|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JULIJKE 2011
19.7.2011 11:46:39   
marjetka15
Živijo mamice user posted image ,

naša Tia je pa danes stara 1 mesecuser posted image , joj kok gre to hitro.
Drugače pa tudi mi pridno jemo in kakamo, imamo tudi že kar daljša budna obdobja, pa vse jo že zanima.
Ponoči jo jaz ne previjam več. Spat gremo okrog 22-ih, potem se zbudi okoli 2.30 za dojenje in potem ob 5.30 še drugič, spiva pa potem do ene 8-9-ih.

Mislim da pri nas tudi ni krčkov, samo jo pa ful napenja in jo dajejo vetrovi.
V petek imamo prvi pregled pri pediatru, v ponedeljek pa delavnico pravilno ravnanje z dojenčkom, handling in nekaj podobnega.
Gremo pa  že proti 4000g tako da v petek poročam kje smo user posted image .

Eno vprašanje. Naša Tia se ful oglaša med spanjem, vriska, piska, cvili k kakšen majhen kužek... Sej podnevi je simpatično, se prov nasmejim, ponoči je pa kar moteče, ker se takoj zbudim...
Ali se vaši tudi kej oglašajo?

Jaz tudi iščem dopust za septembra, pa še ni nič pametnega na vidiku.

No se še kaj javim, zdele grem previt in podojit Tio, potem pa šibava z vozičkom do trgovine. Danes dobimo obiskeuser posted image .

lp

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: JULIJKE 2011
19.7.2011 16:54:52   
škrpijonka
Jaz sem do sedaj bila tako zatečena da sploh nisem vedela kako stanje je spodaj, sem pa ugotovila da sem tudi jaz "rodila" hemeroid user posted image .
Sem se precej namatrala pri porodu. Popadke sem imela že eno noč prej, odluščil se je čep, čez dan nič. V nedeljo pa od 5 zjutraj na 5 minut popadki cel dan, ob 17 me pogleda babica in pravi da sem odprta 1 cm in naj se sprehajam. Sprehajala sem se cel čas, tako da sem bila že fajn utrujena. Ob 19 prosim, če me pogledajo če se kaj odpiram, 2 cm in naprej sprehajat in čez eno uro naj pridem v porodno. Mene je sprehajanje tako zmatralo, da sem med klistirjem in čakanjem, da grem v porodno dvakrat skoraj omedlela, sem se ulegla in mislim da sem celo malo zadremala. V porodni odprta 3 cm, ob 23.30 mi predre mehur, da bi šlo kaj hitreje. Rodila sem ob 4.12, mala se ni hotela spustiti, niti "skakaknje" po trebuhu ni pomagalo, tako da so uporabili vakum, poleg rezanja sem še strgana, tako da je šivanje bolelo user posted image

Danes smo šli slikat kolke, vse ok. Meleka je toliko, da ga še pumpam, bradavice so aučččč. Mala je pridna, ponoči se dojive dvakrat. Tako, da se naspim.

Žur je bil v soboto in sve se tudi midve malo jim pokazale.

Punce pogrešate kaj sveže sadje in zelenjavo? Jaz bi tako kako solato ali pa breskve user posted image

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: JULIJKE 2011
19.7.2011 17:06:19   
frufru
mi smo imeli včeraj patronažno na obisku. Jaz sem glih malega previjala in je klamfica od popka odpala, pa sem se kunštvala, kaj naredit s popkom. Je zgledalo ful grdo, pa je HB pozvonila. Je malemu popija poštimala tipi topiuser posted image , ugotovila, da se mu že delajo bajsike, da lahko greva že ven z vozičkom. Smo pridno ubogali, čeprav smo bili že v nedeljo malo zunajuser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: škrpijonka

Punce pogrešate kaj sveže sadje in zelenjavo? Jaz bi tako kako solato ali pa breskve user posted image
Škrpijonka, mi je patronažna rekla, da je nova doktrina že kako leto, da lahko mamice jejo vse po vrsti, kot včasih. Edino stvari, ki napenjajo ala kapusnice in stročnice se je bolje prvih 14 dni izogibat. Tudi v P smo dobili zeleno solato, pa hruške in jabolka in breskveuser posted image  Malega ni takrat nič napenjalo.

Ga je pa zanimivo začelo včeraj. Čeprav vsi dr in pediatri pravijo, da D3 kapljice ne povzročajo krčkov, naše otroke napenjajo. Ko sem mu dala plivit D3 kapljice, ker to se tudi zdaj že daje od prvega tedna daljeuser posted image user posted image user posted image  Samo jaz jih bom kar nehala dajat, mamo z njimi slabe izkušnje. Moram najti nekoga, ki gre v Avstrijo, da mi tam kupi Oleovit kapljice. Ker po teh prvega ni nikoli zvijalo

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: JULIJKE 2011
19.7.2011 19:55:22   
škrpijonka
Nam pa v porodnišnici in patronažna, da 3 tedne nič sveže zelenjave in sadja.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: JULIJKE 2011
19.7.2011 21:20:40   
bubu_bibi
IZVIRNO SPOROČILO: marjetka15

Eno vprašanje. Naša Tia se ful oglaša med spanjem, vriska, piska, cvili k kakšen majhen kužek... Sej podnevi je simpatično, se prov nasmejim, ponoči je pa kar moteče, ker se takoj zbudim...
Ali se vaši tudi kej oglašajo?



