|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijčki 2010
1.7.2010 17:23:02   
naraščaj
Hej, hej.

Da se še jst oglasim. Smo doma od sobote popoldne. Včeraj smo šli prvič ven in tamala ful uživa - spi user posted image . Upam, da tko ostane, da ne bo kot tavelikauser posted image . Ritem še lovimo. Velik mam dela z dojenjem/ polivanje. Sprva sem v P skor mastitis fasala, ker sem že drugi dan mela too much mleka  - ravno zarad polivanja, ker je pa pol hotla nonstop jest in sem jo pristavlala, mleko pa je ful nastajal. To smo poštimal, sam poliva pa še fullllll, tko, da jo komi folgam preoblačt (česar pa ne mara user posted image )
Big sister, jo ful hodi božat, pa lupčkat, sam same je pa ni za pustit, ker še nima tizga občutka. Je ljubusumna, mal diktira kdo jo lahk drži, pa nej jo odložim. Pa ati je zakon, mene je kr mal izločla - mi je kr mal hudo. Sej to se je dogajal že pred porodom, sam zdele sta ona dva res več skupi. Popoldne skušam bit jst mal več z njo, sam hudič ko je tko vroče pa ne morm bit tok zuni, tamala pa se hodi k moji sestri lepo kopat. No bomo že.
Jst sem Ok, kar se počutja tiče.
Oblačenje: jst jo mam še vedno v dolgih rokavih/hlačah - mi je tko predlagala tut patronažna. rekla je vsaj prve 3tedne odvisno tut od vremena. Bom vidla kaj bo jutr rekla ko spet pride. Popek ji je odpadel včeraj, ni pa še suh.
Šibam, alarm

_____________________________

Moji princeski: 23.11.2007 Taja
23.6.2010 Ajda

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: Junijčki 2010
1.7.2010 17:29:11   
mkbk
Maxica...ja pol sm bla pa zihr jst. Zdej mam pa 7. pregled. Če bo čišča šla...

Bcljka - jst sm mela čisto rumene oči od poroda...so mi rekl, da je od napora, ha, ha jst sm pa že mislna da mam cirozo

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: Junijčki 2010
1.7.2010 17:49:13   
meymey
Da se pofočkam.

Bila v razvojni ambulanti. Malega narobe dvigujem, narobe držim, narobe vse!!! Pa delam vse tak ko so mi pokazali v P user posted image .

Ne, sej sem vedela da je ta hendling čisto drugačen, ampak... to pa je tu mač... zdaj bom šla prav v tečaj hendlinga, ker sem že vse pozabila kaj moram delat. Tolko enih malenkosti... Sicer naj bi bil ok mali, sam ga malo na eno stran vleče (ne vidim), pa rokce ma včasih v pestkah (kao ni ok), pa... polno enih malenkosti, ki jih jaz kot laik sploh ne opazim. V glavnem, sestra in zdravnica super prijazne, je šel še moj zraven, k sem vedla da mu bo koristlo da vidi ta hendling...

Šla na obisk k Zoji in Aljažu, na sprehod z vozičkom... tak aktivna kot prej v 3h dnevih ne... Jutri če bo sonce grem s kopalkami k Zoji na bazeeen! Resno... danes sem ga cela zašvicana tam gledala... user posted image

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 7:29:08   
gajka
Dobro jutro! Častim user posted image !

user posted image Samo na hitro eno vprašanje glede plenic (vem, da je že ena spraševala o tem, pa se ne spomnim, katera user posted image ):
Zari je že 3. noč zapored spustila plenica, pa ni pomembno, a jo previjem sredi noči ali ne. user posted image Imamo pa Pampers New Baby (št. 2). Čez dan nimamo nobenih problemov s temi pleničkami. Sem prebrala na eni angleški strani, da so te Pampersove pleničke spremenili in zdaj na veliko puščajo (pri prvem so se res super obnesle; zanimivo je, da s št. 1 tudi zdaj teh problemov nismo imeli). user posted image Katere pleničke uporabljate ponoči (po možnosti, da zdržijo celo noč brez previjanja), da ne prepuščajo?

(odgovor članu meymey)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 7:48:51   
meymey
Tomiju je Pamperska ene 2x spustila (št.1), ampak sem predvidevala, da je bila napaka v moji tehniki previjanja. Drugače sem jaz z 1ko zelo zadovoljna. Tomi ma tako malo ritko, da so vse druge pleničke očitno prevelike zanj...

Pravijo da so dobre Millerjeve in Hoferjeve pleničke.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 8:23:43   
misar
dobro jutro

evo najhujša noč do sedaj.
budnica ob 12, 1:30,3h, od 5h naprej pa itak spet problemi s težavami. sem taka, ko po kakšnem hudem žuru z obilico vodkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mislim, da se odpovedujem naslednjim otrokom user posted image user posted image user posted image vsaj danesuser posted image

plenice:
jaz mam une tanove pamperske new born v beli ebalaži (se mi zdej ne ljubi hodit gledat). od začetka so mi ful prepuščale, ampak mislim, da je bila glavna težava v tem, da sem jaz mal premalo zategnila, pa da da so bile mogoče mal prevelike. v prvem tednu smo nonstop prali, ker je bil skoz polulanuser posted image user posted image kasneje bom prešalatala na babylove od DMa, ker sem že pri frčafelci ful zadovoljna z njimi.

