RE: "Nočem te več v firmi." (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


rija -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:06:33)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

A si že počistila stanovanje? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]



nima veze z vezo...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.12.2009 9:10:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




bumerang -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:10:34)

Kako da ne... glede na to, da po moje spet teoretizira, ker ji je dolgčas. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Če je oseba v neprestanem konfliktu s kolektivom, potem je dovolj, da nekdo od zaposlenih proti njej poda prijavo delodajalcu, ta pa sproži disciplinski postopek, ga razišče in skladno z zakonom zaključi. Po nekaj takih postopkih ima delodajalec možnost, da delavca odpusti zaradi krivdnih razlogov.





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.12.2009 9:11:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




madela -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:12:25)


IZVIRNO SPOROČILO: urška

naj direktor tej osebi najde drugo službo z istimi ugodnostmi, pogoji in nalogami, potem ji pa naj reče, da je ne mara več v svojem podjetju in da ga že čaka nova služba.



Meni osebno se to zdi še najboljša rešitev. Brez nekega obrekovanja,brez raznoraznih hudobij.
Je pa problem,če bi delavka zavrnila novo delovno mesto [sm=zmeden.gif]A ga lahko?




bumerang -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:12:55)

Pod "teoretiziraš" mislim razpravljanje o fiktivnem predlogu brez dejanske osnove, samo tako, za diskusijo.

Seveda lahko enega od delavcev razporedi drugače od drugih, če delovni proces to zahteva. Kako bi sicer podjetje lahko poslovalo v več izmenah, če ne tako, da so delavci v službi v različnem času.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.12.2009 9:13:20)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




bumerang -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:13:42)

Na pol pospravljeno?
Katera polovica? Tista od sredine prostora proti stropu? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.12.2009 9:14:56)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.12.2009 9:15:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




bumerang -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:16:21)

Seveda lahko zavrne drugo delovno mesto in to brez vsakega razloga.

LD, ne vem natančno, kako se disciplinski postopek vodi po zakonu je pa zakon napisan in se ga lahko prebere. Zagotovo je potrebno podati prijavo, verjetno pisno, delodajalec sestavi komisijo, ki se pogovori z obema vpletenima in potem napiše sklep.
Ampak zdaj pa ne vem, ali je to samo v naši kolektivni pogodbi ali prav v zakonu o delovnih razmerjih.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.12.2009 9:17:53)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




bumerang -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:18:32)

Kolikor vem, vodilni samostojno odločajo o tem, kdo bo kdaj delal (v okviru delovnega časa) torej lahko ljudi razporedi tako kot se njemu zdi. Lahko jih celo razporedi v deljen delovnik, z nekajurno vmesno pavzo. In lahko samo enega.

V danem primeru je dovolj, da se z enim od nočnih zmeni, da nočni vloži nekakšno prošnjo, v kateri zaradi določenih razlogov prosi za dnevno službo, in voila', direktor mu ustreže in na njegovo mesto prerazporedi tega drugega. Tako je tudi krit pred raznoraznimi prijavami glede mobbinga.




uškinamama -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:19:48)

 Krivdni razlog
ZDR opredeljuje krivdni razlog za redno odpoved pogodbe o zaposlitvi  v tretji alinei prvega odstavka 88. člena  in sicer kot: kršenje pogodbene obveznosti ali druge obveznosti iz delovnega razmerja.
Kdaj odpovedati pogodbo o zaposlitvi redno iz krivdnega razloga in kdaj izredno odpovedati pogodbo o zaposlitvi je vprašanje, ki se nam pogosto zastavlja. V obeh primerih gre za kršitve obveznosti iz pogodbe o zaposlitvi oziroma iz delovnega razmerja, te kršitve pa imajo lahko različno intenzivnost ali pa imajo glede na relevantne okoliščine različno intenzivne posledice. Da pogodbo o zaposlitvi izredno odpovemo, mora biti kršitev pogodbenih obveznosti tako huda, da ni mogoče nadaljevanje delovnega razmerja niti do izteka odpovednega roka.
Potrebni dokumenti:

  • opozorilo na izpolnjevanje obveznosti in možnost odpovedi v primeru ponovne kršitve

Delodajalec ne more že pri prvi kršitvi obveznosti iz pogodbe o zaposlitvi delavca redno odpustiti iz krivdnih razlogov, pač pa ga mora pisno opozoriti na izpolnjevanje delovnih obveznosti ter o možnosti odpovedi v primeru ponovne kršitve v obdobju enega leta (ali najdalj v obdobju dveh let, če daljše obdobje določa kolektivna pogodba). V primeru ponovno kršitve, ki pa ni nujno istovrstna , lahko delodajalec prične postopek redne odpovedi iz krivdnega razloga.

Drugi odstavek 83. člena ZDR določa, da mora delodajalec pred odpovedjo pogodbe o zaposlitvi iz krivdnega razloga delavcu omogočiti zagovor. Omogočiti ga mora v razumnem roku, ki ne sme biti krajši od treh dni. V primeru, da se delavec ne odzove na vabilo na zagovor ali delavec zagovor izrecno odkloni, lahko delodajalec nadaljuje s postopkom odpovedi tudi brez zagovora.
V pisnem vabilu na zagovor mora biti naveden obrazložen razlog, zaradi katerega delodajalec namerava odpovedati pogodbo o zaposlitvi, ter datum, ura in kraj zagovora. Vabilo na zagovor mora delodajalec delavcu vročiti osebno oziroma po pravilih pravdnega postopka. Pri zagovoru lahko po pooblastilu delavca sodeluje predstavnik sindikata ali druga s strani delavca pooblaščena oseba.

