|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  78 79 [80] 81 82   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2011
11.3.2011 19:04:49   
bucibirba
Julijka11, superrrrrr!!!! user posted image user posted image user posted image  Sem prav vesela zate, zdaj pa uživaj maksimalno tole nosečnost user posted image

Ste tako pridne s pisanjem, da vam ne sledim več user posted image .

Anci_banci sobica je res lepaaaa! Super izbira barve user posted image user posted image user posted image

Aqua77, vrtiljak je pa hud, sam cena pa tudi user posted image  
Maca84, super za diplomo! Joj, meni gre bolj počasi...se moram malček podvizat!
Smuki, upam da minejo čimprej tele trebušne težave!
Zabica81, uživajta na obali!

Pri nas zdaj že kar veselo brcamo in vsakič se mi tako smeji! Zadnjič sta pršla tašča in tast na obisk in smo šli na pico in v trebuhu je bilo tako veselje user posted image user posted image user posted image  očitno nam je pica zelo dobra user posted image .
Zdaj pa tako nestrpno pričakujem naslednji petek in MF...joj, naj bo že enkrat tle! user posted image

Punce, lepo preživite vikend!

(odgovor članu maca84)
Neposredna povezava do sporočila: 1976
   RE: Julijke 2011
12.3.2011 8:46:08   
total
julijka 11 čestitke za vse dobro,ful sm veselauser posted image user posted image user posted image user posted image .

Nea_Teja super za pobecauser posted image user posted image user posted image .





_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu bucibirba)
Neposredna povezava do sporočila: 1977
   RE: Julijke 2011
12.3.2011 8:53:16   
Suziiika
Jutro user posted image

Ewo mene že pokonci, dragi je vstal, je šel k sosed drve pomagt nalagat, js pa tak ne morem ajat, ker mi je lekadola zmankalo, pa še zmeraj me tak boli v ustih user posted image
A mogoče katera ve, ali je to z zdiranjem zoba povezano (ker je blo tud na levi strani), ali je to samo nosečnost, al kaj? Zdejle že dva dni nimam v levi dlani nič moči, komi kaj primem, al pa stisnem dlan..  ?

bucibirba sem isto pomisla ko sem vidla oni vrtiljak od aque.. zgleda super resuser posted image , še posebej barve, zato sem šla takoj čekirat kaka je cena, pa je kr navitaaaa user posted image  drugače je pa super.

Kaj mate v planu kej za vikend? Js si neke velik ne upam planirat,ker si nočem tiste lukne v ustih prehladit, je pa luštn zuni, ko ni tak mrzlo, sem sedela zunaj včeraj, dokler je sonček sijal...

Lepo se mejte punce pa uživajte user posted image
 
 

(odgovor članu bucibirba)
Neposredna povezava do sporočila: 1978
   RE: Julijke 2011
12.3.2011 18:24:31   
juhica
Smo se cel dan potepali po okolici Domžal (od Radomelj gor pa Homec)- po gozdovih in travnikih, šli na pico in igrala. S sabo smo imeli še triletno sosedico za družbo in je bilo res pestro, tamali so bili izčrpaniiiiiiiiiiiiiiii user posted image user posted image . Jst pa tut user posted image .

Zdej sem pa skočila v trgovino in za sladico bo zdele sladoled z smetano in nutelo noter vmešano - mmmmmmmmmmm, da mal izničim tisti slan občutek pice. Pol pa spečem špinačni in en sladki sirov zavitek , k je moj včer kilo domače skute dobil.

Končno pooooooomlaaaaaaaaaad in dolga potepanja - no dokler se da user posted image ...

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1979
   RE: Julijke 2011
12.3.2011 19:56:55   
MetiLu
Čer!

se čist na hitro javljam, ker moram dat risanke tamalmu...