pregled pri G: ups, jaz sem se pozabila naročit, moram pogledat, če danes dela, da pokličemuser posted image user posted image . itak se pri men ne mudi, ker bom imela to čiščo do drugega letauser posted image user posted image user posted image user posted image

mogoče pa gremo danes na morje do ponedeljka...ma bi pasalo mal spremembe...

honey26...super za dost ekspresen porod...za sprehod se pa priporočam. čim prej, ker se mi že meša od otročarijeuser posted image , rabim kak odrasel pogovoruser posted image user posted image

lep dan in vikend vsem junijčkom




_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu meymey)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 8:52:10   
Maxica
Jutro. Midve sva se tudi sredi noči previjale, ker se je tako pokakala, da je bila umazana po celem križu, itak je tudi plenička prepuščala. user posted image  Komaj čakam, da toliko zraste ta naša rita, da pridejo na vrsto Aktive Fit od Pampers. Edino z njimi sem res zadovoljna, te ta rumene pakunge so očitno narejene za bolj pogosto previjanje al kaj. user posted image
Gospodična spi. Sicer sva bili ponoči kar pridni, samo je imela pa jutranji obrok okrog sedmih, pa potem zaspala, jaz pa potem ne morem več. Eh, bomo šli popoldne še za eno rundo.
Včeraj sem klicala ginekologa glede čišče, pa je rekel, da ni ravno normalno, da tri tedne po porodu še priteče sveža kri in naj se mu pridem pokazati drug teden, če bom še tako krvavela. Saj tole ni obilno, ampak je pa sveže. Očitno se maternica spet ne krči dovolj hitro al kaj. user posted image  Sem pa ugotovila, da se to res pojavi, če premalo počivam. user posted image
Misar, mmm, morje, super, le pojdite, če lahko. Po moje bo vsem pasalo malo spremembe klime.user posted image
Meymey, jaz sem s svojim drugim sinom hodila na par ur hendlinga k Andreji Semolič, če ti je kaj znano ime. Je bilo res fino, v parih urah je ful napredoval, tako da sem že razmišljala, da bi tudi tokrat šla s Hano.
Naraščaj, dobrodošla. user posted image


_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 8:59:06   
meymey

IZVIRNO SPOROČILO: Maxica
klime.user posted image
Meymey, jaz sem s svojim drugim sinom hodila na par ur hendlinga k Andreji Semolič, če ti je kaj znano ime. Je bilo res fino, v parih urah je ful napredoval, tako da sem že razmišljala, da bi tudi tokrat šla s Hano.
Naraščaj, dobrodošla. user posted image


naročena sva v torek ob 12h - se nama pridružiš?? user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 9:49:47   
mkbk
gajka - plenice- jst mam tud dmjeve Babylove in je ok. Pa tamala kar precej sračka in lula. Do trojke so mi te ok, pol pa mamo mi tud active fit user posted image

< Sporočilo je popravil mkbk -- 2.7.2010 9:50:06 >

(odgovor članu meymey)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 12:18:16   
bcljka
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Meymey, jaz sem s svojim drugim sinom hodila na par ur hendlinga k Andreji Semolič, če ti je kaj znano ime. Je bilo res fino, v parih urah je ful napredoval, tako da sem že razmišljala, da bi tudi tokrat šla s Hano.


men je tud patronažna njo svetovala, pa še tle skor v sosednji ulci je...
sam zaenkrat sm knjigo naročila pol bom pa vidla kako naprej user posted image

dons je bla spet patronažna tuki da je prečekirala popek... počas kaže na to da bo odpadu user posted image  pa nohtke je postrigla, tko da zdej mala ne rab več boksarskih rokavic user posted image


učeri sta bla pa z očijem sama na sprehodu... jih ni blo 2 uri user posted image  jst sm kr doma ostala k je blo že tok pozn da bi res smešn zgledal če bi po temi strašila s sončnimi špegli zarad luči avtomobilov user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 12:40:27   
gajka
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica
Jutro. Midve sva se tudi sredi noči previjale, ker se je tako pokakala, da je bila umazana po celem križu, itak je tudi plenička prepuščala. user posted image  Komaj čakam, da toliko zraste ta naša rita, da pridejo na vrsto Aktive Fit od Pampers. Edino z njimi sem res zadovoljna, te ta rumene pakunge so očitno narejene za bolj pogosto previjanje al kaj. user posted image

Jaz imam te ta rumene iz Mullerja (kao za zahodni trg), na angleški Pampersovi spletni strani pa sem na forumu prebrala, da so jih nedolgo nazaj spremenili in da so zdaj za en k*, ker ful rade puščajo. user posted image Naši spusti, ker je čisto prepojena, ne zato, ker bi bila premalo zategnjena ali pa prevelika (itak ima že skoraj 4,5 kg, torej je št. 2 čisto OK). Danes sem nabavila Ultra Dry št. 2, ki naj bi bile še posebej vpojne in uporabne za ponoči, pa bomo videli, če res... user posted image Drugače dam pa križ čez Pampers, itak je drag kot user posted image ! Mi pa ni jasno, ker pri ta prvem mulčku so se ta rumene super obnesle, nikoli prepuščale, kasneje smo sicer na Mullerjeve prešaltali in jih še danes uporabljamo (upam, da ne več dolgo user posted image ). DM-ove so se mi pa zdele ful trde, smo dobili en paklc št. 1, čeprav spustile pa res niso. user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 12:47:15   
majkl

Meymey, jaz sem s svojim drugim sinom hodila na par ur hendlinga k Andreji Semolič, če ti je kaj znano ime. Je bilo res fino, v parih urah je ful napredoval, tako da sem že razmišljala, da bi tudi tokrat šla s Hano.


punce a ma kera kontakt od te Andreje-ej a to pride ona na dom, al morš ti prit k njej??? Jst bi nujno rabla tečaj handlingauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A to je plačljivo verjetn in kolk-če kera ve???

