RE: koliko vas je letos stala sola? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


*miska.mcc* -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 18:46:20)

ne, ljubka. saj tako je ze od prvega razreda od mojega cetrosolca. imajo pac 2 kompleta od razlicnih zalozb. v prvem so imeli, v drugem isto, v tretjem enako, in zdaj v cetrtem s5.

mali pa tudi po 2 kompleta.
zdaj pa je bilo treba kupit za cetri razred še tretji komplet vaj.  predelali so pa res vse. tukaj nimam kaj rect. in domen res obvlada matematiko.
ampak...... ne vem no..... ce tukaj tekmujejo sole, katera bo najboljsa na drzavnem tekmovanju v kengurujcku.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

ne vidim smisla. samo to. hvala bogu, da imajo vec znanja (ali pa tudi ne)
samo letos si lahko privoscim 5 kompletov, naslednjeleto pa ne vem, ce si jih bom lahko.

zanima me samo, v cem je smisel dveh kompletov. popolnoma enakih. oz. podobnih. naucili  bi se isto z enim.




viv_ -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 18:57:30)

2. razred:

- torba in puščica so še od lani

zvezki + delovni zvezki + copati + manjkajoče potrebščine (vodenke, tempere...) cca. 100 €.




Isabellabina -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 19:18:20)

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pri nas imajo komplet racunanje je igra - 3 delni

in

svet matematičnih cudes - 3 delni

za cetrti razred se 2- delne vaje






aha to si mislila,jja to pa mi potem na prvih govorilnih urah sprejmemo-starši ,če smo Vsi za ,jih učiteljica naroči,drugače ne.Imeli smo pa to tudi že v tretjem razredu in to je samo za otrokovo utrjevanje snovi doma. ja pa to sta imela predhodna otroka tudi,samo nikoli kot redno naročilo ,vedno v dogovoru z razrednikom in starši.




ljupka -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 19:27:32)

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ne, ljubka. saj tako je ze od prvega razreda od mojega cetrosolca. imajo pac 2 kompleta od razlicnih zalozb. v prvem so imeli, v drugem isto, v tretjem enako, in zdaj v cetrtem s5.

mali pa tudi po 2 kompleta.
zdaj pa je bilo treba kupit za cetri razred še tretji komplet vaj.  predelali so pa res vse. tukaj nimam kaj rect. in domen res obvlada matematiko.
ampak...... ne vem no..... ce tukaj tekmujejo sole, katera bo najboljsa na drzavnem tekmovanju v kengurujcku.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

ne vidim smisla. samo to. hvala bogu, da imajo vec znanja (ali pa tudi ne)
samo letos si lahko privoscim 5 kompletov, naslednjeleto pa ne vem, ce si jih bom lahko.

zanima me samo, v cem je smisel dveh kompletov. popolnoma enakih. oz. podobnih. naucili  bi se isto z enim.

[/quot




To je meni pretiravanje za take male glavice!Naša učiteljica naroča sam ene komplete,nobenih učbenikov,edino sedaj v 2 razredu berilo in to dobimo v šoli!

Čeprav moj sinko sam pretirava,ker bi vse rad takoj znal,mu je bilo v prvem razredu dolkčas ker so sam nekaj barvali in nič pisali,zato se je sam učil pisat,jaz ga nočem forsirat,se je pa sam,tudi pisane črke,da sem kr zijala!Upam da ne izgubi vneme,vsaj do pubertete!




ljupka -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 19:28:22)

Se vid da me že dolgo ni bilo na rr sem že pozabila kako se kopira!




nadaklemen -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 19:57:54)

Mene za 1.razred je stalo 160€. DZ so bili 35€,torba target 48€,copati 10€,ostalo pa so drobnarije.
No v šoli nas čaka še položnica za skupna potrebčine(Risalni blok,voščenke,fimo masa...)

Mene se ni zdelo tako drago kot sem pričakovala,vendar vidim da bo druga leta drugače.

