|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Obvezno darovanje organov
15.3.2010 11:39:50   
ALWAYS LARA
načeloma nisem proti nisem pa tut popolnoma za. vseen se mi zdi, da bi mogl za privoljenje prosit svojce in to samo zarad te varovalke, da te ne odklopjo kak dan prezgodej če si že recimo v komi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Obvezno darovanje organov
15.3.2010 12:14:24   
liliana
Enkrat sem prebrala en dober komentar v zvezi s tem predlogom, da bi bili vsi potencialni darovalci......šlo je pa nekako tako, da lenoba izpisa, lahko reši več življenj kot lenoba vpisa......ljudje smo pač leni, še posebno, če so še vmes kakšne birokratske ovire in se nismo masovno opredeljevali za darovalce organov......čeprav vsi ploskamo temu, da pa naše organe naj uporabijo koristno po smrti.......

Vendar je izpis po novem dosti bolj poenostavljen kot je danes vpis v register......zakaj pa po novem potem ne bi uvedli tudi tega, da se tisti, ki želi biti darovalec, lahko kar pri oseben zdravniku vpiše kot darovalec.....če se pri osebnem zdravniku lahko opredeli kot nedarovalec, bi se lahko opredelil tudi kot darovalec......


(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Obvezno darovanje organov
15.3.2010 12:28:35   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Enkrat sem prebrala en dober komentar v zvezi s tem predlogom, da bi bili vsi potencialni darovalci......šlo je pa nekako tako, da lenoba izpisa, lahko reši več življenj kot lenoba vpisa......ljudje smo pač leni, še posebno, če so še vmes kakšne birokratske ovire in se nismo masovno opredeljevali za darovalce organov......čeprav vsi ploskamo temu, da pa naše organe naj uporabijo koristno po smrti.......




ja, to je znanstveno dokazano, da so opt-out možnosti veliko bolj uspešne kot opt-in. jest sebe vidim - že vsaj 5 let govorim da se bom šla vpisat, pa še vedno nism... in tisti ki so proti še vedno lahko rečejo ne, brez nadaljnega. mislm da pri tej opciji nihče ne zgubi.
zakaj se pri zdravniku ne morš vpisat? ker je informacijski sistem v zdravstvu v ****u. ne morm druzga rečt, ampak leta 2010 met paprinate kartoteke in kartice... dobr bo. pol ni čudn da ne morjo nardit enega omrežja (za darovanje organov al pa karkoli drugega), ki bi štimalo kot je treba.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Obvezno darovanje organov
15.3.2010 14:17:18   
Arwenko
Aboslutno podpiram, zdajšnji sistem se mi ne zdi vredu in ne deluje in tudi ni mi všeč, da lahko svojci danes pretehtajo odločitev "pokojnega" tako v eno kot v drugo smer, se pravi lahko svojci dovollijo darovanje pri nekomu, ki je bil proti, kot tudi zavrnejo pri nekomu, ki ima izpolnjeno izkaznico. Tako da ja, vsak bo še vedno imel dovolj možnosti, da stvar odkloni, se pravi nikomur ni kršena nobena pravica do nedotakljivosti, zdi se mi pa pomembno, da se pobere vse, ki jim je preprosto povedano "vseeno". 

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Obvezno darovanje organov
15.3.2010 14:42:04   
ursi
Najprej povem, da nisem brala vseh odgovorov tako, da če je bilo o tem že govora, se opravičujem.

Jaz se s tem predlogom NE strinjam. Po smrti -DA. Ampak kako naj vem, da ne bo vedno več črne trgovine in če imam mogoče organ, ki bi nekomu "ta pravemu" manjkal in bi ga potreboval, da me nebi naključno "iztrebli" iz tega sveta. Mogoče me samo panika, verjetno res nisem tolk pomembna, da bi se eden glih name sedaj spravil, ampak kaj pa vem - denar je sveta vladar, pa naj kdo reče kar hoče. Mafija in nečedni posli.... Do vseh podatkov se nekako da priti.

