|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
25.12.2009 16:07:53   
Anonimen
aja spet jem, njami, potratno potico, k mi jo je mami prinesla njami, njamiuser posted image user posted image

lepo uživajte v prazniku

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 376
   [Brisano sporočilo]
25.12.2009 16:25:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 377
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
25.12.2009 19:58:14   
mamica2009
a mene ste pa kar skenslale?Na prvem seznamu se še pojavim, pol dalje pa tema.user posted image

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 378
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
25.12.2009 20:11:26   
Tanchy
Pozdravljene,

če smem, bi se vam tudi jaz pridružila. Še nikoli nesem bila na diete, ampak sedaj, po dveh porodih je pa to več kot nujno potrebno. Še sploh pa zato, ker se hočpem spet spraviti v "stare" cunje, ter zaradi počutja.

Trenutno tehtnica kaže 90 kg, moja željena teža je  vsaj 20 manj oz. 70 kg. Potem bi pa videli kako in kaj. Sem že kar nekajkrat prečekirala Montija, vendar se še nikoli nisem spravila resno k težavi. Upam, da nam bo vsem uspelo in držim pesti.

Pozdravček, Tanchy


_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 379
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
25.12.2009 20:13:36   
Tanchy
Nekaj mojih izpiskov primerov za ZAJTRK (mislim, da so ok, če ne me prosim popravite)

svež pomarančni sok, rženi kruh z borovničevo marmelado, skodelica mleka
pomarančni sok, integralni kosmiči, mleko
pomarančni sok, ovseni kosmiči, skodelica mleka
PZ kruh, skuta
PZ kruh jogurt grozdje,
koruzni žganci, skodelica mleka
kakav, rženi PZ kruh
musli, kefir
grozdje, rezina PZ kruha, domača slivova marmelada, skodelica mleka
pirini žganci, mleko pz kruh z lahkim topljenim sirom
ajdova kaša s suhim sadjem ovseni kosmiči z jogurtom in suhim sadjem
pz kruh, 2 žlici skute s sesekljanim paradižnikom in papriko, bela kava
pirin kruh, manj masten sir
grški jogurt z žličko medu in ovsenimi kosmiči
vroča ovsena kaša s suhimi marelicami
jabolko, pest orehov
vroča ječmenova kaša s cimetom
pečeno jajce, z rezino manj mastnega sira
polnozrnati krekerji, lahki sirni namaz z zelišči, jogurt
tekoči jogurt z jabolki

< Sporočilo je popravil Tanchy -- 25.12.2009 20:21:37 >


_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 380
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
25.12.2009 21:24:11   
_ella_
Mislim da grozdnje ni dovoljeno. Belo grozdje ima GI 45 rdeč pa GI 60. V prvi stopnji pa smemo jesti samo hrano do GI 35. Marmelada mora biti obvezno brez dodanega sladkorja. Ostalo ne vem, se moram malo bolje poglabljati v materijo.

Mojcaz, željena teža je tam nek okoli 64kg.Torej kakih 15 mora iti dol user posted image

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 381
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 7:41:19   
Anonimen
jutro punce


vse nove dobrodošleuser posted image user posted image user posted image user posted image

no mi smo vstali, jz sem že napadla dva kosa poticeuser posted image user posted image user posted image user posted image jo moram do 1.1. pojest, ker jo pol ne bom smela jest


zdej pa pijem kavo
user posted image


drugače sem pa tud jaz že neki brala monttija: vglavnem ne smeš kot je predhodnica napisalauser posted image




(odgovor članu _ella_)
  Neposredna povezava do sporočila: 382
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 7:49:35   
viroza
Dan. Vse nove lepo da ste se nam pridružleuser posted image . Jaz bom menda sam na kavi danes ker imam občutek da bom počla.Se pa včeraj nisem kaj dosti prenažirala.Kaj kera ve če se lahko je kakije? Upam da ste lepo preživele včerajšni dan.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 383
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 7:54:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viroza

Dan. Vse nove lepo da ste se nam pridružleuser posted image . Jaz bom menda sam na kavi danes ker imam občutek da bom počla.Se pa včeraj nisem kaj dosti prenažirala.Kaj kera ve če se lahko je kakije? Upam da ste lepo preživele včerajšni dan.user posted image


ooo. a si se prenajedla včerajuser posted image   jz sem bla tud polhna včeraj sam pol zvečer nisem nič jedla in je bil danes že plac za poticouser posted image



