|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Štajerske nosečke 2012
2.2.2012 10:28:14   
Polzi
IZVIRNO SPOROČILO: ircomp

Sp. Savinjčanke bi lahko imele svojo skupino.user posted image Najbolje, da res kelpetamo glede na mesec PDP.

Ali ima katera izkušnje z SG porodnišnico? Malo kolebam med CE in SG. Kolikor sem brala so imele leta 2009 zelo slabe izkušnje z SG. Mogoče se je kaj spremenilo?




Si se pridružila FB skupini? OD kod iz Sp. savinjske pa si?
Jaz bom rodila v Celju. Sem imela včeraj tam pozitivno izkušnjo, so bili vsi tako prijazni (no, razen varnostnik ob vhodu v B, ampak na najega se požvižgam).
V SG ne bi šla, ker mi koroški konec ni ravno pri srcu, pa še menda bolnico nekaj obnavljajo in je polno prahu in vsega sranje (vsaj tako je bilo pred kratkim po TV).

_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Štajerske nosečke 2012
2.2.2012 10:29:07   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: ircomp


Ali ima katera izkušnje z SG porodnišnico? Malo kolebam med CE in SG. Kolikor sem brala so imele leta 2009 zelo slabe izkušnje z SG. Mogoče se je kaj spremenilo?




Js grem v CE, sem bila prvič čist zadovoljna, pa imam približno enako do obeh. Edino če hočeš EA je v SG zastonj in baje skoz na voljo. 

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Štajerske nosečke 2012
2.2.2012 10:57:20   
Polzi
tulpek kdaj pa imaš rok?

_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Štajerske nosečke 2012
2.2.2012 11:15:12   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: Polzi

tulpek kdaj pa imaš rok?


En mesec za tabo user posted image

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Štajerske nosečke 2012
2.2.2012 14:37:12   
Arya
IZVIRNO SPOROČILO: ircomp

Ali ima katera izkušnje z SG porodnišnico? Malo kolebam med CE in SG. Kolikor sem brala so imele leta 2009 zelo slabe izkušnje z SG. Mogoče se je kaj spremenilo?




Dejstvo je, da se bodo zmeraj našle pozitivne in negativne izkušnje s strani obeh porodnišnic.

Jaz osebno sem trenutno bolj za CE, pri meni prevladuje predvsem to, da v Celju imaš porodno sobo čisto zase (prostor), v SG pa je ta porodni oddelek/postelje pregrajen samo z zavesami (oz. vsaj tako sem videla na sliki od porodnišnice in pa po besedah nekaterih, ki so tam rodile), in pa nekak bolj sodobno/lepše se mi zdi, SG je za razliko od Celja precej "staromoden". Pa tudi ta TV prispevek o prahu in vsem me je čisto odvrnil. In pri meni pretehta bolj intima, saj bo le to moj prvi porod in ne želim v sobi poleg medicinskega osebja in partenrja poslušat še koga drugega. Je pa svakinja rodila pred 2 leti v Celju in je bila zelo zadovoljna z vsem. Bova pa tudi oba šla pogledat v obe porodnišnici, kako izgleda in se bova potem odločila kam it rodit. Kljub temu da v SG izvajajo EA, kar pa me ni odvrnilo od tega, bolečine bomo pa že preživeli, samo da bo z otročekom vse vreduuser posted image user posted image

LP

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Štajerske nosečke 2012
3.2.2012 12:58:53   
ircomp
Polzi - ja sem se pridružila FB skupini. Sem pa iz Žalca. Ti?
Najbrž se bom odločila kar za Celjsko porodnišnico. Če so druge preživele brez EA, bom pa še jaz!

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Štajerske nosečke 2012
3.2.2012 16:33:14   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: Arya





Jaz osebno sem trenutno bolj za CE, pri meni prevladuje predvsem to, da v Celju imaš porodno sobo čisto zase (prostor), v SG pa je ta porodni oddelek/postelje pregrajen samo z zavesami (oz. vsaj tako sem videla na sliki od porodnišnice in pa po besedah nekaterih, ki so tam rodile), in pa nekak bolj sodobno/lepše se mi zdi, SG je za razliko od Celja precej "staromoden".

LP



Ni nujno, če sta enojni sobi že zasedeni, te dajo v skupno rodit. Gredo pa tja direkt tiste, ki so brez patrnerja, enojne pa so načeloma za tiste, ki imajo partnerja. Ko sem js rojevala, sta bili že 2 v skupni sobi in so me vprašali, če bom imela svojega zraven ter potem določili sobo. Ma če bi bila že zasedena, bi šla lepo v skupno.

(odgovor članu Arya)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Štajerske nosečke 2012
3.2.2012 16:55:30   
Arya
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: Arya





Jaz osebno sem trenutno bolj za CE, pri meni prevladuje predvsem to, da v Celju imaš porodno sobo čisto zase (prostor), v SG pa je ta porodni oddelek/postelje pregrajen samo z zavesami (oz. vsaj tako sem videla na sliki od porodnišnice in pa po besedah nekaterih, ki so tam rodile), in pa nekak bolj sodobno/lepše se mi zdi, SG je za razliko od Celja precej "staromoden".

