Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


kalbo -> Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 13:20:12)

Da ne bom smetil tiste žalostne teme, naj tu povem, da so meni Tomijeva besedila, kako naj rečem.. v glavnem, najdem se marsikje.

Še en njegov neverjeten opis pogreba:

V temnih oblekah ljudje,
v dolgi koloni stoje
najbolj poznani naprej
do onih, ki ni jih videl doslej





**Tinkara78** -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 13:29:36)

http://www.youtube.com/watch?v=Trw7ZIWkEeU

Ja.. zakon so.




Bakfark -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 13:40:46)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Da ne bom smetil tiste žalostne teme, naj tu povem, da so meni Tomijeva besedila, kako naj rečem.. v glavnem, najdem se marsikje.

Še en njegov neverjeten opis pogreba:

V temnih oblekah ljudje,
v dolgi koloni stoje
najbolj poznani naprej
do onih, ki ni jih videl doslej




`Bemu mater, vidiš, meni nikoli ni blo jasno kaj ta človek poje. Ravno zadnjič razmišljam, kakšen "velik" bend, kakšna popularnost, roko na srce kar nekaj pesmi v njihovem opusu za antologijo, ampak ta njegov/njihov napravljeni imidž... Imam občutek, da je tukaj bilo sprejetih mnogo preveč kompromisov z založnikom, ki mnogo bolj kot kakovost zahteva naklado, prodajo. IMO prodali so se. In to dobro. Škoda.




mišk -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 13:43:42)

Jst njihovih besedil ne razumem najbolj, pa se nimam glih za neumno...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Takšna bolj rock varianta Zorana Predina.
Nikol jih nisem poslušala. Na slovenskem ozemlju so mi dobri Šank rock, Pankrti, Reqiuem, Drinkersi (s Kolijem) in Pomaranča (ma sicer tud dost takšna "globoka" besedila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]).




kalbo -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 13:46:14)

Ne vem, kje ti tu ne vidiš kakovosti? Njihovi živi nastopi so več kot kvalitetni, če pa znaš poslušat in ti metafore niso tuje, lahko pa marsikaj razbereš iz njegovih verzov.

Recimo...
verjamem v čas k dons je pr nas,
sej lahko se zgodi,
da naenkrat postanem vladar vseh planetov
ni hujše stvari kot da glava ostane na zemlji telo pa zbledi

Živi življenje ki se ti dogaja ta hip, ker se ti lahko zgodi da umreš preden poveš recimo svojemu bljižnjemu, da ga imaš rad, skleneš mir s sovražnikom...




kalbo -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 13:48:50)

Homocarnula

Mirno spim,
s slamo sm pokrit
z luknjami u čeveljcih
lačen od drobtin....

Nemirno spim
v svili prepoten
prenažrt obilne kuhinje...

Reven in bogat človek...oba izstopata iz množice in sta ji v posmeh.




kristinaj -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 14:00:10)

tudi jaz nikoli nisem štekala kaj pojejo, sicer jih tudi nisem dosti poslušala in se posvečala besedilom :=)))





Bakfark -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 14:34:52)

Pa dajte lepo vas prosim nooooo... A lahko malo podaljšate te sessione, človeka prime, da bi nekam poslal tale forum, ko mu tako zbriše vse kar je napisal.

Jovo na novo...


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ne vem, kje ti tu ne vidiš kakovosti? Njihovi živi nastopi so več kot kvalitetni, če pa znaš poslušat in ti metafore niso tuje, lahko pa marsikaj razbereš iz njegovih verzov.


Kje pa pravim, da niso kakovostni??? Ko omenjam kakovost, govorim o tem da založniki mnogokrat zanemarijo ta vidik glasbe kot jo jaz razumem na račun dobre prodaje - ustvarjalna svoboda, inovativnost, izvirnost... Pogosto lahko slišiš kako je končnemu izdelku bil odtrgan tisti prepoznavni pečat, na račun fantastične produkcije in pretiranega nasnemavanja seveda. Kar ni nujno zmeraj slabo. Če le imaš super producenta. Že dolgo govorim, da so vrstni producenti pol benda.