Sem imela še eno MF v včeraj in spol ostaja isti user posted image in vse meritve enake. Smo se pa danes malo potepali in izkoristili lepo vreme. Kaj več pa jutri, ko bom na vrsti za računalnik ... user posted image    user posted image

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 1980
   RE: Julijke 2011
13.3.2011 9:19:00   
NEA_TEJA
Mi smo SPET zboleli Jaka ma vročino 39 kašlja ,smrka za ponort.Jest sm pa na istem sam da nimam vročine sem pa čist crknjena.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 1981
   RE: Julijke 2011
13.3.2011 12:00:52   
julijka11
vsem smrkavim, vročičnim in utrujenim pošiljam velik user posted image , da boste čimprej zdrave ve in vaši malčki

(odgovor članu NEA_TEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 1982
   RE: Julijke 2011
13.3.2011 13:04:09   
marjetka15
Živijo vsemuser posted image ,

se javljam po dolgem času, ker se pri naju ful dogaja in samo zvečer na hitro kokr lahko preberem vaše komentarje. Ste full pridne in res prave čvekice...user posted image

Vsem čestitke za rezultate AC, MF in pregledeuser posted image user posted image user posted image .

Teden tako hitro mine, da to ni res. v petek sem bila po dolem času z mojimi tremi frendicami na večerji in pijači do enih zjutri...smo se načvekale in nasmejale...včeraj pa sva bila z možem na sejmu dom, in zbirala ponudbe za ogrevanje hiše, kamine in garažna vrata...

Sem si pa v petek kupila dve zelo lepi majčki s kratkimi rokavi (ne nosečniški), ki bosta primerni tako za nosečnost kot tudi po poroduuser posted image

Naša pikica že zelo intenzivno miga in brca, občutek je pa res fenomenalen...Midva sva v fazi iskanja imena, vendar se nekako mnenja razlikujejo, tako da še sigurno nekaj časa ne bo padla zadnjauser posted image

Me je pa včeraj kolegica klicala, da ima polhen prtljažnik cunjc za našo pikico in mi jih jutri dostavi. Komej čakam da bom spet tiste majhne cotkice sortiralauser posted image .

Ja tisti vrtiljak je full luškan, jaz bi tudi nekaj podobnega, samo bom počakala, če bo kaj znižan... je bil ta isti znižan že v decembru...

Danes je pa tako čudno vreme, ja kaj čmo, po soncu vedno pride dež in obratnouser posted image .

Lepo se imejte in se še kaj javim.

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 1983
   RE: Julijke 2011
13.3.2011 13:21:26   
MetiLu
Dan punce!

Dones sva se s mulčkom malo potepala. Sva bila zjutraj pri očkatu v službi, kjer sem malega pustila za dobro urico in mu je spet dogajalo. Sva imela s sabo njegove škornje in lopato in šajtrgo in je veselo pomagal konjčkom kidat user posted image  

Jaz sem si pa medtem privoščila en sprehodek čez citypark in sem v massu najdla ene ful lepe sandalce za poleti. Zaenkrat sem jih samo ogledala in probala, ko pridejo finance, jih grem pa kupit user posted image  pravtako pa kakšno cunjico za našo user posted image , pa dudike in kakšno brisačko s kapuco. Sem imela od tamalega dve, pa jih ne najdem user posted image  Janezu sem pa dones en lep flis puloverček kupila, ga bo lahko nosil pod brezrokavnik user posted image  je bil v H&M-u znižan na 7€, pa ga je bilo škoda tam pustit user posted image  joj, imajo pa v H&M-u tok cort stvari za user posted image , da dol padeš; ampak šele od št. 62 naprej user posted image  jaz bi kaj tašnega kjut za iz porodnišnice rada kupila.

Potem sem šla po tamalga in sva obiskala še moje stare starše, zdej sva pa doma in mali spi, jaz imam pa 2 uri miiiiiiiiiiiiiiir user posted image user posted image  Grem še eno žehto pobrat in drugo obesit, pol pa ena kavica pade, pa malo bluzenja po netu...

Popoldan bova najbrž spekla kakšne piškotke, da nama čas hitreje mine, pa da niso samo risanke na programu. Z igro se pa težko zamoti dlje kot za 15 min...

Vreme je danes bolj klavrno, lih za poležavanje.

