RE: Mama, kje si? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


darja.mark -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 14:40:35)

Ja to je tista, ja ki je sama na fotografiji ki jo ma na fb-ju. Evo, sem ji odgovorila da vidim da ji nisem pisala samo jaz ampak tudi druge, da jo išče njen sin in da mu me prek foruma pomagamo. In se ji lepo zahvalila ker mi je odpisala in mi na koncu zaželela srečo pri iskanju.

In mi je 'teta' odgovorila nazaj:

Giovanna Rodi 14. julij ob 14:25 Prijavi
Hello again,

Can you give me more information about Giovanna....how old she is, her description, where she lives, her son's name, how old he is, where he lives, was he adopted?

I will phone the Rodi's from Montreal, they may have a connection to her.....apparently most of the Rodi's are originally from Caserta Italy.

Hopefully in the network, somebody will find her :)
 Ji nisem še nič odpisala, sem najprej hotla vam povedat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Hmm, glede na to da je omenila Italijo, Men se je že od začetka zdelo da je Mauro italijansko ime, kaj pa vem, sliši se mi tko [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ji bom pa definitivno odgovorila in ji razložila situacijo...kaj pa vemo, mogoče pa tale 'teta' celo kej pomaga :)  probamo lahko, ne?




malilump -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 14:43:13)

Darja.mark se strinjam s tabo. Najboljše, da ji opišeš situacijo...saj vsi vemo, da več glav več ve. Sploh pa če še v tujini pomagajo...ni vrag, da je ne bi našli enkrat. Upam, da čimprej.




darja.mark -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 14:48:03)

jap, sej zato. si bom vzela čas in ji kar prevedla članek s časopisov tako da bo dobila vse podatke in bo vedela točno za kaj se gre :)

Sem ji že odpisala da do večera ji pošljem prevedeno. Super, no nekam se premikamo, upam da nas bo peljala h komu ki bo vedel kaj več [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Vijoličarka -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 14:49:38)

IZVIRNO SPOROČILO: aleži

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mislim, da sta že pokojna.

V članku piše, da se je novinarka pogovarjala z njima[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] . Verjamem, da o Giovanni nista nič vedela - ampak verjetno tudi rejniki niso smeli kar povedat, kje je zdaj Marko, ko je prišla Givoanna k njim ponj. Ne vem, zakaj bi bili zdaj zato slabi ljudje??? Onadva nista nič vedela, rejniki pa niso smeli povedat, kam so dali posvojenega otroka - saj to je praksa pri posvojitvah, kajne? Razen pri odprtih, teh pa takrat ni bilo...



Po mojem nista bila slaba, trudla sta se po svojih močeh kolikor se je dalo!
v članku je povedal, tako
Odkril sem jih 16. junija letos, ko sem se po vsej mori, ki sem jo preživel, odločil poiskati svoje 'korenine', ker do takrat nisem vedel ničesar, razen tega, da me ni marala, da je bila grda ...« to se pravi,da so mu govorili o materi (kdo se ne ve???) ali pa so si samo izmislili in rekli kar tako iz obupa ko je hotel kaj preveč spraševat o družini in so se bali


Jaz sem, vsaj kakor je bil članek napisan, razumela drugače. Ne, da sta mu posvojitelja govorila grdo o mami, ampak da je bil glavni problem v tem, da je bil posvojen v precej neprostvetljeno okolje, ki posvojencev ni sprejemalo kot enakopravne člane družbe, temveč kot nekakšne 'pankrte' in v stilu 'otroci odgovarjajo za grehe staršev' je Marko dobil polno dozo.

Recimo, zadnjič sem spoznala neko gospo, ki je jokala, da bo njihova družinska kmetija 'izgubila ime', saj njen brat nima otrok, pa čeprav sta si z ženo zelo prizadevala. Na vprašanje, zakaj nista posvojila, je bil odgovor, da 'se težko dobi' in da 'ne moreš prebrati', ob omembi drugih držav (Rusije, Makedonije itn) je bila čisto zgrožena, ker 'že tako ne veš, kaj dobiš, kaj šele uni cigani'. Gre za ljudi iz precej zaprtega okolja in polnih predsodkov.

Po moje je bilo v Markovem okolišu kar lepo število ljudi, ki so bili do njega nezaupljivi, ker 'se ne ve, od kod je prišel' in so tudi svoje otroke vzgojili v nezaupanju in odklonilnem odnosu do njega. In otroci so mu v šoli metali zmerljivke in očitke, vse to, kar so slišali doma in najbž še marsikaj dodali zraven, za dramatični učinek. Povprečno čuteč človek si z lahkoto predstavlja, kaj to naredi mladi duši.