Tudi moj Mišek se oglaša, prav tako, kot si opisala. Mislim, da se mu kaj sanja, ker se včasih prav lušno smehlja zraven, ali pači ali z rokicami maha...

škrpijonka - user posted image , želim ti, da bo kmalu bolje! Jaz sem tudi že jedla marelice in breskve in se mi zdi, da mu prav pašejo... Drugače meni patronažna rekla, da naj jem eno vrsto sadja/zelenjave na dan in gledam stanje. In če ima krčke po eni hrani, da potem drug dan po enaki hrani jih ne bo imel. Probaj mogoče eno breskev, pa boš videla.

Se mi zdi, da vse naše Julijke in Julijčke dajejo vetrovi in napenjanje. Samo še nisem pogruntala, kako naj najhitreje pomagam... user posted image

V četrtek, če bo popek še naprej tako v redu, se pa bomo kopali! user posted image Pa zunaj smo bili, ampak le za par minutk, ker je otrok postal lačen... user posted image

Šibam pod tuš pa ležečke, da si malo odpočijem. Včeraj nisem nič spala - malega še vedno moram zbujat za hranjenje, čeprav smo se danes zmenili, da ponoči le na štiri ure in ne na tri, tako, da se bo kaj poznalo. Razen, če se bo zbudil sam, kar bi bilo meni najlepše... A sem edina mama, ki si želi, da njen otrok zajoka?

Lepo bodite, se beremo!


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu marjetka15)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: JULIJKE 2011
20.7.2011 8:33:45   
škrpijonka
Napenjanje - patronažna je rekla da napenja por, čebula, cvetača in paprika.

Danes je naša Lana spala od polnoči do 6, sve se najedle in spi naprej. Danes spet pride patronažna, bomo videli kaj bo rekla glede kopanja, popek je odpadel v soboto.

Včeraj sve prvič šle z vozičkom malo po vasi, me še šivi hecejo in raje nisem pretiravala.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: JULIJKE 2011
20.7.2011 13:03:07   
MetiLu
Dan mamike!

Vidim, da vaši otročki lepo pridno spijo user posted image  no, jaz sem se že sprijaznila,d a tud naša Iza ne bo lih po očitu user posted image  me gnjavi vsako noč med drugo in četrto uro.. skoz neki, najprej je, pol jo napenja, pol se pokaka, se previjeva in potem zaspi in spi do zjutraj... bo že user posted image  

Pri hrani se jaz nič ne pazim in jem vse. Od sadja sem že v P jedla nektarine in marelice, doma borovnice, banane, danes bom pa še lubenico probala. Pa paradižnik in zelje v solati jo tudi ne moti. Jo je pa en dan malo bolj zvijalo, ker sem jedla goveje zrezke v čebulni omaki... ji je omaka zgleda omaka nagajala. Tudi kavo pijem.

Škorpijonka, si imela pa res težek porod user posted image  no, nekako tako je bilo pri meni v prvo user posted image  vakum, rezana, strgana do amena, šivana, hemeroidi ... ampak ne skrbi, vse se bo zacelilo in boš čez par mesecev kot nova user posted image  mene je bilo po prvem porodu 1 mesec živa groza, ker spodaj nisem nič čutila... ko sem šla na wc, sploh nisem vedela, kam pritisnit za taprave funkcije. Sem imela razne prebliske, da bom v plenicah pristala ... No, pa se je potem vse poštimalo user posted image

Mi tudi že veselo vozičkamo in se važimo, ker mamo tko lep voziček user posted image user posted image user posted image  hec... čeprav pa ne gremo prov daleč od doma peš, sva se že dvakrat s tamalo med potjo dojile user posted image  ker se vsakič pri kakšnih sosedih/znancih po ulici ustavimo, pol je pa že ura, pa se samo parkirava na najbižji stol in papcava user posted image  ja, dojenje je pa res zakon! user posted image  

Marjetka, naša mene tako budi zaradi napenjanja. Lih tok da me predrami, pol pa zaspi naprej. Je pa sprejela dudico, tako, da ji ne bom jaz za dudo za uspavanje... Sicer je ne vzame zmeraj, samo jo pa zna lepo cucljat .

Midve kapljic še nimava, jih dobiva na prvem pregledu. Popek je tud že lep. Ima pa naša malčica tko dolge nohte, da je že vsa spraskana user posted image  so lih za postrižt, ker se ne lomijo stran, pa jih še ne upam user posted image  

Naš kratek dopustek je padel v vodo, ker je vremenska napoved user posted image  ... user posted image  no, mogoče pa vseeno skočimo rit namočit vsaj za en dan...

Zdej grem pa počasi za štedilnik. Lepo se štimajte.



_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: JULIJKE 2011
20.7.2011 16:45:57   
škrpijonka
MetiLu hvala za tolažbo, ko grem na wc se sploh ne upam tam spodaj prijemat. Upam da bo res kamlu bolje.

Danes bila patronažna in naju pohvalila, je samo pogledala popek in to je bilo to. Mene ni nič pogledala. Pride spet v pondeljek ali torek.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: JULIJKE 2011
20.7.2011 17:00:49   
Petrcaa
IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

IZVIRNO SPOROČILO: marjetka15

Eno vprašanje. Naša Tia se ful oglaša med spanjem, vriska, piska, cvili k kakšen majhen kužek... Sej podnevi je simpatično, se prov nasmejim, ponoči je pa kar moteče, ker se takoj zbudim...
Ali se vaši tudi kej oglašajo?



