|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: uporabnice kontaktnih leč
13.4.2010 18:56:34   
Zamima
jih nosim že ene 10 let, same pohvale user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: uporabnice kontaktnih leč
13.4.2010 19:11:15   
Onasiss
Mene pa zanima a jih nosite tudi tiste, ki imate cilindre???

Pred  leti (10 let nazaj) so bile na razpolago samo navadne leče. Sedaj pa tudi jaz razmišljam, da bi si jih umislila....samo imam cilindre....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: uporabnice kontaktnih leč
13.4.2010 20:23:22   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

Mene pa zanima a jih nosite tudi tiste, ki imate cilindre???

Pred  leti (10 let nazaj) so bile na razpolago samo navadne leče. Sedaj pa tudi jaz razmišljam, da bi si jih umislila....samo imam cilindre....user posted image user posted image user posted image


jaz jih imam s cilindri...

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: uporabnice kontaktnih leč
13.4.2010 20:32:45   
puncica
imam leče že več kot 15 let in sem blazno zadovoljna z njimi ker:
- se mi očala ne zarosijo ko pridem iz zunaj noter v prostor
- otroc se mi ne zatikajo več v očala
- ni mi treba menjavat očal in sončnih očal
- nonstop sem iskala očala, no sej jih še zdej user posted image
- vidno polje je veliko večje kot z očali

Negativno vidim samo to:
- ne moreš spati z lečami in jih je treba obvezno ven dat (une 1 tedenske, ki jih nosiš noč in dan mi pa niso všeč, ker oči morajo dihat)
- če pride mala smetka noter te urnk moti in si jih moraš spucat
- oči se hitro izsušijo vsaj meni
- leče se hitro izgubijo in če si manj previden lahko tudi pretrgajo z vstavljanjem

No tako nekako nakratko.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: uporabnice kontaktnih leč
13.4.2010 21:18:30   
pikapikica83
Tudi jaz bi se težko navadila nazaj samo na očala. Leče imam približno 3 leta, prej pa dolgo dolgo očala. Na začetku sem imela nekaj težav s suhimi očmi, tako da sem leče imela v očeh le okoli 6 ur. Sedaj jih imam tudi po 12 pa ni problem. Imam tudi cilindre (kar visoke), vendar se sedaj vse da.
Tudi meni so leče super za šport in seveda na morju kjer sicer z mojo dioptrijo vidim le sence. Sončna očala sicer imam ene z dipotrijo, ampak odkar imam leče, jih še nisem uporabila. Mislim, da to pove vse user posted image
Se pa potrudim da vsake toliko časa preživim dan brez leč, da malo spočijem oči. Saj ne vem ali je to potrebno, ampak jaz imam boljši občutek.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: uporabnice kontaktnih leč
13.4.2010 21:18:58   
Urska09
No, sem že mislila, da je z menoj kaj narobe, ker ne vidim samih superlativov v lečah ampak tudi minuse. Točno take kot ti, puncica

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: uporabnice kontaktnih leč
13.4.2010 21:58:40   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Šaki

mene pa zanima tiste ki imate dolga leta leče,ali imate stalno dioptrijo ali se vam je v tem času kaj poslabšala,,,,po možnosti poboljšala????

men se je malenkost poslabšala, ampak zelo malo 0,25 se mi zdi (samo mene to ful moti)user posted image .
Pa naj tizdravnik na pregledu dobro izmeri dioptrijo, krivino, bla bla bla, jaz npr. ne morem nosit teh dnevnih in mesečnih leč, ker imam neke čudne oči pa še ciliner.user posted image user posted image

Urska09, jaz sem imela tak problem, ko so bile leče stare (malo več kot 2 leti), non stop suhe oči, pa tudi od tekočine je veliko odvisno, npr. aosepta videt ne morem, ker mi kuri oči, je preveč peroksida not.


< Sporočilo je popravil barika -- 13.4.2010 22:01:15 >

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: uporabnice kontaktnih leč
13.4.2010 22:02:38   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Šaki
mene pa zanima tiste ki imate dolga leta leče,ali imate stalno dioptrijo ali se vam je v tem času kaj poslabšala,,,,po možnosti poboljšala????

