RE: ljubljanske nosečke (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


mkranjec -> RE: ljubljanske nosečke (1.6.2012 12:18:00)

ninocka26 iz katerega konca pa? jaz sem nasproti Vegradovih.Celovška.

jaz imam trenutno samo ene hlače in 2 majci, ki ustrezajo temu času in zato kar malo trpim, ko bi rada še kaj drugega oblekla pa nimam.. [sm=smiley19.gif]

men se zdi, da sem dobila privat sporočilo na moj email, pa žal ne vem od koga, ker sem seveda pametno zbrisala.. se lahko prosim še enkrat oglasiš? [sm=smiley1.gif]





ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (1.6.2012 14:11:45)

Sva si pa nasproti, jaz sem v Celovških. Bova lahko res skupaj vozičkali. Kako je bilo na pregledu? Se že kaj dogaja?




Taany -> RE: ljubljanske nosečke (1.6.2012 17:16:38)

Lep pozdrav:)

Tudi jaz pričakujem drugega fantka v juniju ..29.6:) Drugace pa sem iz Bezigrada:)




mkranjec -> RE: ljubljanske nosečke (2.6.2012 13:43:47)

OJLA

sem imela včeraj pregle dv P, pa sem še čisto zaprta, MV je malce razmehčan. teden po roku sem lahko še čisto mirna..

škoda, ampak vse ob svojem času.. [sm=smiley1.gif]




ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (2.6.2012 14:43:11)

Jaz sem pa že mislila, da se kaj dogaja, ker se nisi nič javila. Mogoče bo pa vseeno kaj prej. Meni pa grozijo, da mi bodo drugi teden sprožili, saj mi pritisk že kar resno nagaja.




mkranjec -> RE: ljubljanske nosečke (3.6.2012 21:24:41)

ojla

ne nič se ne dogaja, žal.. danes me je nekaj špikalo in se mi je zdelo kot da se odpiram, sicer ne vem od kje men to, ampak sva pol vseeno šla v P, kjer so rekli, da je ok in da naj se čez par dni spet pojavim.. Vaginalno me niso pregledali.. Bomo vidli kaj bo rekel G jutri, sam po mojem nima kej.. narava dela svoje.

kolk pa imaš pritiska? kolk čez rok si?





ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (3.6.2012 22:36:38)

Pritisk mi skače že čez 140/90, samo se potem spet umiri. So mi naročili, da moram priti takoj v P, če pritisk v dveh urah ne pade pod 140/90. Imam pa še 17 dni do roka. Mogoče bova pa na koncu celo skupaj dihali.




mkranjec -> RE: ljubljanske nosečke (4.6.2012 21:11:19)

uff to pa je pritisk ja...

ja nikoli ne veš, v drugem forumu ugotavljamo vpliv lune - pri meni definitivno je..

In baje so danes v P imeli ful gužvo [sm=smiley1.gif]




ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (5.6.2012 9:58:07)

Držim pesti, da je luna delovala. Javi se!




RedSonja -> RE: ljubljanske nosečke (5.6.2012 17:41:56)

Evo se javljam še ena iz LJ, natančneje Kosez. Rok imam 4.8. :)






Pigy -> RE: ljubljanske nosečke (6.6.2012 7:55:38)

Dobrodošle nove nosečke. [sm=bravo.gif]

Uh ko vas tko berem me takoj prime da bi zanosila. Čeprav en dan bi meli še enga, drug dan bi še počakali.[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Kakor kaže bo zaenkrat kr sam ta pikica, edin če me kej v bližnji prihodnosti ne preseneti [sm=jezicek.gif]

mkranjec- si še tuki, al že dihaš [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]

Kako to da vas je tok iz šiške, iz bežigrada ni nobene? Jaz sem še do avgusta doma, potem bom pa videla če mi podaljšajo porodniško. Sicer sem pa doskrat v tivoliju.

Zdej smo mi itak v fazi kobacanja in lepo izgovarjamo ma-ma , ne-ne, eeeej, in znamo zaploskat z rokicami




Taany -> RE: ljubljanske nosečke (6.6.2012 8:05:50)

Bežgrad[sm=smiley36.gif]

Ja,tudi jaz že koomaj čakam..se mi zdi ,da sem že sama sebi v napoto[sm=jezicek.gif]..če bi se temu mudilo kot ta prvemu,bi znalo biti 2 tedna prej!![sm=smiley36.gif]




Pigy -> RE: ljubljanske nosečke (6.6.2012 8:25:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Taany

Bežgrad[sm=smiley36.gif]

Ja,tudi jaz že koomaj čakam..se mi zdi ,da sem že sama sebi v napoto[sm=jezicek.gif]..če bi se temu mudilo kot ta prvemu,bi znalo biti 2 tedna prej!![sm=smiley36.gif]



končno ena [sm=jezicek.gif] sem šele zdej šla mal bolj pozorno brat. Tako pomemben podatek, no sicer maš pa rok na dan ko ma moj koruznik rojstni dan. Držim pesti da boš čimprej.

potem sva se pa zihr kje srečali. Čeprav po bežigradu srečujem večinoma vozičkarce, nosečk pa skori nič.