Tudi moj Mišek se oglaša, prav tako, kot si opisala. Mislim, da se mu kaj sanja, ker se včasih prav lušno smehlja zraven, ali pači ali z rokicami maha...

škrpijonka - user posted image , želim ti, da bo kmalu bolje! Jaz sem tudi že jedla marelice in breskve in se mi zdi, da mu prav pašejo... Drugače meni patronažna rekla, da naj jem eno vrsto sadja/zelenjave na dan in gledam stanje. In če ima krčke po eni hrani, da potem drug dan po enaki hrani jih ne bo imel. Probaj mogoče eno breskev, pa boš videla.

Se mi zdi, da vse naše Julijke in Julijčke dajejo vetrovi in napenjanje. Samo še nisem pogruntala, kako naj najhitreje pomagam... user posted image

V četrtek, če bo popek še naprej tako v redu, se pa bomo kopali! user posted image Pa zunaj smo bili, ampak le za par minutk, ker je otrok postal lačen... user posted image

Šibam pod tuš pa ležečke, da si malo odpočijem. Včeraj nisem nič spala - malega še vedno moram zbujat za hranjenje, čeprav smo se danes zmenili, da ponoči le na štiri ure in ne na tri, tako, da se bo kaj poznalo. Razen, če se bo zbudil sam, kar bi bilo meni najlepše... A sem edina mama, ki si želi, da njen otrok zajoka?

Lepo bodite, se beremo!




Živjo cimra (bubu_bibi) iz P Kranj:)

A ti moraš pa svojega sončka še kar zbujat? Moj se kar sam, tko kot v P. Drugač pa ponoči tud moj (kot berem se vam večim to dogaja) cvili, jamra, spušča nevem kake glasove, ko pa zajoka ga pa podojim (to je na 3-4 ure). Upam, da bom lahko ponoči čim prej podaljšala čas spanja v kosu:) A sem zahtevna auser posted image ?
Smo se pa mi že 4x kopali do sedaj. Patronažna je rekla, da je dobr na cca 2 dni kopat. Previjam ga vsakič preden mu dam jesti, saj je skoraj vedno pokakan in kar dost polulan.
V soboto (pri 10 dneh) smo bli pa prvič zunaj in to zdaj vsak dan ponavljamo, da se malo nadiha svežega zraka.

A te šivi še kaj bolijo? Jst jih še čutm oz. me mal bolijo ampak lahko sedimuser posted image ... končn.

Zdj se grem pa mal počivat, saj zvečer dobimo že prve obiskeuser posted image



(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   JULIJKE 2011
20.7.2011 19:50:14   
medipu
Tudi mi zaenkrat ponoči spimo od 4-5 ur (od 10,30 pa do 3) potem pa jemo in zopet spimo do zjutraj. Podnevi pa dvakrat po tri ure spanja vmes pa dremuckanje. Do sedaj smo bile vsak dan zunaj, ampak nismo delale nekih sprehodov, smo tak mal pred hišo, tudi spala je zuni v vozičku.

Jaz se s prehrano ne obremenjujem in jem vse, sadje in zelenjavo, vendar s količinami ne pretiravam. Za zdaj je vse ok.

Še vedno pa oklevam s kaplicami AD3, imam od prvič z njim slabe izkušnje in sem jih začela dajat šele po treh mesecih, ker je po enem tednu jemanja dobila krče, ki jih prej ni bilo, po treh mesecih pa tudi ne. Sedaj pa še nisem poizkusila, bi morale v nedeljo začet, pa .... mogoč bomo pa le probal.

Je katera brezposelna, kako boste zavarovale svoje sončke?
Sem hotla danes uredit zavarovanje pa me je kr odslovila, da naj otroka zavaruje oče če je zaposlen - mislim, kaj pa če bi bila samohranilka pa na zavodu oz csd -ju. Pol za mano pa "cigani", ki majo zadevo prec urejeno - tol o prijaznosti in birokraciji user posted image .



Uživajte user posted image , jaz pri sebi vidim, da v drugo velik lepše lažje in bolj sproščeno uživam z mojim - našim malim sončkom. user posted image

(odgovor članu Petrcaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: JULIJKE 2011
20.7.2011 20:17:51   
bubu_bibi
Petrcaa - hej! Dodaj svojega sončka na seznamček, da nas bo malo več! Glede šivov, danes sem si neko konico prijela in mi je ostala v roki, pa vozel je imela, tako da verjetno razpadajo. Upam! Sedim že lahko, samo menjavanje položajev, zlasti vstajanje z nizkih stolov, mi ne gre še dobro. Kako si ti?

medipu - glede zavarovanja ne se pustit grdo odslovit, sploh, ker ni nobene podlage. Tudi če ti ne bi bila zavarovana sploh (pa predvidevam, da si, ne glede na status oz naslov s katerega si zavarovana) bi otrok za prvo leto bil zavarovan, ker mu to pripada. Tako je meni rekla patronažna. Žal ugotavljam, da je tu še vedno zelo odvisno na kakšnega referenta naletiš na okencu in ne kako je dejansko stanje. Pa če bi vsaj v računalnik pogledali! Grrr...

Lep večer in obilo lepih trenutkov!


