|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 11:19:16   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In ne bom šla podpisovat podpore za referendum.....ker je potrebna reforma.....potrebno je zagotoviti sredstva za tiste, ki so že zdaj v penziji.....za tiste, ki bomo enkrat prišli v penzijo......vendar ne.....mi se bomo šli raje puntat.....puntali se bomo proti pokojninski reformi, proti malem delu (koliko prispevkov plača recimo študent do 27 leta, ki dela preko študentskega servisa? Nič. In zaposli se pri 30 letih in šele takrat začne plačevati prispevke za ZPIZ)....


Se strinjam.. Mi kar slabo rata, kolk moje bruto plače mi država pobere, pa sploh nimam nevkakšnih zneskov... Pa ne bom od tega vidla p od penzijeuser posted image .. Saj razumem da zdajšnji upokojenci niso krivi (ali pa?), ampak oni vsaj nekaj dobijo, nam bo pa država oz tajkuni vse pobrali, to kar zdaj plačujem pa itak ni za mojo penzijo... Če ne bi že 10 let dajala na stran, čez 40 ali 50 let ali kdaj bom šla lahko v pokoj ne bom imela niti za kruh. Oz za 90 % štruce, ker se itak vse dražiuser posted image

Tale zakon o malem delu se mi kot laiku zdi fajn, če se bo dobro izpeljal. Saj zato pa folk nima rednih služb, ker vsak raje "študenta" za 8 ur ali več na dan vzame. Vem kako je bilo, ker sem tudi sama prek študenta delala, pa nisem prveč o prispevkih in penzijah takrat razmišljala..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 11:36:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

Tale zakon o malem delu se mi kot laiku zdi fajn, če se bo dobro izpeljal. Saj zato pa folk nima rednih služb, ker vsak raje "študenta" za 8 ur ali več na dan vzame. Vem kako je bilo, ker sem tudi sama prek študenta delala, pa nisem prveč o prispevkih in penzijah takrat razmišljala..



Se strinjam, da je absolutno treba urediti študensko delo, ga omejiti, zluftat študentske organizacije in servise,... ampak Zakon o malem delu tega ne rešuje. Kvečjemu obratno. Tako kot je besedilo napisano zdaj, kar sam od sebe spodbuja delodajalce k delu na črno - študenti ne bodo delali, bodo pa delali vsi ostali, plačilo na roke. To sem zihr, da se bo zgodilo. Študentske servise bodo zamenjale agencije - eno in isto sranje, samo drugo pakovanje, le obrazi, ki bodo kasirali, se bodo zamenjali.
Kot zanimivost: besedilo v večji meri povzema nemški zakon o malem delu, ki so ga oni odkar velja dopolnili mislim da 3x, ker se je izakazalo uresničevanje kot neustrezno, zdaj pa celo razmišljajo, da bi zakon ukinili.

Moje mnenje o zakonih na sploh: bolje en dober, premišljen zakon, ki se ga sprejema s pogovori in upoštevanjem mnenj, pričakovanj in izkušenj vseh vpletenih strani, kot pa 10 zakonov, ki so pomankljivi, izsiljeni, birokratski in rabijo popravke, preden se jih sploh sprejme. Potem imamo pa še 20 popravkov, podzakonskih aktov, ki se med seboj izključujejo, en kupček presoj ustavnega sodišča in čez 3 leta se začne prirpavljati nov zakon, ki naj bi rešil probleme prejšnjega.

