|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: neprestano bolniška
21.11.2009 21:43:02   
oka
Pac pa smo narocili nadzor bolniske.
V skladu z zakonom bi zenska morala biti doma in negovati bolnega otroka. Pa ni bila.
Po pogovoru se je odlocila, da bo predlagala sporazumno odpoved, ki smo jo seveda sprejeli.


Kako ni bila doma? Mislim tako, "bila sem v trgovini, na sprehodu, da se preluftam" doma al tako "bila sem na morju, žurki" doma? Ker jaz, ko sem na bolniški nafehtam varstvo za malo madam in se spokam ven iz stanovanja v katerem tičim noč in dan ali pa, ko je mala boljša skočiva na kak sprehod. Po tej logiki bi tudi mene lahko doletelo to, kar je vašo delavko. Če si mama v takih okoliščinah, ko se stvari umirijo privošči kako urico zase pa ja ni izkoriščanje bolniške no. Al imam jaz napačno predstavo?

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: neprestano bolniška
22.11.2009 8:44:51   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: oka

Pac pa smo narocili nadzor bolniske.
V skladu z zakonom bi zenska morala biti doma in negovati bolnega otroka. Pa ni bila.
Po pogovoru se je odlocila, da bo predlagala sporazumno odpoved, ki smo jo seveda sprejeli.


Kako ni bila doma? Mislim tako, "bila sem v trgovini, na sprehodu, da se preluftam" doma al tako "bila sem na morju, žurki" doma? Ker jaz, ko sem na bolniški nafehtam varstvo za malo madam in se spokam ven iz stanovanja v katerem tičim noč in dan ali pa, ko je mala boljša skočiva na kak sprehod. Po tej logiki bi tudi mene lahko doletelo to, kar je vašo delavko. Če si mama v takih okoliščinah, ko se stvari umirijo privošči kako urico zase pa ja ni izkoriščanje bolniške no. Al imam jaz napačno predstavo?


V casu koriscenja bolniske za nego moras biti v casu, ko bi bila drugace v sluzbi doma z otrokom, ali na pregledu pri zdravniku.
Luftanje, kakrsnokoli ze, se smatra za krsitev. Trgovina, kavice, urice zase itd lahko pocakajo na popoldan.

Lahko pa gres seveda zvecer na zurko, otroka pa poturis babiciuser posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: neprestano bolniška
22.11.2009 10:12:27   
oka
V casu koriscenja bolniske za nego moras biti v casu, ko bi bila drugace v sluzbi doma z otrokom, ali na pregledu pri zdravniku.
Luftanje, kakrsnokoli ze, se smatra za krsitev. Trgovina, kavice, urice zase itd lahko pocakajo na popoldan.

Lahko pa gres seveda zvecer na zurko, otroka pa poturis babici


A popoldan potem tolerirate? Kako prijazno od vas. Pa nič ne de. Važno, da imate svoje delavce pod kontrolo in da plešejo tako kot vi piskate. In bistvena je razlika med tem, da mati skoči v trgovino, gre en krog okoli hiše, da se prelufta (ne vem od kje tebi kavice in žurke v mojem postu) in tem, da mama izkorišča bolniško za obisk npr. šopinga v Ikei, lasten dopust itd...


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: neprestano bolniška
22.11.2009 10:18:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka

V casu koriscenja bolniske za nego moras biti v casu, ko bi bila drugace v sluzbi doma z otrokom, ali na pregledu pri zdravniku.
Luftanje, kakrsnokoli ze, se smatra za krsitev. Trgovina, kavice, urice zase itd lahko pocakajo na popoldan.