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Petrcaa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: JULIJKE 2011
20.7.2011 20:46:07   
lana70

IZVIRNO SPOROČILO: frufru

Ga je pa zanimivo začelo včeraj. Čeprav vsi dr in pediatri pravijo, da D3 kapljice ne povzročajo krčkov, naše otroke napenjajo. Ko sem mu dala plivit D3 kapljice, ker to se tudi zdaj že daje od prvega tedna daljeuser posted image user posted image user posted image  Samo jaz jih bom kar nehala dajat, mamo z njimi slabe izkušnje. Moram najti nekoga, ki gre v Avstrijo, da mi tam kupi Oleovit kapljice. Ker po teh prvega ni nikoli zvijalo


Oleovit kapljice ti jih pošljejo po pošti v roku 3 dni. Lekarna je v Škofji Loki, mislm da arnika ali nekaj takega, mi smo jih od tam dobili. Malo poglej na internet. Po teh kapljicah smo še vedno imeli krčke, vendar niti približno take, kot pri ad3. Smo pa potem še kombinirali z kapljicami biogaia, ki jih dobiš v vsaki lekarni in je bilo ok.


_____________________________

.....in prišla je Živa....

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: JULIJKE 2011
20.7.2011 20:49:52   
lana70
Oleovit D3 se dobijo tudi v lekarni ARNIKA - ŠKOFJA LOKA;
pošljejo jih tudi po pošti; dobiš jih v enem dnevu.

Tel: 04/ 513 19 84 ali mob.: 040 896 707




..evo našla na drugi temi......

< Sporočilo je popravil lana70 -- 20.7.2011 20:50:31 >


_____________________________

.....in prišla je Živa....

(odgovor članu lana70)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 8:44:19   
frufru
Lana hvala.
Včeraj smo kupili gas bimbi kapljice in smo noč prespali brez krčkovuser posted image user posted image user posted image

Posledično sem morala mlekarne pumpat, ker bi jih sicer razneslo, ampak to je še najmanjše zlouser posted image

user posted image    RODILI SMO     user posted image

 
datum rojstva / nick user posted image / ime user posted image  / teža , cm
13.06.2011 / mismis user posted image   Brina 1810g, 45cm 
13.06.2011 / mismis / user posted image   Zarja 2210g, 46cm
16.06.2011 / **M** / user posted image  Špela, 2750 g, 47 cm
18.06.2011 / balem  user posted image   Zala 3080g, 49cm
19.06.2011 / marjetka15 user posted image Tia 2940g, 48cm
21.06.2011 / Suziiika user posted image
Brianna 
2930g, 50 cm
22.06.2011 / Total / user posted image   Teo  ?? g, ?? cm
26.06.2011 / Piccolina1983 user posted image  Mark 2500g, 47 cm
28.06.2011 / Monmar / user posted image Melani 3190g, 51 cm
01.07.2011 / tajs user posted image Taja 3365g, 52 cm
01.07.2011 / Tamcika  /  user posted image  Andraž ?? g, ?? cm
02.07.2011 / Matejita /  user posted image  Nina Karina ?? g, ?? cm
02.07.2011 / Smuki /   user posted image   Erik 3190g, 49cm 
03.07.2011 / Rijana user posted image  Lina 3210g, 52cm 
05.07.2011 / Dekle23 /  user posted image   Gal 3300g, ?? cm
05.07.2011 / Dekle23 /  user posted image  Vid 2560g, ?? cm
05.07.2011 / Roži_  /   user posted image  Jan  2410g,  49cm
06.07.2011 / Janica15  / user posted image Špela 2730 g, ?? cm
06.07.2011 / bubu_bibi / user posted image  Benjamin, ?? g, ?? cm
07.07.2011 / Anci banci /  user posted image  Vid 2.980g, ?? cm
07.07.2011 / ??? user posted image Ela 3.550g, ?? cm
08.07.2011 / žoga08  / user posted image  Pia, 3740 g, 54cm
08.07.2011 / Nea_Teja / user posted image  Nal 3430g, 52cm
08.07.2011 / MetiLu  / user posted image Iza,  3525 g, 51cm
08.07.2011 / sonncnica / user posted image Zoja, 3290g, 53cm
09.07.2011 / Theirchy /  user posted image  Urban, 3100g, 50cm
10.07.2011 / muki1 / user posted image Nikolina, ?? g, ?? cm
10.07.2011 / medipu / user posted image Maruša, 3380g, 51 cm
10.07.2011 / spletko / user posted image  Gael, 3650g, 54 cm
11.07.2011 / skrpijonkauser posted image Lana, 3285g , 55cm
11.07.2011 / šnofla / user posted image  Jernej, 2640 g in 48cm
11.07.2011 / Nateja85 / user posted image  Maks, ??g, ? cm
11.07.2011 / Frufru / user posted image   Samo, 4040g, 54 cm
12.07.2011 / Reni36 / user posted image    Miha, 3640g, 53 cm
12.07.2011 / sonya1 / user posted image  Oskar, 3240g, 51 cm
13.07.2011 / mlavla / user posted image   Žana, 3690g, 53 cm
14.07.2011 / bucibirbauser posted image Luka 3.210g   54 cm 
15.07.2011 / monika2011 user posted image Tara Hanna 2.850g  48cm
15.07.2011 / ???user posted image Anže 3330g, 53 cm
15.07.2011 / panicna / user posted image Tia Irena 3.590g
15.07.2011 / Meti.v / user posted image   Mark 3.650g, 54cm
15.07.2011 / rakica82 / user posted image  Sara 3030g, 49cm
16.07.2011 / Magicspell77 / user posted image  Neli 2760g, 49 cm
19.07.2011 / reginca1 / user posted image  Julija 3130g, 50 cm
 
user posted image          44    
 24 user posted image :    20user posted image



(odgovor članu lana70)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 10:44:35   
marjetka15
Živijo mamiceuser posted image ,

evo imam spet malo časa in se oglašam.
Glede hrane jaz ne kompliciram, jem vse, razen citrusov (pa itak ni sezona pomaranč in mandarin) in pa fižola ne upam jesti.

