RE: Ste si prebrali to! (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


BUŠICA -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 12:01:44)

kdor želi oz.ga zanima, je tukaj link od glasila zdravniške zbornice- torej govori zdravnik zdravnikom!
kliknete na naslovno stran revije in poglejte stran 29.

http://www.zdravniskazbornica.si/isis/1081/2011/116/isis-februar-2011




kalbo -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 12:07:56)

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

to debato sem že enkrat imela tukaj, pa ne vem če se mi bo še enkrat dalo.
100% sem proti in svojih otrok nisem dala cepit.
vsi, ki ste za in vidite v tem oh in sploh največji dosežek zdravstva, samo en velik [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
ali ste resnično neinformirani, ali slepo verjamete vsem institucijam po vrsti. kar jih dajte pikat (v naši državi kar 11 X!!!) do 16.leta. resnično vam želim, čim manj kratkoročnih in dolgoročnih komplikacij. ampak pri vas je tako, da tudi ko bo nekaj, tega ne boste pripisali cepljenju, tako da itak nima smisla.


No pa ti sveta pamet naduvana meni povej, kaj je iztrebilo črne koze, otroško paralizo, oslovski kašelj in podobne smrtonosne bolezni, ki so v preteklosti kosile med otroki. Če mi z gotovostjo zatrdiš, da cepljenje ni pripomoglo k temu, potem se ti takoj priklonim.




TomTaylor -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 12:10:29)

Brezveze. Dvamilijonkrat prežvečena debata, pa še vedno en drugega prepričujete?




kalbo -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 12:14:45)

In kaj je na strani 29  tako veleumnega, da bi me prepričalo v to, da svojih otrok nebi dal cepit?




TomTaylor -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 12:35:53)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

In kaj je na strani 29  tako veleumnega, da bi me prepričalo v to, da svojih otrok nebi dal cepit?


Nisi me razumel - na strani 29 ni celo nič tako veleumnega, da bi jih dal [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]






kalbo -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 12:37:51)

Sej nisem teb odgovarjal :)




TomTaylor -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 12:40:26)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Sej nisem teb odgovarjal :)




ja, ZDAJ šele vidim...jah, klin'c, zdej je kar je.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




BUŠICA -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 12:44:02)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

In kaj je na strani 29  tako veleumnega, da bi me prepričalo v to, da svojih otrok nebi dal cepit?



pa si si ta članek resnično prebral? a razumeš pojme?
a si ne dovoliš malo kritičnega razmišljanja? 




BUŠICA -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 12:50:07)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Brezveze. Dvamilijonkrat prežvečena debata, pa še vedno en drugega prepričujete?



jasno da je brezveze. in se prerekat tukaj z veleumi ala kalbo, je čisti nesmisel.
sej jaz vem, da eni nočete niti vedet. se raje priklonite temu, kar je že servirano.




kalbo -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 13:09:42)

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

In kaj je na strani 29  tako veleumnega, da bi me prepričalo v to, da svojih otrok nebi dal cepit?



pa si si ta članek resnično prebral? a razumeš pojme?
a si ne dovoliš malo kritičnega razmišljanja? 


Sem ga prebral in razumem pojme še predobro. Vse te stvari so mi poznane in seveda nisem nesel otrok na cepljenje z nasmeškom na ustih in se strinjam, da bi se lahko ceplo recimo proti polovici tega kar cepimo danes. Ampak da nebi cepili proti nobeni od teh bolezni si pa žal ne upam predstavljat. Prav tako mi je neumno in trapasto recimo cepjenje otrok, ki niso kakorkoli ogroženi proti rota virusih, ki jih tako grobo in dramatično reklamirajo zadnje čase al pa panično proti sezonski gripi, ki ji leto za letom uspemo dat kako živalsko ime.

Stvar debate, ne pa agresivnega tona, kakršen je pri tebi. Tud v tistem članku ni nič posebno strokovnega in tud otrok tega človeka se ni rodil ravno po naravni poti, kot je on želel. Po naravni poti bi otrok in mama po vsej verjetnosti umrla.

Še vedno pa ni od tebe odgovora na enostavno vprašanje. Kaj je izkoreninilo smrtonosne otroške bolezni, kot so davica, otroška paraliza, črne koze, oslovski kašelj in podobno.




liliana -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 13:16:49)

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA


jasno da je brezveze. in se prerekat tukaj z veleumi ala kalbo, je čisti nesmisel.
sej jaz vem, da eni nočete niti vedet. se raje priklonite temu, kar je že servirano.


Otroci tudi v osnovno šolo morajo hoditi.....in ni svobodnega odločanja ali bi ali ne bi.......




