|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 16:13:12   
Anonimen
Eto sem pred eno dilemo oz. mislim, da vem kaj mi je storiti, samo prepričala bi se še rada:
Skratka MC lupinico smo za v avto uporabljali do 11. meseca, od takrat naprej pa jo ima tamala v dnevni kot fotelj, da v njej zvečer pogleda risanko in spije svoje mleko ... no včeraj sem se pa odločila, da je jo dokončno pospravim v klet, da počaka morebitnega naslednjika. No pa sem snela preleko in jo dala prat, lupinico pa postavila v kot. V trenutku nepazljivosti pa je tamala zagrabila tisti stiropor na hrbtišču, ga potegnila in striropor je počil navpično, ravno po sredini hrbtišča. Razpoka je lepa in noben košček ne manjka ... no sedaj pa je moj rekel, da važno da je plastika cela, stiropor bomo pa polimali, dali prevleko čez in bo lahko počakala na morebitnega naslednjika ... jaz pa nisem tako prepričana in mislim, da poškodovana lupinica ni več primerna za prevažanje otroka ... Kaj menite? Jo zalepim in pospravim v klet, ali počakam na prvi kosovni odvoz?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 16:41:15   
blak
Jaz mislim, da je ta stiropor samo za to, da otrok ne sedi direkt na plastiki, recimo da je bolj "mehko".
Al se motimuser posted image ?

Našemu sedežu 9-18 je tudi začel pokati ta stiropor kar sam, ampak je bil sedež že star in smo ga menjali, ker smo kupili večjega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 18:05:10   
Petraa
Stiropor pa res ni važen . Lahko daš tudi novega user posted image

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 18:33:51   
Najaa
Nima veze stiropor. Važno, da plastika ni nikjer poškodovana.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 18:55:56   
Anonimen
No pa potem šeeno vprašanje ... kolko pa je ena življenjska doba ene lupinice ... mislim naša je letnik 2006 ali 2007 pa zdaj prej ko v enem letu še sigurno ne mislimo imet še kakega otročka ... a je 5-6 let stara lupinica sploh še varna v smislu, da je plastika še vedno tako kvalitetna kot takrat ko je nova in da ni preperela ali kaj podobnega ... pač v  mislih imam svoje stare pancarje, ki so mi med smučanjem praktično razpadli na nogi, pa so bili stari max 5 let.

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 19:05:05   
emma83
Mislim, da sem nekje prebrala, da je življenjska doba avtosedežev tam okoli 5 let. Jaz bi ti v vsakem primeru svetovala nabavo nove lupinice, če ne misliš imeti še enega otroka zelo kmalu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 21:19:40   
hubi
Samo je razlika, če ti lupinico uporabljaš npr. 10 mesecev, potem ti pa miruje 4 leta in čaka na drugega, kot pa da se še te 4 leta uporablja za npr. sosedovega otroka.  Stara je pa pač 5 let. user posted image

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 21:33:20   
Anonimen
V čem je razlika? V prvem primeru je pač lepše ohranjena, v drugem pa slabše, samo material je pa isto star.

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 21:37:49   
Najaa
Otika, ti bi rada za novega člana novo lupinico a ne? user posted image

O starosti ne bi vedla, se pa strinjam, da če stoji 4 leta, da ni obrabljena. Kar razpadla pa tudi ne bo. Ne moreš je primerjat s pancerji, ki so pri vsaki uporabi mokri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 21:38:29   
emma83
Po moje je stvar v starosti plastike, nisem pa zihr. Najboljše bo, da vprašaš še koga bolj podkovanega. Mogoče se bo pa še kdo tukaj oglasil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 21:53:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Otika, ti bi rada za novega člana novo lupinico a ne? user posted image

Nebi se je branila, samo tudi te je ok, le da mi nekdo ki je malo bolj podkovan pritrdi, da je še ok ... no itak je pa do novega člana je še doooooolga pot user posted image

