|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 21:18:20   
betricija
nani odgovorim jutri, ker grem ajat, je pa tako kot je napisala tulipan...je pa vse odvisno od kolektivne pogodbe podjetja.

nočka

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 2026
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 9:09:28   
simi27
Dobro Jutro čveke!

Glede oddaje papirjev - na CSD morate oddati vlogo za porodniško (največ 60 dni pred PDP), vlogo za očetovski dopust, vlogo za denarna pomoč ob rojstvu otroka, kasneje še za otroški dodatek. 
Denarna ali kakšna druga pomoč oz. nagrada - odvisno od občine do občine. Nekatere dajo denar, druge kakšno knjigo, tretje nič. Najboljše se je pozanimati na občini. Mislim pa da je potrebno vlogo dati povprečno do treh mesecev po rojstvu.

Tudi jaz jem preverjene gobe. Ampak ne za večerjo.

Lep dan vsem!

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2027
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 10:09:58   
Tulipan12
Dobro jutro!
Še dober mesec službe, potem pa še mam malo dopusta za izkoristit in končno porodniška!user posted image

(odgovor članu simi27)
Neposredna povezava do sporočila: 2028
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 11:10:58   
betricija
dan
smo ponoči slabo spali, pa sem še malo poležavala. pa spet je neki oblačno zunaj...hočem sončekkkkkkkkk

jona- govorile smo o vseh mogočih pomočih. mislim, da gre pri nas tako, da ko prideš otroka prijavit na občino, kjer urejaš osebno ali potni list, dobiš par dni kasnej domov po pošti čestitko od občine in dopis ki ga moraš izpoljnenega z TR poslati nazaj, potem pa dobiš denar nakazan v roku enega meseca. vsaj tako je pri nas v kamniku, zadnje leto in pol. za ostale pomoči pa urejaš na CSD.

nani solidarnostno pomoč prejme vsak, ki naj bi bil vsaj tri mesece na bolniškem. vendar mora biti to v kolektivni pogodbi jasno napisano. pri nas je tako, da tega nimamo, ker jih je pred reorganizacijo podjetja in združitvijo oddelkov delalo samo 40 ljudi, sedaj jih je 200, pa bodo kol.pogodbo urejal šele naslednjo leto. čeprav smo že od aprila povečana družba. v starem podjetju pa je to urejeno še sedaj in to v vseh ostalih podjetjih.pri meni je bil problem, da kljub prenosu vseh pravic za 2 leti, smo morali aprila, po enem letu že podpisati, da se strinjamo, da izgubimo stare pravico in prebekslamo na nove. sicer bi bila konec letošnjega leta brez službe...itak pa nisem vedela, da bom zanosila, in mi ni prav nič žal.še vedno, ko poslušam druge nosečke, bom imela precej solidno porodniško. je pa res, vsaka pomoč pride prav.

me zanima a bo še katera začela v ponedeljek MŠ v porodnišnici?kljub temu, da nas je toliko veliko decembrskih nosečk, se ne javi nobena, potem pa prideš na predavanja, je pa polna predavalnica...

no lepo tipkajte, pa še kakšno slikco dajte gor. jaz obljubim, da takoj ko bo sobica nared, vržem slike gor.


(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 2029
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 11:29:58   
špica84
Nani tako kot ti je betricija razložila je solidarnostna pomoč po vsaj 3 mesecih boilniške zapisana v kolektivni pogodbi.Pri nas moraš biti član sindikata,da ti jo dajo.

Jaz začnem v pondedljek z mš v zd

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2030
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 12:04:28   
enamimi
Tudi jaz sem brskala glede vseh teh papirjev in mislim, da je tako kot je napisala simi27.

Z mš začnem v ponedeljek v KC Ljubljana neka bivša babiška šola, še katera?

3D priporočam vsem, ker je res lep občutek ko gledaš bebija, mi smo bili prejšnji teden in to več kot pol ure, ker smo malčka zbudili pa se je ves čas z rokco skrival. user posted image


(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 2031
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 12:18:48   
KatyK79
dan punce,

ah naša občina ne da nič...samo knjižno darilo...škrtuhi user posted image

jaz pa delam, seveda v "najslabšem" primeru še oktober, potem pa 2 tedna dopusta in nato porodniška user posted image

ja sonček no...kje si?

(odgovor članu enamimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2032
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 14:38:12   
miskula
Hojla user posted image
Že dolgo se nisem javila, ampak berem vas pa kar redno. Da še jaz malo poročam kaj je novega.