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 12:52:36   
Bam Bam
Hello ženskice!

Najprej ISKRENE ČESTITKE VSEM JUNIJSKIM MAMICAM za male škratke!

Jaz se samo javim, da ne boste mislile, da še kje v enem kosu hodim. 02. junija sem rodila fantastičnega fantiča, ki je največji sonček. Pridno panča in papca. Se je zredil že za debeli kilogram user posted image , torej mami dobro kuha (beri: doji user posted image ).


Preletela sem zadnjo stran in vidim debate o handlingu. Poglejte si tale filmček, pa bo vse jasno ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=WfZDWtXDewA


Se javim, ko bom imela spet kaj za pametovat user posted image


En ohlajen pozdravček vsem!

(odgovor članu majkl)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 13:08:02   
innes4
No pa probejmo kej napisat, če bo mali dovolu user posted image Mi pobere ful časa, non stop rabi pozornost, spi pa bolj mal čez dan.

Včeraj smo mel prvi pregled. Zredu se je super user posted image 3800g ma zdej. Najnižja je bla 3kg. Obseg glave +3cm, dolžina +4cm. Drugač je pa dohtarca pohvalla, da sva se sploh tok zredila, k mali ful energije pokuri s svojim dvigovanjem glave.
Ma pa na levem jajčku vodeno kilo, ampak baje to v večini primerov samo od sebe zgine, drugače je pa ena mala operacija pri dveh letih. Je rekla nej se nič ne obremenjujem, tko da se res ne user posted image

user posted image Mam eno vprašanje...mojga sončka ful napenja, pa kaka ful redko. Na tri dni približno. Sej baje je to normalno, sam k on se res ful matra, ga ful napenja in je prov bogi. Dohtarca je rekla nej pijem donat, kar sem počela že prej (3dl na dan). Prvič k sm ga pila mu je pomagal, zdej pa spet nč user posted image Dons je tretji dan, kar ni kakal. A mogoče katera ve, kaj lahko še nardim, da bo kakal? A kej tazga lahko jest jem, pa poj dobi pri dojenju? Res bi rabila kkšn nasvet, ker se mi ful smil, k ga tko matra user posted image

Pleničke...joj, jest sem mela že enih problemov z njimi. Najprej sem uporabljala Babylove (DM)-FUL ZADOVOLJNA, no poj sem pa dobila za darilo dva paketa pampers premium, pa so res podn, čist vsake so premočile,tko da sm prala cunje  nora. No poj sm pa Mullerjeve probala,pa tut katastrofa, so tut premočile. To da sm nazaj na dm-ovih (sploh nevem zakaj sm druge probavala user posted image )

Handling...a je to res tko pomembno,pa zakaj user posted image user posted image jest vem da mojga sončka najbrž čist narobe dvigujem pa premikam, sam nevem kaj bi blo s tem narobe? A se kej narobe razvija poj,al kako??  Nevedna prvorodka user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil innes4 -- 2.7.2010 13:09:37 >


_____________________________

29.5.2010 je zame začel sijati sonček Tim***
21.5.2011 pa sem postala žena***
Vse lepe stvari se mi dogajajo maja <3<3

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 14:51:58   
Honey26
mala zadovoljno spi.... pa da malo ujamem ritem in utrip juničic... user posted image

Pleničke: najprej tudi uporabila DM-ove in so se super obnesle, enkrat spustile pa še to je bla bolj krivda načina zavijanja... zdej imamo pampers (oboje sem dobila) in se mi res zdijo slabše in bolj, nekako..plastične no.

Handling: eh, sej neki je na tem, ampak ob vseh skrbeh ki jih imam, mi je glavno to, da ji ne odšrafam glave in spipam kake okončine user posted image . Delam bolj ali manj po "naravnem" občutku in mala je še zdrava in živa.

Povijanje in kolki: Ne vem če je o tem že takla debata (ni časa da bi vse za nazaj prebrala). V P so mi rekli da nima še čist ok kolkov in da nej široko povijam, a je dohtrca med vrsticami rekla da to sicer nima smisla in da ni dokazano da bi široko povijanje kej pomagalo (baje se to izvaja samo še v Slo)... so mi jo pol široko zavili... men se zdi to mučenje, je nabasana in vroče ji more bit za umret, ma ko kak jazbečar je ... ima katera tudi naročeno široko povijanje? In ga prakticira? Jest ga namreč ne... ma upam da je ne bom pohabla zarad tega no.

teža: nimam pojma kako napreduje. Patronažna je namreč ne tehta (za sabo imamo dva obiska), pravi da se vidi da se mala redi.. Kar je res, mala je že pravi cmok (je po mami zgledauser posted image ), ješča je in serje ga tudi lepo skoz user posted image . Moja teža pa začuda kar lepo dol (zaenkrat), sicer je še ohoho plusa a vsaj dol gre. Počasi se pa tudi daleč pride. Bojda.

