|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bacteria agalactiae, streptokok b
21.11.2009 0:15:19   
blak


No, pa jo imamuser posted image . In zdaj brskam po internetu, ka to točno je in so nekatere izkušnje prav zaskrbljujoče. tiste, ki ste jo imele, kako je šlo. Vem, da se dobi antibiotik ob porodu, če prideš pravočasno. v nasprotnem primeru, ga dobi otrok. A ga potem še kaj kontrolirajo? So kakšne posledice?

PDP imam čez en teden in me je čisto iz tira vrglouser posted image .

Prosim za vaše izkušnje in tolažilne besede.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bacteria agalactiae, streptokok b
21.11.2009 8:14:24   
ribica.
Moja prijateljica ga je imela v dveh nosečnostih, pa je bilo vse ok.

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bacteria agalactiae, streptokok b
21.11.2009 9:04:29   
lily32
Ne sekiraj se preveč. Ko prideš v porodnišnico, povej ali pokaži izvid. Meni so med porodom dali antibiotik in po rojstvu so ga preventivno dali še moji mali deklici. Vse je bilo OK. Zapleti so zelo redki, čeprav ti moram odkrito povedati, da je bilo tudi mene strah, a me je sestra pomirila in mislim, da se v drugi nosečnosti ne bom več tako bala. Pogumno naprej, ne preveč naporen porod in zdravo dete ti želim. user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bacteria agalactiae, streptokok b
21.11.2009 9:14:56   
Ploha
Tudi jaz sem ga imela, s tem da ko so izvidi prišli na dan PDP-ja in bi me mogl poklicat da bi antibiotik dobila so pozabil, no potem ko sem rodila, sem se skoraj v isti sapi spovnla da imam streptokok in to babci povedala, je čist ven padla, znorela kako da me ni noben poklicov itd...tako da potem ko sva z malo prišli na oddeleksem dežurni sestri jamrala, da me skrbi, da so jo potem itak takoj pregledal, je pa imela še eno črevesno bakterijo ne vem točn kaj....no na rokico je dobila kot eno " boksarsko rokovičko" kamor so ji antibiotik dajal, bili sva en dan dlje v P, ker so jo po 5 dnevni kuri še 1x pregledal in ugotovil, da streptokoka ni več, sva odšli domov. NIč bat, samo povedat moraš kako je, bojo že uštimali tako kot je prav....

< Sporočilo je popravil Ploha -- 21.11.2009 9:15:32 >

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bacteria agalactiae, streptokok b
21.11.2009 10:09:10   
abi
Jaz sem ga imela pri obehuser posted image  in ni  bilo nobenih  težav, le AB pač dobiš.
G mi je dejala da ko ta streptpkok enkrat imaš, se ga ne rešiš do konca življenja.

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bacteria agalactiae, streptokok b
21.11.2009 15:36:01   
Anonimen
Kako pa ugotovijo, da ga imašuser posted image

(odgovor članu abi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bacteria agalactiae, streptokok b
21.11.2009 22:04:30   
blak
Hvala dekleta, ste me malo pomirile. zdaj pa samo upam, da bo vse ok in da se čimprej rešim.


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kako pa ugotovijo, da ga imašuser posted image


Meni so vzeli bris v 37.tednu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bacteria agalactiae, streptokok b
22.11.2009 9:58:22   
endrina
Test na prisotnost streptokoka tipa B se naredi v 35. do 37. tednu nosečnosti in sicer tako, da ti tvoj G s palčko vzame vaginalni bris, podobno kot za PAP test. Pol to pošljjejo na zavod za zdravstveno varstvo. Test stane 20€, razen če so morali delati še več sevov, potem pač tisto doplačaš, vendar več kot 45€ ne pride.
Tiste ki so imele tekom nosečnosti več uroinfektov al pa zelo močan beli tok, pripada ta test na stroške zavarovalnice, sicer pa je samoplačniški. meni ga moja g ni niti omenila, ko pa sem bila tam in zahtevala da mi ga preventivno naredi, je posebej poudarila da je za plačat. ja pa kaj. raje dam teh 20€ kot pa da imam potem slučajno kakšne probleme z bebekom.
test je prišel v roku enega tedna. pri meni je bil negativen. pri tistih ki je pozitiven pa to pomeni, da ti v teku poroda dajo antibiotik, da se prepreči prenos na otroka.
mi pa je kolegica, ki je tudi g rekla, da tiste mamice, ki so nosilke streptokoka, lahko potem tudi kadarkoli drugač svojega otroka s tem okužijo, pa niti ne vejo. sicer ne vem kaj je s tem točno mislila, ker ta streptokok tipa B se nahaja v nožnici.

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bacteria agalactiae, streptokok b
22.11.2009 12:38:51   
Ploha
meni je pušenjak odgovoril, da je možno da se potem še kasneje otrok okuži, samo da je verjetnos tako zelo majhna....



(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?