|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:17:05   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image  klemy pa saj sta v zakonu in načelo zob za zob velja v vojni. Edino , če si anja želi "vojno zakoncev rose" .



Saj v zakonu pride tudi to tegauser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:18:32   
rija
klemy, ko se bosta začela iti po tem kar ti svetuješ, milo za žajfo, potem je po moje to ZAČETEK KONCAuser posted image

mogoče sem jaz staromodna....ampak meni je zakon v dobrem in slabem, ne pa v tem, da si bova na veliko pod prste gledala, kaj je moje in kaj tvoje...
ne moreva no zidat hiše recimo, pa rečt: jaz bom kupil 1000 ciglov, ti pa daj ostalih 1500user posted image

jaz zase vem, da če bi se mogla v svoji zvezi igrati moje in tvoje, bi to pomenilo, da partnerju ne zaupam toliko, kot pričakujem od njega, da zaupa meni.

vem pa, da to veliko premožnih parov dela....bog ne daj, da da keri enkrat za kavo večkrat kot drugi....mogoče pa so zato premožni?user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:20:02   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Raho


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image  klemy pa saj sta v zakonu in načelo zob za zob velja v vojni. Edino , če si anja želi "vojno zakoncev rose" .



Saj v zakonu pride tudi to tegauser posted image


Ja, pa dobro, no. Saj sem rekla, nej se pogovori z njim, če pa pač ne bo štekal, da bi rada, naj se tudi on kdaj potrudi in naj ne bo tak egoist, naj mu pač nazorno pokaže kaj on njej dela. Saj mogoče se niti ne zaveda, da dela kaj narobe. In verjamem, da tako misli, če mu AnjaPH do zdaj ni nič rekla. Se strinjam, najprej pogovor, pa potem bitke, če ne gre drugače.user posted image



_____________________________

Jst.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:20:05   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Raho


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image  klemy pa saj sta v zakonu in načelo zob za zob velja v vojni. Edino , če si anja želi "vojno zakoncev rose" .



Saj v zakonu pride tudi to tegauser posted image


Ja, če za vsako nesramnost vrneš z neramnostjo, pride dokaj hitro do urnebesa.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:22:12   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: rija

klemy, ko se bosta začela iti po tem kar ti svetuješ, milo za žajfo, potem je po moje to ZAČETEK KONCAuser posted image

mogoče sem jaz staromodna....ampak meni je zakon v dobrem in slabem, ne pa v tem, da si bova na veliko pod prste gledala, kaj je moje in kaj tvoje...
ne moreva no zidat hiše recimo, pa rečt: jaz bom kupil 1000 ciglov, ti pa daj ostalih 1500user posted image

jaz zase vem, da če bi se mogla v svoji zvezi igrati moje in tvoje, bi to pomenilo, da partnerju ne zaupam toliko, kot pričakujem od njega, da zaupa meni.

vem pa, da to veliko premožnih parov dela....bog ne daj, da da keri enkrat za kavo večkrat kot drugi....mogoče pa so zato premožni?user posted image


Škoda , ker sem odgovorila preden sem prebrala to. Bi se samo podpisala user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:28:31   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: rija

klemy, ko se bosta začela iti po tem kar ti svetuješ, milo za žajfo, potem je po moje to ZAČETEK KONCAuser posted image

mogoče sem jaz staromodna....ampak meni je zakon v dobrem in slabem, ne pa v tem, da si bova na veliko pod prste gledala, kaj je moje in kaj tvoje...
ne moreva no zidat hiše recimo, pa rečt: jaz bom kupil 1000 ciglov, ti pa daj ostalih 1500user posted image

jaz zase vem, da če bi se mogla v svoji zvezi igrati moje in tvoje, bi to pomenilo, da partnerju ne zaupam toliko, kot pričakujem od njega, da zaupa meni.

vem pa, da to veliko premožnih parov dela....bog ne daj, da da keri enkrat za kavo večkrat kot drugi....mogoče pa so zato premožni?user posted image


