|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
24.2.2010 10:15:47   
majčica20
ej Katy super link, bi ga bilo faj dat med lepljive teme. bi si ga morala vsaka mamica prebrat.
LP

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
24.2.2010 10:46:51   
Taddy78
Sicer nisem ravno taprava oseba za to temo, ampak bi vseeno rada nekaj dodala.

Najprej me najbolj moti to, da marsikatera omenja "stare čase". Ti so mimo. Sploh ni primerjave in mislim da bi že bil čas, da začnemo živet v tem tisočletju.

Katy78 sicer ne vem kako naj to napišem, ampak dala sem odgovor na spodnji temi 10.mesečnik. Kot sem omenila sama se nisem nikoli obremenjevala z nekimi razpredelnicami, ampak roko na srce, se nisem rabla, ker je bilo vedno vse vredu. To da pa otrok pri 10.mesecih nič ne zna in mamica reče, da ve da je vse vredu...oprostite, ampak tu nekdo nekaj ne dela prav. Ali je slep P, ali pa se slepi kdo drug. In se popolnoma strinjam s tvojimi prispevki.

Mamice ne se slepit, da je z vašim otrokom vse vredu, če ni. In če vas P pošlje v RA, četudi brezveze, ste lahko srečne, da ji ni vseeno za vašega otroka.

Da se vrnem nazaj na to temo. Če se otrok normalno razvija, ne vem zakaj bi ga starši morali česarkoli učit. Naš je splazil dokaj pozno, tudi shodil, ampak je pač bil vedno tak, da je hotel vse sam. Domači so ga že pri 10.mesecih vodili po rokah, češ, da bi se že moral naučiti hodit (stari ludi ja), ampak mu ni bilo. Poznam kar nekaj otrok ki sploh niso plazili, so pa že pred enim letom hodili, pa tudi punco, ki ni plazila in shodila komaj pri 16.mesecih-ampak zaradi teže.

Lahko še napišem primer sosedov. Tamala je nekaj dni narazen z mojim sinom, dokaj hitro se je začela kazat razlika med njima. Vedno so mi govorili, joj, kak je tvoj tamali napreden (tako je če se slepiš), je pa njihova punca zelo zelo zaostajala. Ne vem, kdaj so jo začeli vozit na terapije, mi jih je nerodno vprašat. In glede na to, da punca že po videzu zgleda malo drugačna, je pri 2.letih komaj shodila (nikoli ni plazila, ampak puzala kot vojaki), pri 4.letih še ne govori. Ampak je baje vse vredu z njo user posted image



(odgovor članu majčica20)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
24.2.2010 10:50:00   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Sosedov fant je te težave imel, kobacal je tako, da je nogico spodvijal pod ritko. Ko je P pri 12m. to opazila, ga je poslala na fth in vzorec so mu v 1 mesecu popravili in takoj za tem se je postavil na nogice, prej pa ni šans, da bi sploh probal. Mogoče zgolj naključje, ampak ne verjamem.

Je naključje, verjemi. Točno tako se premika tudi moja hči. Pa zna kobacati. Ampak ji je očitno "njen" način ljubši. Tudi na noge se že postavlja. Stara je pa ravno 1 leto. Fth. je sicer rekla, da bi raje videla, če bi pravilno kobacala (zaradi asimetrije) ampak nič hudega, če se tako premika (njene besede). Nobene škode ne bo. Pa tudi ni edina. Nasprotno, kar precej dojenčkov ima tak vzorec "plazenja". Cca. 15% jih sploh nikoli ne kobaca in je z njihovim kasnejšim gibalnim razvojem vse ok (spet njene besede).

Ni vse črno belo. In kot rečeno, res se zadnja leta s tem pretirava.


ja, saj o tem govorim - naša je tud mela svoje fore, pa ni pomenilo, da ni znala, niti da bi zato rabila hodit na kako razvojno. nikoli ni bilo govora o tem. smo bili takrat še na švedskem in ni nobena babica niti pediater na sistematskem nič niti omenil/a. samo v vedenje, toliko kot jih pa tukaj v sloveniji hodi na razvojno je pa en zanimiv fenomen v evropi. meni se ne zdi normalno..