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 11:40:31   
mojamura
samo za info....govora je o zakonu o ZPIZ-u, ne pa o zakonu o malem delu.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 11:46:24   
Anonimen
Ja, mojamura, vem user posted image . Saj zadnji odstavek se nanaša (tudi) nanj. Velja pa za oba enako: sprejeta s podporo birokratov, mimo ostalih vpeltenih, ki nas zakonodaja zadeva. Se strinajm z ministrom Svetlikom, da je potrebno zadeve spremenit, ker so okorele in zastarele, ampak menim, da so ubrali napačen pristop.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 11:49:26   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Ja, mojamura, vem user posted image . Saj zadnji odstavek se nanaša (tudi) nanj. Velja pa za oba enako: sprejeta s podporo birokratov, mimo ostalih vpeltenih, ki nas zakonodaja zadeva. Se strinajm z ministrom Svetlikom, da je potrebno zadeve spremenit, ker so okorele in zastarele, ampak menim, da so ubrali napačen pristop.
 
Word Ankica!


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 12:18:04   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

samo za info....govora je o zakonu o ZPIZ-u, ne pa o zakonu o malem delu.



z vsem spoštovanjem, ampak če bi sledila vsemu, bi vedela da sta oba predloga z roko v roki. In z nekaj logike drugače niti ne gre.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 12:54:59   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

samo za info....govora je o zakonu o ZPIZ-u, ne pa o zakonu o malem delu.

 

z vsem spoštovanjem, ampak če bi sledila vsemu, bi vedela da sta oba predloga z roko v roki. In z nekaj logike drugače niti ne gre.




kak se temu reče....milo za žajfo ... a ne TTuser posted image


anyway....temo sem odprla jaz z namenom da debatiramo predvsem o ZPIZ-ovem zakonu, ne pa, with all due respect, pretežno o zakonu o malem delu.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 13:51:18   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura




IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

samo za info....govora je o zakonu o ZPIZ-u, ne pa o zakonu o malem delu.

 

z vsem spoštovanjem, ampak če bi sledila vsemu, bi vedela da sta oba predloga z roko v roki. In z nekaj logike drugače niti ne gre.




kak se temu reče....milo za žajfo ... a ne TTuser posted image


anyway....temo sem odprla jaz z namenom da debatiramo predvsem o ZPIZ-ovem zakonu, ne pa, with all due respect, pretežno o zakonu o malem delu.




user posted image

že, že, ampak sta res ful povezana predloga, tako da se debati meddrugim tudi o predlogu zakona o malem delu skoraj ne moreš izognit.user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 14:15:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura




IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

liliana spoštujem tvoje mnenje, vendar pa ostajam jaz mnenja, da je predlog celotnega zakona, če držijo vse navedbe v mailu, slab, če že ne rečem hudo slab

 

Zakaj......je slab?


15.Kot osnova za odmero pokojnine so doslej veljale cele (100%) valorizirane plače, ki jih je zavarovanec prejel v najugodnejših zaporednih 18 letih zavarovanja; po novem pa se bo za zavarovalno dobo upoštevalo le tričetrt plače (75,513%) iz najugodnejših 27 od 30 zaporednih let zavarovanja.  

14.Zdaj je lahko vsak zavarovanec izstopil iz kolektivnega zavarovanja in dvignil vplačane premije, po novem pa bo to lahko storil šele, ko se bo upokojil, in če bo vseh vplačanih premij manj kot za 3000 €.  

7.Ne glede na naravne nesreče, bolezni, kugo, lakoto in vojsko, ki bi zadela zavarovanca, se mu prispevki za pokojninsko in invalidsko zavarovanje ne odpisujejo, ne odlagajo niti ne plačujejo v obrokih. 

2.Ukinja se možnost zavarovanja za ožji obseg pravic, po kateri je študentu ali drugemu prostovoljnemu zavarovancu tekla zavarovalna doba, če je mesečno plačeval prispevke v višini 58 evrov (24,35% od osnove v višini zajamčene plače oziroma 237,73€). Mali kmetje so plačevali samo prispevek zavarovanca po 37€ na mesec.  

Po novem zakonu se tudi prostovoljnim zavarovancem obračunavajo prispevki najmanj od osnove v višini polovice povprečne plače v državi kar trenutno znese 744€. Najnižji prispevek bo znašal 24,35% od te osnove oziroma 181€.  

liliana, naj še naštevam?



