|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:22:01   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Rija - od kdaj pa sme s.p. ali pravna oseba izdajati račune drugemu s.p.-ju ali pravi osebi, ne da bi imeli podpisan takšen ali drugačen dokument o poslovnem sodelovanju?
In a ni malce hecno, da v bilanco daš račun za storitev, katere uradno sploh ni bilo
?



Ce je nebi bilo, lahko racun zavrnejo kajneda? No, meni ga niso!! Niti enega - se celo placali so!! In zakaj bi mi placali, ce nebi bla storitev opravljena?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:23:00   
baguSka
In btw, tud jaz sem ze dobivala racune od s.p.-jev, pa nisem nobene pogodbe mela z njimi.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:24:33   
baguSka
Poleg tega izdajam racune tud drugim pravnim osebam in mi se NIKOLI do sedaj ni nihce zavrnu racuna zaradi omenjenega razloga....

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:24:35   
rija
Kerensa, daj prilimaj kakšen zakon, v katerem piše, da ne smem izstaviti računa brez pogodbeuser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:24:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Rija - od kdaj pa sme s.p. ali pravna oseba izdajati račune drugemu s.p.-ju ali pravi osebi, ne da bi imeli podpisan takšen ali drugačen dokument o poslovnem sodelovanju??

Ce je nebi bilo, lahko racun zavrnejo kajneda? No, meni ga niso!! Niti enega - se celo placali so!! In zakaj bi mi placali, ce nebi bla storitev opravljena?user posted image

Pa saj zato... v trenutku, ko so račun plačali, to pomeni, da so potrdili, da gre za opravljeno storitev. Za najem zunanjega sodelavca (kar si bila očitno ti, čeprav v njihovih prostorih) bi morali imeti pa pogodbo. Če so računi prijavljeni, potem pa najbrž res ni govora o davčni utaji, ampak o zaposlovanju na črno pa skoraj zagotovo.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:26:36   
baguSka
Zakaj zaposlovanju na crno? Ce imam firmo odprto in delam preko s.p.-ja nisem zaposlena na crno... user posted image user posted image user posted image Sej zato sem pa odprla s.p.!! Ce bi hotla delat na crno, ga enostavno pac nebi odprla.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:26:55   
rija
<kerrensa....kakšno delo na črno, če pa je bagus izdala račun....

nekateri pojmi ti niso najbolj jasni.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:28:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: rija
Kerensa, daj prilimaj kakšen zakon, v katerem piše, da ne smem izstaviti računa brez pogodbeuser posted image

Lahko ga, Rija, ampak odvisno, v kakšnem primeru. V primeru najema zunanjega sodelavca... kako že?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:29:39   
baguSka
Kerensa - sej ne gre za najem sodelovca.... za njih sem pac opravila storitev!!! In nisem izdajala racunov za najem storitev ampak za opravljene storitve!

< Sporočilo je popravil baguSka -- 2.4.2010 17:31:02 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:30:51   
Kerensa*
Ne, ne... obe me nista najbolje razumeli oz. se med sabo ne razumemo.

Baguska, ti si s.p., a ne? Tebe je podjetje NAJELO, da za njih opravljaš storitve, ki jih nudiš? Torej ste sklenili posel. Mogoče pa jaz ne razumem - kako ste ga lahko sklenili brez pogodbe
?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:33:17   
baguSka
Ja recimo, ce ti tako temu pravis: najelo!? Hmm.. in ce bi to bilo samo za enkratno storitev??? Torej za eno uro dela - moram z njimi podpisat sklenitveno pogodbo!!???user posted image O najemu??? In NE SMEM izdati racuna, ker v tem primeru nimam pogodbe user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:33:43   
rija
kerensa, ti ne razumeš. bagus je pravni subjekt. prav tako naročnik posla. in ni potrebe za pogodbo. dovolj je račun izdan od enega subjekta. sta se pač ustno dogovorili.
je pa res, da so ustni dogovori težje dokazljivi ipri sporih.

tako tudi glede te najemnine. bagus bo trdila, da se zanjo niso dogovorili, oni pa da ja. edino je bagus na dobrem zaradi datumov. če bi se dogovorili, bi bila logična posledica, da se najemnina obračunava mesečno, kkot storitev baguske do njihove firme. ne pa, da so najemnino obračunali po vloženi izvršbi. to je pa zelo prozorno.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:35:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Kerensa - sej ne gre za najem sodelovca.... za njih sem pac opravila storitev!!! In nisem izdajala racunov za najem storitev ampak za opravljene storitve!

Istočasno sva tipkali, sorry.