Lahko pa gres seveda zvecer na zurko, otroka pa poturis babici


A popoldan potem tolerirate? Kako prijazno od vas. Pa nič ne de. Važno, da imate svoje delavce pod kontrolo in da plešejo tako kot vi piskate. In bistvena je razlika med tem, da mati skoči v trgovino, gre en krog okoli hiše, da se prelufta (ne vem od kje tebi kavice in žurke v mojem postu) in tem, da mama izkorišča bolniško za obisk npr. šopinga v Ikei, lasten dopust itd...




oka, tud meni je to čudno. ampak "normalen" šiht je dopoldne in nobenega ne briga, če ti delaš na štiri šihte.
poglej recimo brezposelne osebe na zavodu. ti moraš biti dopoldne doma, če pride kontrola. popoldne in zvečer pa nobenega ne briga, če fušaš na črno. user posted image

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: neprestano bolniška
22.11.2009 10:39:10   
oka
oka, tud meni je to čudno. ampak "normalen" šiht je dopoldne in nobenega ne briga, če ti delaš na štiri šihte.


Kaj potem to pomeni, da če bi imel popoldanski turnus, da greš lahko v trgovino dopoldan, popoldan pa ne? (hec).

Zaradi zlorab, ki so se dogajale in se še dogajajo je meni čisto logično, da kateremu delodajalcu prekipi in pošlje kontrolo na dom delavcu, ki je neprestano na bolniški in za katerega sumi, da ni vse tako kot bi moralo bit. Mi je logično, da če imaš npr. od zdravnika zapovedano počivanje in mirovanje, da nimaš kaj pobirat krompirja, nakupovat v Ikei ali it na morje. To mi je jasno. Ampak, da pa pošlješ kontrolo za vrat mami, ki ima bolniško za svojega otroka? Ej ta mi pa ne gre v račun. Da ima mama lahko težave zato, ker je šla v trgovino dopoldan in ne popoldan? Da to določa ali je otrok res bolan ali ne? To mi je pa še manj jasno. Kateri predpis pa določa pravila odsotnosti starša zaradi nege otroka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: neprestano bolniška
22.11.2009 14:10:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Ampak, da pa pošlješ kontrolo za vrat mami, ki ima bolniško za svojega otroka? Ej ta mi pa ne gre v račun. Da ima mama lahko težave zato, ker je šla v trgovino dopoldan in ne popoldan? Da to določa ali je otrok res bolan ali ne? To mi je pa še manj jasno. Kateri predpis pa določa pravila odsotnosti starša zaradi nege otroka?


vzeti bolniško zase ali pa za otroka je le majhen korak. ti povem, kako je bilo pravkar pri nas: tamal mi prejšnji četrtek pride domov iz vrtca in reče, da ga boli glava in gre spat. ga pobožam in čutim, da ima vročino. pokličem pediatra, povem med. sestri kaj je in vprašam, če se pridemo pokazat. je rekla ni treba, dobite bolniško za petek, če bo šlo pa na slabše, naj se pa oglasimo. user posted image  kar tako, brez pregleda user posted image  sicer tudi sama raje počakam kak dan, preden grem k zdravniku. a sem rabila bolniško, ker žal nimam nikogar, ki bi mi ga čuval. no, potem je pa zares zbolel iz nedelje na ponedeljek (pa samo na sprehod smo šli v nedeljo zvečer), tko, da je dobil AB in še cel teden sva že doma. meni se kar meša že. user posted image

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: neprestano bolniška
22.11.2009 14:28:52   
oka
tko, da je dobil AB in še cel teden sva že doma. meni se kar meša že.


Potem se nama pa lahko skupaj meša, ker sva midve tudi že cel teden doma in na AB.

Lahko,da ti ni bilo treba k zdravniku zato, ker je zdaj zaradi te frdamane gripe taka politika, da samo pokličeš pa dobiš diagnozo in bolniško kar po telefonu. Naša P je presneto stroga in ne da bolniške brez pregleda. Sem enkrat prišla drugi dan bolniške k njej in mi je rekla, da bi morala že prvi dan in da ona noče dajat bolniških za nazaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: neprestano bolniška
22.11.2009 14:34:48   
Anonimen
najhuje pa je, ker sem še jaz vsa na glavo user posted image  s tamalim si kar podajava bacile user posted image  tako lepo vreme je bilo cel teden, midva pa noter zaprta user posted image  niti laufat ne upam it, ker me po grlu žgečka user posted image  user posted image

