoli ne bi pogruntala, da gre za žabe [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




K_a_t_i -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 12:33:41)

Tamal (17m) ima bodi brez rokavov, dokolenke, tanke trenerke in zgoraj T-shirt z dolgimi rokavi. Čez ima bundico. Ima kapo. Taka oprava zato, da mu za ven ni potrebno oblačiti 5 plasti in da mu v vrtcu ni vroče.
Tavelik (4,5) ima pa gatke, majčko, nogavičke/dokolenke, kavbojke, tanko majčko v vrtcu, za ven si navleče flis in windstoper. Ima kapo in rokacice (slednje bolj zato, da se afna). Se mi pa zdi, da so kavbojke za temperaturo par C postale premrzle (fant je ful zmrzljiv in zelo siten, če ga zebe) - tako da že razmišljam o "žabah" v katerih bo v vrtcu in čez katere si bo za ven povlekel trenerko.
Če gremo sami ven, ima debelo (tisto z mucko) trenerko in nogavice - tega mu za v vrtec ne morem oblečt, ker se bo noter skuhal. pol pa bod pameten...




Paštetka -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 12:34:02)

jopica + brezrokavnik
ali
majica + puhovka

+ tanka kapica

+ adidaske




K_a_t_i -> RE: Zimske bunde, zimski čevlji, zimske kape in rokavice (25.10.2011 12:35:11)

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Meni se zdi pretoplo za take vaje. Zara nosi to kramo res samo pri minusu, pa itak jo vsak dan dostavim in poberem, tako da ni panike.

A ven ne grejo nič?




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>