Kako se počutiš, razen tega da si sama sebi v napoto? [sm=smiley36.gif]




ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (11.6.2012 9:15:45)

Mkranjec kje si? Verjetno že cartaš pa nimaš časa. No, mi smo tudi malo pohiteli in 06.06. dobili Nejca. Sedaj še počivamo, vendar že komaj čakam, da bova šla lahko ven.




Taany -> RE: ljubljanske nosečke (15.6.2012 8:37:25)

Pigy...oprosti nisem nič odpisala:) Ja se vedno sva 2v 1..[sm=jezicek.gif],ampak koooooomaj čakam,res..me je en sam trebuh,tko da komi čakam da vidim svoje noge[sm=jezicek.gif]..ja ,upam da bo prej tako kot ta prvi..mogoče pa na moj rojstni dan 19-ga..hehe bi bilo lepo darillce..kako se pa ti počutiš??




mkranjec -> RE: ljubljanske nosečke (15.6.2012 13:37:22)

Oj Ninockaaa

na isti dan sva rodili!!!!!

Mi smo tudi 06.06 in sicer 07:25 v roza porodni sobi.

Naša Sara je imela 51 cm in 3490 g. Tudi mi smo že doma in lovimo ritem in urice spanja čez dan :)

Ste že šli kaj ven?

PM




ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (15.6.2012 16:22:28)

Mkranjec jeeeee! Samo, da je šlo vse v redu. Mi smo rodili ob 22.55, škoda, da se nisva prej spoznali, bi lahko v P klepetali. Mi smo šli že včeraj 2x ven, pa tudi danes smo se že sprehajali in se bomo še 1x zvečer. Sedaj je še mož doma, pa kar gre, me pa malo skrbi kako bo ko bova sama ostala doma. Kako gre pa vam?




mkranjec -> RE: ljubljanske nosečke (15.6.2012 23:11:54)

Ojla


a ni fora? pa še rekla si, da bova lahko skup predihavali :)) očitn je luna nardila svoje. [sm=bravo.gif]
ja vse je ok, Sara pridno je, spi in kakca :)))

Midva sva šla v torek prvič ven, ker sva šla delat fotografijo za Saro za njeno osebno izkaznico, da gremo lahko čimprej čez. Namreč moj je iz Umaga in gremo dol uživat. Bomo pa seveda leteči zaradi patronažne in seveda ostale družine.

Drugič sva pa šla že kar z vozičkom do pošte in nazaj, sam so me začeli bolet šivi. Bala sva se, da bo začela sred poti jokat, pa sva prišla domov just in time - ravno ko sva vstopila čez vrata, se je oglasila sirena [sm=smiley36.gif]
Moj je samo do ponedeljka tukaj, pol sem pa tudi sama par dni in me tudi malo stiska. Sam po mojem ne bo hudo, sej kako je bilo pa v P? Res da so bile sestre tam, sam vseeno sem ponoči kar sama mirila otroški jokec :)
Nekak bomo že pregurale, ne?

Kako si pa ti drugače? Si bila šivana? Okrevaš?

PM






ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (16.6.2012 22:18:36)

Ja šivana sem bila, samo je že skoraj v redu. Malo moram paziti pri vstajanju, drugače pa gre. Matra me edino zbujanje ponoči, moram popoldne za kakšne dve ure zadremat, sem čisto fuč. Sem pa vesela, ker se dojiva na polno. Me je skrbelo, da ne bo šlo. Je pa mali kar priden, dopoldne je par ur pokonci, potem mi zaspi do cca. 16h, nato se pa začne zbujati na tri ure za hranjenje. Se pa zadeva kar zavleče, ker ga izredno moti če je plenica umazana in noče jesti, tako, da se morava pred vsakim dojenjem obvezno previti. Ko bomo bolj utečeni, se morava obvezno dobiti, da bova lahko kdaj skupaj vozičkali.

Kdaj greste pa na morje? Midva tudi razmišljava, da bi šla septembra, samo čakava, da vidiva kakšno bo vreme.




mkranjec -> RE: ljubljanske nosečke (18.6.2012 13:53:27)

evo, se malo oglašam..včeraj obisk moje tetke, pa mal vozičkanje, sam je bilo ful vroče, tko da smo šli na sladoled v Mozaika. Mi tudi vstajamo ponoči, tam nekje ob polnoči jo začne zvijat, ob 1 jo podojim in nato spat, pa se okol 4-5 zbudi in sem čista koma. Tudi jaz jo moram previjat predno jo podojim, ker drugače imamo sireno :)
Čisti otroc, nimaš kej ;)
Pri nama se zbuja kakor kdaj na 2, 3 ali celo 4 ure odvisno. Včasih jo zbudiva večinoma pa kar pustiva, da se sama zbudi.
Danes sem prvič po porodnišnici sama z njo ponoči in močno upam, da bo vse ok. Patronažna mi "je odobrila" jemanje kapljic proti krčem, tko, da upam,da bo pomagalo..vsaj do četrtka, ko moj pride nazaj. V petek zvečer pa odjadramo na morje v Umag in bomo tam kak teden, pol pa spet nazaj v Lj, kjer imamo še par stvari za uredit.Pol pa spet nazaj..
Se bova dobili nujno, samo, da se mal še ujamemo in da za par dni ostanem tukaj.
Po mojem bo septembra idealno, ker ne bo več tolk vroče. Zdaj je dol baje grozn.. :( Kam pa greste?





ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (19.6.2012 21:24:03)

A vaša ima že krče? Mi smo zaenkrat še brez oz. ga napeja in upam, da ostane tako.

Za morje pa še nič ne veva, kam bi šli. Bova septembra iskala, je dosti tudi odvisno od vremena.

Upam, da si speljala prvo noč sama, pa naj ti hitro mine, čas, do vrnitve tvojega.




mkranjec -> RE: ljubljanske nosečke (20.6.2012 20:45:00)

ja v bistvu imaš prav, gre za napihovanje, ampak boleče. Sva tudi že do 4 zjutri mirila krče.. :(

Sedaj sem v lekarni dobila čisto natur zadevo proti napihovanju in krčem, pa zaenkrat zaleže. Vsaj tistega močnega obupnega joka ni več, hvalabogu [sm=smiley1.gif]

Zelo pa seveda pazim kaj jem, čeprav.. v teh vročih dnevih bi z veseljem zagrizla v zeljnato solato.. sam žal..

Drugače pa je prva noč kar zalaufala ja, ni bilo tako hudo, samo vseeno ful šteje, če ti nekdo še pomaga zraven, tudi čez dan.

kako ste pa vi trije? se vozičkate po Šiški ali ste že kje bili?




ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (21.6.2012 22:32:05)

Lahko napišeš katero zdravilo je to, ker se mi zdi, da bomo tudi mi to potrebovali. Naš se ful napenja, pa potem prdne in je bolje, pri tem nič kaj dosti ne joka, je pa problem, ker zaradi tega ne more spati.

Mi se vozičkamo zaenkrat samo po Šiški, gremo pa naslednji vikend na rojstni dan na Dolenjsko. Smo pa sigurno vsak večer zunaj, ko se malo shladi. Dopoldne vstanemo prepozno, je že prevroče za iti ven. Se bomo morali malo bolj organizirati, da bomo lahko tudi dopldne zunaj.




mkranjec -> RE: ljubljanske nosečke (22.6.2012 23:17:23)

evo končno na morju [sm=smiley1.gif]

V bistvu sedaj vidim,da je sirup. dobila sem ga v lekarni zraven knjižnice: imenujejo se "Malček", sirup proti krčem. Tega mu lahko ful našopaš, samo jaz dajem cca tretjino odmerka pa zaleže. Ponoči bolj spimo - vsaj do danes smo - in ni več hudega in glasnega joka.. ja prebavni trak se vzpostavlja in so res ful reveži.

Sam vseeno so tuki tud druge stvari: vročina, novo okolje, drug zrak, in to jo je danes ubogo revo mal zmedlo, po moje, ker cel popoldne ni mogla spat. Zvečer sva šla mal vozičkat in je v avtu takoj zaspala, pa sva jo kar pustila v jajcu, dokler se ne zbudi.

Smem vprašat - kaj ješ? Jaz samo: mesne juhe, testenine s tuno, ribja juha, jogurti, koruzni kruh z mlečnim namazom in to je vse..[sm=zmeden.gif]

Ja dopoldne nam ne znese, sploh če imaš žurko ponoči. Pa še tko fino se je zjutri mal cartat, ne? [sm=smiley1.gif]

Mi upam, da bomo jutri vstali in šli zjutri okol, če pa ne, pa je tud balkon ok..[sm=smiley36.gif]




ninocka26 -> RE: ljubljanske nosečke (22.6.2012 23:49:37)

Jaz jem za zajtrk ovsene kosmiče z mlekom (drugo ne znese, ker je ves čas pokonci), za kosilo piščanca, riž, krompir, rižoto, zelenjavne juhe, palačinke s skuto, rdečo peso ipd., za malico breskve in jogur, za večerjo pa toast z marmelado ali pa spet ovsene kosmiče (odvisno od tega kako spi). S hrano niti ne kompliciram, samo pazim, če jem prvič, da pojem manjši obrok in potem opazujem reakcijo tamalega. Meni so koruzni kruh odsvetovali v diabetološki, tako, da jem vse polnozrnato.

Super, da ste že na morju. Jaz bi šla tudi, predvsem plavat, samo moram počakati do 19.7., ko imam pregled pri G. Če bo vse OK se gremo takoj kopat. Uživajte!




Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 14 [15] 16   Naslednja stran >   >>