(odgovor članu viroza)
  Neposredna povezava do sporočila: 384
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 8:05:26   
boob
Da vam še jst zaželim Dobro Jutro

vidim da vse pridno papcate user posted image . . .jst se morem pa kar pohvalit da se kr zadržim, raj niti ne začnem in ne uzamem če je na mizi potica al kašna druga dobrota, ker pol se je težko ustavit user posted image . . sm pa učeri spila kr par kozarčkov vina in sm danes kar mal povožena (hja tko je če eno leto tud povohaš ne alkohola user posted image )

_____________________________

"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo našel. Kdor najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." Nejc Zaplotnik

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 385
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 8:44:52   
Anonimen
jutro!

boob, meni pa vino ne gre več,... trije požirki pa imam dovolj,... in že od teh treh požirkov imam user posted image user posted image .

sicer me pa skrbi, kako bo, ko stopim na tehtnico,... mi je mami rekla, da se mi je spet naredil trebuh,... ojoj; če nisem noseča, me čaka veliiiiko dela!user posted image

sem se toliko včeraj najedla, da imam še za danes dovolj na zalogiuser posted image

(odgovor članu boob)
  Neposredna povezava do sporočila: 386
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 8:45:17   
viroza
Smo bli vabljeni k mojim na kosilo in sem res kar mlela. Zvečer ko je blo vsega konc sem pa ene triuser posted image majhne kakije pospravla.Sila mi je bla. Danes se bom držala minimalizma-upam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 387
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 9:04:46   
Anonimen
glede zajtrka bom med dieto imela najbrž kar enolično: ovseni kosmiči, navaden jogurt, jabolko. ali pa košček kruha z margarino, mleko (2 dcl) in jabolko...

(odgovor članu viroza)
  Neposredna povezava do sporočila: 388
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 10:13:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

glede zajtrka bom med dieto imela najbrž kar enolično: ovseni kosmiči, navaden jogurt, jabolko. ali pa košček kruha z margarino, mleko (2 dcl) in jabolko...


margarine ne smešuser posted image mleko lahko manj kot 3.5%user posted image


jz pa ne vem še kakšen bo zajterk, k nimam pojma kako ga naj začnem, verjetno kakšen kos kruha z lahko smetano, kakšna umešana jajca, ali probijotični 1,3% jogurt, kos polnozrnatega kruha....

bom še vidlauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 389
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 11:27:56   
_ella_
IZVIRNO SPOROČILO: viroza

Dan. Vse nove lepo da ste se nam pridružleuser posted image . Jaz bom menda sam na kavi danes ker imam občutek da bom počla.Se pa včeraj nisem kaj dosti prenažirala.Kaj kera ve če se lahko je kakije? Upam da ste lepo preživele včerajšni dan.user posted image


kaki ima GI 50 torejga ne smeš jesti v prvi stopnji

Moj zajterk bo pa obilen, da ne bom lačna ostala do kosila. V naprej bom jedla jabolko, potem pa PZ kruh s marmelado brez sladkorja in brezkofeinsko kavo. Bi tudi sveže stisnjen sok iz pomaranče in grepfrita,vendar mi moja zdej s pikicami reagira okoli lulike amo že ko mandarine jem. Tko da bom vidla, če se bo stanje kaj izboljšalo.

Bom vidla če mi je ratalo, sem prilepila Gi  živil, da si lahko sami izberete kaj lahko jeste.
user posted image




Sicer dela metoda na tem, da v 1 stopnji ješ lahko le živila s GI indeksom do 35 pa določena živila ne smeš mešati. Recimo  maščobe in OH. Torej nič testenin s mesom ali kruh s pršutom in tako naprej ja pa predvsem kruh samo in izključno zjutraj.. Stopnja 1 je za hujšnje, stopnja 2 pa za vzdrževanja teže. V tej stopnji so dvoljena živila do Gi 50 in OH lahko že tudi mešamo s maščobo.


(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 390
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 12:16:11   
mojcaz.

VELIK BOJ ZA USPEH BOMO ZAČEL 1.1.2010!!!!