Jaz sem rodila v Kranju in sem dobila recept za D3 kapljice, ki jih ji dajem že od 1 tedna, kombiniram pa še s kapljicami BioGaia.
Kakšne so pa te kapljice gas bimbi?

Glede šivov: super, mene nič več ne boli. Moram pa se naročiti h ginekologinji na pregled, je že skoraj 5 tednov od poroda. So bili na dopustu, in jih sploh ne morem priklicatuser posted image .

Ja oglašanje je res od napenjanja in vetrov....
Sva pa z možem ugotovila, da naši zelo paše spanje na trebuščku. Tako da sva jo danes dala spat na trebušček in je brez oglašanja spala od 22-ih do 4-ih in potem še od 4.30-7-ih.
Sej vem da pravijo spati na boku, ampak tudi meni je mami rekla, da se jaz samo na trebuščku spala....Je pa res da Tia že zelo glavico dviguje, drugače jo ne bi upala dati tako spat.
A vaši tudi kej na trebuščku spijo?

Ja mi vozičkamo tudi skoraj vsak dan, že od prvega dne iz porodnišnice.

Nič šibam, Tia se je zbudila....

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 11:12:48   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: marjetka15

Kakšne so pa te kapljice gas bimbi?

biogaia so na encimski osnovi, gas bimbi so pa zeliščne (eterična olja komarčka, kumine, janeža in mete) smo imeli tudi kremico za prehlajen nosek in ameriški slamnik za dvig odpornosti za prvega, pa se je oboje odlično obneslo.  Malo sem brala po forumih, ker teh prvih ne poznam, pa sem razumela, da ne nucajo takoj, e so pa prijele po 1 uri...

(odgovor članu marjetka15)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 11:16:06   
rakica82
Živjo mamice,

evo se oglašam še tukaj. Naša Sara je danes stara 6 dni, kar ne morem verjet.

Drugače pa moj porod, malo pred osmo zjutraj v petek mo je doma odtekla voda, cela luža, kličem mojega naj pride domov, malo pred deveto sva bila v Kranju odprat sem bila 3 cm, ob 9h klistir, potem sem do 11h hodial okrog, ker mi ni bilo hudega. No potem smo šli v porodno, odprta sem bila 4 cm, tako da sem ob pol dvanajstih dobila še umetne popadke za pospešitev. Od tu je šlo ekspresno, ko me je naslednjič pogledala sem bila odprta že 7 cm in glavica zelo nizko. Tako, da je bolelo, ne rečem da ni, ampak se je dalo in ob 13.34 je na svet prišla najina princeska.
V porodnišnici sva bile samo do nedelje, so nas hitro furali domov.

Imam pa težavo, ne veva več kaj nardit, vse kar pogruntava pali en dan, naslednji dan istouser posted image . Namreč Sara po donenju lepo zaspi na joški, ko je dava v zibko konec, budna in v jok, pa smo založili zibko ,da ni mogla preveč brcat ,v redu en dan, včeraj jo je gul napenjalo, smo je božali po trebuščku zaspala za 2 uri ko top. Dnes ne prime nič več ,spi samo na rokah, trenutno pri možuuser posted image . Sva že čist obupana in ne veva več kaj nradit, sej ponoči jo pol pustim kar na najini postelji, ko se podojiva sam kaj ko sva midva zaradi vsega tega ko zombija.

V glavnem, pri meni je bil porod lažj idel vsega, teli dnevi zdej so pa res pasji.


_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu marjetka15)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 14:12:22   
frufru
rakica, probaj še kapljice proti krčkom in komarčkov čaj, nam je to nucalo. sicer smo še imeli 2h krčkov da so prijele, ampak je vseeno razlika v primerjavi z 8 h dretja, masiranja, nošenja, tupkanja po ritki in menjavanja plenic.

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 20:23:22   
bubu_bibi
rakica82 user posted image sem te že pogrešala. Nimam nasveta zate, sem pa vesela, da vam gre dobro in da si se javila.

Mi smo danes imeli zadnji (četrti) obisk patronažne, ker je rekla, da ne bomo komplicirali. Je rekla, da naj Miška pustim spati in ga ne zbujam več na tri ure. Me še vedno malo skrbi, da se ne bi ponovila zgodba s porodnišnice, zato sem rekla, da ga bom podnevi zbujala na štiri ure, če se ne bo sam. In zdaj čakam... (Ok, se je prebudil user posted image , letim!)

Pa kopali smo se... Čist je bil fertik. Sploh mu ni pasalo... Meni je bilo kar hudo, pa jutri bova sama ponovila vajo... Kako kaj vaši otročki? Se vsi radi kopajo? Kako jih prepričati, da je voda fajn in da jih ne rabi biti strah? Sem že gruntala, da bi user posted image dala v banjo (tavelko, valda!) in mu dala Miška v naročje in ga tako skopamo. Da se počuti bolj varnega. V glavnem, babike, kakšne ideje, kako prepričati malčka, da je kopanje fajn? Na plano z njimi!

No, tako smo preživeli dan. Upam, da ste vsi super. Se beremo!