Po smrti pa sem lahko darovalka, in dovolj je, če so o tem obveščeni moji najbližji.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Obvezno darovanje organov
15.3.2010 15:21:47   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Po smrti-podpirate predlog?


me ne moti, darovalka pa uradno nisem, pa bi bila, če ne bi bilo kup stvari za uredit in letanja prej user posted image ve pa to moj mož in jaz zanjga.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   [Brisano sporočilo]
16.3.2010 0:12:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Obvezno darovanje organov
16.3.2010 18:04:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


Da bi se moral obvezno izjasnit, kaj misliš - je še večji poseg v človekovo integriteto, ker je to že izjava pod prisilo, zato to tako enostavno ne bo šlo. To je pravzaprav še slabše kot po predlogu zakona, kjer se ti ni treba OBVEZNO izjasnit. Še vedno ne vem, zakaj ne več delati na "ozaveščaju". Od takrat, ko sem se jaz vpisala v register darovalcev (leta 1995, kmalu po prvi obdukciji user posted image ) pa do sedaj nisem prebrala, slišala ali videla še nobenega članka, prispevka, ki bi se neposredno nanašal na darovanje organov (posredno le preko npr. uspešnih presaditev ledvic, itd.) ali pa v filmih - to je pa tudi vse.


Se strinjam.
Na silo želijo doseči nekaj, ker se jim ne da delat. Meni osebno popolnoma napačen pristop. Če v sistemu prostovoljnega odločanja še razmišljam, da bi bila darovalka, bo sistem pisile prinesel samo eno-tretji dan bom poskrbela, da ne bom.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Obvezno darovanje organov
16.3.2010 18:23:15   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Aja...Glede krvodajlastva bi pa podprla zakon, da se vsakemu človeku pred načrtovano operacijo vzame njegovo lastno kri (če je le to možno) in bi bilo pol problemov glede pomanjkanja krvi rešeno...Če je ne bi potreboval, bi pa ta kri šla v banko oz. bi te vprašali še prej za soglasje...
Pa še zdej ne vem, zakaj se to ne izvaja pri nas...user posted image

To se že izvaja pri nas.Temu rečemo avtotransfuzija.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
16.3.2010 21:43:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu luan)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Obvezno darovanje organov
16.3.2010 21:49:31   
m_o_i
quote]IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Aboslutno podpiram, zdajšnji sistem se mi ne zdi vredu in ne deluje in tudi ni mi všeč, da lahko svojci danes pretehtajo odločitev "pokojnega" tako v eno kot v drugo smer, se pravi lahko svojci dovollijo darovanje pri nekomu, ki je bil proti, kot tudi zavrnejo pri nekomu, ki ima izpolnjeno izkaznico. Tako da ja, vsak bo še vedno imel dovolj možnosti, da stvar odkloni, se pravi nikomur ni kršena nobena pravica do nedotakljivosti, zdi se mi pa pomembno, da se pobere vse, ki jim je preprosto povedano "vseeno". 
[/quote]

eeee, tole tudi mene ZELO moti! in ceprav sem raztrobla vsem okoli sebe, da sem darovalka, bi bila se vedno odlocitev njihova in ne mojauser posted image
sicer pa, glede na vso dogajanje v tej lepi zeleni dolini pod Alpami, me ne bi smelo presenecat, da se tudi tu vse zakomplicira do konca in naprej...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Obvezno darovanje organov
17.3.2010 8:37:01   
pridna_janja
v tujini v nekateri no ene par revni drzav prodajajo ledvice in vse drugo za zelo malo denarja 

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Obvezno darovanje organov
17.3.2010 10:03:52   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: luan

To se že izvaja pri nas.


ampak ne toliko, kot bi se lahko... zal.

Točno toliko kot ljudje želijo.Če pa se pacienti sami odločijo, da ne bodo dali kri za avtotranfuzijo pa zdravstvo ni krivo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Obvezno darovanje organov
17.3.2010 15:33:41   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: luan


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: luan

To se že izvaja pri nas.


ampak ne toliko, kot bi se lahko... zal.