Recimo...
verjamem v čas k "dons je pr" nas,
sej lahko se zgodi,
da naenkrat postanem vladar vseh planetov
ni hujše stvari kot da glava ostane na zemlji telo pa zbledi

Živi življenje ki se ti dogaja ta hip, ker se ti lahko zgodi da umreš preden poveš recimo svojemu bljižnjemu, da ga imaš rad, skleneš mir s sovražnikom...


E vidiš, tole meni nikoli ni bilo jasno. Ta slovenska stroga lokalnost, omejenost. Pa ne govorim o fuzbalskem lokalpatriotizmu, kjer je nekako razumljivo da se žabarskim pičkicam onemogoči dostojno življenje. Sidartin glas naj bi segel dlje od ljubljanskega barja, je tako? Si predstavljaš mene, kako sredi Maribora pojem "dons je pr nas" verz??? Pa preden vzrojite vsi, ki v mojem mnenju prepoznavate štajersko-čefursko držo in s tem povezano decentralistično usmerjenost naj vas pomirim. Kolikor jih imam spominov na naše glavno mesto, pa jih ni pretirano veliko, zmeraj mi je bila Ljubljana zelo všeč.
Premajhen je tale "naš" slovenski prostor, da bi se v vsej svoji prizadevajoči širini, ki sili tja čez mejo in se spogleduje s svetovnim slovesom, na celotno Slovenijo naslavljali s strogim narečjem. Bilo ljubljanskim, štajerskim, dolenjskim, primorskim...

Za mene N°1 rok bend:
http://www.youtube.com/watch?v=hduhT7VJhuE

Dober tale letnik, najboljši, `98... Koliko fantastičnih albumov vzdolž in povprek bivše Juge je iznedril!!!




Bakfark -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 14:47:29)

IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Jst njihovih besedil ne razumem najbolj, pa se nimam glih za neumno...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  


Metaforičnosti ni nujno razumeti. Obstaja en bend, ki je meni približno to, kar je Sidharta kalbu. Jaz v večini primerov pesmi dolgo nisem imel pojma o čem ti ljudje pojejo, na kaj mislijo, o čem govorijo. Še danes ne vem točno kaj je pesnik s tem in tem želel povedati. Potem pa se v enem trenutku ta verz nalepi na določeno življenjsko izkušnjo. To je trenutek, ko se lahko poistovetiš. In moja izkušnja je lahko drugačna od tvoje, kalbove, in mi vsi trije lahko imamo vsak svojo interpretacijo tega. In to je fantastično.  




Bakfark -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 14:56:26)

Hotel sem reči, ko sem rekel da jih dolgo nisem razumel, ne veš natančno kaj te drži za ta bend, kaj te v bistvu veže, ves ta čas ti je jasno da obstaja neka mističnost, nepojasnljivost, vendar tudi romantična in melanholična privlačnost, vztrajaš z njimi ves ta čas, evo, 15-o leto mineva, sčasoma postanejo del tebe, in ko poklekneš pred njimi, njihovimi besedili, glasbo, vokali, zvočnimi okraski, produkcijo, ko osvojiš vsak najmanjši jebeni detaljček v pesmi, potem se ti začnejo odpirati. Počasi, postoma, korak po korak in se šele kasneje zaveš, koliko so v bistvu tvoji. Pa ne mislim zdaj in ne govorim o najstniški histeričnosti, puščanju solz in rezanju žil, to je tista zdrava, zrela predanost. Za nas matorce [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]   




Ribica ** -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 15:27:36)

Tomi je zakon [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley16.gif[/image] Besedila so pa itak ful fajna .. Neon pa ena izmed mojih ljubsih Siddhartinih pesmi ..




Ribica ** -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 15:29:48)

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Recimo...
verjamem v čas k "dons je pr" nas,
sej lahko se zgodi,
da naenkrat postanem vladar vseh planetov
ni hujše stvari kot da glava ostane na zemlji telo pa zbledi

Živi življenje ki se ti dogaja ta hip, ker se ti lahko zgodi da umreš preden poveš recimo svojemu bljižnjemu, da ga imaš rad, skleneš mir s sovražnikom...