Lepo nedeljo še naprej



_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu marjetka15)
Neposredna povezava do sporočila: 1984
   RE: Julijke 2011
13.3.2011 13:50:25   
smuki
Vrtiljak za nad posteljico je zelo dobra naložba in to kar za nekaj časa. Mi smo ga uporabljali že zelo zgodaj in je malo tako pomiril, ko je bila pa že malo večja so ji bile pa živalce tako zanimive, da je kr vriskala zraven...  Sem jo včasih kr odložila v posteljico, ji naštimala vrtiljak in zraven brez problema zlikala kup perila... njej se je pa dogajalo... No, potem, ko začnejo enkrat vztajat v posteljici ... pol je pa konec zabave, ker je drugače vse razstavljeno, preizkušeno user posted image .

Me smo tud danes dopoldan izkoristile par urc zunaj - mi je tako fajn, ko je sonček in ko nič ne piha... zdaj se pa že nekaj oblači zunaj...

Moram pa priznat, da se takole čez vikend nič kaj ne pazim in kr dvigujem malo.... posledica - zvečer zmaaaaaaatrana....


(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 1985
   RE: Julijke 2011
13.3.2011 16:39:05   
bubu_bibi
Hej hoj user posted image user posted image !

Pozdravček še od mene. Danes malo počivam, prepevam, zabušavam... Pa kaj! user posted image

Lepo bodite!


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 1986
   RE: Julijke 2011
13.3.2011 21:41:10   
total
Čer vsem skupaj,mi smo preživeli lep vikend pr mojih doma,sm se zopet napestvala malega nečaka...joj kuk je kjutuser posted image . Vreme je bil supr,posebaj danes je blo ful topel,sam brez sončka..ni pa pihalo,tako da smo se sprehajali in uživali.

Domov sem prinesla polno cotic,sem mal prej gledala kaj mi je sestra vsega dala,supr res,vse oprano in zihtano.Ogromno vsega,tako da bo treba sam vozek kupit...user posted image user posted image .Pa banjico in stojalo mi je še dala,pa vrtiljak za na posteljico...sem ful vesela. Nikec je z veseljem stvari prebiral in se čudval kuk so majhne..user posted image user posted image user posted image .

Jutr pa imam pregled in za spit sladkor..bomo videli kako bo.

Lep večeruser posted image


_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 1987
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 7:51:48   
juhica
Dobro jutro vsem !!!!

Mi smo bili bolj na izi včeraj, da smo se regenerirali od sobotnega potepanja, edino moj pridni mož je cel dan delal v gmajni. Men pa dan tok hitr mine, mal pospravim, cunje, kosilo, tamaladva uštimam, pomijem posodo, pa je že večer, ko je treba spet tamala zrihtat. No edino ene dve urci smo bili tudi zunaj, da so tamali malo noreli. Glih z sosedo sva naštele 7 otrok v dveh hišah (no osmi pa še prihaja user posted image ).

Zdej grem pa v vrtec starejšega odpeljat, potem pa z malim v trgovino po čokolado, bom spet mafine pekla, jih imata tako rada. Jutri pa komaj čakam morfologijo, sam zdaj me cepljenje od tamalih dveh skrbi, če bo vse ok, ker sem se prostovoljno odločila, me skrbi še toliko bolj, čakam da me pediatrinja jutri pomiri. Sam če bi pa dobila meningitis, si pa tudi ne bi oprostila, ker pri nas je reeees fuul klopov - no evo tamal je poleti imel borelijo, enega klopa na glavi sem mu spregledala za dva dni, potem pa čez tri tedne opazila ogromen flek po obrazu in zdaj čez cel hrbet je že prilezu...


MetiLu, pojdi v Kik - tam majo res veliko majhnih številk (celo 50 je velik, čeprav ti to ne svetujem, glede na dimenzije otročkauser posted image ) in za punčke reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees luškane stvari. No tudi za fantka se tu pa tam najde kakšen lep kosuser posted image . Pa so kar kvalitetne stvari, kar veliko pranj prenesejo, glede na nisko ceno, sem zelo zadovoljna...

NEA_TEJA  veliko user posted image user posted image user posted image , da bo zdravje spet pri hiši.... Evo še dobro, da gremo poleti roditi, ko je res malo možnosti, da pridemo bolane v porodnišnico...

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 1988
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 8:45:31   
rakica82
Živjo,

no evo pa smo ostali brez sončka user posted image , bomo pa v dežju uživali kaj hočemo.