Me pa čaka še kaj za obuti,oblečti,pa razne članarine ,tako da bo kar dosti na koncu.




al1* -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 20:08:41)

3. in 6. razred: 250€ za oba skupaj (zvezki, DZ, barvice, copati...) večja je pa potrebovala še nov nahrbtnik.




nanka -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 20:45:02)

9. razred, zaenkrat 130 Eur, torbo ima lansko, učbenike dobi zastonj v šoli. Sem kupila samo 6 DZ ampak ti dragi [sm=hudicek1.gif] 87 Eur.




*miska.mcc* -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 22:28:29)

IZVIRNO SPOROČILO: Isabellabina

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pri nas imajo komplet racunanje je igra - 3 delni

in

svet matematičnih cudes - 3 delni

za cetrti razred se 2- delne vaje






aha to si mislila,jja to pa mi potem na prvih govorilnih urah sprejmemo-starši ,če smo Vsi za ,jih učiteljica naroči,drugače ne.Imeli smo pa to tudi že v tretjem razredu in to je samo za otrokovo utrjevanje snovi doma. ja pa to sta imela predhodna otroka tudi,samo nikoli kot redno naročilo ,vedno v dogovoru z razrednikom in starši.


pri nas sploh ni bilo vprasanja. so dobili seznam na koncu solskega leta in to je treba kupit. -obvezno.
tudi resijo. in ocitno jim nic ne skodi. in nimam nic proti. samo nesmiselno se mi zdi.




malamedika -> RE: koliko vas je letos stala sola? (25.8.2010 23:45:42)

DZ za 3 in 6 razred  180 e
plus vse kar spada zraven s tem da zvezkov kupim mal več ker mam 3 šolarje cca 150 e   ,plus stroški izposoje učbenikov   za srednješolko cca 30 e za ostalo še niti ne ve ka j rabi ker zvejo šele prvi šolski dan




vesna.com -> RE: koliko vas je letos stala sola? (26.8.2010 6:02:31)

1 in 5 razred-cca 250€
1-dobijo torbo v šoli
5-convers za 35€




FORZA -> RE: koliko vas je letos stala sola? (26.8.2010 6:38:17)

8. razred delovni zvezki in zvezki brez drobnarij 210,00 EUR




TRIŠ -> RE: koliko vas je letos stala sola? (26.8.2010 7:27:45)

300 eur za dva osnovnošolca samo zvezki in knjige,torbice so še lanske kot nove.Oblačil in obutve pa več ne računam ,ker kupujem vsakič po malo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Luni -> RE: koliko vas je letos stala sola? (26.8.2010 7:33:33)

Miš, se vidi, da sva iz istega konca: je pri nas za matematiko tudi podvojeno, zaradi utrjevanja snovi. Meni je o.k., ker za starejšega sem pa sama kupovala, ker niso imeli še te navade....




DeVilla -> RE: koliko vas je letos stala sola? (26.8.2010 11:29:04)

IZVIRNO SPOROČILO: sami0804


1.razred
Okrog 150€,kar se mi niti ne zdi tako hudo drago,glede na to,da so samo del.zvezki stali cca.90€[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]
Aja,obleka in obutev tukaj ni všteta [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Mi imamo pa samo 3 delovne zvezke za matematiko, ki so nas prišli 18 EUR. Katere delovne zvezke pa imate še pri vas v prvem razredu? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Erdbeere -> RE: koliko vas je letos stala sola? (26.8.2010 12:36:41)

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

IZVIRNO SPOROČILO: Isabellabina

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pri nas imajo komplet racunanje je igra - 3 delni

in

svet matematičnih cudes - 3 delni

za cetrti razred se 2- delne vaje






aha to si mislila,jja to pa mi potem na prvih govorilnih urah sprejmemo-starši ,če smo Vsi za ,jih učiteljica naroči,drugače ne.Imeli smo pa to tudi že v tretjem razredu in to je samo za otrokovo utrjevanje snovi doma. ja pa to sta imela predhodna otroka tudi,samo nikoli kot redno naročilo ,vedno v dogovoru z razrednikom in starši.