  • zapisnik o zagovoru

Zapisnik o zagovoru naj vsebuje uro, datum zagovora, vse pristone, navedbe, ki jih je podal vabljeni in eventuelne priče ter njihovi podpisi.

Tudi v primeru odpovedi iz krivdnega razloga ima delavec pravico v postopek pritegniti sindikat, katerega član je ob uvedbi postopka. Sindikat lahko poda svoje mnenje v osmih dneh. Sindikat lahko v osemdnevnem roku nameravani odpovedi nasprotuje, s pisnim in obrazloženim mnenjem, če meni, da za odpoved iz krivdnega razloga ni utemeljenih razlogov, ali da postopek ni bil izveden skladno z določbami ZDR. V takšnem primeru prenehanje pogodbe o zaposlitvi ne učinkuje, načeloma do preteka roka za sodno oziroma arbitražno varstvo.

Odpoved pogodbe mora biti podana v pisni obliki, v okviru objektivnega (vezan na trenutek, ko razlog za odpoved nastane) in subjektivnega (vezan na trenutek, ko je delodajalec izvedel za razlog za odpoved) roka za podajo odpovedi. Subjektivni rok je šestdeset dni, objektivni pa šest mesecev. V primeru, da ima kršitev vse znake kaznivega dejanja lahko delodajalec poda odpoved v 60 dneh, ko je zvedel za kršitev in ves čas, ko je mogoč kazenski pregon.
Odpoved  mora vsebovati pravno podlago in odpovedni razlog, natančno obrazložitev oziroma utemeljitev razlogov za odpoved ter pravni pouk, ki vsebuje opozorilo o pravnem varstvu in opozorilo o pravicah delavca iz naslova zavarovanja za primer brezposelnosti




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.12.2009 9:20:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.12.2009 9:21:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




bumerang -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:24:31)

Hja, LD, bo treba verjetno zakon brat. Ali pa pravnika najet. Znani primorski odvetnik (raje zbrišem priimek [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]) je baje specialist za te zadeve.




TRIŠ -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:26:53)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Šarki


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Obstajajo načini , da delodajalec zagreni delavcu življenje v firmi, tako, da le-ta sam prosi za odhod. In vice versa.

ampak to je mobing[sm=hudicek1.gif]


Ne, zakaj bi bil mobbing?
Delodajalec lahko spremeni pogoje dela, uvede dvoizmensko delo, nalaga nove naloge, napoti delavca na dodatno izobraževanje, na delo v tujino, zahteva od njega rešitev projektov v nekih skrajnih rokih, uvede notranji nadzor delavčevega dela...

TO je vse zakonito. In to se vse dogaja.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley7.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley7.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.12.2009 9:27:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




uškinamama -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:35:40)

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Šarki


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Obstajajo načini , da delodajalec zagreni delavcu življenje v firmi, tako, da le-ta sam prosi za odhod. In vice versa.

ampak to je mobing[sm=hudicek1.gif]


Ne, zakaj bi bil mobbing?
Delodajalec lahko spremeni pogoje dela, uvede dvoizmensko delo, nalaga nove naloge, napoti delavca na dodatno izobraževanje, na delo v tujino, zahteva od njega rešitev projektov v nekih skrajnih rokih, uvede notranji nadzor delavčevega dela...

TO je vse zakonito. In to se vse dogaja.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley7.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley7.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image]



Ne vem zakaj se zgražaš - saj verjetno slediš v kakšnih pogojih delajo nekateri delavci (od Mure, Goreneja, Mip-a....)




TRIŠ -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:48:55)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Šarki


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Obstajajo načini , da delodajalec zagreni delavcu življenje v firmi, tako, da le-ta sam prosi za odhod. In vice versa.

ampak to je mobing[sm=hudicek1.gif]


Ne, zakaj bi bil mobbing?
Delodajalec lahko spremeni pogoje dela, uvede dvoizmensko delo, nalaga nove naloge, napoti delavca na dodatno izobraževanje, na delo v tujino, zahteva od njega rešitev projektov v nekih skrajnih rokih, uvede notranji nadzor delavčevega dela...

TO je vse zakonito. In to se vse dogaja.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley7.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley7.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image]



Ne vem zakaj se zgražaš - saj verjetno slediš v kakšnih pogojih delajo nekateri delavci (od Mure, Goreneja, Mip-a....)



To ni zgražanje ampak jeza(semjeznanatakedasemiodnjihkozlainbijihnajrajenagobec),pa to ne mislim nate ampak na delodajalce[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




K_a_t_i -> RE: "Nočem te več v firmi." (31.12.2009 9:49:16)

IZVIRNO SPOROČILO: Šarki
Poleg tega so tukaj tudi pritožbe (ustne in pisne) nezadovoljnih strank.

To je lahko razlog za znižanje plače, ko se ta enkrat približa nivoju, ki za delavca ni več sprejemljiv, bo šel...




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]