Meni je dioptrija na levem očesu ostala enaka (-6), zaznavam pa manjše poslabšanje na desnem (vem, da je vzrok moja bolezen), moram na ponoven pregled.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 11:22:33   
Luni
Ne, nič se mi ni poslabšalo, vseh 20 let imam enako dioptrijo: L-5.50  D-6.50

_____________________________



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 14:57:32   
A & T
Tudi jaz sem z lečkami zelo zadovoljna.

Jaz imam cilinder samo na enem očesu, zato imam za vsako oko različno lečko, je pa res, da tisto s cilindrom čisto mičkeno čutim ob premiku očesa, če imam utrujene in posledično bolj občutljive oči, tiste brez cilindra pa ne. Z lečkami vidim veliko bolje kot z očali, očala nosim en dan na teden, da se oči malo spočijejo od lečk.

A lahko z lečkami grem v bazen in morje? Ni možnosti, da bi jih v vodi izgubila?

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 17:42:42   
kaya2007

IZVIRNO SPOROČILO: eternety

Še eno vprašanje z moje strani: uporabnice dnevnih leč ali kupujete zraven tekočino za leče ali v tem primeru ni potrebna? Koliko leč je v najmanjšem pakiranju pri dnevnih lečah?


pri dnevnih lečaj jaz tekočine nisem kupovala, itak jih daš zjutraj not, zvečer pa jih vržeš stran. za paketke si pa tukaj malo poglej: http://www.080-1-lece.si/trgovina/c10

(odgovor članu eternety)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
14.4.2010 18:23:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 18:26:52   
Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Katere in kje pa kupuješ user posted image ? Sem ravno pred nabavo polletnih, pa bi mal prišparala user posted image .


a si tud v lepi njihovi? user posted image  jz narocujem iz Pule, dobim nasl. dan. ce zelis, poiscem kontakt in ti ga posljem.


Hvala, sem iz SLO, tako da bi me verjetno prišlo dražje. Lahko pa vseeno pustiš kontakt, prosim, za poleti, ko bomo ziher kaj na Hrvaškem. Thanks' user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 20:52:00   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: A & T


A lahko z lečkami grem v bazen in morje? Ni možnosti, da bi jih v vodi izgubila?


ne vem kako je pri drugih, ampak, če si jaz malo zmočim oči, ko imam leče notri, se mi le-te ful zalimajo na oko user posted image , če imam pa čist suho, nenavlaženo oko mi pa včasih pade venuser posted image (tudi sredi trgovine, če je treba)

(odgovor članu A & T)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 20:54:48   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007


IZVIRNO SPOROČILO: eternety

Še eno vprašanje z moje strani: uporabnice dnevnih leč ali kupujete zraven tekočino za leče ali v tem primeru ni potrebna? Koliko leč je v najmanjšem pakiranju pri dnevnih lečah?


pri dnevnih lečaj jaz tekočine nisem kupovala, itak jih daš zjutraj not, zvečer pa jih vržeš stran. za paketke si pa tukaj malo poglej: http://www.080-1-lece.si/trgovina/c10

tele dnevne so pa ful drage, če si preračunaš, koliko te pridejo letno, jaz dam za dvoletne prb. 170€. Pa tekočino nekje 11 € za 2 meseca.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 21:39:56   
katipi
Tudi jaz nosim leče že 15 let in si ne predstavljam, da bi bila brez. Zjutraj jih dam noter, zvečer ven. Je pa res, da jih moram tudi čez dan očistiti, če naprimer jokam, ker so potem čisto motne, ali pa zvečer, ko imam že utrujene oči in  dlje časa gledam tv ali rač. ekran, ker tudi postanejo motne. Seveda jih nosim tudi v bazenu ali v morju...ne priporočam pa potapljanja z odprtimi očmi, ker ti bodo kar lepo odplavale...user posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 21:44:01   
StrawberrY
Nosim že več kot 15 let. Več kot zadovoljna. Razen zadnje mesece imam malo bolj suhe oči (pa sej pol mal bolj pojokcam pa je)- zgleda da tudi leta naredijo svojeuser posted image .
Tako, da imam očala samo od kopalnice do postelje, pa včasih, ampak res včasih za doma. Nosim pa 14-dnevne, še čist taprve od J&J. Sem poskusila zdaj te novejše, pa mi ne sedejo.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 21:47:29   
Onasiss
Ok... zdej ste mme čist prepričale za leče, čeprav sem jih pred 10 leti imela in sem takrat rekla NE! Torej imajo tudi že take s cilindri???