Ja, no, oprosti, ona je kupila vse, on vlaga v sklade. A to je kul? Meni ne bi bilo. Pa ne gre se za štetje ceglov, ampak za prispevanje po lastnih zmožnostih. Ne vem, jst kupim hrano, ti plačaš položnice, večje investicije opraviva skupaj.
Oprosti, če ima denar za vlagat v sklade, bi lahko tudi kje drugje prispeval. Po moje, no. Razen če imata tak dogovor. Ti vlagaj v sklade, jaz bom kupila vse ostalo. Ampak kolikor sem razumela, tudi AnjiPH tole ni več kul. Če pa sem anrobe zastopila, se pa opravičujem.
Milo za žajfo je dobra taktika, če moraš človeku nazorno pokazat, kaj ti dela. Da skapira. Če pač ne skapira, ja, sorry, pač ne bo. Ampak potem je problem v človeku, ne v tem, da si je nekdo drznil mu pokazat, kaj dela drugim. Jaz sem svojega bivšega tako odvadila kronično zamujat. Sem ga parkrat pustila čakat pol ure in več... je bil užaljen kot user posted image , ampak potem je skužil, da tudi ostalim ljudem ni kul, če ga morajo čakat. In je nehal. Če pa pač vidiš, da ni rezultatov, pač nehaš. Nimaš kaj. Seveda pa je an prvem mestu pogovor. V stilu: 'Veš, bila bi zelo vesela če bi.... ker... itd.' Potem pa vse ostalo.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:31:39   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82


Ja, no, oprosti, ona je kupila vse, on vlaga v sklade. A to je kul? Meni ne bi bilo. Pa ne gre se za štetje ceglov, ampak za prispevanje po lastnih zmožnostih. Ne vem, jst kupim hrano, ti plačaš položnice, večje investicije opraviva skupaj.
Oprosti, če ima denar za vlagat v sklade, bi lahko tudi kje drugje prispeval. Po moje, no. Razen če imata tak dogovor. Ti vlagaj v sklade, jaz bom kupila vse ostalo. Ampak kolikor sem razumela, tudi AnjiPH tole ni več kul. Če pa sem anrobe zastopila, se pa opravičujem.
Milo za žajfo je dobra taktika, če moraš človeku nazorno pokazat, kaj ti dela. Da skapira. Če pač ne skapira, ja, sorry, pač ne bo. Ampak potem je problem v človeku, ne v tem, da si je nekdo drznil mu pokazat, kaj dela drugim. Jaz sem svojega bivšega tako odvadila kronično zamujat. Sem ga parkrat pustila čakat pol ure in več... je bil užaljen kot user posted image , ampak potem je skužil, da tudi ostalim ljudem ni kul, če ga morajo čakat. In je nehal. Če pa pač vidiš, da ni rezultatov, pač nehaš. Nimaš kaj. Seveda pa je an prvem mestu pogovor. V stilu: 'Veš, bila bi zelo vesela če bi.... ker... itd.' Potem pa vse ostalo.



klemy....a mogoče razmišljaš tudi malo bolj dolgoročnouser posted image

kaj pa....pa bog ne daj....anjaPh doživi nesrečo in bo nesposobna za delo?
in bo njen mož zaslužil več in bo pač on financiral vse zadeve in ne bo vlagal v sklade?
ja, prav imaš...ne poznamo njunega dogovora...vendar menim, da nek vseeno obstaja..sicer bi ne zdržala 3 let...

in tole milo za žajfo je meni samo pokazatelj, da sta partnerja totalno otročja. to ni racionalno obnašanje.

zdaj te tvoj prevara.....a boš ti šla in ga prevarala z dvema....da mu dokažeš, kako boliuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:41:00   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82


Ja, no, oprosti, ona je kupila vse, on vlaga v sklade. A to je kul? Meni ne bi bilo. Pa ne gre se za štetje ceglov, ampak za prispevanje po lastnih zmožnostih. Ne vem, jst kupim hrano, ti plačaš položnice, večje investicije opraviva skupaj.
Oprosti, če ima denar za vlagat v sklade, bi lahko tudi kje drugje prispeval. Po moje, no. Razen če imata tak dogovor. Ti vlagaj v sklade, jaz bom kupila vse ostalo. Ampak kolikor sem razumela, tudi AnjiPH tole ni več kul. Če pa sem anrobe zastopila, se pa opravičujem.
Milo za žajfo je dobra taktika, če moraš človeku nazorno pokazat, kaj ti dela. Da skapira. Če pač ne skapira, ja, sorry, pač ne bo. Ampak potem je problem v človeku, ne v tem, da si je nekdo drznil mu pokazat, kaj dela drugim. Jaz sem svojega bivšega tako odvadila kronično zamujat. Sem ga parkrat pustila čakat pol ure in več... je bil užaljen kot user posted image , ampak potem je skužil, da tudi ostalim ljudem ni kul, če ga morajo čakat. In je nehal. Če pa pač vidiš, da ni rezultatov, pač nehaš. Nimaš kaj. Seveda pa je an prvem mestu pogovor. V stilu: 'Veš, bila bi zelo vesela če bi.... ker... itd.' Potem pa vse ostalo.