Če te pa niso najeli kot zunanjo sodelavko, potem si bila pa samo izvajalka (za njih) tistega, kar nudiš. Ampak še vedno... če se z nekom dogovoriš, da boš za njega opravila neko delo (uradno, ne na črno), potem menda nekaj podpišeš? Ustni dogovor je bolj tako-tako - napol dokazljiv. Oni so se sicer zaje*ali, ker so plačali tvoj prvi račun (s tem so potrdili sodelovanje), ampak če ga ne bi, potem bi tvoj prvi račun komot zavrnili z razlago, da storitev, omenjena na računu, ni bila opravljena, niti je niso naročili. In v tem primeru bi morala svoj prav dokazovati na druge načine (saj obstajajo, brez skrbi).

Ampak, kakor sem rekla - oni so sodelovanje s tabo potrdili s plačilom računa. Potrdili so ga še dodatno s tem, ko so ti izstavili račun za najemnino. Kako boš zdaj ti dokazala, da za najemnino NISTE bili dogovorjeni (če je bil posel sklenjen v ustni obliki)
?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:37:52   
baguSka
najemnino obračunali po vloženi izvršbi

sej to je edina tolazba trenutno zame.... ceprav so oni 'kao' datirali racun PRED izvrsbo, ampak je s kuverte razvidno, da je bilo poslano sele PO izvrsbi!!!user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:38:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: rija
če bi se dogovorili, bi bila logična posledica, da se najemnina obračunava mesečno, kkot storitev baguske do njihove firme. ne pa, da so najemnino obračunali po vloženi izvršbi. to je pa zelo prozorno.

Možno, ne pa nujno...
Naročnik lahko trdi (pisnega dogovora ni), da so se dogovorili, da se najemnina obračuna PO KONCU sodelovanja oz. PO KONCU opravljenega dela. In glede na to, da ni pogodbe, tudi ni pisnega dokaza o tem, kdo je končal sodelovanje - oni (iz kateregakoli vzroka) ali Baguska zaradi njihovega neplačevanja. Vse je na ustni bazi.

Baguska je v prednosti edino zato, ker je v tem sporu šibkejši člen
.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:38:46   
*viva*
Posel ni sklenjen samo če je pisna pogodba. Tudi ustno se lahko sklene posel. In tako kot je že bilo napisano. Če so baguski do sedaj plačevali račune je to zadosten dokaz. Med tem, ko pa za najem pa mora biti pisna oblika.

Predlagam, da jim absolutno tako zavrneš račun. Seveda pisno in obvezno s priporočeno pošto. Ob tem jim tudi pošlješ pisno zahtevo po plačilu zapadlih faktur, ki ti jih niso poravnali v roku. Če jih niso zavrnili v roku 8 dni, pomeni da so jih sprejeli.

V kolikor ne boš dobila odgovora ali pa bo zadeva tekal naprej v isti smer kot sedaj pa po pomoč k pravniku.

Poleg tega, če si plačnik DDVja, kar sklepam ,da si, potem vzami te račune in z njimi na davčno. Pa jim naj oni rubijo. Poleg tega, je sodna izvršba že pravnomočna?

Priporočam pa ti, da od sedaj dalje, da bi se izognila takšnim težavam, s prihodnjimi poslovnimi partnerji skleneš pogodbo o medsebojnem sodelovanju v kateri natanko določiš plačilno dinamiko, ceno,...

In ne, tukaj nikakor ne more it na delo za črno, saj je baguska zaposlena v svojem s.p.ju in ne v firmi za katero je njen s.p. opravljal storitve. To je razlika od tega, če bi ona te storitve opravljala kot fizična oseba in bi jih njej plačevali brez računa ali pogodbe.

Samo na kratko sem se mogla oglasit user posted image

Je pa tako, da žal je plačilna politika na psu. V večinoma vseh branžah... Tudi javni sektor, ministrstva, državne firme niso v nič kaj boljših situacijah. Razlika je le, da imajo veje zaledje...