Ni treba.......user posted image

Tako sindikati kot precej prebivalstva je proti vsakršni reformi.....in ste zgolj za ohranjanje status quo položaja......in če pravite, da ne potrebujemo reforme, da je vse vredu, potem nehajte jamrati, da gre pridnemu in delavnemu človeku slabo.....prav tako nehajte jamrati, da vlada ne sprejema nobenih ukrepov za dolgoročno izboljšanje gospodarskega stanja......in dolgoročni ukrepi so dolgoročni zato, ker niso takoj vidni......in običajno vsebujejo trenutno krčenje naših "pravic", nemalokrat so boleči (normalno, če nekaj jemlješ kot samoumevno in ti to nekdo vzame, ni lep občutek)......

In zakaj je pokojninska reforma nujna in neizogibna, vse vlade pa se je na vse kriplje izogibljejo.....ker se krčijo trenutne pravice.....in politično je to samomor.....samo, enkrat jo je pač treba sprejeti....in ker je večina EU držav že to storila, so tudi sindikati in delavci nasprotovali, pa so jo vseeno sprejeli......

Nekje sem zasledila, da povprečen upokojenec prejme okoli 120 pokojnin......povprečna upokojenka 135.....v desetih, dvajsetih letih se bo življenjska doba še za nekaj let podaljšala, delati ne začnemo več pri 18 letih ampak tam nekje pri 30......imamo še "na grbi" naše starše, ki prejemajo pokojnine in so kljub 65 ali 70 letom še izredno vitalni......otrok, ki bi delali za "naše" penzije je vse manj.......in vsega tega se ne da v nedogled financirati iz sedanjih prispevkov......zato je potrebno, ali le-te povečati, ali pa krčiti že obstoječe pravice......


(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Novi zakon o ZPIZ ,o malem delu in DARS
19.1.2011 14:15:43   
mojamura
TT ok, belijvam.user posted image

pol pa lahko malo razširimo in preimenujemo temo na:
Novi zakon o ZPIZ ,o malem delu in DARS




_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 16:23:53   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tako sindikati kot precej prebivalstva je proti vsakršni reformi.....in ste zgolj za ohranjanje status quo položaja......in če pravite, da ne potrebujemo reforme, da je vse vredu, potem nehajte jamrati, da gre pridnemu in delavnemu človeku slabo.....prav tako nehajte jamrati, da vlada ne sprejema nobenih ukrepov za dolgoročno izboljšanje gospodarskega stanja......in dolgoročni ukrepi so dolgoročni zato, ker niso takoj vidni......in običajno vsebujejo trenutno krčenje naših "pravic", nemalokrat so boleči (normalno, če nekaj jemlješ kot samoumevno in ti to nekdo vzame, ni lep občutek)......
No, Liliana za tako butaste pa nas spet ni treba imeti. Seveda je treba narediti reforme, samo ne v takšni obliki. Ponavadi se s tabo strinjam, tokrat pa ne.
In zakaj je pokojninska reforma nujna in neizogibna, vse vlade pa se je na vse kriplje izogibljejo.....ker se krčijo trenutne pravice.....in politično je to samomor.....samo, enkrat jo je pač treba sprejeti....in ker je večina EU držav že to storila, so tudi sindikati in delavci nasprotovali, pa so jo vseeno sprejeli......

Nekje sem zasledila, da povprečen upokojenec prejme okoli 120 pokojnin......povprečna upokojenka 135.....v desetih, dvajsetih letih se bo življenjska doba še za nekaj let podaljšala, delati ne začnemo več pri 18 letih ampak tam nekje pri 30......imamo še "na grbi" naše starše, ki prejemajo pokojnine in so kljub 65 ali 70 letom še izredno vitalni......otrok, ki bi delali za "naše" penzije je vse manj.......in vsega tega se ne da v nedogled financirati iz sedanjih prispevkov......zato je potrebno, ali le-te povečati, ali pa krčiti že obstoječe pravice......