pri nas sploh ni bilo vprasanja. so dobili seznam na koncu solskega leta in to je treba kupit. -obvezno.
tudi resijo. in ocitno jim nic ne skodi. in nimam nic proti. samo nesmiselno se mi zdi.



evo mi imamo isto...5 delovnih zvezkov v 3. razredu za matematiko...pa lani je bilo enako...rešili so pa tud vse




srki -> RE: koliko vas je letos stala sola? (26.8.2010 12:45:36)

Ker je torbo dobil v dar, skupaj z delovnimi zvezki in ostalimi potrebščinami cca 150 eur, treba je še za oblečt kaj in za obut.

Skratka, ta šola je drag špas, če mene vprašate. Sploh se mi ne zdi fer, da učitelji sami izbirajo katere delovne zvezke in tako na eni šoli to stane 90 eur, na drugi pa kar krepko manj.

In kaj to pomeni za mene, ki sem dražje plačala oz. za mojega otroka? Da bo pa kaj več znal in veljal, če ima vse dražje. Jest si tega sploh več ne znam predstavljat.

Ja, brezplačno šolstvo ja.....




sami0804 -> RE: koliko vas je letos stala sola? (26.8.2010 13:18:36)

IZVIRNO SPOROČILO: DeVilla

IZVIRNO SPOROČILO: sami0804


1.razred
Okrog 150€,kar se mi niti ne zdi tako hudo drago,glede na to,da so samo del.zvezki stali cca.90€[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]
Aja,obleka in obutev tukaj ni všteta [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Mi imamo pa samo 3 delovne zvezke za matematiko, ki so nas prišli 18 EUR. Katere delovne zvezke pa imate še pri vas v prvem razredu? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Ups,širim krivo vero[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image]...
Sem šla zdaj točno pogledat,kaj vse imamo v torbici in na računu:
Opazujem,raziskujem,razmišljam 1
ABC 1 (1.,2., in 3.del)
Igraje in zares v svet matematičnih čudes 1 (1.,2., in 3. del)
Računanje je igra 1 (1. in 2.del)
Skupaj torej devet del. zvezkov,cena pa 71,83€

Če bojo pa vse rešili,bom pa lahko poročala čez približno deset mesecev[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




krfjolca -> RE: koliko vas je letos stala sola? (26.8.2010 17:08:44)

IZVIRNO SPOROČILO: srki

Sploh se mi ne zdi fer, da učitelji sami izbirajo katere delovne zvezke in tako na eni šoli to stane 90 eur, na drugi pa kar krepko manj.




Samo tole bi pokomentirala. Predstavljaj si, da si ti učitelj, in da izbiraš gradivo, po katerem boš učila. Ti ne bi šlo v nos, da bi te drugi (starši, vodstvo ...) komandirali, po katerem DZ naj učiš, ker je pač ugodnejši? Tudi če je tu vprašanje kvalitete gradiva? Mislim, da ne. Vsak učitelj izbere tisto gradivo, ki mu najbolj odgovarja glede na stil poučevanja, kar je tudi edino prav.




srki -> RE: koliko vas je letos stala sola? (27.8.2010 13:15:46)

Aja, tako, gremo na to, kaj komu paše, zanimivo, da včasih ni bilo tako, pa je vse lepo zlaufalo in steklo. Noben od učiteljev se ne vpraša in ne razmisli v tej smeri, da jim pa tudi ne more bit vse vse po jusu, meni tudi ni, pa še marsikomu ne in se moram o marsičemu prilagajat v službi, pa nas nihče ne vpraša. Tudi meni bi bil nek sistem boljši in učinkovitejši....pač, tako je, narava službe.

Ampak vseeno mi pa to ni všeč, da se tako izbira. Pol naj pa nekje vsaj mal ceno pogledajo, al pa ukinejo in naj bodo za vse isti delovni zvezki....ma če je še sam ravnatelj neke OŠ govoril, da je to nč druzga kot en velik biznis.

