|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vprašanje za pravnike
28.4.2011 8:10:17   
cukr07
Imam eno vprašanje glede prepisa parcele.
Moja mami in njena dva brata so solastniki dveh parcel (vsakemu pripada 1/3) kateri bi prepisali name. Prva parcela v izmeri 1900m2 (travnik) je zazidljiva, druga parcela v izmeri 3160m2 (njiva) pa ni zazidljiva. Zanima me kakšno pot naj uberemo, da se izognemo prevelikim finančnim stroškom.

Že v naprej hvala za odgovore.

< Sporočilo je popravil cukr07 -- 28.4.2011 8:11:40 >


_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vprašanje za pravnike
28.4.2011 9:30:52   
zvezdan
S tremi darilnimi pogodbami- za mamin delež nepremičnine si oproščena davka. Za ostala dva pa boš mogla žal plačati davek.


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vprašanje za pravnike
28.4.2011 11:08:43   
Oceania
Ali pa z eno darilno in dvema kupoprodajnima pogodbama.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vprašanje za pravnike
28.4.2011 15:25:42   
TomTaylor
Darilna pogodba je, kar se davka na promet z nepremičninami res najcenejša, a tudi precej tvegana. Darila se vedno lahko zahtevajo nazaj. Poleg tega odpadejo razne subvencije na nepremičninah (eko sklad, subvencija za mlade družine, občinski kredit...) pridobljenih na podlagi darilne (in tovrstnih "neodplačnih" pogodb). Saj lahko sklenete kupoprodajno pogodbo in v njej navedete neko "simbolično" kupnino.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vprašanje za pravnike
28.4.2011 18:06:32   
LoCa
aj lahko sklenete kupoprodajno pogodbo in v njej navedete neko "simbolično" kupnino.


kar je utaja davkov in pomoje še večje tveganje.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vprašanje za pravnike
28.4.2011 21:06:14   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

aj lahko sklenete kupoprodajno pogodbo in v njej navedete neko "simbolično" kupnino.


kar je utaja davkov in pomoje še večje tveganje.


Motiš se, ker dejansko ne bo šlo za nikakšno kupnino SPLJOH, temveč za darilno razmerje v obliki kupoprodajnega obligacijskega razmerja. Samo naslov pogodbe bo drugačen. Vrednost moraš pa v vsakem primeru napisat. Tisti davek, bo kvečjemu darilo državi, kajti nobena od pogodbenih strank ne bo v finančnem plusu, razen obdarjenke same. Za državo je še zmeraj bolje, da obdarjenka sklene kupoprodajno pogodbo, ker bo durs nekaj dobil od tega, medtem ko se v primeru darilnih pogodb lahko samo obriše pod nosom.user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vprašanje za pravnike
29.4.2011 9:38:54   
zvezdan
TT država bo že svoje pobrala in sicer glede na vrednost nepremičnine tako pri kupoprodajni kot pri darilni pogodbi (razen v delu kjer bo darovalec njena mati).
Drugače pa je splošno obligacijsko pravno načelo, da je važna vsebina pogodbenega razmerja in ne naslov tako, da v naslovu lahko piše kupoprodajna ali darilna pogodba pa se bo upoštevala vsebina pogodbe!


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vprašanje za pravnike
29.4.2011 9:58:43   
TomTaylor
Da ne bomo diplomirale iz prava. user posted image Meni osebno je vseeno kakšno pogodbo sklene, med vsemi je najmanj varna prav darilna pogodba. Pa saj pravnice to veste, ne user posted image




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vprašanje za pravnike
29.4.2011 10:07:44   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan

TT država bo že svoje pobrala in sicer glede na vrednost nepremičnine tako pri kupoprodajni kot pri darilni pogodbi (razen v delu kjer bo darovalec njena mati).
Drugače pa je splošno obligacijsko pravno načelo, da je važna vsebina pogodbenega razmerja in ne naslov tako, da v naslovu lahko piše kupoprodajna ali darilna pogodba pa se bo upoštevala vsebina pogodbe!



Na DURSU nobeden ne pozna "splošnega obligacijskega načela" kot takega. Briga njih pravna teorija in OZ. Oni dejansko samo pogledajo naslov pogodbe in vrednost pravnega posla oz. vrednost predmeta pravnega posla, odmerijo glede na to davek, oziroma ga oprostijo, če ustreza pogojem za oprostitev davka (na podlagi darilne pogodbe) in to je to. Notarju, v kolikor pogodbe ne sestavi sam je popolnoma vseeno kaj vse piše v pogodbi, ker itak na koncu oddtisne žig, da ne odgovarja za vsebino v kolikor listine ne sestavi sam, njemu je spet važna vrednost predmeta, boli ga đoka za vsebino. Na zemljiški knjigi pa jim je važno samo, da je v pogodbi ZK dovolilo in zakon (ZZK) določa, da se upošteva zgolj ZK dovolilo na listini in referent/sodnik nima nikakršne pristojnosti presojati vsebine pogodbe. Taksa pa se spet odmeri glede na vrednost predmeta.

Tako da, ne mi o teoriji obligacijskih razmerij.user posted image

Vsebina pravnih razmerij pa je izjemno pomembna naprimer pri dokazovanju ničnosti oz. neveljavnosti pogodbe oz. v pravdnih postopkih. To se pa strinjam s tabo zvezdanuser posted image




< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 29.4.2011 10:12:31 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vprašanje za pravnike
29.4.2011 11:07:18   
zvezdan
No sej  to sem tudi rekla, da država pobere kar pač ima za pobrati ali je to darilna ali pa kupoprodajna. Vsebina se pa gleda v primeru spora (ničnost in izpodbojnost!!!)


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vprašanje za pravnike
29.4.2011 12:14:59   
TomTaylor
mah, tale naša država pobira in obira kjer se le da...

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vprašanje za pravnike
29.4.2011 13:28:35   
cukr07
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Darilna pogodba je, kar se davka na promet z nepremičninami res najcenejša, a tudi precej tvegana. Darila se vedno lahko zahtevajo nazaj. Poleg tega odpadejo razne subvencije na nepremičninah (eko sklad, subvencija za mlade družine, občinski kredit...) pridobljenih na podlagi darilne (in tovrstnih "neodplačnih" pogodb). Saj lahko sklenete kupoprodajno pogodbo in v njej navedete neko "simbolično" kupnino.



Tole s subvencijami ne razumem čist dobro. A to pomeni, da če nameravam graditi novogradnjo na tej parceli ne morem dobiti nobene subvencije ali velja to le za obnovo starih objektov. Namreč parceli sta nepozidani.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vprašanje za pravnike
29.4.2011 17:48:22   
LoCa
jaz sicer nisem pravnica in tudi se ne spoznam, vem pa, da države naokoli ne moreš glih prenest, vsaj kar se tiče velikih zneskov , razen če nisi kak jankovič. če je simbolna vrednost tako zelo simbolna, da je sumljiva, pdvomim da bo šlo skozi (csaj meni so na davčni razlagali, da nevemkaj preverjajo, če jim kaj zasmrdi). ampak jaz osebno fiktivne pogodbe tudi ne bi nikoli pisala, ker ne bi mogla mirno spat.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Ali bi se kljub zdravstvenim težavam odločili imeti otroke?
sonček08



da (68%)

ne (32%)


Število vseh glasov: 362

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!