klemy....a mogoče razmišljaš tudi malo bolj dolgoročnouser posted image

kaj pa....pa bog ne daj....anjaPh doživi nesrečo in bo nesposobna za delo?
in bo njen mož zaslužil več in bo pač on financiral vse zadeve in ne bo vlagal v sklade?
ja, prav imaš...ne poznamo njunega dogovora...vendar menim, da nek vseeno obstaja..sicer bi ne zdržala 3 let...

in tole milo za žajfo je meni samo pokazatelj, da sta partnerja totalno otročja. to ni racionalno obnašanje.

zdaj te tvoj prevara.....a boš ti šla in ga prevarala z dvema....da mu dokažeš, kako boliuser posted image

Ja, ok, kakor komur paše. Nisem pa nikjer rekla, da mora tako naredit. Bil je predlog. Za ene otročje. Tudi prav. In, rija, za različne bolezni so različna zdravila. Ni treba posploševat in metat vse v isti koš. Varanje in ignoranco in egoizem...
Dolgoročno? Vlaganje v slade da, vendar ne cele plače. In če se AnjiPH kaj naredi in ne bo več njene plače, od česa bosta pa živela, če njen ves denar vtakne v sklade? In če denarja ne moreta dobit takoj ven iz skladov? Saj tudi midva varčujeva v skladih, vsak po svojih zmožnostih. Ne samo on ali samo jaz. In če že, kolikor razumemo, AnjaPH zasluži več, zakaj pa ona ne vlaga v sklade, njen dragi pa prispeva za stroške in počitnice? Oz, zakaj tega ne počneta skupaj? No, saj to ni ne moj problem, ne tvoj, rija, ampak izključno njun. In če bo hotela kako spremembo, bo morala pač nekaj naredit, Še vedno je na njej, kako in kaj bo naredila.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:42:19   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: rija
kaj pa....pa bog ne daj....anjaPh doživi nesrečo in bo nesposobna za delo?
in bo njen mož zaslužil več in bo pač on financiral vse zadeve in ne bo vlagal v sklade?


Vprašanje, če to drži.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:43:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH


Urškinamama ful lep post.

Ločitev sploh ne pride v poštev. Jasno je, da je moški ego ranjen, ko ni on glavni skrbnik družine. Ja sam klinc kaj naj zdaj? Saj je prej vedel v kaj se spušča oz. to ni iz včeraj na danes.

Pogovor... Je tko občutljiv ko ena mademoiselle. Da orišem - tako reagira kot če črncu v glavo rečeš črnc (ga zabije do nafte).
Če mu predočim celokupno stanje pop.izdi in se večinoma odmakne ter umolkne. Roko na srce. še nikoli nisva odkrito pogovorila, mi je pa včeraj rekel, da ga bom čez kakšni 2 leti sčevljala.




Izgleda, da sta obadva enako občutljiva......iz tvojega uvodnega posta in tudi iz vseh ostalih se tudi vali podoben val občutljivosti......

In tudi mene je zbodlo to, kako se "hvališ" kaj vse si vam TI kupila......mogoče tudi njemu daš tako jasno vedeti kot nam, kako stvari stojijo v vaši hiši in kdo je "gazda".....

V enem prejšnjem postu pa si zapisala, da si želiš, da bi on neobremenjeno dojemal vlogo očeta......mislim, da bi iste želje morala imeti tudi zase, da bi namreč tudi ti malo bolj neobremenjeno dojemala vlogo matere.......

Verjetno pa ne pravijo zaman, da je na vezi potrebno delati..........če pa vezo dva zgolj dojemata kot eno samo matranje, ker imata v glavi nek ideal perfektnega zakona in ne dalata ne eden in ne drugi na tem, da bi to "matranje" zmanjšala.....ker nobeden noče skleniti kompromisa ampak trmasto vstraja pri svojem....pa je veza res matranje.......