Lolek in Bolek -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 14:52:06)

Kerensa a se ti je mogoče že javil in ti povedal, da se je mati pofočkala sama???
Ali se detektira dalje. Nič se na javiš, porkala, tuki nas vsaj 60 čaka kako svežo info[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




malilump -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 14:57:16)

Kerenso je pomojem vodka od včeraj in današnja vročina vrgla iz tira [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.7.2010 15:01:39)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 15:14:49)

IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek
Še najbolj pa to, da sta mu rejnika ves čas govorila slabo o mami. Packa sta. Česa sta se bala. Pogledati resnici v oči. Sta vedela ves čas morda, kje je mama? Morda dobivala pisma? Jih skrivala pred njim? Itak se slej ko prej izkaže, da ima laž kratke noge. In po vsem tem naj jih spoštuje? seveda, z vsem spoštovanjem.
Če bi bila prava rejnika in se jima ne bi šlo samo za ne vem kaj, bi mu pomagala poiskati mamo in mu ne bi nesramo lagala. Danes bi jima bil morda bolj hvaležen kot lasten otrok, tako pa bosta dobila, kar sta skrivala pod preprogo. Laž. Jaz jih niti v snu ne povoham več. Bogsigavedi, kako sta šele ravnala z njim

Verjetno si mislila posvojitelja, kajne? Sodeč po Maurovih/Markovih besedah v medijih mu je bilo rečeno (nimam člankov pred sabo - morda sem si slabo zapomnila), da ga mama ni marala. Kdo mu je to rekel, se mi zdi, da ni zapisano, ampak sklepai se da, da sta bila to posvojitelja, ni pa nujno, saj Mauro/Marko pravi, da je ves čas vedel, da je posvojen. Če sta mu to rekla onadva, sta tu dve varianti. Ali sta tako mislila zato, ker sta vedela, da ga je vposvojitev dala neporočena mladoletna mati (to STA vedela) in se jima je tako zdelo, ali pa sta "prenašala" informacije od koga drugega, za kogar pa mi ne vemo. V vsakem primeru pa onadva finančne koristi od posvojitve nista imela. To bi imela, če bi bila rejnika.
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
kerensa, z rejniki ti nisi govorila (ne z markovimi posvojitelji, ampak z rejniki, ki so oba imeli od njenega 15 do 18 leta?)

Nisem. Rejnica, ga. Kolenc, je že pokojna, do njene družine (moža, potomcev, sorodnikov) pa nisem šla.
ampak verjetno tudi rejniki niso smeli kar povedat, kje je zdaj Marko, ko je prišla Givoanna k njim ponj

Pokojna rejnica ni vedela (menda), kam je bil dan Mauro/Marko v posvojitev.
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mrak
očitno 'naša' Giovanna Rodi ni taprava

Res je, ni prava. Tudi midve sva v kontaktu preko FB.
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek
Kerensa a se ti je mogoče že javil in ti povedal, da se je mati pofočkala sama???

Ne, ni se mi še javil, me je pa poklicala oseba iz Delo revije d.d. (identitete še ne bom razkrivala), ki bo pri novinarki članka iz One preverila, ali je Mauro/Marko v kontaktu z njo.
Zdajle sem pa dobri 2 uri manjkala, ker sem šla v službo in ker sem morala tukaj vsaj osnove naredit', preden sem se priklopila na Internet. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

So mi pa že odgovorili z dveh slovenskih veleposlaništve - iz Švice in iz ZDA. Iz Švice so mi sporočili, da so posredovali moj e-mail v Španijo (kamor sem ga poslala tudi sama), saj je zaenkrat tam večja verjetnost, iz ZDA pa so mi napisali, da oni nimajo CRP (ja kako, mater, se pa tam potem znajdejo?! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) in da tudi oni posredujejo iskanje v Španijo.

*ebemu mast, če pa iz Washingtona kontaktirajo Španijo, potem se bo pa že nekdo zmigal, kajne?





malilump -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 15:18:47)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


*ebemu mast, če pa iz Washingtona kontaktirajo Španijo, potem se bo pa že nekdo zmigal, kajne?




Upam, da res.




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 15:55:19)

Odpisali so mi iz Bruslja...

prosim vas, da vašo poizvedbo za omenjeno osebo opravite za naše veleposlaništvo preko vaše upravne enote. Poizvedbe vedno potekajo po uradni poti. Ko bomo prejeli prošnjo za poizvedbo od upravne enote, bomo začeli s postopki iskanja omenjene osebe.

Kam torej zatežim - na UE Jesenice?




maya2 -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 16:07:50)

IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark

No očitno 'naša' Giovanna Rodi ni taprava in ste jo kontaktirale tudi nekatere tukaj, zjutraj sem ji namreč poslala na fb prošnjo za prijateljstvo, pa mi je napisala sporočilo, dodala me pa ni :


Giovanna Rodi 14. julij ob 13:54 Prijavi
Hello,

Are you looking for a Giovanna from Europe? I am not the one that you are looking for....good luck in your search :)



ajej si kar predstavljam kolk sporočil je reva dobila....