Midva sva cel vikend šibala okrog, pa pospravljala, neki smo delali okoli hiše, par rožic sem posadila pred hišo...Pa še spala sva ful slabo cel vikend, sva se skoz okrog obračala pa cel vikend bila oba pol budna ob sedmih. Sva pač navajena vstajat zjutri.Tako, da sem bila včeraj zvečer kar pošteno utrujena, sem skoraj zaspala pred TV.

Tako sem malo pojamrala user posted image .

Juhica pri vas pa imate otrok, to je veselo. Ful lepo.

Nea_tejauser posted image upam ,da bo zdravje kmalu boljše.

Lepo se imejte

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 1989
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 9:09:12   
Roži_
Dobro jutrouser posted image

Upam, da ste vredu, jaz sem počutja enako kot bubu_bibiuser posted image Ahh kaj pa čmo a ne?user posted image

Jaz imam danes predavanja v Izoli bolnici o epiduralni anasteziji, prav me zanima kako stvar poteka. Se oglasim proti večeru.
Ciaoouser posted image

_____________________________

Sinček nama je polepšal življenje(2011) in drugi/a se nama bo kmali pridružil/a(2015)

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 1990
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 9:51:05   
mismis
Dober dan vsem skupaj,

pri nas nič novega, cel vikend smo kavčali in tako bomo še naprej. V sredo imam pregled v ambulanti za patološko nosečnost, upam da bodo novice dobre user posted image .

smo pa čez vikend končno pobarvali sobivo za naše pupeuser posted image user posted image user posted image

Roži_, dobro poslušaj na predvanjih, pa vprašaj prosim, če za dvojčke epiduralna sploh pride v poštev. Na dvojčkih sem brala, da jo odsvetujejo

spetko, dolguješ nam še poročilo z MF, upam da je vse v redu, ker se toliko časa nisi javila

rakica, še dobro da se približuje pomlad, bo kmalu več sončka za nas

juhica, a sebe boš tudi cepila proti klopnemu menigitisu? Je pa dobro pohiteti s cepljenjem, jaz sem našla klopa na našemu kužonu že kakšne dva tedna nazaj, zdaj smo že veselo na ampulah

total, super za stvari, midva tudi še kar čakava, če bova kje kaj dobila, no za oblekice sem 100%, da jih bova

bubu_bibi, uživaj še naprej, to je edino pravilno user posted image

MetiLu, se je mali J. pomiril s sestrico, ali imaste še vedno cirkuse ob omembi?

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu Roži_)
Neposredna povezava do sporočila: 1991
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 11:38:50   
rakica82
Mismis evo mi mamo malo sončka user posted image .
Pa držimo pesti za v sredo, itak da bo vse v redu. Ti samo počivaj in pridno kavčaj naprej.

Jaz imam pa v sredo eno predavanje za eno raziskavo, če katero zanima http://www.moje-mleko.si/.

Lp


_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 1992
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 11:43:09   
Suziiika
Hey punce,

zgleda, da je res nekaj takega v luftu.. Sosedov pubec mali, je zaradi vročine v bolnici ostal..
Vreme je luštno zuni, samo ko pihalo nebi tak user posted image
Js sem bla danes spet pri zobarju, še vedno boli, da mi je prav hudo vzet lekadol zvečer, ker to delam že slabih 14 dniuser posted image , ampak pravijo, da tak pač je z modrostnimi, ko se zdirajo. Čeprav, če bi vedla, da bo tak, sploh ne bi šla, samo ker pri zgornih dveh nisem mela nobenih problemov po zdiranju user posted image  Tak, da zdej hodim vsaki dan na menjavanje traku, čez dan malo trpim, zvečer pa lekadol, tolko da lahko zaspim. Danes mi je sicer uspelo do 5 zjutri spati, tak da mogoče gre celo na boljše, mi pa leva roka še vedno mrtvi, pa moči nimam skoraj nič, pa sem pozabla dans prašat če ma to kej bolečina v ustih vezeuser posted image  Čeprav nekaj sem na netu brala, da v nosečnosti zatekajo roke in noge, pa možno da je to to,samo ne vem user posted image  Me je pa trtica začela boleti tud, jao jao, same neke smotane stvari user posted image
Je pa super, ker user posted image  brca na polno user posted image  pa že kr fejst močno, sem včeraj že prav videla na trebuhu premikanje user posted image

total fajn zrihti danes, pa javi nam kak bo kej na pregledu user posted image

rakica82 kaj že dežuje pri vas? user posted image

Se pa strinjam z juhico, v kiku majo super stvari za punčke, pa majhne številke tudi, zadnič so meli pred vrati nek stare kose, po znižani ceni, jih je blo ene par celo 46 user posted image  take res micene user posted image