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:44:33   
rija
klemy, ona je svoj problem izpostavila javno...torej debata je odprta.

in vse to so samo predpostavke.....ker da bi sploh lahko konkretno debatirali imamo 90 % premalo podatkov.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:46:54   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: rija

klemy, ona je svoj problem izpostavila javno...torej debata je odprta.

in vse to so samo predpostavke.....ker da bi sploh lahko konkretno debatirali imamo 90 % premalo podatkov.....


No, tu se pa definitivno strinjam s tabo. user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:52:44   
Anonimen
Ja, prav imate. Vsaka si je situacijo po svoje razložila.

Želim si, da bi bilo obratno. Da bi on bil na mojem mestu. A mislite da bi potem sploh kaj mignil s prstom? Zdaj (sicer z godrnjanjem) tudi kaj naredi če mu rečem, okopa sina vsak večer in ga da spat, če me ni več dni skupaj lepo poskrbi za oba otroka, kdaj tudi skuha kosilo, itd.

Nisem ga želela predstaviti kot definicijo slabega moža, sploh ne. Je dober mož, vendar vsak zakon ima svoje SOP-je, ne more delati po standardnih SOP-jih.

Prvi jutranji post sem napisala v afektu, razočarana ker mi ne privošči enega dne da se zdravje malo izboljša.

Zdajle pišem pod vplivom Persena in se mi vse skupaj ne zdi več tako strašno. Vsekakor se morava pogovoriti, imate prav.

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:53:38   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82


Ja, no, oprosti, ona je kupila vse, on vlaga v sklade. A to je kul? Meni ne bi bilo. Pa ne gre se za štetje ceglov, ampak za prispevanje po lastnih zmožnostih. Ne vem, jst kupim hrano, ti plačaš položnice, večje investicije opraviva skupaj.
Oprosti, če ima denar za vlagat v sklade, bi lahko tudi kje drugje prispeval. Po moje, no. Razen če imata tak dogovor. Ti vlagaj v sklade, jaz bom kupila vse ostalo. Ampak kolikor sem razumela, tudi AnjiPH tole ni več kul. Če pa sem anrobe zastopila, se pa opravičujem.




Se strinjam.

Citiram AnjoPH...

Kaj dela s plačo ne vem. Veliko varčuje v skladih.


Napisala je tudi, da vzame denar, ne ve koliko in ne ve zakaj. Pa da jo še citiram...


Vzame če rabi. Toliko so skupne. Ne sprašujem za kaj rabi in koliko je vzel.





Pri nas ne vemo le za raznorazne cunje za otroke, kaj za naju, ali pa kakšne čevlje. No, o tem se prej ne dogovarjamo, razen, ko so večji nakupi, kot recimo zimska garderoba. Drugače pa bolj kot ne vemo, kam gre denar.





_____________________________



(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:55:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Ja, prav imate. Vsaka si je situacijo po svoje razložila.

Želim si, da bi bilo obratno. Da bi on bil na mojem mestu. A mislite da bi potem sploh kaj mignil s prstom? Zdaj (sicer z godrnjanjem) tudi kaj naredi če mu rečem, okopa sina vsak večer in ga da spat, če me ni več dni skupaj lepo poskrbi za oba otroka, kdaj tudi skuha kosilo, itd.

Nisem ga želela predstaviti kot definicijo slabega moža, sploh ne. Je dober mož, vendar vsak zakon ima svoje SOP-je, ne more delati po standardnih SOP-jih.

Prvi jutranji post sem napisala v afektu, razočarana ker mi ne privošči enega dne da se zdravje malo izboljša.

Zdajle pišem pod vplivom Persena in se mi vse skupaj ne zdi več tako strašno. Vsekakor se morava pogovoriti, imate prav.


to je je...no...

tud sama sem ze pisala v afektu. zdj se pa raj mal zadrzim!
ker, ko sem sla za sabo brat.....user posted image user posted image




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:55:56   
pety78
Zdajle pišem pod vplivom Persena


Ojej, a je res potreben?



_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Zakaj?
26.2.2010 12:57:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH


Urškinamama ful lep post.

Ločitev sploh ne pride v poštev. Jasno je, da je moški ego ranjen, ko ni on glavni skrbnik družine. Ja sam klinc kaj naj zdaj? Saj je prej vedel v kaj se spušča oz. to ni iz včeraj na danes.