Vsakega 10. v mescu bomo urejale seznamček, da bomo lahko vidle naše rezultate

user posted image



user posted image SEZNAM NAŠEGA USPEHA S KILOGRAMI user posted image




VZDEVEK    KG OB ZAČETKU   ŽELJENI TEŽA (KG)     VMESNI REZULTAT
mojcaz.       75 kg                       60 kg (-15)                10.12.2009 -> 0 kg
TT               73 kg                        60kg (-12)                 10.12.2009 -> 0kg
boob           85kg                         70kg (-15)                           /
cveka30      90kg                         65kg (-25)                10.12.2009->0kg
m.rudovic     95kg                        70 kg (10-15)                     /
aurora_5      62kg                        53kg (-9)                10.12.2009->0kg
usica            90kg                         70kg (-20)                        /
TRIŠ             83 kg                        65kg (-15)                       /
S*                84 kg                        70kg (-14)                       /
Muca Miša    100kg                       75kg (-25)                        /
mate0ja      106kg                       96 kg (-10)                      /
k.tja              73 kg                       63 kg (-10)                     /
*raci*             95 kg                      70kg (-25)                     /
mamica2009  105 kg                     80kg (-25)                    /
rokipoki          73 kg                      68kg (-5)                       /
indijancek    73kg                        62kg (-11)                       /
Zvezdica       73,5 kg                  60 kg (-13,5)                    /
brbončica     72 kg                       60kg (-12)                      /
viroza           76 kg                       66kg (-10)                      /
Dali*                ???                             ???                            /
nebo            67,3kg                       58 kg (-9)                     /
_andreja_        ???                             ???                           /
julija30          77kg                       67kg (-10)                      /
Detece           70kg                      58kg (-12)                      /
_ella_            79 kg                      64kg (-15)                     /
Tanchy           90 kg                      70kg (-20)                    /
ČE BOMO PRIDNE BODO TAKŠNI REZULTATI VIDNI user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image








_____________________________

PO DEŽJU VEDNO POSIJE SONCE!!!!!!!!! in tudi meni je začelo sijat sonce :)

(odgovor članu mojcaz.)
Neposredna povezava do sporočila: 391
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 12:18:03   
mojcaz.
IZVIRNO SPOROČILO: mamica2009

a mene ste pa kar skenslale?Na prvem seznamu se še pojavim, pol dalje pa tema.user posted image


najlepša ti hvala, da si povedla, samo očitno enkrat neke zmrdala, pa so zadnje vnešene kar odišle iz seznama. user posted image user posted image

Se opravičujem, če pa še kera opazi kakšno napako pa kar naj pove, saj živemu človeku se vedno pripetijo kakšne napakice user posted image user posted image


_____________________________

PO DEŽJU VEDNO POSIJE SONCE!!!!!!!!! in tudi meni je začelo sijat sonce :)

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 392
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 12:52:22   
Anonimen
jz bom mela pa danes za kosilo, pohan puran in pomfri, solata! sam se mi nič ne da sem čist pouna, sploh nisem lačnauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mojcaz.)
  Neposredna povezava do sporočila: 393
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 15:18:10   
viroza
Ma pišuka pa je šla moja sladica.Kaj nej zdej?Danes bi še konja pojedla ne sam kakija.Jeuser posted image če je človek sam doma. Hvala za informacijo.user posted image

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 394
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 16:24:51   
aurora_5
Daaaaaaan, čveke user posted image

Najprej _ela_, hvala za tvoj seznam!! Ful si se lepo potrudila user posted image bo prav prišlo. Edino nekaj me bega - kje je pa mesooooooooo?!?!?! user posted image user posted image jaz, nepoboljšljiv mesojedec si ne predstavljam "diete" brez mesa user posted image user posted image user posted image

Vidim, da se ene pridno nazaj držite, drugo pa pridno papcate. Sama sem v tej tadrugi skupini user posted image user posted image tako, kot je cveka30 rekla - treba pojesti potice in ostale zaloge, ker po 1.1. ne bomo smele več user posted image bravo, cveka30 - zakon si user posted image user posted image



Še 6 dni potem pa zares user posted image


< Sporočilo je popravil aurora_5 -- 26.12.2009 16:25:27 >

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 395
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 17:19:46   
Anonimen
hvala aurora user posted image user posted image

nej se une kr držijo jz bom jedla k  drugač bom preveč pogrešala pol nezdravo hrano, aja pa kar se je v decembru, se je samo v decembru, tako da pol ne bom nič od tega jedlauser posted image  

kar se pa tiče mesa, pa lahko ješ user posted image vse vrste mesa, vendar je lahko samo naravno pečenuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aurora_5)
  Neposredna povezava do sporočila: 396
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 17:27:58   
mamica2009

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaz.