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 21:47:07   
Petrcaa
Upam, da ni kake zamere frufru, samo svojega sončka sem dodala na seznam pod 06.07.2011.

user posted image    RODILI SMO     user posted image

 
datum rojstva / nick user posted image / ime  / teža , cm
13.06.2011 / mismis user posted image   Brina 1810g, 45cm 
13.06.2011 / mismis / user posted image   Zarja 2210g, 46cm
16.06.2011 / **M** / user posted image  Špela, 2750 g, 47 cm
18.06.2011 / balem  user posted image   Zala 3080g, 49cm
19.06.2011 / marjetka15 user posted image Tia 2940g, 48cm
21.06.2011 / Suziiika user posted image
Brianna 
2930g, 50 cm
22.06.2011 / Total / user posted image   Teo  ?? g, ?? cm
26.06.2011 / Piccolina1983 user posted image  Mark 2500g, 47 cm
28.06.2011 / Monmar / user posted image Melani 3190g, 51 cm
01.07.2011 / tajs user posted image Taja 3365g, 52 cm
01.07.2011 / Tamcika  /  user posted image  Andraž ?? g, ?? cm
02.07.2011 / Matejita /  user posted image  Nina Karina ?? g, ?? cm
02.07.2011 / Smuki /   user posted image   Erik 3190g, 49cm 
03.07.2011 / Rijana user posted image  Lina 3210g, 52cm 
05.07.2011 / Dekle23 /  user posted image   Gal 3300g, ?? cm
05.07.2011 / Dekle23 /  user posted image  Vid 2560g, ?? cm
05.07.2011 / Roži_  /   user posted image  Jan  2410g,  49cm
06.07.2011 / Janica15  / user posted image Špela 2730 g, ?? cm
06.07.2011 / bubu_bibi / user posted image  Benjamin, ?? g, ?? cm
06.07.2011 / Petrcaa / user posted image   Gaber, 3610 g, 53 cm
07.07.2011 / Anci banci /  user posted image  Vid 2.980g, ?? cm
07.07.2011 / ??? user posted image Ela 3.550g, ?? cm
08.07.2011 / žoga08  / user posted image  Pia, 3740 g, 54cm
08.07.2011 / Nea_Teja / user posted image  Nal 3430g, 52cm
08.07.2011 / MetiLu  / user posted image Iza,  3525 g, 51cm
08.07.2011 / sonncnica / user posted image Zoja, 3290g, 53cm
09.07.2011 / Theirchy /  user posted image  Urban, 3100g, 50cm
10.07.2011 / muki1 / user posted image Nikolina, ?? g, ?? cm
10.07.2011 / medipu / user posted image Maruša, 3380g, 51 cm
10.07.2011 / spletko / user posted image  Gael, 3650g, 54 cm
11.07.2011 / skrpijonkauser posted image Lana, 3285g , 55cm
11.07.2011 / šnofla / user posted image  Jernej, 2640 g in 48cm
11.07.2011 / Nateja85 / user posted image  Maks, ??g, ? cm
11.07.2011 / Frufru / user posted image   Samo, 4040g, 54 cm
12.07.2011 / Reni36 / user posted image    Miha, 3640g, 53 cm
12.07.2011 / sonya1 / user posted image  Oskar, 3240g, 51 cm
13.07.2011 / mlavla / user posted image   Žana, 3690g, 53 cm
14.07.2011 / bucibirbauser posted image Luka 3.210g   54 cm 
15.07.2011 / monika2011 user posted image Tara Hanna 2.850g  48cm
15.07.2011 / ???user posted image Anže 3330g, 53 cm
15.07.2011 / panicna / user posted image Tia Irena 3.590g
15.07.2011 / Meti.v / user posted image   Mark 3.650g, 54cm
15.07.2011 / rakica82 / user posted image  Sara 3030g, 49cm
16.07.2011 / Magicspell77 / user posted image  Neli 2760g, 49 cm
19.07.2011 / reginca1 / user posted image  Julija 3130g, 50 cm
 
user posted image          407408   
 24 user posted image :    21user posted image


(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 21:49:15   
Petrcaa
Joj, zakaj pa ne kaže spodaj številke 45user posted image .

Frufru prosim popravi št. vseh naših srčkov na 45 (jst ne znamuser posted image ), ker ti gre spremljanje seznama odlično od rokuser posted image

(odgovor članu Petrcaa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 22:19:42   
frufru
user posted image    RODILI SMO     user posted image