Lp

_____________________________

Only the hardest things makes us stronger...let's fight!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:39:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
najemnino obračunali po vloženi izvršbi

sej to je edina tolazba trenutno zame.... ceprav so oni 'kao' datirali racun PRED izvrsbo, ampak je s kuverte razvidno, da je bilo poslano sele PO izvrsbi!!!user posted image

Ja, lahko se sklicuješ na to, ampak... A mi ponoviš datume? Kdaj si jim izdala zadnji račun, kdaj si prekinila sodelovanje, kdaj si vložila izvršbo in kdaj so ti oni poslali račun?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:40:54   
baguSka
Kerensa. Jaz sem za njih svojo prvo storitev opravila leta 2006. In od takrat naprej, sem jim mesecno izstavljala fakture, katere so mi tudi VEDNO placevali. Torej, ce bi ONI zeleli kakrsnokoli najemnino od mene, bi mi jo morali ze kadarkoli v teh letih do sedaj tudi racunat, ane? In zakaj so mi jo sele sedaj, ko sem jih jaz dala v izvrsbo?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:43:34   
*viva*
Še odgovor na vprašanje zakaj oni ne morejo dokazat obstoja najemnega razmerja:

10. Kdaj mora biti obličnost pogodbe v pisni obliki ?
V načelu za se za sklenitev pogodbe ne zahteva nikakršna oblika, razen če zakon drugače ne določa. Za pravno veljavni nastanek pogodbe pa je včasih z zakonom določena oblika ali pa je posebna oblika pogoj za veljavnost pogodbe po sporazumu strank. Pisna oblika je npr. predpisana za prodajo nepremičnin, prodajo premičnine stvari na obroke, prodajo od vrat do vrat, najemno pogodbe za poslovni prostor,pogodbo o trgovskem zastopanju, zavarovalno itd. Vsekakor je priporočljivo, da se v praksi zahtevnejše pogodbe sklepajo v pisni obliki. Pogodba, ki ni sklenjena v predpisani oz. dogovorjeni obliki nima pravnega učink
a.


Tako, da glede najema zadeva ne bo zdržala vode, vendar pa bo trd boj, da boš dobila denar ki ti pripada...


Lp

_____________________________

Only the hardest things makes us stronger...let's fight!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:44:42   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Jaz sem za njih svojo prvo storitev opravila leta 2006.

V tem primeru so pa skoraj mrzli (sem mislila, da gre za leto 2009).

Račune za najemnino bi morali oni dati v bilanco, če se ne motim. In če jih do sedaj niso, po izvršbi se pa spomnijo, da jim dolguješ za 3 leta nazaj... Saj po treh letih menda sploh nimajo več šans za to (al' kako gre že zakon o izvršbi
)?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:51:46   
baguSka
viva - hvala za tvoje odgovore! si me resnicno malo potolazila in seveda upam na najboljse!user posted image

kerensa - jaz sem za njih opravljala storitve od leta 2006 do ferbuarja letos, torej 02/2010.. od tega kot sem ze omenila, mi pac nekaj racunov nisto placali, ker 'kao' niso imeli... in so zaceli zamujat s placili... svojo zadnjo storitev sem torej opravila v februarju, ravno zaradi neplacil sem pac zadevo zakljucila! dne 25.3. so oni dobili odlocbo o izvrsbi od sodica, da morajo poravnati dolg v roku 8ih dni oz naj se ustrezno pritozijo.. in danes, torej 2.4. dobim od njih racun za najem, ki je bil izdan 15.3. za storitev opravljeno 7.3.!? Na posti pa je zig od poste, da je bil ta racun poslan 31.3.2010!

(odgovor članu *viva*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:52:18   
*viva*
Kerensa imaš prav. 3 leta je zastaralni rok, čeprav nekateri še vedno tolmačijo da je to 5 let... Ampak kot pravim, mora biti sklenjena najemna pogodba.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:54:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
danes, torej 2.4. dobim od njih racun za najem, ki je bil izdan 15.3. za storitev opravljeno 7.3.!? Na posti pa je zig od poste, da je bil ta racun poslan 31.3.2010!

Kaj konkretno je pa zapisano - za najem česa? Poslovnih prostorov? Potem verjamem Vivi. In če že izstavljajo račun za najem, bi morali specificirati obdobje najema - a so ga? Al' se hecajo in so izstavili račun za od 07.03. letos dalje?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:57:02   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *viva*
Kerensa imaš prav. 3 leta je zastaralni rok

Hja... ampak ne za najemnino za marec. Čeprav ima Baguska srečo, da ji najemnine ne morejo računati, ker nimajo pogodbe.
Po drugi strani pa spet... saj lahko oni njej pošljejo dopis, kakršnega sem jaz njej svetovala na začetku:"Že n-tič vas prosimo, da pridete podpisat najemno pogodbo..."

(odgovor članu *viva*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kaj naj nardim?????
2.4.2010 17:58:08   
baguSka
Pise: Najem poslovnega prostora in uporaba poslovnih sredstev. Storitev opravljena: 7.3.2010.

To je to. Nic od kdaj do kdaj itd...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?