LP




Ni nujno, če sta enojni sobi že zasedeni, te dajo v skupno rodit. Gredo pa tja direkt tiste, ki so brez patrnerja, enojne pa so načeloma za tiste, ki imajo partnerja. Ko sem js rojevala, sta bili že 2 v skupni sobi in so me vprašali, če bom imela svojega zraven ter potem določili sobo. Ma če bi bila že zasedena, bi šla lepo v skupno.



Aha, hvala za info. nisem se še tok pozanimala o tem, samo svakinja mi je rekla da je ona bila v zasebni s partnerjem, tako da upam da bom jst tudi, ko bo prišel časuser posted image

Hvala še 1x.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Štajerske nosečke 2012
3.2.2012 17:40:18   
tulpek
Saj običajno ni takšne gužve, ampak se pa zgodi včasih. 

(odgovor članu Arya)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Štajerske nosečke 2012
3.2.2012 17:43:12   
Polzi
IZVIRNO SPOROČILO: ircomp

Polzi - ja sem se pridružila FB skupini. Sem pa iz Žalca. Ti?
Najbrž se bom odločila kar za Celjsko porodnišnico. Če so druge preživele brez EA, bom pa še jaz!


superuser posted image user posted image  mogoče se celo kje srečava user posted image
Jaz sem iz Štor in sem se odločila za Celje, ker je pač najbližja. In tudi jaz tako pravim - kako so pa včasih preživele, ko so jih ven spravljale. PA še za 10 otrok so se odločle. Bom poskusla tud brez tistga ala morfija prežvet, ker nočem bit cela zadeta tam od tistga.


_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Štajerske nosečke 2012
3.2.2012 18:56:30   
ircomp
Evo, that's the spirit! user posted image

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Štajerske nosečke 2012
3.2.2012 19:54:23   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: Polzi

IZVIRNO SPOROČILO: ircomp

Polzi - ja sem se pridružila FB skupini. Sem pa iz Žalca. Ti?
Najbrž se bom odločila kar za Celjsko porodnišnico. Če so druge preživele brez EA, bom pa še jaz!


superuser posted image user posted image  mogoče se celo kje srečava user posted image
Jaz sem iz Štor in sem se odločila za Celje, ker je pač najbližja. In tudi jaz tako pravim - kako so pa včasih preživele, ko so jih ven spravljale. PA še za 10 otrok so se odločle. Bom poskusla tud brez tistga ala morfija prežvet, ker nočem bit cela zadeta tam od tistga.




Takrat se niso ravno odločale za tako število otrok, so bili drugačni časi ... Ženske dolgo niso imele neke izbire pri tem.
Jaz osebno sem kar hvaležna, da sem v današnjem času rojena, da lahko imam željeno število otrok in ko mi ni treba trpet pri porodu, zato so mi zdijo nesmiselne primerjave s tem, da so včasih pa lahko v bolečinah rojevale itd. Sem si kar nekaj prebrala o tem, kakšne prijeme so imeli pri rojevanju in me ni čudilo dejstvo, da so se takrat nosečnice med pričakovanjem otroka v bistvu pripravljale tudi na smrt, ker jih je toliko umrlo pri porodu.
Včasih tudi pri zdravniku in zobozdravniku nisi dobil toliko protibolečinskih kot danes, pa jih danes skorajda nihče ne zavrne v smislu, če so včasih lahko potrpeli, pa lahko tudi danes.
Tak da včasih je blo marsikaj drugače, danes pa je hb boljše in imamo več izbire in možnostiuser posted image


Skupina na fb pa je kar zaživelauser posted image user posted image

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Štajerske nosečke 2012
3.2.2012 20:11:58   
Polzi
IZVIRNO SPOROČILO: donna22


IZVIRNO SPOROČILO: Polzi

IZVIRNO SPOROČILO: ircomp

Polzi - ja sem se pridružila FB skupini. Sem pa iz Žalca. Ti?
Najbrž se bom odločila kar za Celjsko porodnišnico. Če so druge preživele brez EA, bom pa še jaz!


superuser posted image user posted image  mogoče se celo kje srečava user posted image
Jaz sem iz Štor in sem se odločila za Celje, ker je pač najbližja. In tudi jaz tako pravim - kako so pa včasih preživele, ko so jih ven spravljale. PA še za 10 otrok so se odločle. Bom poskusla tud brez tistga ala morfija prežvet, ker nočem bit cela zadeta tam od tistga.