Zelo redki so pri 65 še vitalni za delo, kaj šele po 70. Zaradi parih izjem, ki mogoče niso bile na fizično ali psihično tako zehtevnih mestih, ne moremo enačit vseh. Meja bi se morala postavit glede na zahtevnost dela.

Pa še to...če ti poznaš vitalno osebo staro 70 let, ne pomeni da je za delo sposobna. Seveda zgleda dobro, če se pa ukvarja s stvarmi, ki je ne obremenjujejo.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 18:53:17   
liliana
No, Liliana za tako butaste pa nas spet ni treba imeti. Seveda je treba narediti reforme, samo ne v takšni obliki. Ponavadi se s tabo strinjam, tokrat pa ne.


V kakšni obliki pa.....?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:00:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika




Zelo redki so pri 65 še vitalni za delo, kaj šele po 70. Zaradi parih izjem, ki mogoče niso bile na fizično ali psihično tako zehtevnih mestih, ne moremo enačit vseh. Meja bi se morala postavit glede na zahtevnost dela.

Pa še to...če ti poznaš vitalno osebo staro 70 let, ne pomeni da je za delo sposobna. Seveda zgleda dobro, če se pa ukvarja s stvarmi, ki je ne obremenjujejo.




Glej mika, z vitalnostjo sem mislila naše starše, ki bodo penzijo še kar nekaj časa prejemali, ker se ukvarjajo s stvarmi, ki jih ne obremenjujejo......so sorazmerno zdravi, glede na učinkovit (čeprav je baje neučinkovit) zdravstveni sistem......in zato še ne bodo tako kmalu šli pod rušo, da se bolj nazorno izrazim......in njihove penzije se pač plačujejo iz prispevkov, ki jih jaz in ti plačujeva.......



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:01:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Zelo redki so pri 65 še vitalni za delo, kaj šele po 70. Zaradi parih izjem, ki mogoče niso bile na fizično ali psihično tako zehtevnih mestih, ne moremo enačit vseh. Meja bi se morala postavit glede na zahtevnost dela.


Večinoma so utrujeni ljudje, ki delajo v zelo težkih fizičnih razmerah ali ki se hodijo v službo samo štempljat. Tisti, ki delajo z veseljem, niso in ne morejo biti kronično utrujeni. In, čeprav še delajo, šišajo po levi vso mladino, ker imajo delovne navade.

Naša generacija pa ne vem, od česa bo nevitalna? Od premikanja miške? Ali bomo samo utrujeni od sami sebe.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 19.1.2011 19:06:57 >

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:13:48   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

No, Liliana za tako butaste pa nas spet ni treba imeti. Seveda je treba narediti reforme, samo ne v takšni obliki. Ponavadi se s tabo strinjam, tokrat pa ne.


V kakšni obliki pa.....?



sem za mejo starosti napisala....ostalo nimam časa ...mogoče jutriuser posted image

sicer pa niti tega niso sposobni. Sem sama videla kako načrtujejo investicije. Na skrivaj plačujejo inženiringe, katerim zmečejo ogromne vsote denarja, podpisujejo pa jih kvazi stokovnjaki z ministrstev. Pa npr. na enem izmed javnih zavodov jim ni niti za najbolj enostavnih tabel izpolnit, ampak to delajo inženiringi. O.k. naj delajo zunanji strokovnjaki, samo pol ni treba imeti na jvnih zavodih, ministrstvih toliko lenuhov.

Miljoni in miljoni so porabljeni za projekte, ki nikoli ne bodo realizirani iz političnih razlogov. Milijoni in miljoni so zmetani okrog iz preproste lenobe.

Zato je najbolje da se vzame delavskem sloju in ga uniči do konca. za vse bi bilo dovolj denarja, če bi bil korektno vložen.