E vidiš, tole meni nikoli ni bilo jasno. Ta slovenska stroga lokalnost, omejenost. Pa ne govorim o fuzbalskem lokalpatriotizmu, kjer je nekako razumljivo da se žabarskim pičkicam onemogoči dostojno življenje. Sidartin glas naj bi segel dlje od ljubljanskega barja, je tako? Si predstavljaš mene, kako sredi Maribora pojem "dons je pr nas" verz??? Pa preden vzrojite vsi, ki v mojem mnenju prepoznavate štajersko-čefursko držo in s tem povezano decentralistično usmerjenost naj vas pomirim. Kolikor jih imam spominov na naše glavno mesto, pa jih ni pretirano veliko, zmeraj mi je bila Ljubljana zelo všeč.
Premajhen je tale "naš" slovenski prostor, da bi se v vsej svoji prizadevajoči širini, ki sili tja čez mejo in se spogleduje s svetovnim slovesom, na celotno Slovenijo naslavljali s strogim narečjem. Bilo ljubljanskim, štajerskim, dolenjskim, primorskim...



Hja, ce je Ljubljancan, nekako potem pise/poje v svojem narecju. Tako kot Mi2 pojeta "Pojdi z menoj v toplice.." ipd. - pa tudi ne seze dlje od stajerskega konca [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Pac, zgolj eden od primerov.




alda -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 16:30:53)

ravno zaradi tega mi je Siddharta ena izmed ta boljših bendov v Sl, .
Njihova besedila so res dobra/ no tudi oni imajo nekaj cvetk med njimi, ampak naj jim bo/,
ni v njih nekih zlajnanih, v srce in možgane parajoče :
ja te volim ti me bacaš,
pa jao meni,
pa laa, laa, laa , nana, naa,...

Sicer pa se mi zdi poleg njih še ful dober Mlakar, Smolar-katera bi nekatera besedila uvedla kot obvezno učenje pri slov. jeziku, namesto Krsta pri Savici in podobnih šmornov,
pa še BFm,inSlon in Sadež.
ostalo lajnanje bi pa več al manj prepovedala z zakonom, prav zaradi besedil




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.12.2010 16:38:18)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mamamajča -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 17:03:49)

mmmm, metuljči, maš pa okus za glasbo- obožujem linkin park in njihovo one step closer.

drugač pa siddharta- se spomnim, da sem zadnja dva jurja dala za njihov cd. Najbolj mi je všeč prav pesem siddharta, mogoče manj znana. Najbolj sem se pa poglobila v njih, ko sem brala istoimensko knjigo Heemana Hesseja.
Ja globoka besedila, všeč so mi!




mamamajča -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 17:06:24)

aha... in obožujem ono angleško brez nalova oz. nalov je "..." [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 17:54:23)

Sidarta je [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley27.gif[/image]!!!

V uho so mi padli že pred davnimi leti, ko so imeli na nacionalki v eni mladinski oddaji en nastop kot še skor en no-name bend ... in tisto njihobo "bluzenje" z inštrumenti se mi je res tako vsedlo v uho, da sem še vedno njihova zvesta poslušalka ... Lunanai mi je itak top ... pa Na soncu ... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/9nebesa.gif[/image]




skuštrana -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 19:02:04)

Ok, potem sem jaz ena redkih ki ji Sidartha ne potegne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Uh, so mi pa zato Demolition group the best [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




kalbo -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 19:20:33)

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

E vidiš, tole meni nikoli ni bilo jasno. Ta slovenska stroga lokalnost, omejenost. Pa ne govorim o fuzbalskem lokalpatriotizmu, kjer je nekako razumljivo da se žabarskim pičkicam onemogoči dostojno življenje. Sidartin glas naj bi segel dlje od ljubljanskega barja, je tako? Si predstavljaš mene, kako sredi Maribora pojem "dons je pr nas" verz??? Pa preden vzrojite vsi, ki v mojem mnenju prepoznavate štajersko-čefursko držo in s tem povezano decentralistično usmerjenost naj vas pomirim. Kolikor jih imam spominov na naše glavno mesto, pa jih ni pretirano veliko, zmeraj mi je bila Ljubljana zelo všeč.
Premajhen je tale "naš" slovenski prostor, da bi se v vsej svoji prizadevajoči širini, ki sili tja čez mejo in se spogleduje s svetovnim slovesom, na celotno Slovenijo naslavljali s strogim narečjem. Bilo ljubljanskim, štajerskim, dolenjskim, primorskim...