Prejšnji teden sem imela pregled pri  G, delala mi je UZ. Naš pikec je prehiteva za 2 tedna, tako da je imela na sumu sladkor. Včeraj sem šla na test in res je povečan (9 enot). V ponedeljek grem že v Lj na diabetis, na dolgi test. Še dobro da mam sam še dva meseca do konca, bom že preživela na dieti.
Drugač pa MŠ začnem 12.10., 4. obiski.
Za bebico mamo že kar neki nakupljen, samo mormo prejt sobo preštrihat, da lahko začnem z opremljanjem. Prati cotke bom pa začela v začetku novembra, ko bom na porodniški.


_____________________________

otroci so naše največje bogastvo

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 2033
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 15:38:22   
jona klara
betricija- hvala se mi je zdelo, d amislite to, ne ono, ko si v bolniški in nič ne dobim,user posted image user posted image user posted image kako si?danes pride moj user posted image user posted image , moj mali je zaspanček, upam, da je vse okej

špica- super za fino spanje na novem jogijuuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu miskula)
Neposredna povezava do sporočila: 2034
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 15:58:44   
zaljubljena23
miskula, ojoj..Nič kaj prijetna zadevica, ampak za naše malčke vse, a je tako?

jona.klara, naš je tudi danes med bolj mirnimi oziroma že zadnje tri dni..Tam pa tam pade kakšna brcikauser posted image


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 2035
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 16:54:47   
jona klara
zaljubljena 23- pol imaš podobne težave kot jaz...,  no sej sam, da se nam rodijo zdraviuser posted image , ne bi pa bila nič jezna, če bi me nabrcal, da bi me vse bolelo, samo, da vem, da je vse okej 

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2036
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 18:48:20   
KatyK79
tudi moj je zaspanček...vreme jim očitno ni všeč.

punce, a še katero bolijo sramne kosti?
mene že 2 dni in se mi zdi da čedalje bolj..sej to je itak normalno, samo
se mi zdi malo zgodaj user posted image


(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 2037
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 19:02:45   
betricija
katy medtem ko moj raztovarja pohištvo imam še malo časa
mene že cel mesec občasno boli. pol pa iščem nešteto možne pozicije na kavču. me je pa vse dol bolelo, tako da mi je žigonova predpisala magnezol in 3xna dan Boscupan. no Boscupan sedaj jemljem samo še občasno, če so bolečine res hude. bis morgen...

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 2038
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 19:14:47   
zaljubljena23
jona klara v takšni situaciji si tudi jaz želim močnih brcik, sem vsaj pomirjena...ampak očitno tudi naše bebice potrebuje kdaj pa kdaj miruser posted image

katy, jaz sem ravno o tem pred kratkim pisala, da so bolečine že fajn grozne..Dva dni se je stanje prestavilo v blago obliko, danes pa je spet katastrofa...Meni je G dejal, da me boli zato, ker mi dete z glavico pritiska tako dol


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2039
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 19:28:14   
KatyK79
betricija, zaljubljena - hvala za odgovor!
se opravičujem, ker vse skupaj malo površno berem, potem pa sprašujem stvari ki so bile že povedane user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2040
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 19:31:33   
zaljubljena23
Katy, nisem mislila tako ;)...Fajn, da vprašaš...Pač včasih je toliko teh informacij, da kaj pozabiš ali pa enostavno površno prebereš..Sama tudi spadam v to kategorijo ;)...Itak pa smo zato tukaj, da si pomagamo z nasveti, pa čeprav so včasih večkrat napisaniuser posted image ...

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2041
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 20:52:29   
BabyKitty
Samo, da na hitro poročam... na UZ vse ok razen to, da je posteljica rahlo kalcinirana... naš Ferdo je razkazal svoje bogastvo, tako da ni dvoma, da bomo imeli fantiča user posted image je pa že v glavični vstavi tako, da čaka na akcijo user posted image velik je 41cm in ima okoli 1600g user posted image

Slikco z UZ-ja sem dala pa v album... se že na 2d UZ-ju lepo vidi nosek in bradica... user posted image me že cel dan razganja od veselja ko sem po dolgem času spet vidla svojga malega user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2042
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 21:08:18   
KatyK79
he he he zaljubljena sem vem da nisi tako mislila....če ne bi bile babnice take čveke in kakšno stvar tudi večkrat predebatirale ne bi prišle do 82 strani 2. dela user posted image

babykitty - lep fantič! user posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2043
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 21:39:55   
zaljubljena23
Babykitty, čestitke za fantiča še tukajuser posted image user posted image user posted image

Katy user posted image


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 2044
   RE: Decembrke 2010 II.del
30.9.2010 21:49:26   
aischa1
BabyKitty lep fantiček.