Aja, pa glede materinske šole, kdaj boste šle kej ve? Js bom najbrž maja, se pa odločam med zdr. domom v mb, ali bolnici? Ma katera kakšne izkušnje? V bolnici vem, da je gužve ful več, je pa najbrž bolj nazorno predavano user posted image

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 1993
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 12:06:36   
tajs
lepo pozdravljene julijke, jst sm pa čist na novo. tudi mi pričakujemo user posted image  in tokrat za spremembo punčko user posted image . doma pa imamo že dva nagajiva, tipična fanta v vseh pogledih user posted image . rok za tretjo pa imam po vsej verjetnosti tam okoli 6. 7., je bolj majhna tako da mi datum redno spreminjajo user posted image . bomo vidli naslenjo sredo ko imam ponovno uz. upam da je res samo bolj majna in da ni kaj drugega narobe user posted image .

(odgovor članu bucibirba)
Neposredna povezava do sporočila: 1994
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 12:07:57   
aqua77
Najprej en lep pozdravček!!! user posted image user posted image

julijka11 čestitke za super rezultate!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mišmiš, sej veš da zate super duper držim pestke in da bo pregled ok, ker to itak čutim in tako more bit!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Roži dej mi povej te termine prosim za epiduralno v Izoli, če jih bo še kaj. a boš ti v Izoli rodila? Pa ne pozabi poročati, sej lah se tud slišiva spet kej... user posted image  

Jaz sem bila pa ful pridna za vikend, se morem kar malo pohvalit! user posted image  Sem naredila dve seminarski in še izpit sem delala, tako da upam da bo vse kar sem spacala pozitivno! user posted image user posted image
Poleg naštetega sem pa šla iskat postljico in previjalko za naše dete. Ker sem se čisto navdušila nad živimi barvami in ker sem v živo vidla eno zelo lepo kombinacijo zdaj resno razmišlam o nakupu. Moj se bo pa itak strinjal, ko začnem o tem govort... user posted image user posted image user posted image
Evo vam še slikico pripopam, kaj me je tako navdušlo... user posted image
user posted image

_____________________________

" Neka bude, što biti nemože."
P.P.Njegoš

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1995
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 12:10:48   
mismis
Akvič, luštna postelja in previjalka, koliko € pa pride?

Tajs, dobrodošla med nami, koliko pa je velika vaša pupa? Lahko, da je prišlo do kasnejše vgnezditve pa je zato malo manjša

< Sporočilo je popravil mismis -- 14.3.2011 12:11:45 >


_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu aqua77)
Neposredna povezava do sporočila: 1996
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 12:29:20   
tajs
oh kaj pa vem, nič mi ni še povedala, je rekla da bomo vidl 23.3. ko bo opravla ponovni uz in bo vidla kolk se je potegnila v 4 tednih. je pa rekla da je najverjetneje samo en teden mlajša kot so rekli na ns. mah sem optimist in se zaenkrat še ne obremenjujem s tem.

aqua 77 = soba je pa zakon!!!!!

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 1997
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 12:39:10   
MagicSpell77
Hello srečke user posted image !

Evo, da se še jaz javim po "napornem" vikendu. Že v četrtek sem dragega peljala bordat na Krvavec, jaz pa sem obiskala šestmesečno Brino od mojega bratranca. Je že prava baba. user posted image Poleg sem imela še našega kužata, da vidim kako se kaj razume z otroci. Najprej je renčal, pol sta bila pa že ta bolš kolega. Ji je vse rokice prelizal. Hihi.