če smem predlagat: super da se angažirate in trudite, ampak a ne bi bilo dobro, da se zmenite in potem ena kontaktira naprej... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] da ne najdete ta prave, ta pa se ustraši [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




ronja -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 16:09:39)

vijoločarka,tudi jaz sem tako razumela, zato sem se pa vtaknila v tole:
Še najbolj pa to, da sta mu rejnika ves čas govorila slabo o mami. Packa sta. Česa sta se bala. Pogledati resnici v oči. Sta vedela ves čas morda, kje je mama? Morda dobivala pisma? Jih skrivala pred njim? Itak se slej ko prej izkaže, da ima laž kratke noge. In po vsem tem naj jih spoštuje? seveda, z vsem spoštovanjem.
Če bi bila prava rejnika in se jima ne bi šlo samo za ne vem kaj, bi mu pomagala poiskati mamo in mu ne bi nesramo lagala. Danes bi jima bil morda bolj hvaležen kot lasten otrok, tako pa bosta dobila, kar sta skrivala pod preprogo. Laž. Jaz jih niti v snu ne povoham več. Bogsigavedi, kako sta šele ravnala z njim

ker čisto nič od tega ni nujno res, nič od tega ni marko rekel v članku, razen, da se ni počutil kot pravi sin.

Dvomim, da sta posvojitelja dobivala pisma - če so bila spravljena na CSD - tudi na splošno mislim, da ne dajejo pisem bioloških staršev posvojencem pred dopolnjenim 18.letom. Kdo pravi, da sta mu lagala, če posvojitelja sploh poznala nista njegove mame? Zakaj bi mu morala pomagat iskat mamo? veliko posvojiteljev težko sprejme dejstvo, da si posvojenec želi spoznat svoje biološke starše, ker to razumejo kot da mu oni niso dali dovolj, kot svoj osebni poraz, saj imajo ljudje vseeno navadno radi svoje posvojence... Rejnika pa sploh nista vedela, kam so Marka dali... Zato se mi zdi grdo tako blatit ljudi za nekaj, za kar po vsej verjetnosti niso čisto nič krivi...

Mogoče bi se rejnik (mož od rejnice) kaj spomnil, kam bi lahko šla - glede na to, da so jo oni imeli 2 ali 3 leta in so jo verjetno najboljše poznali...




Nasara88 -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 16:09:43)

kaj pa če bi še Lumpa poskusila (glede na to da si na vezi s to Giovanno, ki se je izkazala za nepravo) njo poprositi, če bi ona malo potelefonirala (zdaj ko pozna vsebino zgodbe) po teh tel. številkah iz Kanade, ki so jih punce gor dajale? Glede na to, da tukaj nobena nima jajc poklicati [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] pa še ceneje je...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 16:14:19)

Ah, v rit vse skupaj... napišite mi TOČNO številko (kaj moram vtipkati), pa bom jaz zdajle poklicala tisto, ki je v kanadskem imeniku kot "Giovanna Rodic".

Pa razjasnimo še en pojm...





froschi -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 16:27:47)


kerensa-..ni ta giovanna rodic katero nameravaš ti poklicati ta s katero ste že povezani preko fb?...danes mi je kolegica povedala za sklicno št. canade oo1


lahko pa to poskusiš:
Rodick G
001-905-547-8411
11 Clinton St
Hamilton, ON L8L 3J7




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 16:33:02)

Preko FB smo v kontaktu z "Giovanno Rodi", v imeniku Kanade pa je še ena "Giovanna Rodic".




froschi -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 16:41:16)


Rodic G
001-905-891-3689
1329 Applewood Rd
Mississauga, ON L5E 2L9

pol pa je to to...




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 16:47:34)

IZVIRNO SPOROČILO: froschi
001-905-891-3689

A direktno takole vtipkam?

Aja, pa poslala sem e-mail na Policijsko upravo Ljubljana in prosila za srečanje s kriminalistom oz. osebo, ki vodi primer pogrešane Džovane Rodič.





enea -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 17:09:42)

Kerensa, kaj je??[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Si še na telefonu, ali te je ka**p??[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 17:12:02)

Še nisem telefonirala, ker še ne vem, ali vtipkam takole, kakor je tamle zgoraj citirano, ali kako drugače.




majch -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 17:16:34)

moj skype pravi, da je to ok številka. Probaj...če ni dovolj cifer tako ne bo nič...




froschi -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 17:17:03)


....ta cifra bi naj bila prava ja...direkt tako noter vtipkaj...




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 17:21:02)

Samo, da rešim tole zmedo, ki mi jo je ravnokar naredil turški predsednik, pa pokličem.




majch -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 17:25:03)

Kerensa, ti pa imaš fajn službo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] enkrat ustavljaš letala, drugič pa rešuješ zmedo za predsedniki...kdove, kaj še sledi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (14.7.2010 17:25:17)

Klic ob 17:23 po našem času...

"Hello! No one is available right now to take your call. Please, leave a message."

Nisem pustila sporočila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>