IZVIRNO SPOROČILO: mamica2009

a mene ste pa kar skenslale?Na prvem seznamu se še pojavim, pol dalje pa tema.user posted image


najlepša ti hvala, da si povedla, samo očitno enkrat neke zmrdala, pa so zadnje vnešene kar odišle iz seznama. user posted image user posted image

Se opravičujem, če pa še kera opazi kakšno napako pa kar naj pove, saj živemu človeku se vedno pripetijo kakšne napakice user posted image user posted image




Sej ni panike. Živim se vse zgodi.user posted image

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu mojcaz.)
Neposredna povezava do sporočila: 397
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 17:28:08   
aurora_5
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30


kar se pa tiče mesa, pa lahko ješ user posted image vse vrste mesa, vendar je lahko samo naravno pečenuser posted image user posted image user posted image


Se pravi nobenih mesnih omak, pohanga, ... user posted image user posted image samo naravno pečen, hmmm user posted image dobro, no ... boljše kot nič user posted image bomo probal. Js upam, da mi bo ratalo se kulkr tulk držat. Ker tist seznam, k ga je _ella_ prpopala je ful hud. Vse, kar je dobro, je prepovedano user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 398
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 17:43:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: aurora_5

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30


kar se pa tiče mesa, pa lahko ješ user posted image vse vrste mesa, vendar je lahko samo naravno pečenuser posted image user posted image user posted image


Se pravi nobenih mesnih omak, pohanga, ... user posted image user posted image samo naravno pečen, hmmm user posted image dobro, no ... boljše kot nič user posted image bomo probal. Js upam, da mi bo ratalo se kulkr tulk držat. Ker tist seznam, k ga je _ella_ prpopala je ful hud. Vse, kar je dobro, je prepovedano user posted image



ja nimaš kej, dobra hrana je nezdravauser posted image

(odgovor članu aurora_5)
  Neposredna povezava do sporočila: 399
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
26.12.2009 18:03:51   
Anonimen
evo neki zapiskov kaj smeš in kaj ne smeš v prvi fazi montijeve metode:


Montignacova metoda   Prepovedana živila:   Predjedi: ·        Korenje ·        Pesa ·        Koruza ·        Riž ·        Zdrob ·        Leča ·        Fižol ·        Krompir ·        Ostrige ·        Pečenice ·        Mesne krogljice ·        Jedi iz listnatega testa ·        Slane pite ·        Palačinke ·        Narastki ·        Toast ·        Na masti popečen kruh ·        Pice ·        Miške ·        Fondue Glavne jedi: ·        Panirana riba ·        Premastno meso ·        Koža ·        Jetra                               Priloge: ·        Prečiščen zrob ·        Leča ·        Fižol ·        Grah ·        Krompir ·        Riž ·        Testenine Začimbe: ·        Krompirjev škrob ·        Rižev škrob ·        Paradižnikov kečap ·        Kupljena majoneza ·        Bešamel ·        Omaka z moko ·        Sladkor ·        Karamel ·        Palmovo olje ·        Parafinirano olje





MONTIGNAC I. STOPNJA 






























Pred zajtrkom spijemo: - sveže stisnjen sok pomaranče, limone ali grenivke, ali pojemo en sadež: jabolko, kivi.






















ZAJTRK: 20 minut kasneje. Izbiraš lahko med dvema.





























ZAJTRK Z VELIKO OGLJIKOVIMI HIDRATI + BELJAKOVINE    5 x tedensko
ZAJTRK IZ BELJAKOVIN IN MAŠČOB 2 x tedensko  
               
             
Ta vrsta zajtrka naj ima v dieti glavno vlogo in naj bo na jedilniku vsaj 5 x tedensko.  
Ta obrok naj sestavljajo beljakovinska živila in nasičene maščobe, v njem pa ni oglj.hidr.,
Le pri tem obroku je dovoljen kruh: polnozrnati, rženi…Poješ ga lahko koliko hočeš,
pri katerih je GI višji od 35. Lahko uporabiš malo olja ali masla.    
če v preostalem delu zajtrka ni nobenih maščob.         
             
               
- umešana jajca        
- polnozrnat graham, kruh z otrobi, polnozrnat prepečenec    
- trdo kuhana jajca        
- polnozrnati kosmiči brez sladkorja        
- jajca na oko          
- sadna marmelada brez sladkorja        
- omleta          
- posneto mleko z manj maščob        
- slanina, ribe, klobasice        
- pusta skuta z manj maščob        
- hrenovke, domača kuhana šunka      
- jogurt navadni z manj maščob        
- siri (grojer…)        
- kava brez kofeina, brez sladkorja        
- posneto mleko        
- blagi čaj brez sladkorja          
- kava brez kofeina, čaj brez sladkorja      
- kompot brez sladkorja          
             
               
Če izbereš ta zajtrk, moraš izbrati kosilo z veliko ogljik.hidrati z nizkim GI - do 35 
Vse brez sladkorjev, brez maščob (maslo, margarina) in polnom. mlečnih izdelkov.  
in malo nasičenih maščob.        
Vrednost GI pod 35.            
BREZ KRUHA, brez sladkorjev, vrednost GI pod 35.      

