ZARA -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 13:19:50)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
No pa ti sveta pamet naduvana meni povej, kaj je iztrebilo črne koze, otroško paralizo, oslovski kašelj in podobne smrtonosne bolezni, ki so v preteklosti kosile med otroki. Če mi z gotovostjo zatrdiš, da cepljenje ni pripomoglo k temu, potem se ti takoj priklonim.

BUŠICA!? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




BUŠICA -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 13:22:37)

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
No pa ti sveta pamet naduvana meni povej, kaj je iztrebilo črne koze, otroško paralizo, oslovski kašelj in podobne smrtonosne bolezni, ki so v preteklosti kosile med otroki. Če mi z gotovostjo zatrdiš, da cepljenje ni pripomoglo k temu, potem se ti takoj priklonim.

BUŠICA!? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]



sem preveč naduvana, da bi odgovarjala na take...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




BUŠICA -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 13:23:35)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Še vedno pa ni od tebe odgovora na enostavno vprašanje. Kaj je izkoreninilo smrtonosne otroške bolezni, kot so davica, otroška paraliza, črne koze, oslovski kašelj in podobno.



kalbo, saj ti je zdravnik v omenjenem članku že odgovoril. ga vseeno nisi pozorno prebral.




liliana -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 13:34:08)

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Še vedno pa ni od tebe odgovora na enostavno vprašanje. Kaj je izkoreninilo smrtonosne otroške bolezni, kot so davica, otroška paraliza, črne koze, oslovski kašelj in podobno.



kalbo, saj ti je zdravnik v omenjenem članku že odgovoril. ga vseeno nisi pozorno prebral.


A tisti psihiater.....? Ki posredno priznava, da govori bolj kot oče in manj kot strokovnjak.....?




BUŠICA -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 13:52:44)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A tisti psihiater.....? Ki posredno priznava, da govori bolj kot oče in manj kot strokovnjak.....?



kaj si pravzaprav hotela povedat? da je neverodostojen? saj je vseeno, je le zdravnik, ki si je upal javno povedat svoje mišljenje. ti pa imaš seveda vso pravico verjeti GlaxoSmithKline-u in njegovim plačnikom po vsem svetu.




liliana -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 20:01:14)

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA



kaj si pravzaprav hotela povedat? da je neverodostojen? saj je vseeno, je le zdravnik, ki si je upal javno povedat svoje mišljenje. ti pa imaš seveda vso pravico verjeti GlaxoSmithKline-u in njegovim plačnikom po vsem svetu.


Ja, prav to sem mislila povedati.....da je povedal le svoje mišljenje.....kot jaz ali pa ti......




onka -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 20:10:02)

Mene pa zanima, ali se sme ceplenje odklonit?




liliana -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 20:13:24)

Sme.....samo podpišeš, da odklanjaš na lastno odgovornost........




onka -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 20:28:01)

Hvala. Žal, zaradi zelo zaskrbljujujoče situacije po cepljenju bom odklonila
ponovno cepljenje.
Drugače pa ne vem, kaj bi rekla. Zahvaljujoč cepljenjem so se izkoreninile zelo hude bolezmi, očitno pa brez stranskih učinkov s tem ne gre.




juhica -> RE: Ste si prebrali to! (24.2.2011 21:07:59)

Vodenoglavost bi eventuelno (ne me držat za besedo) bila lahko tudi posledica okužbe matere (ki ni bila cepljena) z rdečkami, ki so v zgodnjem obdobju prešle na plod v zgodnji nosečnosti, čeprav mislim, da bolj druge okužbe povzročajo vodenoglavost (peta bolezen in toksoplazmoza).




Freya88 -> RE: Ste si prebrali to! (25.2.2011 10:02:41)

IZVIRNO SPOROČILO: juhica

Vodenoglavost bi eventuelno (ne me držat za besedo) bila lahko tudi posledica okužbe matere (ki ni bila cepljena) z rdečkami, ki so v zgodnjem obdobju prešle na plod v zgodnji nosečnosti, čeprav mislim, da bolj druge okužbe povzročajo vodenoglavost (peta bolezen in toksoplazmoza).


To je vse res... ampak glede na to, da se otrok ni spremljal od zacetka (priseljenci)... ker mama ni govorila slovensko niti besede in je za prevajalko imela 10 letno hci... ker je bil otrok na pregledu samo 2x ali 3x... je posledica vsega tega je nepopolna anamneza... zato je pediatrinja izpostavila cepljenje (cepljen ni bil proti nicemer, kako je s cepljenjem mame se ne ve!), ki bi lahko bilo eden izmed vzrokov, zakaj je imel otrok taksno hudo obliko... in zakaj je imel se druge bolezni (ne bi o tem, molcecnost you know)...

Nisem hotla rect da je prav (ne)cepljenje krivo za to... ampak da je lahko eden izmed faktorjev pri taksnih boleznih...




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]