Mislim, a ni princip učenja za vse enak? Al pa če ni, na koncu bo nekdo znal abecedo ne glede na to, kakšen delovni zvezek bo imel.

Ni treba vzet, kot napad na učitelje, sam enostavno se mi res zdi butasto, da nam bodo učitelji določali, koliko bomo plačevali za delovne zvezke.




*miska.mcc* -> RE: koliko vas je letos stala sola? (27.8.2010 13:26:41)

podpis pod srki. tocno nekaj takega sem hotela napisat. kaj ni šola, fax, magisterij za vse pedagoske delavce enak?
pač, naj se naucijo delat po enem sistemu.sploh pa se mi zdi bedasto za nevem, recimo prve tri razrede oš....5+3 je 8. in je 8 ne glede na delovni zvezek.

in to po mojem ni tezko naucit otroke ne da rabis 7 razlicnih D.Z.-jev.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

itak, da je lazje in lepse uciteljicam delat po tistem DZ-ju, ki ji je najbolj vsec. ampak, ce bi bili doloceni, za vse enaki, pol ne bi bilo problemov. in tudi na zacetku srednje sole.... po mojem so lahko problemi , ker pride 15 otrok z znanjem iz 7ih razlicnih knjig. profesor bo pa delal iz ene devete.






srki -> RE: koliko vas je letos stala sola? (27.8.2010 14:50:16)

Ja, tud jest sem mislna na to, da je blo 2 + 2 vedno 4. Za razlago ste pa učiteljice itak usposobljene in ne vem no...včasih so imeli dobro razlago kljub takim učbenikom, kakršni so bili.

Nočem kritizirat, sam tega šolskega sistema res ne pozam, itak je pa vse čudno dandanes in nekaj posebnega, kot včasih. Ne samo v šolstvu.




krfjolca -> RE: koliko vas je letos stala sola? (27.8.2010 15:08:10)

Zakaj pa jim potem kupujete razne Hello Kitty zvezke, pa nevemkakšne ohinsploh torbe, pa puščice, pa takve in onakve svinčnike, pa ne vem kaj še vse? Če zunanji izgled in kvaliteta ni pomembna, pa jim dajte stvari v plastične vreče, pa navaden črtast papir in kuli, pa jih pošljite v šolo. Ampak neeee, pri delovnih zvezkih in učbenikih bomo raje šparali.

Ne razumem vas, res ne. Hvala bogu, da je na trgu izbira in da ne učimo več po enih in istih dolgočasnih bukvah iz pamtiveka. Seveda je vse skupaj biznis - ena velika tekma med založbami, kdo bo več prodal. Ampak takšna tekma ustvarja kvaliteto - boljši si, kvalitetnejši si, več uporabnikov boš imel.   




hariba -> RE: koliko vas je letos stala sola? (27.8.2010 15:50:37)

720 € za 5, 7 r. in prvi letnik. Tu not je všteto poleg dz, zvezkov, šestil in svinčnikov, učbeniki za srednješolca, večinoma so rabljeni, kar nisem dobila pa novo, 3 nahrbtniki, 1 dvoranske superge, 1 peresnica, 2 krat likovne potrebščine, 2 copati, 3 nalivna peresa in 1 atlas. Pa 85 € sem dobila v Sparu bonusa, ker smo danes nabavljali.




alda -> RE: koliko vas je letos stala sola? (27.8.2010 16:53:01)

1,razred : DZ, zvezki, torba, likovni pribor, telovadni copati, copati za v razred, peresnica cca 200€
8razred: torba, persnica, DZ, zvezki , svinčniki, copati za v razred cca 200€
s tem da učbenike dobita oba iz sklada, brezplačno!

Je pa s temi Dz tudi tako..no vsaj pri nas: naša draga profesorica je soavtorica Dz in učbenika in zato MORAJO uporabljati prav tistega, tudi če obstajajo cenejše oz enako kvalitetne izdaje.
Da o zmešnjavah okrog atlasov sploh ne govorim, pa ta ni dober, pa uni ne,..vsi po vrsti pa dragi kot žafran [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>