datum rojstva / nick user posted image / ime  / teža , cm
13.06.2011 / mismis user posted image   Brina 1810g, 45cm 
13.06.2011 / mismis / user posted image   Zarja 2210g, 46cm
16.06.2011 / **M** / user posted image  Špela, 2750 g, 47 cm
18.06.2011 / balem  user posted image   Zala 3080g, 49cm
19.06.2011 / marjetka15 user posted image Tia 2940g, 48cm
21.06.2011 / Suziiika user posted image
Brianna 
2930g, 50 cm
22.06.2011 / Total / user posted image   Teo  ?? g, ?? cm
26.06.2011 / Piccolina1983 user posted image  Mark 2500g, 47 cm
28.06.2011 / Monmar / user posted image Melani 3190g, 51 cm
01.07.2011 / tajs user posted image Taja 3365g, 52 cm
01.07.2011 / Tamcika  /  user posted image  Andraž ?? g, ?? cm
02.07.2011 / Matejita /  user posted image  Nina Karina ?? g, ?? cm
02.07.2011 / Smuki /   user posted image   Erik 3190g, 49cm 
03.07.2011 / Rijana user posted image  Lina 3210g, 52cm 
05.07.2011 / Dekle23 /  user posted image   Gal 3300g, ?? cm
05.07.2011 / Dekle23 /  user posted image  Vid 2560g, ?? cm
05.07.2011 / Roži_  /   user posted image  Jan  2410g,  49cm
06.07.2011 / Janica15  / user posted image Špela 2730 g, ?? cm
06.07.2011 / bubu_bibi / user posted image  Benjamin, ?? g, ?? cm
06.07.2011 / Petrcaa / user posted image   Gaber, 3610 g, 53 cm
07.07.2011 / Anci banci /  user posted image  Vid 2.980g, ?? cm
07.07.2011 / ??? user posted image Ela 3.550g, ?? cm
08.07.2011 / žoga08  / user posted image  Pia, 3740 g, 54cm
08.07.2011 / Nea_Teja / user posted image  Nal 3430g, 52cm
08.07.2011 / MetiLu  / user posted image Iza,  3525 g, 51cm
08.07.2011 / sonncnica / user posted image Zoja, 3290g, 53cm
09.07.2011 / Theirchy /  user posted image  Urban, 3100g, 50cm
10.07.2011 / muki1 / user posted image Nikolina, ?? g, ?? cm
10.07.2011 / medipu / user posted image Maruša, 3380g, 51 cm
10.07.2011 / spletko / user posted image  Gael, 3650g, 54 cm
11.07.2011 / skrpijonkauser posted image Lana, 3285g , 55cm
11.07.2011 / šnofla / user posted image  Jernej, 2640 g in 48cm
11.07.2011 / Nateja85 / user posted image  Maks, ??g, ? cm
11.07.2011 / Frufru / user posted image   Samo, 4040g, 54 cm
12.07.2011 / Reni36 / user posted image    Miha, 3640g, 53 cm
12.07.2011 / sonya1 / user posted image  Oskar, 3240g, 51 cm
13.07.2011 / mlavla / user posted image   Žana, 3690g, 53 cm
14.07.2011 / bucibirbauser posted image Luka 3.210g   54 cm 
15.07.2011 / monika2011 user posted image Tara Hanna 2.850g  48cm
15.07.2011 / ???user posted image Anže 3330g, 53 cm
15.07.2011 / panicna / user posted image Tia Irena 3.590g
15.07.2011 / Meti.v / user posted image   Mark 3.650g, 54cm
15.07.2011 / rakica82 / user posted image  Sara 3030g, 49cm
16.07.2011 / Magicspell77 / user posted image  Neli 2760g, 49 cm
19.07.2011 / reginca1 / user posted image  Julija 3130g, 50 cm
19.07.2011 / juhica / user posted image  Julijan 2830g, 51cm
user posted image     46   
 24 user posted image :    22user posted image

bubu bibi sej bo, naš ta prvi je rabil 2 tedna da se je navadil, je bilo za vsako previjanje in umivanje eno samo ljubo dretje. Kako bo s Samom bomo pa jutri videli, pri previjanju in umivanju z gazico je čisto tiho in samo miga

< Sporočilo je popravil frufru -- 21.7.2011 22:24:20 >

(odgovor članu Petrcaa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: JULIJKE 2011
21.7.2011 22:39:38   
mlavla
naj se vam še jst priključim k debati..user posted image

ma jst sem pa tokrat tako zaskrbljena, saj teža sploh še ni pričela naraščati..
ker je Žana zlatenčna zelo veliko spi ..in jo moram zato zbujati, samo kaj ko pa ne uspe toliko pojesti kot če se zbudi sama...

sva pa včeraj zaradi zlatenice morale iti na pediatrično..pa so ugotovili, da ima mejno vrednost bilirubina in da obsevanje z lučko ni potrebno..imava pa jutri dop. kontrolo spet pri njih..
Nobeni pa ne želim, da bi morala tja..vsaj so me čist šokiral s tem  kako so me prepričevali, da naj otroka tam pustim čez noč..pa da je aptamil boljše mleko od maminega itd. mene so v glavnem čist sam psihiral...in sem prav vesela, da sva šli lahko domov.. malo se bojim, da jutri kaj ne bo okuser posted image

skratka tako sem živčna, da je joj...naj bi jo pred vsakim obrokom tehtala...ampak mene to tako psihira, da tega ne počnem..
in samo močno upam, da teža kmalu prične naraščat..in da naša punči ne bo več samo spala...vem, da se sliši čudno sploh ker druge si pa želite več spanca...jst sem pa prav srečna, ko se zbudi sama od sebe..in glasno joka...


Še nekaj na kratko o porodu: imela sem sproženega (5 dni čez PDP) ..in sicer je trajal dobre 3 ure, sami umetni popadki...ki pač bolijo veliko bolj kot naravni (saj imam od prej izkušnjo) vendar je k sreči bilo kar znosno, skratka porod ni bil nič posebnega sem si pa do zadnjega želela, da bi se kaj samo od sebe pričelo ali pa da bi vsaj po sprožitvi dobila svoje popadke..pa žal tokrat nisem imela te sreče..
šivana pa sem bila le za dva šivčka...ker sem se čist mičkeno raztrgala..pa seveda hemeroidi so tudi prisotni...

Meti..katero kremo pa uporabljaš??

ali ima še katera težave s tem, da se ji otroček ne redi?

se vam še kaj oglasim...