majkl: jest se tudi čudim kako se vse lepo poberejo po teh šivih... sem že mislila da je kej narobe z mano. Mislim pa da si bila (po prebranem sodeč) res bolj šivana. Pa ni samo v količini... je tudi način, pa kje si šivan... jest imam sicer kratek šiv, je pa zelo globok (MV se mi ni dovolj stanšal, sem se odpirala prehitro pa pol so ga hit ven spravli itd) in imam zato bojda težave. Ampak menda še tako hudi zašivi minejo. Tudi najini bodo. user posted image
Drugače se je tudi meni naredil hematom, pomoje se skor vsaki ki je šivana... po pripovedovanjih sodeč.

misar: ne imet prevelikih upov, trenutno se tud pri meni vse vrti okoli otročarije... ampak bi rada vidla da sm zmožna še o čem drugem govort kot pa o plenicah, kupčkih in joških... se mi zdi da bi se vsi radi samo še o tem z mano pogovarajl user posted image
Skratka bom javla ko bom zmožna it na normalen sprehod in ne kot en kripelj... upam da to ne bo kasnej kot čez kak tedn (upam da že prej) ker se mi bo skisal v stanovanju... Pa lepo se mejte na morju (če ste/boste šli).

Na splošno: gre nam lepo, ritem še iščemo (no sej ga kao še ita ni), tamala še nima večjih napadov joka ali krčev... edino dude ji ne morm podvalit. Mislm sej ne bi blo problema, pač ne mara dude, o.k., sesa vredu dojke, samo hudič ko jih zamenja tudi za "samo v ustih bit". Ne vleče je sita, ampak hoče met pa joško pr ustih, madona dude pa ne pa ne. Bi mi olajšalo zelo, če bi le dojela da je duda tud čist ok za cartat se :).

flaška: tud ne vem če je o tem že tekla debata.... kaj kombinirate flaško/dojko? Jest ji dam nočno dozo po flaški... predvsem zato da vidim kolk poje in da jo lahko nafutra moj... Patronažna pravi da s tem ni nič narobe, tud doji se lepo naprej... a nekje berem da je to skorajda smrtni greh, da se bo tamala preveč navadla na flašo in se ne bo več hotla dojit. Vaše izkušnje?

Uh, sem se napisala tamala pa naspala... gremo v akcijo.user posted image


_____________________________

Don't panic.

(odgovor članu innes4)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 15:08:41   
mamimo
Ojla!

Naš user posted image trenutno spi user posted image user posted image user posted image user posted image in mami je takoj na RR user posted image

Innes4: za zaprte dojenčke priporočajo zelo sladek čaj iz kamilic, lahko pa v lekarni kupiš sirup -Lactecon.

pleničke: mi imamo tudi Pampersove, ta rumene in imamo, odkar smo na št. 2 tudi probleme s prepuščanjem. No, razen zadnje dva dni - mogoče mu je rita zrasla... Sem pa kupila tudi Muellerjeve, ampak se mi zdijo strašno trde. Ne vem, ali so jih kaj spremenili, ali kaj. ker pri prvem sem jih uporabljala, pa se mi niso zdele tako trde user posted image .
No, sicer pa tudi jaz prisegam na Active fit, te so zakon! Se mi pa zdi, da sem nekje zasledila, da jih bodo preimenovali v care nekaj...

šivi: moji so že preteklost, so pa sitni, ko jih imaš. Jaz jih sicer očitno zelo dobro prenašam. Po prvem sem bila strgana, rezana, ni da ni, pa kljub temu nisem rabila nič proti bolečinam, le sedela sem na plavalnem obroču. Tokrat sem se le malo strgala, ampak so me pa pekli pri lulanju. No, glavno da je mimo. Je pa "dojemanje" šivov res različno. Poznam take, ki so rekle, da še nikoli niso pojedle toliko protibolečinskih tablet, kot zaradi šivov, pa čeprav so imele le nekaj šivčkov. Nimaš kaj, dojemanje bolečine ni ravno zavestna odločitev...

handling: kaj pa vem, če malo ne pretiravajo. Fizioterapevtka v P  mi je razlagala, da bi morali vsi otroci v razvojno ambulanto, da otroci prinesejo na svet gibe, ki so napačni in jih je treba spremeniti.... Sem si mislila: tisto, kar otroci prinesejo na svet, je naravno. In od kdaj je naravno napačno? Verjetno od takrat, ko je nekdo izumil handling. Ne vem, no. Jaz sem sicer posvojila nekaj prijemov, ampak v glavnem pa zgolj pazim, da vse dobro podpiram, da glavica ne omahuje ipd. To je pa to.

No, pa da predam besedo še kateri drugi.



(odgovor članu Honey26)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 15:38:07   
Bubika26
IZVIRNO SPOROČILO: innes4

user posted image Mam eno vprašanje...mojga sončka ful napenja, pa kaka ful redko. Na tri dni približno. Sej baje je to normalno, sam k on se res ful matra, ga ful napenja in je prov bogi. Dohtarca je rekla nej pijem donat, kar sem počela že prej (3dl na dan). Prvič k sm ga pila mu je pomagal, zdej pa spet nč user posted image Dons je tretji dan, kar ni kakal. A mogoče katera ve, kaj lahko še nardim, da bo kakal? A kej tazga lahko jest jem, pa poj dobi pri dojenju? Res bi rabila kkšn nasvet, ker se mi ful smil, k ga tko matra user posted image




Pij čaj za dojenje. Mojega je tud ful napenjalo. Pa sem začela ta čaj pit, ga spijem 1l na dan, Tekanee, njbolj poceni je pa Mullerjev in ga ful manj napenja, nima več tolk krčev, ko prej po 5 ur na dan.