(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2045
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.10.2010 7:58:28   
Jancci
user posted image

Mal stavkam, pa imam čas tle gor viset. user posted image user posted image user posted image

Se že dolgo nisem oglasila, sem pa tja mal pokukam kako ste, ampak po pravici povedano ne sledim kaj preveč. user posted image

Jest še 14 dni delam, potem imam dopust in potem začnem P. V bistvu že komaj čakam, da se znebim tega trebuha, ker sem ko en slon. Sem si merla obseg in sem že na 100tki user posted image . Da ne govorim o kilah.. sicer se od +10 naprej pred enim mesecem še nisem upala zvagat, ampak je definitivno več kot to. user posted image Poleg tega me vedno večkrat peče zgaga, da o kondiciji niti ne začnem. Ne da sem na nuli, ampak čist v minusu. Komaj en štuk po stopnicah prilezem. Plus tega me ta otrok nonstop neki žoka in sem vsake pol ure na wc-ju, pa desen reber bom pomoje mogla zamenjat, ker ga je očitno zamenjal za žogo?! user posted image Pol nej pa kdo reče, da je to najlepše obdobje v življenju.... čist mem!!

No, ja, samo da bo potem vse OK, pa bom še zdržala tele dva meseca pa še mal. Drug teden imam še en pregled in naslednji teden UZ. Upam, da se ima dete boljš kot jest!!!!?

Nobene stvari še nisem kupila, nič prištimala... čakam da me prime un gnezditveni nagon. user posted image Še dobr, da imam bejbo doma, pa da približno vem kaj in kako. Bomo že!

Lepo se imejte!




_____________________________

Tako drobcene ročice,
pa se za vse večne čase oklenejo naših src.
(P Brown)

(odgovor članu aischa1)
Neposredna povezava do sporočila: 2046
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.10.2010 9:43:32   
Dadi
En lep pozdrav....pester september pri nas se je zaključil in kar ne morem verjeti, da je naša ta velika punca že cel mesec v šoli :) In da jaz že cel mesec delam....in to pomeni da bo kmalu plača ;)
No naše najmlajše dete precej brca, tako da se ponoči zbujam, zvečer sem ponavadi že zelo utrujena in grem počivat že okrog 10-ih, kar ni bilo v moji navadi. Občasno me boli hrbet, tako pri strani, da se moram prav prestavit v ležeči položaj. Se moram pa prav disciplinirat, da se spravim na sprehod, ker se mi čedalje manj, da hodit. Pa nimam ne vem kako velikega trebuha...obseg je 97 cm, zredila sem se za 7 kg (30. teden), samo taka lenoba me napade, sploh kadar se najem.user posted image  Ampak kondicija mi bo pa tudi prav prišla, tako da me mož kar obvezno skupaj z mulčkoma odpelje na sprehod: Mami pejt, gremo, gremo...user posted image

Zbrali smo že dve imeni za fantka(se moramo odločit katero je tisto ta pravo), za punčko še zbiramo....

Tudi jaz tako kot Jancci nimam še nič pripravljeno...Včeraj sem naročila edino nov jogi za malo posteljico, pa zase tudi čakam nov jogi. Počasi se bova pa morala spravit še v Ikeo, da kupim nov predalnik. Pol bom pa začela stvari počasi skupaj nosit, prat oblačila...Kar se tiče opreme imam pa še od prej. Voziček, no edino z lupinico ne vem kako bo,ker mam eno večjo, pa bi raje mela kakšno manjšo ala maxi cosi, ker mam mali avto. Bom videla, če jo bom kje dobila za sposodit. 

Nasl. teden imam še UZ, tako da bomo videli naše dete...

LP vsem, zdej grem pa počasi v službo....petek jeeeeee



_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Jancci)
Neposredna povezava do sporočila: 2047
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.10.2010 13:32:52   
*Jagodka
Za nama je tudi uspešen pregled. Mali je že na glavo obrnjen in tehta 1600g. Je rekla G, da mala kepica lepo napreduje. Vse je ok. Jeeeee!

Z menoj je vse ok. Na cuker test me ne bo več dala, ker so rezultati več kot odlični.
Zredila sem se že 16 kg pa pravi, da nč hudga. he he Fajn. Pred N mi je vedno govorila, da sem presuha. he he Končno sem buhteljček. Čeprav mi noben ne verjame, da mam tok kil. Zanimivo!

Aja, edino za železo mi je dala recept.

NP imam pa 04.11.

Še 2 tedna delam pol pa dopust, pa porodniška! Ne morm verjet user posted image user posted image user posted image





(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2048
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.10.2010 13:59:44   
jona klara
*jagodka- user posted image user posted image user posted image user posted image za dobro opravljen pregled!!

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu *Jagodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2049
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.10.2010 14:01:11   
jona klara
BabyKitty- čestitke za prestolonaslednika!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da ne bojo decembra same babe

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2050
Stran:   <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?