Pogovor... Je tko občutljiv ko ena mademoiselle. Da orišem - tako reagira kot če črncu v glavo rečeš črnc (ga zabije do nafte).
Če mu predočim celokupno stanje pop.izdi in se večinoma odmakne ter umolkne. Roko na srce. še nikoli nisva odkrito pogovorila, mi je pa včeraj rekel, da ga bom čez kakšni 2 leti sčevljala.




Izgleda, da sta obadva enako občutljiva......iz tvojega uvodnega posta in tudi iz vseh ostalih se tudi vali podoben val občutljivosti......

In tudi mene je zbodlo to, kako se "hvališ" kaj vse si vam TI kupila......mogoče tudi njemu daš tako jasno vedeti kot nam, kako stvari stojijo v vaši hiši in kdo je "gazda".....

V enem prejšnjem postu pa si zapisala, da si želiš, da bi on neobremenjeno dojemal vlogo očeta......mislim, da bi iste želje morala imeti tudi zase, da bi namreč tudi ti malo bolj neobremenjeno dojemala vlogo matere.......

Verjetno pa ne pravijo zaman, da je na vezi potrebno delati..........če pa vezo dva zgolj dojemata kot eno samo matranje, ker imata v glavi nek ideal perfektnega zakona in ne dalata ne eden in ne drugi na tem, da bi to "matranje" zmanjšala.....ker nobeden noče skleniti kompromisa ampak trmasto vstraja pri svojem....pa je veza res matranje.......





Dobro napisano.

Ja, oba sva občutljiva. In vsak poskus pogovora se ponavadi konča iz ene ali druge strani.

Debato o materialnem stanju prosim zaključimo. Nespametno je filozofirati o tem, ker se ne bo nič spremenilo.

Delati na vezi. Črna luknja. Pojma nimam kako naj bi se tega lotila. V bistvu sem kupila knjigo 5 jezikov ljubezni, jo prebrala, vendar kaj ko je ne prebere tudi on? Naj mu mar na glas berem?

Neobremenjeno dojemati vlogo matere. Tudi boleče, vendar dobro spoznanje.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Zakaj?
26.2.2010 13:11:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH




Dobro napisano.

Ja, oba sva občutljiva. In vsak poskus pogovora se ponavadi konča iz ene ali druge strani.

Debato o materialnem stanju prosim zaključimo. Nespametno je filozofirati o tem, ker se ne bo nič spremenilo.

Delati na vezi. Črna luknja. Pojma nimam kako naj bi se tega lotila. V bistvu sem kupila knjigo 5 jezikov ljubezni, jo prebrala, vendar kaj ko je ne prebere tudi on? Naj mu mar na glas berem?

Neobremenjeno dojemati vlogo matere. Tudi boleče, vendar dobro spoznanje.


Kako delati na vezi ti ne more nihče razložiti......po moje niti nobena knjiga ne.....

Po moje ravno tovrstni problemi v vezah z otroki izhajajo iz tega, ker ljudje preberemo preveč nasvetov kako imeti perferktno vezo, kako vzgojiti perfektnega otroka.....

potem pa si v glavi ustvarimo neko iluzijo idealnega partnerja, ki nam v vsem enakovredno pomaga v našem poslanstvu "kako dobiti perfektnega otroka"......

doma nas pa čaka čisto nasprotje tega ideala.....namreč moški, ki si rova po nosu, ki pusti umazane zokne v dnevni pod kavčem......ki raje pogleda nogometno tekmo, namesto da bi delil neprecenljive trenutke z otrokom in z nami.....

in potem naredimo eno globalnih napak......kolegicam povemo kakšno "zlato" nas čaka doma.....ker moramo navzven furati famo idealnega zakona..... na forumu, pa izrazimo tisto, kar nas pesti......in potem se vsuje plaz tistih, ki tudi na forumih furajo famo o perfektnem zakonu, perfektnem otroku in najbolj perfektem možu kar jih lahko najdeš na svetu......doma pa imajo ravno takega nergača kot jaz ali ti......user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Zakaj?
26.2.2010 13:28:01   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Zakaj mi lahko mož reče, da mi služba več pomeni kot otroci, ko bi bilo treba uspavati hči zvečer (ko delam na projektu) in bi moral to slučajno narediti on (sicer čez dan skrbim za otroke in vse ostalo sama)?