(odgovor članu innes4)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 15:40:25   
Bubika26
Hojla,

Plenice- sprobali Mullerjeve Pamperske-niti ena ni premočla, pol kupli v DM Pamperske Premium Care-bele, vsaka premočla tud lulanje, vse blo rumeno od kakanja, njegova postelja, najina postelja, pajaci-eno samo sranje, ni čuda da so vsepovsod v akciji! Pol kupli Mercator Pampers-enka, kr nekak čeprav tud kera premočla al pa šla skozi, sedaj  HUGGIES-skor najdražje, ampak še niti ena ni premočla! Hoferje so mi pa preveč trde-boga njegova ritka :-(

Šivi-Honey26-majkl Ja, mi smo šli na prvi sprehod po 20 dneh, zaradi mene. Me je vse takooo peklo, očitno sem vnetje fasala. Dajala gor fiziološko na gazico in to menjavala-ene pol urce na dan, izpirala s hrastovo skorjo in se je sedaj vse lepo porihtalo. Tudi imela hematom, in bla šivana maternični vrat, presredek in nožnico. Jupi! Tak, da nič se sekirat, vse bo prišlo na vrsto, tudi sprehodi :-) Najprej se mora mami pozdravit, spočit, ker če te peče ali boli ni nič dobrega. Rajši še počakat s kakimi sprehodi teden dni. Tudi mene je čudlo, kako se že vsi sprehajajo 7 dan po porodu, jaz pa ne morem sedet, ne predolgo hodit, ko me je križ bolel ko...Sem mela kr slabo vest...

Povijanje na med.over net prebrala da v kolikor ima otrok kolke 1A  ni potrebno široko povijanje, saj kakršne ima tako ima-s širokim povijanjem se stanje pač izboljša, če ima npr. 2B, ker zateguje medenične kosti (predvsem pri punčkah).

Handling- v Mb lahko greste na Štorkljo, majo vsake tolko te handlinge. Jaz se ne bom obremenjevala še s te, ker itak bojo rekli, da vse narobe delam :-) Tako kot so moja babica in mama ;-)

Teža-naša teža pri 17 dneh je bila 4055 g, rodili smo se z 3490 g. V enem t se je zredil za 342 g. Naj bi se redil nekje 10-20 g na dan, no naš se je očitno 50 g na dan. Mami bila pohvaljena,da ima dobro mleko in da ima toliko volje, da pridno doji :-) Bla sem ful vesela.

Duda-tud naš ne mara dude, kr izpljune jo. Tud flaše ne mara, sem mu zadnjič hotla komarčkov čaj uturit da ga ne bi napenjalo, pa ni hotel. Je pa tud joškaman.

Flaška-Nekak sma se odločla z mojim začeli bomo pri 4 mescih, do takrat pa joška, če bo mam zdržala :-) Mene ne moti če se zbudim 3 x na noč in ga vzamem iz posteljice, podojim, in se previjema. Bolj me moti to, da skoz neke jamra-godrnja ko spi, al pa ima tak pritajen jok, pa lučka tamala gori. In pol grem za 3 urce spat v dnevno sobo, ker je tišina, moj pa spi  vpalnici in me pride zbudit, ko se tamali zbudi. Tak, da se menjujema z mojim dnevna soba-spalnica :-) Če se hočem vredu naspat, rabim popolno tišino in temo, pa tud če je to 5 ur na noč mi je dovolj...Pol pa se še čez dan malo spočijem za kako urco, če sem res utrujena. Mene je malo strah to flaško uvajat, samo zaradi tega, da bi jaz ponoči spala, kaj če zgubim mleko, kaj če začne zavračat moje joške?

Lepo se imejte in se veeeeeliko cartajte, pri nas ima voljo samo ati, mami je dobra samo za mlekec-)




(odgovor članu Honey26)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 16:46:36   
bcljka
majkl - http://www.zdravo-gibanje.si/

(odgovor članu Bubika26)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 17:17:20   
naraščaj
IZVIRNO SPOROČILO: mamimo
Saj vas berem, čveke, ampak nekako mi nikoli ne uspe nič napisat. Nimam take sreče kot bcljka user posted image   in sem po enem mesecu kratkih noči in dolgih dnevov že kar fino utrujena. Saj je mali pravi srček, ampak zaspanček pa ni. Podnevi ga je zelo težko prepričat, da bi spal; od 7 ali 7.30 pa tja do 14.00 ali 15.00 je on kar lepo pokonci. Na srečo berem, da ni edini in mi je takoj malo lažje. Ponoči pa naredi eno 4-urno rundo potem pa se zbuja na 1,5 ali 2 uri... Iz izkušenj s starejšim sinčkom vem, da se lahko kaj kmalu zgodi, da bo nočnega zbujanja še več. So bili časi, ko smo vstajali na 20 minut...