_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: JULIJKE 2011
22.7.2011 9:22:18   
škrpijonka
Punce kake spalne navade imajo vaši zakladi?
Moja Lana spi od polnoči do 6, potem se naje in spi še 2 uri, potem je z krajšimi dremeži budna do 13, nato spi do 17 in nato je spet z krajšimi dremeži budna do polnoči.
Kar se hranjenja tiče je pridna in se lepo redi, moji joški sta pa auččččč, moram kar fajn stisnit zobe ko zagrabi user posted image .

Kar se kopanja tiče, bo pa pri nas komaj v torek na vrsti. Me prav zanima kako bo.
Ene ste imele prav ekspresne porode, jaz sem se cel dan matrala z popadki in porod pa je trajal 5 ur user posted image . Vidim pa da naša Lana zmaguje kar se tiče dolžine user posted image .

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: JULIJKE 2011
22.7.2011 12:23:01   
frufru
Patronažna odšla. Smo se samo umivali, nič kopali, ker popi še ni 100% zaceljen. Pride v ponedeljek.
Naš spi 2-4 ure skupaj, vmes se doji cca 45 minut
 
Magicspell WB.
 
Eno tinimini ?. A ima kdo kake namene v avstrijo hodit? Bi rabila Oleovit D3 kapljice, lekarna Arnika jih nima več user posted image
 
 
 
 
  user posted image    RODILI SMO     user posted image

 
datum rojstva / nick user posted image / ime user posted image  / teža , cm
13.06.2011 / mismis user posted image   Brina 1810g, 45cm 
13.06.2011 / mismis / user posted image   Zarja 2210g, 46cm
16.06.2011 / **M** / user posted image  Špela, 2750 g, 47 cm
18.06.2011 / balem  user posted image   Zala 3080g, 49cm
19.06.2011 / marjetka15 user posted image Tia 2940g, 48cm
21.06.2011 / Suziiika user posted image
Brianna 
2930g, 50 cm
22.06.2011 / Total / user posted image   Teo  ?? g, ?? cm
26.06.2011 / Piccolina1983 user posted image  Mark 2500g, 47 cm
28.06.2011 / Monmar / user posted image Melani 3190g, 51 cm
01.07.2011 / tajs user posted image Taja 3365g, 52 cm
01.07.2011 / Tamcika  /  user posted image  Andraž ?? g, ?? cm
02.07.2011 / Matejita /  user posted image  Nina Karina ?? g, ?? cm
02.07.2011 / Smuki /   user posted image   Erik 3190g, 49cm 
03.07.2011 / Rijana user posted image  Lina 3210g, 52cm 
05.07.2011 / Dekle23 /  user posted image   Gal 3300g, ?? cm
05.07.2011 / Dekle23 /  user posted image  Vid 2560g, ?? cm
05.07.2011 / Roži_  /   user posted image  Jan  2410g,  49cm
06.07.2011 / Janica15  / user posted image Špela 2730 g, ?? cm
06.07.2011 / bubu_bibi / user posted image  Benjamin, ?? g, ?? cm
06.07.2011 / Petrcaa / user posted image   Gaber, 3610 g, 53 cm
07.07.2011 / Anci banci /  user posted image  Vid 2.980g, ?? cm
07.07.2011 / ??? user posted image Ela 3.550g, ?? cm
08.07.2011 / žoga08  / user posted image  Pia, 3740 g, 54cm
08.07.2011 / Nea_Teja / user posted image  Nal 3430g, 52cm
08.07.2011 / MetiLu  / user posted image Iza,  3525 g, 51cm
08.07.2011 / sonncnica / user posted image Zoja, 3290g, 53cm
09.07.2011 / Theirchy /  user posted image  Urban, 3100g, 50cm
10.07.2011 / muki1 / user posted image Nikolina, ?? g, ?? cm
10.07.2011 / medipu / user posted image Maruša, 3380g, 51 cm
10.07.2011 / spletko / user posted image  Gael, 3650g, 54 cm
11.07.2011 / skrpijonkauser posted image Lana, 3285g , 55cm
11.07.2011 / šnofla / user posted image  Jernej, 2640 g in 48cm
11.07.2011 / Nateja85 / user posted image  Maks, ??g, ? cm
11.07.2011 / Frufru / user posted image   Samo, 4040g, 54 cm
12.07.2011 / Reni36 / user posted image    Miha, 3640g, 53 cm
12.07.2011 / sonya1 / user posted image  Oskar, 3240g, 51 cm
13.07.2011 / mlavla / user posted image   Žana, 3690g, 53 cm
14.07.2011 / bucibirbauser posted image Luka 3.210g   54 cm 
15.07.2011 / monika2011 user posted image Tara Hanna 2.850g  48cm
15.07.2011 / ???user posted image Anže 3330g, 53 cm
15.07.2011 / panicna / user posted image Tia Irena 3.590g
15.07.2011 / Meti.v / user posted image   Mark 3.650g, 54cm
15.07.2011 / rakica82 / user posted image  Sara 3030g, 49cm
17.07.2011 / Magicspell77 / user posted image  Neli 2760g, 49 cm
19.07.2011 / reginca1 / user posted image  Julija 3130g, 50 cm
19.07.2011 / juhica / user posted image Julijan 2830g, 51cm
21.07.2011 / minnie / user posted image David 3705g, 53 cm
21.07.2011 / maca84 / user posted image Rebeka, 3670g, 54 cm 
user posted image          48     
25 user posted image :    23user posted image


(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?