V soboto pa smo šli z ekipo že ob 6ih na morjeeeee, oziroma plezat k Trstu na Napoleonico. Vreme je blo super-duper, jaz sem lepo nevoščljivo uživala na blazini pod stenco s knjigo v roki user posted image . Ampak ni panike, bomo drugo leto vse nadoklnadili. Je blo tako fajn se matrinčkat, pa še barvo sem dobila od celodnevnega nastavljanja sončku. Po plezanju sva se odpravila še v trgovino Prenatal v Trstu in nisva našla čisto nič!!! Vse enako kot v katalogih na netu. Iskala sva voziček in posteljo s previjalno. Vozički brez veze, samo eden je imel velika napihljiva kolesa, ostali pa tiste majhne glupe, ki se jim izogibava. Posteljice in previjalne so imeli 2, v katalogu imajo pa take luštne, ki so malo večje. Tako, da sem kupila dvojne nogavičke in listo nič drugega! Razočarana nad italijansko ponudbo...

V nedeljo pa je moja mami imela rojstni dan in smo šli na en triurni pohod na Gorjance, potem pa še na obvezen golaž. Vreme ni bilo tako fajn kot prejšnji dan, ampak tudi ok, saj smo s hojo v hrib nadoknadili pomanjkanje sončnih žarkov.

Zdaj bo samo še bolj toplo, komaj čakam še takšnih vikendov. Naša pikica je tudi neizmerno uživala, saj je skos pobrcavala user posted image

Kakašno je pa kaj vaš mnenje glede obveznih cepljenj? Jaz sem pred nosečnostjo razmišljala, da ne bi dala otroka cepit, ampak glede na to, da dosti potujemo, lahko stakne kakšno bolezen, ki je pri nas že 30 let ni več... Tako, da obvezna cepljenje bomo verjetno dali skos. Poleg tega sem naletele na fulllll neodobravanja od drugih staršev, ki imajo otroke cepljene. Kao, da bo pol naš ne vem kaj prinesel... To mi ne gre skupaj. Zakaj se razburjajo, če je njihov itak cepljen?! user posted image

Juhica odločitev o cepljenju proti klopnemu meningitisu je seveda popolnoma tvoja. Sama sem proti, ker se cepiš SAMO proti eni bolezni, vse ostale pa ravno tako lahko skasiraš.... Ma ne vem, imam včasih občutek, da te velike farmacevtske družbe trkajo na našo vest samo zato, da nam spulijo vsak Evro. Potem pa stakneš boreliozo in si ravno tako na antibiotikih. Malo sem šla še po netu brskat in pri nas zboli 70-330 ljudi na leto, smrtnost je 1-2%. Za učinkovito zaščito potrebuješ tri odmerke in obnavljanje vsakih 5 let... Nekako diši na služenje keša.... Sicer pa kaj pa jaz vem. Juhica napiši kaj ti je pediatrinja rekla okoli tega.

< Sporočilo je popravil MagicSpell77 -- 14.3.2011 12:48:42 >


_____________________________

As long as you believe that time is money, you will spend money all the time. Time is not money. Time is free. You have all the time in the world.

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 1998
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 13:21:45   
bubu_bibi
IZVIRNO SPOROČILO: MagicSpell77

Kakašno je pa kaj vaš mnenje glede obveznih cepljenj? Jaz sem pred nosečnostjo razmišljala, da ne bi dala otroka cepit, ampak glede na to, da dosti potujemo, lahko stakne kakšno bolezen, ki je pri nas že 30 let ni več... Tako, da obvezna cepljenje bomo verjetno dali skos. Poleg tega sem naletele na fulllll neodobravanja od drugih staršev, ki imajo otroke cepljene. Kao, da bo pol naš ne vem kaj prinesel... To mi ne gre skupaj. Zakaj se razburjajo, če je njihov itak cepljen?! user posted image