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: neprestano bolniška
22.11.2009 15:28:10   
oka
Mah jaz imam kar srečo (trkam), da virusi pri mali madam ostanejo.  Je pa tako, da sva po kakšnem tednu ena druge pošteno site. Za mano je pošteno prerekanje, ker pri nas piha kot pri norcih in mala ne sme ven. Mi je ravno danes mala rekla, da naj že spokam v službo. No pa sem v pisarni in opravljam delo minulega tednauser posted image . Blaženost vseh blaženosti. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: neprestano bolniška
22.11.2009 16:04:45   
Lolek in Bolek
tako kot pri Nataši77 je tudi pri nas. Bacile si kar podajamo. Tolikokrat kolikorkrat sem bila bolana od kar je mali začel obiskovati vrtec, nisem bila še nikoli.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 9:23:57   
uwaga
Ma s temi bolniškimi je vedno križ.
Meni je šef rekel, da ne bom dobila nove pogodbe, ko je izvedel, da bom še par mesecev na bolniški. Jaz imam pač slabe izkušnje s tem "vtikovanjem" v bolniške drugih ljudi.
Se mi je pa zgodilo, da sem dobila od ZZZS odločbo, da sem 4 ure v boniški, 4 ure pa v službi in da nimam izhoda. user posted image Potem pa bodi pameten!? Sem tajnico vprašala če me lahko "prežarči" v službo.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 10:56:27   
HuAnita
Mislim, da večina mamic bolniške ne izkorišča, kakšna se pa - kot povsod nekateri najdejo luknje - loti tudi tega...
Zase vem, da sem prve dni z otrokomoma doma, potem ju vozim k babici, ko ni več vročine ipd.
Je pa res, da še nisem uradno urejala bolniške prek zdravnikov, ker sem - JUUUUHUU- s. p.,kar po Kobalovsko pomeni Sebi Prepuščen. Torej, kolikor delam, toliko dobim, državi pa vedarle vsak mesec moram dati enak (ali večji) kos pogače kot prejšnji mesec - tudi zato upam, da mi 3 tedne bolniške ne bo treba nikoli vzeti.
Smo pa imeli tako obdobje, ja, ko je bil mali star eno leto, kar v evo bolezni, vse sta si izmenjvala z enotedenskim zamikom, decebmra pred 2 letoma sem imela opravljneje 4 (!) delovne dni... O temu primerni plači ne bom, rekla bom le, da sem komaj pokrila pogačo za državo...user posted image
Zato se mi pa zdiu nefer, da je v JU bolniška strošek delodajalca, vam vsaj plačajo to, no, mi pa smo sebi prepuščeni....user posted image

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 11:25:02   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

če bi jaz bila zaposlena ko je bil mali prvo leto v vrtcu bi me verjetno odpustili, ker je bil 3 dni v vrtcu, 2 tedna doma,.... 5 dni v vrtcu en teden doma, konstantno


Isto.

Mala žirafa najbrž sprašuje zato, ker si v gospodarstvu  ne bi nihče upal biti toliko v bolniški. Jaz sem npr. lani skoraj cel dopust, razen morja, porabila za bolniško in nikoli več ne bom tega nardila.
Enim se je*be do neba, jaz sem pa gledala, da čimmanj stroškov naredim. In jaz se pajtlam vsak mesec, če mi bodo podaljšali...pa komu na čast. Vem da je faking kriza, sam mam že poln kufer vsega...pa to ja nor rataš


(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 18:33:43   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Zato se mi pa zdiu nefer, da je v JU bolniška strošek delodajalca, vam vsaj plačajo to, no, mi pa smo sebi prepuščeni....user posted image