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
25.2.2010 22:29:19   
Monni
Verjetno se bo sedaj 99 % zdelo smešno ali neumno vprašanje, ampak bom vseeno vprašala. Kako izgleda kobacanje?
Moja pikica je stara 8 mesecev in veselo plazi po vseh 4, pri 6 je začela plazit po trebuhu vzvratno potem se je postavljala na vse štiri vendar se je samo zibala naprej in nazaj, ni mogla ugotovit kako prestavit rokice in nogice da se premikaš naprej. Parkrat smo ji pomagali premakniti nogice in rokice da je ugotovila kako se mora upret in potem je v kratkem času naštudirala. Je pa res da smo ji za motivacijo pred njo nastavili časopis,  ki ga je z veseljem zmučkala na cilju user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
26.2.2010 8:01:01   
Matejusska
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Sosedov fant je te težave imel, kobacal je tako, da je nogico spodvijal pod ritko. Ko je P pri 12m. to opazila, ga je poslala na fth in vzorec so mu v 1 mesecu popravili in takoj za tem se je postavil na nogice, prej pa ni šans, da bi sploh probal. Mogoče zgolj naključje, ampak ne verjamem.

Je naključje, verjemi. Točno tako se premika tudi moja hči. Pa zna kobacati. Ampak ji je očitno "njen" način ljubši. Tudi na noge se že postavlja. Stara je pa ravno 1 leto. Fth. je sicer rekla, da bi raje videla, če bi pravilno kobacala (zaradi asimetrije) ampak nič hudega, če se tako premika (njene besede). Nobene škode ne bo. Pa tudi ni edina. Nasprotno, kar precej dojenčkov ima tak vzorec "plazenja". Cca. 15% jih sploh nikoli ne kobaca in je z njihovim kasnejšim gibalnim razvojem vse ok (spet njene besede).

Ni vse črno belo. In kot rečeno, res se zadnja leta s tem pretirava.


Zanimivo, kako so si mnenja fizioterapevtov različna. Jaz s hčerko tudi že od 3. meseca hodim na nfth in to zato, ker je bila rojena 5 tednov prej. Ker sva prišli na vrsto le 2 krat tedensko, zelo redko pa 1x tedensko, je v tem vmesnem času začela kobacati z eno nogico pod ritko. Fizioterapevtka je rekla, da je to znak šibke medenice in da jo je treba z vajami ojačat. Takrat sva potem hodili spet 1x na teden in še doma sva delale redno vaje in hči je začela kobacati pravilno.

Jaz pa ne bi rekla, da se pretitava. Zakaj pa si potem peljala otroka na fth? Prepustila bi ga pač njegovemu naravnemu tempu razvoja. Jaz bi rekla, da je povečan obisk raz. ambulant in fth posledica tega, da so starši danes veliko bolj informirani, saj imajo predvsem preko interneta enostaven dostop do raznih informacij o otrokovem razvoju, poleg tega so na voljo tudi zdravstvene posvetovalnice. Žalostna resnica je, da pediater v tistih nekaj minutah, kolikor jih ima na voljo za enega otroka, tudi ne opazi vedno, da otrok nekoliko gibalno zaostaja. Veliko mamic, s katerimi hodimo skupaj na fth, so same opozorile pediatra, da se jim zdi, da otrok gibalno zaostaja in nemalokrat so prišle do napotnice za raz. ambulanto s težavo. Tam pa se je izkazalo, da otrok še kako potrebuje pomoč. 

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
26.2.2010 8:03:31   
Matejusska
IZVIRNO SPOROČILO: Monni

Verjetno se bo sedaj 99 % zdelo smešno ali neumno vprašanje, ampak bom vseeno vprašala. Kako izgleda kobacanje?
Moja pikica je stara 8 mesecev in veselo plazi po vseh 4, pri 6 je začela plazit po trebuhu vzvratno potem se je postavljala na vse štiri vendar se je samo zibala naprej in nazaj, ni mogla ugotovit kako prestavit rokice in nogice da se premikaš naprej. Parkrat smo ji pomagali premakniti nogice in rokice da je ugotovila kako se mora upret in potem je v kratkem času naštudirala. Je pa res da smo ji za motivacijo pred njo nastavili časopis,  ki ga je z veseljem zmučkala na cilju user posted image



Kobacanje je premikanje po vseh štirih, plazenje pa pomeni plazenje po trebuhu.

Zibanje na vseh štirih je predpriprava za kobacanje in otroka se spodbudi h kobacanju točno tako kot si počela ti - z nečim se ga motivira, da se premakne naprej.

(odgovor članu Monni)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
26.2.2010 12:08:51   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Sosedov fant je te težave imel, kobacal je tako, da je nogico spodvijal pod ritko. Ko je P pri 12m. to opazila, ga je poslala na fth in vzorec so mu v 1 mesecu popravili in takoj za tem se je postavil na nogice, prej pa ni šans, da bi sploh probal. Mogoče zgolj naključje, ampak ne verjamem.