Pa ne bluzim kar v tri dni....sem videla. In po vsem tem ne verjamem v dolgoročno dobre ukrepe....ne samo po tem ...po preprosti logiki je jasno, da glede nato kako se vodijo in porabljajo javna sredstva, niti ta ukrep ne bi zdržal.

Fajn se mi zdi da so novinarji začeli raziskovat in objavljat, kar se že lep čas ve in ni čudno, da je prišlo do recesije.

Ta vlada ne bo padla, pa ne zato, ker bi imela dolgoročno dobre rešitve, ampak zato, ker žal nimamo v političnih vrstah ljudi, ki bi bili sposobni speljat gospodarstvo in na splošno državo iz krize. Najbž je kdo, pa ga zatrejo že v kali. 

Sicer pa so  menda Hrvati spet narisali nov zemljevid in meja poteka sredi piranskega zaliva....da se ne nam ne hrvatom ne bo treba ukvarjat z resničnimi problemi.

< Sporočilo je popravil mika -- 19.1.2011 19:17:45 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:23:09   
Anonimen
Zato je najbolje da se vzame delavskem sloju in ga uniči do konca. za vse bi bilo dovolj denarja, če bi bil korektno vložen.


Drži.
K sreči je svet sam po sebi na dolgi rok pravičen; in žal je faktor sreče tisti, ki določa, katere pravičnosti smo v določenem trenutku deležni.


Fajn se mi zdi da so novinarji začeli raziskovat in objavljat, kar se že lep čas ve in ni čudno, da je prišlo do recesije.


Novinarji so približno toliko kredibilni kot politika, ki se rada kaže.
Fajn bi bilo, ko bi s strokovnimi vprašanji ukvarjali strokovnjaki, in ne kvazi priložnostni pooblaščenci.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:24:53   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mika




Zelo redki so pri 65 še vitalni za delo, kaj šele po 70. Zaradi parih izjem, ki mogoče niso bile na fizično ali psihično tako zehtevnih mestih, ne moremo enačit vseh. Meja bi se morala postavit glede na zahtevnost dela.

Pa še to...če ti poznaš vitalno osebo staro 70 let, ne pomeni da je za delo sposobna. Seveda zgleda dobro, če se pa ukvarja s stvarmi, ki je ne obremenjujejo.




Glej mika, z vitalnostjo sem mislila naše starše, ki bodo penzijo še kar nekaj časa prejemali, ker se ukvarjajo s stvarmi, ki jih ne obremenjujejo......so sorazmerno zdravi, glede na učinkovit (čeprav je baje neučinkovit) zdravstveni sistem......in zato še ne bodo tako kmalu šli pod rušo, da se bolj nazorno izrazim......in njihove penzije se pač plačujejo iz prispevkov, ki jih jaz in ti plačujeva.......





ampak zdravi ljudje bodo itak delali naprej. Poznam ogromno ljudi, ki še vedno delajo, ker jim zdravje to dopušča. druga stvar pa je, da bi dobili revne penzije. dejansko je redko kdo v penziji.

Moj oče npr...on pravi, da bo delal še naprej , če mu bo le zdravje dopuščalo. In  je tako sposoben delat tudi do 70-75 leta.

En zidar ali pa šivilja, pa ni šanse. Pol jih lahko dobesedno vozijo iz gradbišč in izza šivalnih strojev.

< Sporočilo je popravil mika -- 19.1.2011 19:25:28 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:29:57   
mika
Novinarji so približno toliko kredibilni kot politika, ki se rada kaže.
Fajn bi bilo, ko bi s strokovnimi vprašanji ukvarjali strokovnjaki, in ne kvazi priložnostni pooblaščenci.


ja sej je res. Zbudijo pa vsaj organe pregona. Ampak tu se potem spet obrne na drugi mlin, če je njihov šef kresalova.