Točno toliko kot ljudje želijo.Če pa se pacienti sami odločijo, da ne bodo dali kri za avtotranfuzijo pa zdravstvo ni krivo.


Lej, sem medicinska sestra na oddelku, kjer se vsakodnevno izvajajo operacije-napovedane že par mesecev vnaprej. In še nisem slišala za en sam primer pri nas, ko bi človek dal kri vnaprej samemu sebi. Niti nobenemu tega ne omenijo oz. predstavijo te možnosti. Če še sama tega ne vem, da se to izvaja pa sem medicinska sestra...user posted image (mogoče sem pa sam jst tako slabo obvešečna?)

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Obvezno darovanje organov
17.3.2010 17:24:13   
luan
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


IZVIRNO SPOROČILO: luan


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: luan

To se že izvaja pri nas.


ampak ne toliko, kot bi se lahko... zal.

Točno toliko kot ljudje želijo.Če pa se pacienti sami odločijo, da ne bodo dali kri za avtotranfuzijo pa zdravstvo ni krivo.


Lej, sem medicinska sestra na oddelku, kjer se vsakodnevno izvajajo operacije-napovedane že par mesecev vnaprej. In še nisem slišala za en sam primer pri nas, ko bi človek dal kri vnaprej samemu sebi. Niti nobenemu tega ne omenijo oz. predstavijo te možnosti. Če še sama tega ne vem, da se to izvaja pa sem medicinska sestra...user posted image (mogoče sem pa sam jst tako slabo obvešečna?)




Sem diplomirana medicinska sestra zaposlena na kirurškem oddelku in odgovorna sestra odseka in pri nas je to postala že praksa sploh za posege kolčnih in kolenskih protez(to se pravi ortopedskih posegov), pri nas se za vse posege kjer se smatra, da bi bila potrebna transfuzija, to možnost pacientom predstavi in se lahko odločijo za odvzem krvi za avtotransfuzijo.Res pa je da malo pacientov ustreza pogojem odvema.In ja očitno si slabo obveščena.
Zdaj pa tudi vidim kraj nm.Če si zaposlena v SBNM na katerem od kirurških odsekov bi pa res morala imeti to informacijo.

< Sporočilo je popravil luan -- 17.3.2010 17:30:27 >

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Obvezno darovanje organov
17.3.2010 17:47:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: luan


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: luan

To se že izvaja pri nas.


ampak ne toliko, kot bi se lahko... zal.

Točno toliko kot ljudje želijo.Če pa se pacienti sami odločijo, da ne bodo dali kri za avtotranfuzijo pa zdravstvo ni krivo.



Ali kolikor vedo.
Prvič, sploh, slišim za to opcijo. Preventiva pa taka, ni čudno, da je zdravstvo na splošno, kjer je.

(odgovor članu luan)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Obvezno darovanje organov
18.3.2010 11:46:23   
sergy
NE -sem absolutno proti temu iz preprostega razloga

Ne strinjam se, da me nekdo že v osnovi postavi za darovalko, če pa nočeš pa pojdi podpisat da ne boš -groza

Celo življenje nam non- stop nekaj jemljejo in še mrtvemu so se sami odločili da bodo vzeli - groza

Nihče pa ni pomislil, da bi pa mogoče vsakemu kaj dodali na TRR da bi lažje živeli ne pa da razmišljajo o tem kako ti bodo vzeli ko te ne bo več - groza

Vem da se s tem rešujejo življenja toda ali ne bi bilo smiselno vsaj to, da darovalec (če je že) lahko sam pove komu bi rad pomagal s svojimi organi

Me je pa strah da se bo pojavila oz. napredovala kupčija na črnem trgu zdravstva

V končni fazi je pa tudi to- kako pa bomo oz. naši svojci vedeli da ima pokojnik res vse organe(če ni darovalec) glede na to da vsakega odprejo pred sežigom?
Med kupom pepela je to misija nemogoče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?