In v drugo je res težje, ker je treba skrbeti še za večjega... ta mi pa tudi kravžlja živce... prav načrtno nagaja. Mislim, da je to znak ljubosumja.
Se popolnoma strinajm, da je v drugo težje/naporneje, sploh usklajevanje, da si s tavečjo kaj. Tut jst mam tak občutek s taveliko, za povrh pa še zarad nje skor pogosteje vstajamo kot zarad user posted image . Čeprav prvo rundo ponoč potegne sam pol po hranjenju pa ful traja, da zaspi, ker ne podere kupčka oz ful dolg traja pa polije pol zraven pa spet preobleč, ker je mokra user posted image . Pa neki ma nosek zamašen. lahk, da je od mene kej staknla, ker jst mam od poroda dalje tak nahod, da groza in kašelj.

oblačenje: grozljivka. Pojma nimam, kako ga obleči. Počasi ga oblačim vedno manj... Jst sem tut čist zgublena. Se mal zanašam na patronažko in jo kr zaslišim vsakič k pride. Dans mi je že predlaga kratke hlače/rokave. Smo jih že stestiral. Ampak jih morm dokupt, ker tamalih št. nisem kupovala, sem misla, da bo  dle v d.r.


čišča: user posted image noče od hiše! Pa že mislim, da bo konec, pa se spet pojavi.
Še prisotna, včasih skor nč pol pa spet ful.

kontracepcija: dokler bom dojila, ne bom "na kemiji", potem bomo videli. Vse bo odvisno od tega, ali smo zaključili z  nosečnostmi...
Bo treba neki naštudirat, ker jst pa ne razmišljam več o kakem tretjem, čeprav moj bi.

duda: pri prvem sem bila proti, ampak sem mu jo po parih dneh vseeno dala, tokrat sem mu jo dala že drugi dan. Brez nje bi mi bradavice odpadle.
Tut jst, zdej sem pa tut dala že drugi dan user posted image . Za silo jo sprejema, sam ne ko je lačna, da bi jo zamotla, ker takrat je cel vik in krik user posted image , če ni ziza v minuti perajt.

No, toliko. Dolžna sem vam še porodno zgodbo, ampak mogoče drugič. Bilo je prav kičasto.
Jst sem jo nakratko napisala še pr nosečkah, jo pa lahk prekopiram user posted image


Široko povijanje: tko kot je pisala Bubika26, men je tu peditarinja v P govorila o tem, da dejansko nima široko povijanje nekega učinka, če že kaj terapevtsko deluje so "šince". Ne vem to točn kak zgleda,sam je mel akolegicina tamala. Vglavnem prvič smo mel široko povijanje do 3m. Zadnji mesec nisem redno. Zdej pa nasrečo ni treba. Sem si kr oddahnla. Lej jst bi ti rekla tko, deli po občutku in v tahudi vročini mej brez. Odločitev je pa itak tvoja.

Plenice: mam fixis iz BC, ki so Ok. Sem te uporabljala tut prvič, ne premočijo, sam so mi mal trše kot so te Pampers premium care, ki pa so mi že 2x spusle (sicer je bla na riti celo noč in ker je ležala na boku je pol tam tut spusla). Kupla sem pa jih tut v BC. Res so ble paperske vedno kvalitetnejše iz mullerja. Jih morm it tja iskat. Za kasnej od št 3 pa so ble men zakon mullerjeve papmers baby dry - zakon, nikol spusle, mehke, z gelom. Bomo kasnej tut uporabljal, če jih še imajo. One vijolčne papmers, pa men niso ble OK - me je motla tista mrežca, ki se je limala na rit user posted image

Handling, men ga ni noben pokazal ne prvič in ne drugič. Mislim, da s ta prvo user posted image  ni  nč narobe in, da s ta drugo bo tut vse Ok, če bom delala po filingu.

Šivi, HB jih zdej nimam, je očitna razlika, ker sem bla koj po porodu OK in lahko normalno vse delam. Sem pa bla prvič šivana, čeprav tut ne tko fejs, sam sem mela še tist hematom, ki me je res dajal. Tko, da vem kaj prestajate. Pa še vročina, ko se potimo in pol fajn peče. Men je ful pasal pogost hladno/mlačni tuš.

Teža: mi je še tut ni tehtala, je rekla, da se že na oko vidi, da lepo napreduje, da pa jo bo drug teden, ko se bomo kopal (če bo popek OK). Jst pa morm reč, da mi je ostalo res minimalno + 1,5kg. Sem kr debelo pogledala ,ko sem se 6. dan po porodu zjutri doma tehtala. Ostaja zaenkrat sam tist trebušček. Upam, da ne bom kaj zram pridelala, ker mam ful apetit user posted image .
user posted image  A ve vse jeste??? Upam, da ni  bla že debata o tem?

_____________________________

Moji princeski: 23.11.2007 Taja
23.6.2010 Ajda

(odgovor članu Bubika26)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 20:08:22   
Bonnie_RR
Hej hej,

se spet malo oglasim. Dnevi tako letijo, tamala je pa tud čez dan že kar dosti časa budna in takrat je najsrečnejša na rokah (se začne hitro bunit, če jo kam odložiš).