Pa tudi, če bi bil kdo drug šef. Nekdo je rekel, da je policija v totalnem  kolapsu, ker niso strokovno tako podkovani, da bi bili sposobno rešit tako masovno skorumpirano in povezano mrežo, pred katero so se znašli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:32:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Novinarji so približno toliko kredibilni kot politika, ki se rada kaže.
Fajn bi bilo, ko bi s strokovnimi vprašanji ukvarjali strokovnjaki, in ne kvazi priložnostni pooblaščenci.


ja sej je res. Zbudijo pa vsaj organe pregona.


Zbudit bi se moralo ljudstvo; ampak tisto, ki je najbolj prizadeto nima ne znanja ne energije za nekaj takega.

Izobraženega, strokovnega in "pokončne moralne drže" srednjega sloja kot opinion leaderja pa ni.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:50:22   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Novinarji so približno toliko kredibilni kot politika, ki se rada kaže.
Fajn bi bilo, ko bi s strokovnimi vprašanji ukvarjali strokovnjaki, in ne kvazi priložnostni pooblaščenci.


ja sej je res. Zbudijo pa vsaj organe pregona.


Zbudit bi se moralo ljudstvo; ampak tisto, ki je najbolj prizadeto nima ne znanja ne energije za nekaj takega.

Izobraženega, strokovnega in "pokončne moralne drže" srednjega sloja kot opinion leaderja pa ni.


Tako je...in kaj naredit? ker nismo narod za vile in punt, kot je nekaj podobnega enkrat Kalbo(če se ne motim) napisal, pa lahko vsaj cvilimo, da ne bomo sprejeli vsakega sranja, ki nam ga obljubljajo, kot dolgoročno dobro rešitev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:55:13   
mika
Naša generacija pa ne vem, od česa bo nevitalna? Od premikanja miške? Ali bomo samo utrujeni od sami sebe.


najbrž si slišala, da ljudje zbolevajo tudi zaradi miške in tipkovnice....karpalni sindrom al nekaj takšnega. moja mama je bila na operaciji leve roke in so ji poškodovali živec, druge roke doktorjem ni več zaupala. Eno leto je hodila k bioterapevtu, da ji je pozdravil obe roki. S penzijo si tega ne bo mogla privoščit. dela in bo delala še naprej.

Kaj bomo še dobili iz naše generacije? Zblaznele učitelje, ki niti pod razno ne bodo  mogli krotit otrok...

še vedno bo delavski razred ...raznorazni mojstri itd...

Da ne govorim o mobingu, ki ga je vedno več

Dovolj bo kandidatov, ki bodo več v bolniških kot na delovnem mestu. Na drugi strani pa bodo naši otroci, ki bodo iskali zaposlitev.

< Sporočilo je popravil mika -- 19.1.2011 19:57:59 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Novi zakon o ZPIZ
19.1.2011 19:59:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Novinarji so približno toliko kredibilni kot politika, ki se rada kaže.
Fajn bi bilo, ko bi s strokovnimi vprašanji ukvarjali strokovnjaki, in ne kvazi priložnostni pooblaščenci.


ja sej je res. Zbudijo pa vsaj organe pregona.


Zbudit bi se moralo ljudstvo; ampak tisto, ki je najbolj prizadeto nima ne znanja ne energije za nekaj takega.

Izobraženega, strokovnega in "pokončne moralne drže" srednjega sloja kot opinion leaderja pa ni.


Tako je...in kaj naredit? ker nismo narod za vile in punt, kot je nekaj podobnega enkrat Kalbo(če se ne motim) napisal, pa lahko vsaj cvilimo, da ne bomo sprejeli vsakega sranja, ki nam ga obljubljajo, kot dolgoročno dobro rešitev.


Verodostojnost upravičenosti pokojninske dobe je približno tolikšna kot je verodostojnost moje vremenske napovedi. Kaj dosti zmotit se ne morem, in kadar se ne zmotim - zadenem user posted image .

Itak pa so vhodni elementi v veliki meri napačni in pomanjkljivi.

Ma ne da se mi, grem raje delat user posted image .