Ko pa zbolim (vročina, boleče grlo) in ga vprašam če bi ostal doma en dan, pa vehementno odgovori "Ne!", pa nisem tako podla, da bi mu rekla isto nazaj (da mu služba več pomeni kot družina).

Razmišljam, da bi tudi jaz začela govoriti "Ne!". Sploh kar se tiče mojih financ. Resnično mi gre na jetra da sem provider in še sluga. J*benti!


Glede na tvoje pisanje tle gor si zadost gajstna, da enga deca spraviš v red pomoje.

Glavo gor...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Zakaj?
26.2.2010 13:36:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

[doma nas pa čaka čisto nasprotje tega ideala.....namreč moški, ki si rova po nosu, ki pusti umazane zokne v dnevni pod kavčem......ki raje pogleda nogometno tekmo, namesto da bi delil neprecenljive trenutke z otrokom in z nami.....


evo vidiš....moj je čisto kontra....pa je vseeno včasih tak nergač, da bi ga vtopila v žlici vodeuser posted image

samo midva imava srečo....pri nama se krešejo iskre....ker sva oba hudo temperamentna....pa si zbutava vse v glavo....pa gremo naprej. ko se ohladiva, pa se še konkretno pogovoriva......

anja.....daj mu včasih kakšno misel iz te knjige zalepi na ogledalov v kopalnici, obesi na polico v hladilniku na kateri so njegovi najljubši jogurti, mu jo pošlji na mail.....mu zatakni spodnje gate v beležko, ki jo bo mel naslednji dan na sestanek....zvabi mu zopet nasmeh na obrazuser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Zakaj?
26.2.2010 13:48:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

[doma nas pa čaka čisto nasprotje tega ideala.....namreč moški, ki si rova po nosu, ki pusti umazane zokne v dnevni pod kavčem......ki raje pogleda nogometno tekmo, namesto da bi delil neprecenljive trenutke z otrokom in z nami.....


evo vidiš....moj je čisto kontra....pa je vseeno včasih tak nergač, da bi ga vtopila v žlici vodeuser posted image

samo midva imava srečo....pri nama se krešejo iskre....ker sva oba hudo temperamentna....pa si zbutava vse v glavo....pa gremo naprej. ko se ohladiva, pa se še konkretno pogovoriva......

anja.....daj mu včasih kakšno misel iz te knjige zalepi na ogledalov v kopalnici, obesi na polico v hladilniku na kateri so njegovi najljubši jogurti, mu jo pošlji na mail.....mu zatakni spodnje gate v beležko, ki jo bo mel naslednji dan na sestanek....zvabi mu zopet nasmeh na obrazuser posted image



user posted image  Tle si me pa ful nasmejala user posted image  Te kategorije oz. police ni, je recimo polica s salamami tolk bolj obsežna user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Zakaj?
26.2.2010 13:51:56   
rija
no, saj moj ma tudi raje salame kot jogurte....user posted image  

torej pod najljubšo salamo....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Zakaj?
26.2.2010 14:27:09   
picola1
Najprej kar se knjige tiče...Kupila si jo prehitro...user posted image To pomeni, da bi si prej morala nujno prebrat knjigo Najina ljubezen. Ker šele tako boš dobila uvid v to, zakaj v resnici se sploh zaljubimo, ostanemo skupaj, ugotovimo, da mož/žena pa le ni tisto, kar je kazalo na začetku in kako spet zlezemo ven iz tega in se začnemo pogovarjat in konstruktivno reševat probleme.
Kar se pa tiče knjige 5 jezikov ljubezni pa nisi nič povedala, če to tut prakticiraš, kar piše notr al si jo samo prebrala in zdej čakaš, da jo bo še on?
Ker dejstvo je takšno, da ko začneš spreminjat sebe, se začne ponavadi spreminjat tut tvoja okolica (če pa ne, kar tut obstaja verjetnost, potem pa pač ponavadi toliko dozorimo, da gremo naprej, se umaknemo od teh ljudi, če nam postanejo preveč različni-vsaj jaz imam takšne izkušnje). Torej ne obremenjuj se preveč s tem, kar tvoj mož počne narobe, ker tvojega moža ne moreš spremenit. Začni spreminjat raje samo sebe in ugotavljaj, zakaj pa TI tako reagiraš, zakaj Ti tako deluješ, Ti tako razmišljaš.
Konkretno iz te knjige...ko boš ti začela njemu delat stvari zarad katerih se bo počutu ljubljenega (a če ga vprašaš, katere so to stvari, ti ne bo hotu odgovorit?), bo tut on po vsej verjetnosti začutu potrebo po tem, da ti to začne vračat nazaj. Ker, ko v sebi začutimo, da smo nekomu pomembni, da se nekdo trudi na točno tisti način, kot ga mi sami dojamemo kot dokaz ljubezni, potem se v nas ponavadi začne zbujat občutek, da tej osebi lahko zaupamo. Da nas ima rada. da je vse ok. In kolikor sem razumela iz tvojih postov, on ravno ta občutek potrebuje, ker ga je non stop strah, da ga boš zapustila. Pomembno je ugotovit tut to, kaj točno se skriva v ozadju tega strahu (sej pravim, Najina ljubezen...)