Če dovoliš, ti jaz odgovorim, kot je meni odgovoril en super usper profesor nevrologije, ko sem v drugem letniku izrazila podobno mnenje kot ti. Rekel je (no, ne dobesedno user posted image ), da so te bolezni v Evropi iztrebili ravno zaradi doslednjega cepljenja, ki je naravnano na določeni tip mikroba, tisti pač, ki to bolezen povzroča. Vendar to ne pomeni, da je ta mikrob izginil - torej še vedno je na pohodu, čeprav imajo cepljeni protitelesa, zato zanje ni nevaren. Problem nastane, ko se nekateri (pa tu ne mislim nate, pač na splošno, ker je problem lahko globalen) ne cepijo in zbolijo za tem mikrobom - seveda po preboleli bolezni bo njihov organizem tudi razvil protitelesa, vendar se bo mikrob tipa, na katerega smo tisti, ki smo cepljeni imuni, spremenil v drug tip ravno zaradi stika z nekom, pri katerem lahko povzroči bolezen (nekako tako kot gripa, ko je lahko vsako leto drugačnega tipa in podtipa). In potem ta mikrob ni več tisti, proti kateremu smo odporni, temveč bolj agresiven, trdovraten, napadalen in nevaren ne več samo za tiste, ki niso cepljeni, temveč tudi za tiste, ko smo. In v takem primeru kakršnakoli kura z anitiotiki (sploh v bolnicah, kjer je še več mikrobov na kupu in se še lažje prosto 'miksajo' med sabo) posledično še povečuje trdovratnost mikroba, ki sicer ne povzroča težav.

Vem, da se sliši neverjetno, saj verjetnost okužbe je majhna, ampak: ker gre za otroške bolezni, ki so jih iztrebili, niso v največji nevarnosti otroci, ampak - ironično - odrasli. In ta cilkel, o katrem sem pisala, ima lahko ogromne in grozne posledice pa ne one, ki se izberejo ne cepiti, temveč za vse ostale. Tu gre za kolektivno zavest in željo po preprečevanju določenih bolezni. In strinjam se, da je v tem primeru manj nevarno prenesti morebitne tveganja v zvezi s cepivom (ki so res dodelana, sploh za one 'obvezne' bolezni), kot nostiti in povečati tveganje za nastanek hujše oblike bolezni, ki se jo bo potem preprečevalo na enaki način, samo še bolj agresivno.

Upam, da sem to razumljivo napisala, ker imam občutek, da sem ze zapletla... Nekako (še) ne znam na kratko pojasniti, kako in kaj, sploh če gre za kakšno tako stvar... user posted image user posted image

Aja, glede vozička: a prav razumem, da želiš vsa kolesa enako velika?

Vse lepo pozdravljene, se beremo! user posted image



_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu MagicSpell77)
Neposredna povezava do sporočila: 1999
   RE: Julijke 2011
14.3.2011 13:37:04   
MagicSpell77
Bubu_bibi super si napisala! Kot sem že rekla, bom dala našo bebiko kar lepo cepit, vsaj na "obvezna" cepljenja. Zdaj mi je tudi končno jasno zakaj te eni postrani gledajo. Zdaj bom še jaz začela hihih.

Ma glede vozička imam ogromno zahtev, pa je potem izbira toliko težja... Mora imet:
- špotrni del, ki se poleže vodoravno
- ročno zavoro (ker imamo kužata, pa še po hribih in klancih radi hodimo)
- po možnosti napihljiva kolesa... tako da tisti s tamalimi kolesi ne pridejo v poštev.
- sprednja kolesa se morajo obračat za 360 stopinj z možnostjo fiksiranja.

Nagledanega imam Queenija Speedi, ker ima skoraj vse. Moti me edino, da se šp. del ne poleže čisto vodoravno in da ne priporočajo da odstranjuješ sprednje kolo. Aja, pa nima plastike tam pri nogicah, se mi zdi da se potem hitro umaže. Poleg tega pa je še čisto brez vseh dodatkov... Ga pa imajo v akciji v Pikapolonici za 279€ + 150€ za košaro, če katero slučajno zanima.


< Sporočilo je popravil MagicSpell77 -- 14.3.2011 13:39:40 >


_____________________________

As long as you believe that time is money, you will spend money all the time. Time is not money. Time is free. You have all the time in the world.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 2000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  78 79 [80] 81 82   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  78 79 [80] 81 82   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
FOTO: 13 osupljivih fotografij poroda
Fotografinja Leilani Rogers že skoraj pet let ustvarja fantastične slike poroda in dojenja. Delila je zbirko nekaterih n...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?