Torej je najbolje, da se naročim na pregled!?!

_____________________________

So what....

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 21:56:32   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss


Torej je najbolje, da se naročim na pregled!?!


Ja!

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 21:59:52   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

Ok... zdej ste mme čist prepričale za leče, čeprav sem jih pred 10 leti imela in sem takrat rekla NE! Torej imajo tudi že take s cilindri???

Torej je najbolje, da se naročim na pregled!?!



2x ja user posted image

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: uporabnice kontaktnih leč
14.4.2010 22:19:22   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: barika

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

Ok... zdej ste mme čist prepričale za leče, čeprav sem jih pred 10 leti imela in sem takrat rekla NE! Torej imajo tudi že take s cilindri???

Torej je najbolje, da se naročim na pregled!?!



2x ja user posted image




jaz rečem Ne, ampak greš vseeno v naslednji krog user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: uporabnice kontaktnih leč
15.4.2010 9:46:52   
jagoda77
jaz na tvojem mestu ne bi menjala sploh očal, ker če s temi še dobr vidiš, da ni res tist ful razlike oz. se ti je ful dioptrija poslabšala, potem za občasno bodo tud še dobre in raje nabavi leče. Jaz jih uporabljam že 10 let in sem ful zadovoljna, hodim pa v optiko Krstič, kjer imajo letne leče in če jih ob vsaki uporabi očistiš, jih imaš lahko res za celo leto in tudi cena je zelo ugodna. Lahko pa začneš s mesečnimi, da vidiš, kako se počutiš, je pa super. Jaz skoraj skoz nosim leče, razen poleti, ko sem na plaži imam navadna očala, ker pa leče niso ravno za v vodo, razen baje enodnevnih... ampak sej preživiš :)

Leče so zakon user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: uporabnice kontaktnih leč
15.4.2010 11:23:37   
eternety
Kako pogosto pa hodite na pregled roženice oz. očesa?

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: uporabnice kontaktnih leč
15.4.2010 12:24:14   
jagoda77
jaz sem šla zdej po 3 letih na pregled, vmes sem menjala po 10ih letih očala, tko da mi je tud takrat oči pogledala in v glavnem, sem kul user posted image

(odgovor članu eternety)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: uporabnice kontaktnih leč
15.4.2010 12:56:58   
LoCa
pri meni do tudi kakih 15 let kar nosim leče. zdej imam že precej enomesečne, ki jih naročam na eni angleški spletni strani in me pridejo FUL poceni, mislim da za celo leto dam ene 80 evrov. brez leč pač ne bi mogla, od vseh razlogov, ki so jih druge navedle, je športat lažje, boljše opazuješ svet  okoli sebe, itd. je pa res, da za nas, ki smo 8 ur za računalnikom, postanejo lahko problem - včasih me začnejo tko motit in mi sušit oči, da ne morem niti gledat v ekran al pa vidim megleno - pol nekaj dni samo očala nosim, dokler se ne normalizira stanje. poleg tega jih po službi večinoma dam ven, razen če še kam grem.
jaz brez lež ne bi mogla živet, pa ne daje zdej to nek grozovit izum, ampak ti ful olajša življenje. hkrati pa zahtevajo leče higiensko disciplino, tega se pa navadiš. dajat jih noter je pa tak avtomatizem, da vse lahko naredim v temi.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...





sindarin

Se vam zdi, da igrača postaja neke vrste statusni simbol?

da (68%)

ne (32%)


Število vseh glasov: 196

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!