Takrat se niso ravno odločale za tako število otrok, so bili drugačni časi ... Ženske dolgo niso imele neke izbire pri tem.
Jaz osebno sem kar hvaležna, da sem v današnjem času rojena, da lahko imam željeno število otrok in ko mi ni treba trpet pri porodu, zato so mi zdijo nesmiselne primerjave s tem, da so včasih pa lahko v bolečinah rojevale itd. Sem si kar nekaj prebrala o tem, kakšne prijeme so imeli pri rojevanju in me ni čudilo dejstvo, da so se takrat nosečnice med pričakovanjem otroka v bistvu pripravljale tudi na smrt, ker jih je toliko umrlo pri porodu.
Včasih tudi pri zdravniku in zobozdravniku nisi dobil toliko protibolečinskih kot danes, pa jih danes skorajda nihče ne zavrne v smislu, če so včasih lahko potrpeli, pa lahko tudi danes.
Tak da včasih je blo marsikaj drugače, danes pa je hb boljše in imamo več izbire in možnostiuser posted image


Skupina na fb pa je kar zaživelauser posted image user posted image


se strinjam, res so bili drugačni časi. Zakaj je bilo večotrok paitak vemo - ni bilo dobe računalniške tehnologije, Tv, elektrike itd..... Pa seveda ne pozabimo na velike kmetije, kjer so vsake roke prišle prav za delo....
Kar pa se tiče protibolečinskih sredstev pri zobarju jih pa lahko danes mirne volje zavrneš. Meni samo pokaže injekcijo in mu zbežim iz stola.
Res pa je, da imamo danes možnost izbore. Tudi v P te nihče ne bo silil npr. h klistirju, če tega ne boš želela. V glavnem za vse se odločamo sami. V določenih primerih HB, včashih pa žal. saj se moramo veliko bolj potegniti zase, da kaj dosežemo.

_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Štajerske nosečke 2012
4.2.2012 19:10:51   
donna22
Tako je, to je moj point - ni primerjave med včasih in danes. Na srečo imamo zdaj več stvari na izbiro in kakorkoli se ženska odloči, je prav, če le njej tako ustreza. Žalostno je, če kje ne upoštevajo želja, upam da bo takih primerov čim manj.

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Štajerske nosečke 2012
4.2.2012 22:15:40   
*bobika*
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Saj običajno ni takšne gužve, ampak se pa zgodi včasih. 


ko sem šla jst rodit, sem mela to smolo, da je bla ful gužva in hvala bogu sem bila v tisti grozni podoni še z dvema samo 3 ure .. sem pa imela mojega zraven in je reku da če je treba bo plačal drugič da sva sama, ker ne bo poslušal unih drugih kak se derejo ..user posted image

Ko sem pa šla s prijateljico rodit,je pa edina rojevala tisti čas in lepo dobilaroza sobo .. res lepo urejeno in super je bil zase ..

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Štajerske nosečke 2012
6.2.2012 16:13:01   
egleria
evo še ena štajerka user posted image
PDP 10.9.2012, doma imam že enega fantka user posted image user posted image , stara sem 22 let, sem pa iz Velenja user posted image

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Štajerske nosečke 2012
6.2.2012 20:11:13   
Arya
Še ena iz mojih krajev, dobrodošla egleriauser posted image user posted image user posted image in upam da se kaj tipkamo!

LP

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Štajerske nosečke 2012
9.2.2012 20:19:19   
ilanaaa10
jaz sem 23..uh pa sem misla da sem med tamlajšimi. hehe
tema pa kar miruje ja-očitno smo vse samo na fb...tam pa smo prave klepetulje! ;))

_____________________________

moja pikica vedno boš v mojem srčku!!!

(odgovor članu Tjassi)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Štajerske nosečke 2012
16.2.2012 6:38:42   
Katka86
Ojla.

Da se vam še sama pridružim. Sem iz Rogaške Slatine, pričakujem prvega user posted image , in sicer user posted image . Rok imam pa 10.7.

LP

(odgovor članu ilanaaa10)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Štajerske nosečke 2012
29.2.2012 15:24:12   
nati24
pozdravljene nosečke naj se vam še js pridružim sem v 12.tednu in imam jutri NS in že komaj čakam in drugače kako se kaj počutite?PDP je 9.9.2012sem pa iz celja.

(odgovor članu Katka86)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Štajerske nosečke 2012
29.2.2012 15:32:28   
GreTEJ
Še ena iz Spodnje Savinjske user posted image A me sprejmete medse? Rok imam 24.10.

(odgovor članu nati24)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Štajerske nosečke 2012
29.2.2012 15:34:17   
nati24
seveda teuser posted image in kako se počutiš? user posted image

(odgovor članu GreTEJ)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Štajerske nosečke 2012
29.2.2012 15:59:43   
princess13
Pozdravljene Štajerke!

Še ena se vam pridružuje, Mariborčanka user posted image PDP pa imam 14.10. user posted image

(odgovor članu nati24)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Štajerske nosečke 2012
29.2.2012 16:05:01   
nati24
supeeeer dost nas je vidim,in kako se počutiš?user posted image

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Štajerske nosečke 2012
29.2.2012 19:50:49   
princess13

IZVIRNO SPOROČILO: nati24

supeeeer dost nas je vidim,in kako se počutiš?user posted image


Hude slabosti so minile, hvala bogu user posted image Vsako jutro še malo čutim slabost, ampak ni omembe vredno. Ponoči mam še vedno probleme, težko spim na trebuhu, lulat hodim...pa sem komaj v 8t. Kaj vse me še čaka user posted image
Kako pa je tvoje počutje? Kdaj imaš PDP?

(odgovor članu nati24)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?