KOSILO: lahko izbiraš med dvema.






























KOSILO IZ BELJAKOVIN IN MAŠČOB         
KOSILO IZ OGLJIKOVIH HIDRATOV Z VLAKNINAMI 3-4x na teden
               
             
Ta obrok naj v vašem jedilniku prevladuje. Sestavljajo ga z beljakovinami     
Glavno jed naj sestavljajo oglj.hidrati z veliko vsebnostjo vlaknin in nižjim  
bogata živila in živila z ogljik.hidrati, katerih GI ne sme presegati 35. Pri    
GI od 50.  Čim manj maščob ali raje nič. Nič masla, nič olja. Solato lahko   
pripravi lahko uporabite tudi malo olja ali masla.        
malo pokapljaš z olivnim oljem in malo lim. soka.      
               
             
- zelenjava (paradižnik, kumare, šampinjoni, stročji fižol, por,    
- rjavi riž, neprečiščen basmati      
  zelje, cvetača, brokoli, kisle kumare, redkvice, bučke, olive...)    
- polnozrnate testenine al dente, bolj hladne    
- vse vrste zelene solate (s prelivom sol, kis, olivno olje)    
- stročnice: leča, čičerika, beli in rjavi fižol    
- ribe            
- leča + čebula + nav.jogurt z malo maščobami    
- meso, mesnine          
- zelenjava: špinača, brokoli, paprika…..      
- jajca            
             
- sojini izdelki, sojin tofu          
Poobedek: čokolada temna z vsaj 70% kakava. Montinjakova čokoladna torta.  
               
 Ne smeš jesti kruha - niti polnozrnatega.      
Vse brez drobtin ali moke. Obrok lahko zaključite z majhnim kozarcem (1dl) vina ali piva.  
Če izbereš to kosilo, naj bo večerja iz beljakovin in maščob.    
Za poobedek si lahko privoščite sir.          
             


































VEČERJA: mora biti najlažji obrok dneva in popolnoma brez maščobe. Zelenjavna juha, leča, grah, fižol, testenine z zelenjavo, sadje ali žitaricez jogurtom.






Zajterk z veliko OH:   Priporočljivo: ·        Sveže iztisnjen sok ·        Sadež ( 15min pred obrokom) ·        Polnozrnat kruh ·        Nerafinirana žita brez sladkorja ·        Marmelada brez sladkorja ·        Pusta skuta ·        Jogurt s čim manj maščob ·        Posneto mleko v prahu ·        Kava brez kofeina ·        Kavni nadomestek (proja…)   Dopustno: ·        Graham kruh ·        Kruh z otrobi ·        Musli ·        Polnozrnat prepečenc ·        Wassa kruhki z vlakninami ·        Kompot brez sladkorja ·        Posneto mleko ·        Čaj       Prepovedano: ·        Bel kruh ·        Prepečenc ·        Rogljički ·        Kolački ·        Mlečni kruh ·        Čokoladni kruhek ·        Marmelada ·        Med ·        Skuta iz nepos. Mleka ·        Jogurt iz nepos. Mleka ·        Neposneto ali delno posneto mleko ·        Prava kava ·        Kakav   Zajterk iz B in Mačob   Priporočljivo: ·        Umešana jajca ·        Trdo kuhana jajca ·        Jajca na oko ·        Omleta ·        Mesnata prekajena slanina ·        Hrenovke ·        Domača šunka ·        Kuhana šunka ·        Siri ·        Posneto ali delno posneto mleko ·        Kava brez kofeina ·        Kavni nadomestek Dopustno: ·        Sadni sok ( 15 min pred drugo hrano) ·        Neposneto mleko ·        Čaj  Prepovedano: ·        Bel kruh ·        Polnozrnat kruh ·        Prepečenc ·        Rogljički ·        Mlečni kruh ·        Čokoladni kruhek ·        Pecivo ·        Marmelada ·        Med ·        Žita ·        Prava kava ·        Kakav ·        Sadje



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 400
Stran:   <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?