Je naključje, verjemi. Točno tako se premika tudi moja hči. Pa zna kobacati. Ampak ji je očitno "njen" način ljubši. Tudi na noge se že postavlja. Stara je pa ravno 1 leto. Fth. je sicer rekla, da bi raje videla, če bi pravilno kobacala (zaradi asimetrije) ampak nič hudega, če se tako premika (njene besede). Nobene škode ne bo. Pa tudi ni edina. Nasprotno, kar precej dojenčkov ima tak vzorec "plazenja". Cca. 15% jih sploh nikoli ne kobaca in je z njihovim kasnejšim gibalnim razvojem vse ok (spet njene besede).

Ni vse črno belo. In kot rečeno, res se zadnja leta s tem pretirava.


Zanimivo, kako so si mnenja fizioterapevtov različna. Jaz s hčerko tudi že od 3. meseca hodim na nfth in to zato, ker je bila rojena 5 tednov prej. Ker sva prišli na vrsto le 2 krat tedensko, zelo redko pa 1x tedensko, je v tem vmesnem času začela kobacati z eno nogico pod ritko. Fizioterapevtka je rekla, da je to znak šibke medenice in da jo je treba z vajami ojačat. Takrat sva potem hodili spet 1x na teden in še doma sva delale redno vaje in hči je začela kobacati pravilno.

Jaz pa ne bi rekla, da se pretitava. Zakaj pa si potem peljala otroka na fth? Prepustila bi ga pač njegovemu naravnemu tempu razvoja. Jaz bi rekla, da je povečan obisk raz. ambulant in fth posledica tega, da so starši danes veliko bolj informirani, saj imajo predvsem preko interneta enostaven dostop do raznih informacij o otrokovem razvoju, poleg tega so na voljo tudi zdravstvene posvetovalnice. Žalostna resnica je, da pediater v tistih nekaj minutah, kolikor jih ima na voljo za enega otroka, tudi ne opazi vedno, da otrok nekoliko gibalno zaostaja. Veliko mamic, s katerimi hodimo skupaj na fth, so same opozorile pediatra, da se jim zdi, da otrok gibalno zaostaja in nemalokrat so prišle do napotnice za raz. ambulanto s težavo. Tam pa se je izkazalo, da otrok še kako potrebuje pomoč. 


Se popolnoma strinjam!

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
26.2.2010 12:09:11   
Čili 1
Najprej bi napisala, da se strinjam s tem, kar sta povedali Katy78 in Taddy78.

Žal je res, čeprav ne razumem zakaj, nekaterim mamicam nevrofizioterapija ''baubau'' in povsem nepotrebna. Te iste mamice so pa čist pripravljene same hodit h fizioterapevtom, če jih križ matra.

Na forumih so te debate o motoriki pri otrocih tako predvidljive. Vedno se najprej najdejo ''old school'' mamice, ki se vztrajno branijo novih pristopov, v stilu: sej so še vsi shodili.... Ni res. Niso. Diagnoza cerebralna paraliza se postavi, ko je otrok star par let in ne ob rojstvu. Zakaj? Zato, ker se da do takrat še marsikaj popraviti z zgodnjo nevrofizioterapevtsko obravnavo, da pozneje do take diagnoze sploh ne pride. Res je, skrajnih primerov je statistično gledano malo, ampak če pri mojih otrocih obstaja najmanjša možnost, se bom potrudila, da do tega ne pride. In to je za nekatere problem, ker je potem treba večkrat na teden hodit k terapevtu, delat vaje večkrat na dan, se naučit handlinga in podobno... Je precej lažje zakopat glavo v pesek in rečt, da ni nič narobe, če pri enem letu ne zna pomahat ''pa pa'' , pokazat ''bravo'' ipd. Da od premikanja sploh ne govorim...

Aja, pa še to. Men je razvojna pediatrinja rekla, da ''drajsanje po riti'' razvojno gledano ni pravilno in je posledica napačnih vzorcev, do katerih se je otrok dokopal. Vzroki za to so pa lahko različni.

Lp, Čili


(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
26.2.2010 12:16:51   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Čili 1

Najprej bi napisala, da se strinjam s tem, kar sta povedali Katy78 in Taddy78.