Od kolegice sem si sposodila sling in ji je zgleda všeč, ker mi je že med nameščanjem vanj kar zaspala. Moram pa še malo povadit, da bom malo bolj suverena...user posted image

Še na hitrco malo pokomenitram, ker se že nekaj oglaša...

spanje... Kar fajn. Sploh danes je bilo najboljše - je obrok okrog 23-24h kar prespala in se zbudila šele ob 4h (zadnji obrok je imela pa ob 20h). Meni je že kar fajn šponalo joški...user posted image

posvetovalnica... Danes sva opravili pregled: teža +1,4kg, velikost +5cm, obseg glave +3cm. Drugače vse fajn, dvigovanje glave ni problematično (naj bi bilo, če bi pri pasenju kravic močno dvigovala glavo, ona pa tega na srečo ne počne), skratka lepo napreduje. Vabilo v razvojno pa menda dobiva nekje pri 4 mesecih, ker za sedaj izgleda vse ok.

močenje plenic... Naši je ene 3x ponoči do sedaj premočila, pa se s tem nisem kej dosti obremenjevala v smislu menjavanja plenic ali pa "napačnega" previjanja. Pač je več lulala zgleda...user posted image user posted image

izgubljanje kg... Sem zadnjič napisala, da stoji. No, naslednje jutro je kazalo že kg manj in imam sedaj samo še pol kg več kot je bila predporodna teža.

handling... Js (oz. midva) se pa probam kar držat, ker ne bi rada s kakšnimi konstantnimi (napačnimi) gibi morebiti pripomogla h kakšnim razvojnim težavam. Težave imam edino, ko jo jemljem iz košare od vozička, ki ima kar visok rob in ne morem lepo z roko pod njo.

široko povijanje... Ni bilo potrebno pri prvem, niti sedaj.

dojenje/flaška... Vita sprejema oboje in mi je to kar fajn.

kakanje...
Naša še kar na veliko kaka, tako da z zaprtostjo (zaenkrat) nimamo problemov.


No, verjetno je še kaj, pa sedajle ne morem več... Sva prej s tamalim mafine delala in moram pazit, da se sedaj ne zažgejo, pa še spat ga bo treba spravit. Mala je zaenkrat še mirna...

Se beremo.


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu naraščaj)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: Junijčki 2010
2.7.2010 21:15:57   
Sonček in poletje
Oj!

Pa je spet večer in imam malo asa, da kaj napišem.

user posted image Imam eno vprašanje za Celjanke. Kako je s temi posvetovalnicami? Sem vprašala patronažno, če dojenčka vedno znova peljemo k eni in isti zdravnici, pa je rekla, kolikor ona ve, da ne. Ker mi smo se že dogovorili, da bo user posted image osebna zdravnica dr. Zupanec, ampak ker je ravno ne bo, ko bomo stari 1 mesec je rekla, naj se za prvi pregled naročimo pri nekomu drugemu, potem za naprej pa pri njej. Zdej pa res ne vem, a bomo za vsakič šli k drugi, al k svoji??? Ko sem se naročala, mi je pa sestra rekla naj pridemo od 7.30 in ko sem jo vprašala, kdo nas bo sprejel, je rekla, da nekdo, ki takrat ne bo na dopustu...

Pleničke - mi imamo trenutno Pampers Preminum Care št. 2 in se nam super obnese, pa je tamali kar naprej polulan pa pokakan. Samo, danes zjutraj je spustila, ker je bil ati čist zaspan, ko ga je previjal in ga ni dobro zalepil user posted image .

Handling - tale tečaj Andreje Semolič je v Ljubljani, a ne? A se boste vozile v Ljubljano??? Jaz bi mogoče šla na spoznavno uro... Drugače pa tudi meni se zdi pomembno pravilno rokovanje z dojenčkom. Me pa čudi, da ti to noben ne pokaže, potem pa, kakor berem, prideš na prvi pregled in ti povejo, da vse delaš narobe user posted image user posted image user posted image . Ne vem, kje je tukaj logika. Sploh prvorodkam bi lahko malo bolj obrazložili kako in kaj. Sem si pa jaz ene parkrat pogledala tisti video o handlingu, ampak naš user posted image je tako velik, da jaz mu ne morem tako roke dat na trebušček, ko ga ujčjam, ker imam prekratke roke, pa sem visoka 179. Tako, da malo prilagodim. Pa tudi za dvigovanje obstaja več različnih prijemov. Kateri je zdaj pravi user posted image ? No sej, zrastu bo v vsakem primeru.

Igralni otok - smo ga šli danes končno kupit in mali prov fino uživa. Je že kar precej časa buden čez dan in vse ga zanima, tako da se mi je zdelo kar pametno. Pa tut full uživa, ko pase kravice. Sem mu poskusla, dat še tisto blazinico, ki je zraven, pod trebušček in mu je bilo tut super všeč user posted image .

Kg - naj se pohvalim, da sem že na -3 kg user posted image . Je pa res, da sem med nosečnostjo grozljivo bruhala in izgubila dosti kg in se tut skupno nisem toliko zredila.

Duda - ne morem mu je poturit, na joški bi pa kar visel, kar malo tako, da se pocrklja.

Prekuhana voda - opazila sem, da čez dan, ko je taka vročina hoče pit večkrat po malem. Pa sem razmišljala mogoče je pa žejen in če bi mu namesto joške za 5 min, dala prekuhano vodo, ker je mogoče žejen. Kaj mislite user posted image ?

Jaz jem vse, pač sveže sadje in zelenjavo v manjših količinah kot bi želela, ampak takle pač mamo user posted image .