Kar se tiče financ...praviš, da se ne bo nikoli nič spremenilo in da pustmo to pri miru... Očitno si že zapečatila usodo...user posted image Sama veš zakaj tako misliš (da se ne bo nič spremenilo) in mislim, da je tukaj v ozadju en problem, o katerem nočeš sploh razmišljat kaj preveč (razen takrat, ko ti dvigne pokrovko) kaj šele ga začet reševat.

Še en komentar liliani...Mogoče je to kdaj res, kar pišeš o branju knjig...samo poznam konkreto kar precej ljudi, ki jim je branje knjig pomagalo pri tem, da so včasih popolnoma spremenili svoje življenje, večinoma pa so ga vsaj toliko izboljšali, da se je iz neznosnega spremenilo v znosno...pa mogoče bo še boljše čez leta...
Pa tut sama (kot si najbrž že opazla) imam neverjetno pozitivne izkušnje z knjigami...meni res dajo ogromno v življenju in nekatere so bile res odgovorne za resnično velike spremembe...Je pa res to, da ti mora taprava knjiga pridet v roke ob tapravem času...
Se pa strinjam tut s tem, da je na trgu tut eno malo morje enih knjig, ki samo medejo ljudi...sploh knjig za samopomoč, ki ničesar konkretnega ne povejo.
Me pa ful zanima, zakaj imaš takšno mnenje o branju (že večkrat sem namreč zasledila, da pač nisi ravno fan). Res me ful zanima, ker imam sama tolk drugačne izkušnje in me matra firbec, zakaj pa ti razmišljaš tako kot pač razmišljaš. Tnx.user posted image



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Zakaj?
26.2.2010 21:01:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Zakaj mi lahko mož reče, da mi služba več pomeni kot otroci, ko bi bilo treba uspavati hči zvečer (ko delam na projektu) in bi moral to slučajno narediti on (sicer čez dan skrbim za otroke in vse ostalo sama)?


Ker mu to dovoliš.
Mlada, odločnega obnašanja, v poslu te ne more nič zaustavit,a v zakonu so se ti plusi začeli obračati v minus. Začni delat na njem kot delaš na službenem projektu. Nič ne pride samo od sebe. Še vreme je odvisno od našega počutja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Zakaj?
27.2.2010 13:50:28   
Gina
Anja, ne sekiraj se toliko, kaj ti on reče, saj veš da ti reče samo zato, da njemu ne bi bilo treba nekaj narediti, pa da te malo čustveno izsiljuje, ampak čist dobre volje vztrajaj pri tistem, kar želiš doseči. NI važno kaj se vmes zgodi, važen je cilj. In če imaš ti za cilj, da on spravi otroka spat, ga postavi pred dejstvo. Uleži se, če si bolna ali pojdi za pc, če imaš kaj za naredit, še prej mu povej, kaj želiš da nareid, ker ti danes ne boš in zapri vrata za sabo, da ne boš poslušala jamranja. Saj je vseeno če jamra. To mu pač pomaga, da se boljše počuti ob dejstvu, da mora nekaj naredit, za kar mu ni. Bo že zrihtal. Dejanja poganjajo svet, ne besede. Ne pregovarjaj se z deci ali z otroki nikdar. Postavi jih pred dejstvo in se umakni. Po tem ko vse končajo, jih pa poljubi in se imej lepo z njimi - tudi če so vmes bentili. Tako ta svet deluje, kaj češ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?