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 21:59:09   
Najaa
Glede na to, da nobena od nas ni ziher, pejdi v BC ali kakšno trgovino pa mal vpraši. Ali pa na AMZS pošlji mail s tem vprašanjem.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 22:16:56   
Naja31
Stiropor vsekakor je pomemben, ne se hecat no. In sigurno ni tam samo zato, da otrok ne bi sedel na plastiki, ampak ima tudi pomembno funkcijo, da ublaži udarce.
Jaz takšne lupinice ne bi uporabljala, ampak bi končala na kosovnem odvozu. Stiropor ne sme biti počen.Mi so ravno zaradi tega stran vrgli 2 leti star Romerov sedež 9-18kg in za mlajšega otroka kupili novi sedež.
Glede "trajanja" avtosedežev se tudi jaz spomnim, da sem nekje prebrala, da je 5 let. Bodi pozorna tudi na tip nalepke o homologaciji, ki je zalimana na lupini sedeža. Na tej nalepki so tudi letnice. In poišči če je sedeže s temi nalepkami sploh še dovoljeno uporabljati.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 22:23:03   
Anonimen
Lahko jo še uporabljaš, ampak samo kot ležalnik v stanovanju.

Funkcija stiropora je, da absorbira energijo, ki nastane ob trku in če je stiropor počen, ta energija ne ostane v njem. Jaz si celo tako predstavljam (lahko tudi narobe), da po tisti dolžini, kjer poči stiriopor, poči tudi plastika. POtem si predstavljaj naprej, kam se počene plastika zarine. Tako da tako lupinico v avto - nikakor ne!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 22:29:26   
Anonimen
Naja in Miljonarka ... saj v tem smislu sem tut jaz razmišljala ... in ja odločila sem se, da jo bo tamala pogurala še za fotelj v dnevni potem jo bomo pa dali na kosovni odvoz ... samo so pa te MC lupinice res zakon ... tamala je stara skoraj 22 mesecev pa visoka je okoli 87cm pa še vedno najraje v njej zleknjena risanke gleda ... tako da mi res ni jasno ko ene jamrajo, da je 6-mesečni otrok prevelik zanjo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 22:30:51   
Anonimen
Otika, očitno je odslužila slabe tri povprečne dojenčke - in ji je namenjen počitek user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 22:52:55   
Anonimen
V bistvu 4 ... jo je uporabljal prej še tamalin bratranček user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
6.9.2010 23:11:13   
ZmajTolovaj
Jaz bi tudi kupila novo. Ziher je ziher.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
7.9.2010 1:40:17   
MAŠKA
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

V bistvu 4 ... jo je uporabljal prej še tamalin bratranček user posted image


Otika ta je že svoje odslužila. Najboljš bi bilo, da kupiš mojo, jo bom čez kakšen mesec prodajala.user posted image Ohranjena kot nova, uporabljala jo je samo naša mala 6 mesecev. No, čimprej zrihtajte naslednjikauser posted image

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
7.9.2010 10:44:57   
kristinaj
ma kej paničariš....... stiropor ne vpliva na varnost, važna je plastika in pasovi, je samo dodatek za mehkejše sedenje... ni panike...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vprašanje glede varnosti lupinice
7.9.2010 12:28:27   
tinkamarinka
Primer DELAVSKA ČELADA: vsaka je A testirana. Po 4 letih v trgovini na polici se mora zavrečt, ker je material (plastika) star in A test več ne velja. Seveda jih marsikje še prodajajo, ker ljudje tega ne vedo.

Enako je pri avtosedežih, mogoče je le obstojnost daljša, to ne vem. Zato je pri nakupom avtosedeža dobro pogledati tudi leto izdelave, ker ti ne pomaga "nova lupinica", ki je že tri sezone v trgovini.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati otrokov talent?
photo
V prostem času moramo otroku zagotoviti varno in spodbudno okolje, v katerem bo razvijal svoj kognitivno-čustveni svet i...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?