Žal je res, čeprav ne razumem zakaj, nekaterim mamicam nevrofizioterapija ''baubau'' in povsem nepotrebna. Te iste mamice so pa čist pripravljene same hodit h fizioterapevtom, če jih križ matra.

Na forumih so te debate o motoriki pri otrocih tako predvidljive. Vedno se najprej najdejo ''old school'' mamice, ki se vztrajno branijo novih pristopov, v stilu: sej so še vsi shodili.... Ni res. Niso. Diagnoza cerebralna paraliza se postavi, ko je otrok star par let in ne ob rojstvu. Zakaj? Zato, ker se da do takrat še marsikaj popraviti z zgodnjo nevrofizioterapevtsko obravnavo, da pozneje do take diagnoze sploh ne pride. Res je, skrajnih primerov je statistično gledano malo, ampak če pri mojih otrocih obstaja najmanjša možnost, se bom potrudila, da do tega ne pride. In to je za nekatere problem, ker je potem treba večkrat na teden hodit k terapevtu, delat vaje večkrat na dan, se naučit handlinga in podobno... Je precej lažje zakopat glavo v pesek in rečt, da ni nič narobe, če pri enem letu ne zna pomahat ''pa pa'' , pokazat ''bravo'' ipd. Da od premikanja sploh ne govorim...

Aja, pa še to. Men je razvojna pediatrinja rekla, da ''drajsanje po riti'' razvojno gledano ni pravilno in je posledica napačnih vzorcev, do katerih se je otrok dokopal. Vzroki za to so pa lahko različni.

Lp, Čili




user posted image

Kot sem že nekje omenila, k nam hodijo na hipoterapijo iz Sončka, vsi otroci imajo CP in tadi sama nisem mogla verjeti, kako pozno so nekaterim postavili diagnozo CP.  Sicer je med temi otroci velika razlika, eni so čisto gibalno ovirani in tudi umsko, eni so fuuul pametni (tu mislim način izražanja, strokovne besede) in imajo samo probleme pri hoji...

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
26.2.2010 12:26:47   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Čili 1

Aja, pa še to. Men je razvojna pediatrinja rekla, da ''drajsanje po riti'' razvojno gledano ni pravilno in je posledica napačnih vzorcev, do katerih se je otrok dokopal. Vzroki za to so pa lahko različni.


Se popolnoma strinjam, da ni pravilno! To sem na forumu pri različnih temah že večkrat poudarila. Ampak ni pa to katastrofalna razvojna nepravilnost. To sem želela poudariti in to je tudi mnenje naše nfth.

Še dobro, da imamo mamice različne poglede na določeno stvar, sicer bi bil tale forum precej dolgočasen, a ne? user posted image

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
26.2.2010 13:14:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Učenje sedenja in kobacanja
26.2.2010 13:42:43   
Čili 1

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Čili 1

Aja, pa še to. Men je razvojna pediatrinja rekla, da ''drajsanje po riti'' razvojno gledano ni pravilno in je posledica napačnih vzorcev, do katerih se je otrok dokopal. Vzroki za to so pa lahko različni.


Se popolnoma strinjam, da ni pravilno! To sem na forumu pri različnih temah že večkrat poudarila. Ampak ni pa to katastrofalna razvojna nepravilnost. To sem želela poudariti in to je tudi mnenje naše nfth.




Samo takrat, ko otrok to počne, mi še ne vemo kako bo njegov razvoj potekal v prihodnje, za kako ''katastrofalno nepravilnost'' se bo tak vzorec izkazal in v kaj se bo ta nepravilni vzorec še razvil. Lahko se odločimo in mu z nevrofizioterapijo priskočimo na pomoč in ta nepravilni vzorec prekinemo ali pa rečemo: ah, sej bo. In največkrat je. Ampak sem prepričana, da je ta trenutek eni mamici, katere štiriletni fantek še zmeraj hodi izključno samo po prstkih presneto žal, ko se je takrat tako odločila. Ja ja...zdej bote rekle, da so to izjeme. No, jst pa sam nočem, da bi bla taka izjema moja hčerka. Ker neki je res. Otroci so različni, ampak različni smo tudi starši, ki se v tej starosti odgovorno odločamo namesto otrok. Moje mnenje je pač tako, da fizioterapija ni nč slabega. In tudi, če bi hipotetično kak otrok bil poslan na NFTH za brezveze, mu to ne more škoditi ;-)



(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




imena
luncaa

katero ime za fantka???

Žak (17%)

Tadej (20%)

Nejc (35%)

Anej (29%)


Število vseh glasov: 243

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!