(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: Junijčki 2010
3.7.2010 11:08:07   
bcljka
ohoj!

kam ste pa zginle vse danes? user posted image

mi smo mel pa učeri zvečer pravo veselico user posted image  tko da globoko sočustvujem s tistii k se jim user posted image  velik jokajo user posted image  mami je namreč pojedla eno žemlco iz bučnih semen in še s ful bučnimi semeni gor... čist pozabla da napenja user posted image  pa je blo ojojoj! že mene je tok napenjal da če bi bla še noseča bi misnla da mam popadke user posted image
tko da sm si potem izčrpala mleko pr naslednjih treh obrokih, njej sm dala pa AM in je blo takoj bolš... je spala normalno celo noč user posted image  (mene je pa še vedno trgal user posted image )

user posted image  kako je z vodo pri AM glede na to da more bit prekuhana... kaj pa če greš kam na izlet, kako jo pa pol vzameš sabo? a jo lahko prekuhaš pa spravš v termosko?
user posted image  kolk časa pa lahko prpravlen obrok AM stoji? ker tm piše na škatli da morš zlit kar ne poje, to mi je jasno... ampak recimo sčrpano materino mleko maš loh 24ur v flaški... kolk časa pa AM?

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: Junijčki 2010
3.7.2010 13:25:47   
mumu
IZVIRNO SPOROČILO: bcljka

ohoj!
user posted image  kako je z vodo pri AM glede na to da more bit prekuhana... kaj pa če greš kam na izlet, kako jo pa pol vzameš sabo? a jo lahko prekuhaš pa spravš v termosko?
seveda, jaz celo uporabljam Costello vode ne prekuhavamuser posted image
user posted image  kolk časa pa lahko prpravlen obrok AM stoji? ker tm piše na škatli da morš zlit kar ne poje, to mi je jasno... ampak recimo sčrpano materino mleko maš loh 24ur v flaški... kolk časa pa AM?

AM lahko pripraviš za 24 ur v naprej in ga spraviš v hladilnik, potem pa po potrebi segrevaš, tako delajo tudi v Pediatrični


Da se malo oglasim po dolgem času, saj ostali trije družinski člani spijo.

S Titom sva imela že prvo posvetovalnico in je vse ok, pri vseh merah smo na zgornji meji user posted image . Pri enem mesecu je imel 4830 g in 53,5 cm.
Drugače pa nas tale vročina ubija, mali jo zelo slabo prenaša, tako da upam da se bo kmalu ohladilo za kakšno stopinjo ali dve.

Vidim, da ste vse ful pridne s kilogrami, jaz zase nimam pojma pri čem sem, kar nimam korajže da bi na vago stopila, tako da čakam na pregled pri G in bom videla pri čem sem, je pa res da oblečem že skoraj vse od lanskega poletja, tako da sem očitno na dobri poti.

Handling, tudi jaz se ne obremenjujem z njim, pazim mu glavico to pa je pravzaprav tudi vse, če je prva pupa čila in zdrava bo menda tudi tale naš junak.

Igrače - razni loki našega sploh ne zanimajo, dovolj mu je da leži in vselo brclja. Najbolj pa uživa v vozičku in v vožnji z avtom.

Plenice - uporabljam Pampers, kupim jih vedno v E. leclercu, ko so v akciji in sem zadvoljna z njimi.

tole sem si nekako zapomnila, ko sem vas brala, ostalo pa je zletelo ven, grem se rajš še jst mal uležat, da bo še kakšna orist od mene popoldan ko imamo piknik.

_____________________________

Svet je okrogel zato, da ga lahko obkroža prijateljstvo.

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: Junijčki 2010
3.7.2010 14:01:47   
SpeliG
Da se še jaz malo javim, čeprav nisem ravno zgovorna na tem forumuuser posted image ..

Mi smo super, Lea je odlično sprejela naš bioritem in tako smo naravnost spočiti! Dojenje dobro poteka, mleka imam ravno prav za njene potrebe, tako me nič ne tišči, ona pa je vedno sita. In to tako, da je danes že šesto noč zapored spala od 22.30 pa do 5 zjutraj!user posted image  Ne morem verjet, da lahko novorojenček skupaj spravi toliko spanja v kosu, ampak upam, da bo trajalo.
No, nikar pa nam ne rabite zavidat, ker imamo mi še starejšo pupo, ki pa pri 2,5 letih na žalost še vedno rogovili ponočiuser posted image . In tako imamo zanimiv pojav-starejša zbuja mlajšo.. Zato zdaj ati spi s ta veliko (oz. slabo spi poleg nje, ha ha), jaz pa v drugi sobi odlično prespim celo noč z Leo.

Plenice smo imeli tako Muellerjeve kot Pamperske, pa nam ni še nobena spustila in so nam oboje OK.

Kopali se še nismo, se bomo pa v ponedeljek, ker je popek že en čas lep. No, sicer pa smo danes stari 3 tedne, čas res beži. Vozičkamo tudi že sto na uro in Lea je v vozku zelo zadovoljna. Imamo pa eno težavo; Leina sestrična je dobila norice in seveda bila (preden so se pikice sploh pojavile) v stiku z Leo in predvsem z našo ta starejšo hčerko. Ta starejša jih bo po mojem fasala, resnično pa upam, da jih ne dobi še Lea - pa tako majhna, nouser posted image ...

Uživajte in ostanite v senčki!

(odgovor članu mumu)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?