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Novi zakon o ZPIZ
20.1.2011 11:18:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika

ampak zdravi ljudje bodo itak delali naprej. Poznam ogromno ljudi, ki še vedno delajo, ker jim zdravje to dopušča. druga stvar pa je, da bi dobili revne penzije. dejansko je redko kdo v penziji.

Moj oče npr...on pravi, da bo delal še naprej , če mu bo le zdravje dopuščalo. In  je tako sposoben delat tudi do 70-75 leta.

En zidar ali pa šivilja, pa ni šanse. Pol jih lahko dobesedno vozijo iz gradbišč in izza šivalnih strojev.


Jaz poznam ogromno takih, ki so v penziji.....poznam pa tudi take, ki delajo še naprej po dopolnjenih vseh pogojih za penzijo.....pa ne zato, da bi jo dobili višjo, pač pa zato, ker ne vedo kam s časom in jim je dolgčas, da ne bi delali......

Poznam pa tudi take, ki so po dveh letih dela, pri 25 in 30 že iztrošeni in ne morejo več delati......in jih vsi izkoriščajo, od profesorjev na faksu, delodajalcev do države.......

In ni treba širiti tak pesimizem.....saj v prihodnosti tudi ne bomo umirali od lakote in mraza, ker ne bomo dobili penzij.....

Tako kot zdaj ne umiramo od tega.....ustvarjamo samo nepotrepno psihozo, da bo vse propadlo, ker je že itak vse v k.urcu, da bo vsega zmanjkalo...realnost pa je taka, da imamo vsak dan vsega več......

In vsak dan psihiramo, kako je vse slabo, ko pa nekdo namigne na to, da bi to slabo popravil, pa smo spet v luftu, da se tako ne dela, da je ta popravek slab, da bi lahko bil boljši (kako boljši se seveda nikomur ne sanja) ......

In da ne bomo govorili samo o splošnem stanju duha prebivalstva, da se navežem na aktualni problem....

Delovno aktivnega prebivalstva v Sloveniji je okrog 40 % vseh prebivalcev.....in ta populacija mora preko prispevkov zagotoviti dovolj denarja, da bo imelo penzije 100 % Slovencev.....in ker vse projekcije kažejo, da se bo število penzionistov še povečalo je potrebno:

- dobiti več denarja za penzije.....tisti tam gori nam ga ne bo dal, zadolževati se tudi ne moremo v nedogled....
- povišati prispevke......tega ne moremo, ker smo že tako med najbolj obdavčenimi
- zmanjšati penzije....tega tudi ne moremo, ker so penzije že itak male.....
- podaljšati delovno dobo, bolj obremeniti s prispevki tiste, ki so danes manj obremenjeni kot delavec, ki prejema plačo.......
- ali pa stanje lahko ostane tako kot je......in ko se sistem zruši se pač zruši.....

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Novi zakon o ZPIZ
23.1.2011 16:33:18   
mateyka
na švedskem majo zdaj uveden nov sistem (moj tast dela ponjem), upokojenci lahko dobijo občasan dela za opravljat in ta dela so plačana manj kot bi plačal delavca za to, ker pač starejši ljudje delajo manj učinkovito. si pastem upokojenci lahko izboljšajo prihodek in so še vedno aktivni del družbe. neke vrste "part time" job. meni se je zdela super ideja, ko sem slišala zanjo. zdaj tako na hitro razmišljam - tako meje upokojitve ni treba dvignit, če upokojenec še vedno opravlja neke vrste "delno" zaposlitev?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Novi zakon o ZPIZ
24.1.2011 7:37:10   
Klemy82
Dobro jutro, delavni narod!user posted image

Če je kdo še preveč zaspan, priporočam jutranjo kavico in sledeče branje. Gud mornin!


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrtec
Siana

Se je vaš otrok hitro navadil vrtca?

Da (83%)

Ne (17%)


Število vseh glasov: 59

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!