A, to te matra. Mene narečje še nikol ni matral, sam očitno mate pri vas težave z Ljubljano, ki se jih ne boste nikol otepli.
Podobno kot si sebe predstavljam peti verz ..z Goričkoga f piran.... si pa še tebe dons je pr nas.




Colt -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 19:39:07)

Hm...se posipavam s pepelom ampak Siddharta me pa nikoli ni pritegnila oz morda samo kak komad tu in tam...

Verjetno zato ker ravno tisto obdobje ko so oni ven prišli, sem bil nekje do grla zakopan z glasbenim presežkom Dark Side Of The Moon. 




Taddy78 -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 19:47:14)

Dobro, ker se mi taka zvrst glasbe sploh ne dopade, lahko napišem, da so preveč temačni, zamorjeni in ustvarjajo zblojeno muziko. Ampak kot sem že omenila, poslušam čisto drugo zvrst [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kalbo -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 20:00:43)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Hm...se posipavam s pepelom ampak Siddharta me pa nikoli ni pritegnila oz morda samo kak komad tu in tam...

Verjetno zato ker ravno tisto obdobje ko so oni ven prišli, sem bil nekje do grla zakopan z glasbenim presežkom Dark Side Of The Moon. 


No, Pink Floyd so glasbeni presežek, niso pa niti zdaleč edini. Meni najljubši komad je Wish you were here. Sam je presneto zarukan za na kitaro zaigrat. Bek kitara še nekak gre, solo je pa zaguljen.
Je pa nekaj res, tri glasbene dogodke bi rad doživel v življenju Metallica live, U2 live, Floyde sem pomoje že zamudil. Siddharto stadion in Maraton sem pa doživel.
Je pa res, da so me oni totalno zastrupili šele v živo.




alda -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 20:14:46)

ma rr zafrkava..napišem pol pa We are sorry [sm=hudicek1.gif]
Na kratko:
Siddharta je glede na ostalo slov. muziko res presežek..vsaj zame.
in so razen Elvis Jaksonov edini slov. band katerih cd kupim in Ne dawnloud-am.
Po zvrsti ki mi je osebno všeč pa so še najbolj blizu Jaksoni, ker sem še vedno pripadnik tako s srcem kot emšo-jem punck rock generaciji,
in poslušam če že ponavadi Ramonse, Clashe, Die Toten Hosen, ali pa stare dobre Madnese, Cure, Metalico ,Rem ač pa Cranberries.

So mi pa eni pevci in skupine toliko mimo, da tudi če mi oni plačajo jih ne grem poslušat:
npr Kak Šank rock, pa Demolišen,Drinkersi, Dan D,...da o kaki Lenderci, Lukasu sploh ne govorim [sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif][sm=zmeden.gif]
naravni klistir




Ribica ** -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 22:31:45)

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

aha... in obožujem ono angleško brez nalova oz. nalov je "..." [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


No, tale .. pa Naiven ples, pa Samo edini, Na soncu, Tria, Male roke in Neon .. pa verjetno se katera .. so moje najljubse.

Homo carnula sem pa v 4. letniku gimnazije obravnavala pri govorni vaji. In je zelo zanimivo, ko se enkrat ful poglobis v sam tekst in kaj pomeni.




Peli -> RE: Siddharta, Tomi in njegovi neverjetni verzi (16.12.2010 23:13:24)

Men je Siddartha tud dobra, res pa morš eno pesem večkrat poslušat, vsaj jest da razumeš besedilo, kakorkoli si ga pač razlagaš... .

Pa če smo že pr razumevanju - kdo bi pa Kosovela razumu, brez vseh razlag, k jih je blo treba zravn predelat [sm=zmeden.gif] [sm=smiley1.gif]





Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>