Za nego dobiš kot s.p. prav tako povrnjenih 80% lanske osnove s strani ZZZS. In za tiste dni ne plačaš prispevkov.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 20:11:52   
Anonimen
Sama bom tu samo toliko pokomentirala, da nikdar ne veste, kdaj bo bolezen zajela vaše bližnje ali celo vas. In ko bodo vas obirali zaradi tega (predvidevam, ker takih ne marajo preveč), vam ne bo ravno prijetno. In obiranje takih ljudi, če nisi spoznan z dejanskim stanjem je ozkogledno in paše nekam v neko štetje pred našim štetjem. Tako, ki je skoz na bolniški zaradi bolezni, jo morda raje vprašajte, kako je in če slučajno kaj rabi, če nima plače ravno direktorske.
Že od nekdaj mi gredo ljudi, ki vedno samo opravljajo, pa človeka niti ne vprašajo dobronamerno, kaj je na stvari, raje opravljajo in iz tega potem en kup neresničnih zgodbic nastane, iz katerih ima taka oseba morda zaradi nekih takih sodelavk težave v službi. In zakaj pravim tako, ker si jo Žirafa označila in ji prisodila na pamet, da izkorišča svojo bolniško za otroka. Si bila že kdaj sama zelo bolna, si imela že kdaj sama morda starše zelo bolne, pa si npr. ko je še zakon dopuščal, morala zaradi njih v bolniško, si imela sploh že kdaj zelo bolnega človeka, da sploh lahko govoriš o izkoriščanju le te? Tipično slovensko, kako ljudje najprej na vse polena pomislijo, ki jih lahko sodelavcu ponudijo. Kaj misliš, da taka vprašanja ne pridejo tudi do nadrejenih, kjer potem padejo pod vpliv morda in jo nadrejeni morda tudi zaradi tega dobi na piko, čeprav bi v nasprotnem primeru razumel, da je pač bolezen višja sila.

Sicer pa, delodajalec ima možnost preverbe pravilne izvedbe in upravičene izvedbe odprtja bolniškega staleža in s tem naj se delodajalec ukvarja.

Vedno pravim, lahko je s polno ritjo srat. V takih primerih je najbolje za razumevanje, da človek kaj takšnega prestane, pa enkrat več ne bo takih vprašanj o izkoriščanju bolniške za kogarkoli sploh podajal.

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 20:42:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Mi smo lani proti eni taki koki sprozili postopek izredne odpovedi delovnega razmerja.




A zdravnik, ki je te bolniške pisal, se je moral tudi kej zagovarjati?



Ne, ker se delodajalec sploh ne sme vtikat v razlog za bolniske odsotnosti.

Pac pa smo narocili nadzor bolniske.
V skladu z zakonom bi zenska morala biti doma in negovati bolnega otroka. Pa ni bila.
Po pogovoru se je odlocila, da bo predlagala sporazumno odpoved, ki smo jo seveda sprejeli.


V tem primeru mislim, da se nista razumeli, ker ni spraševala za zagovor delodajalca, temveč osebnega zdravnika, ki je podal bolniški stalež na podlagi zdravnikovega otroka.

Meni je to čisto smiselno, da pač moraš biti v času bolezni pač doma in imaš dovoljen odhod samo za k zdravniku ali na terapijo. Kaj pa, če nimaš nikogar in moraš v štacuno, enostavno, da nikogar ne moreš prositi (so tudi ti primeri, zato ne o tem, da se pa to ne dogaja). Recimo, če bi imela sama tako in bi bila v zgornjem štuku, kjer zvonca od vrat ne slišim, bi potem dobila odpoved, čeprav bi bila doma? Če pač ravno priče ne bi imela?

Je pa tako, da Komisije tudi izven odhoda k zdravniku ali na terapijo lahko določijo izhod izven doma kljub bolezni.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 20:49:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Repka

Kaj pa, če nimaš nikogar in moraš v štacuno, enostavno, da nikogar ne moreš prositi


saj se stinjam z vsem, ampak ta stavek mi je pa tak prozoren user posted image  misim, kaj za vraga pa tako nujno rabiš iz štacune, da ne more počakat do popoldneva? mi imamo 99% časa prazen hladilnik, pa še vedno nekaj najdemo za pod zob. pa sem grozna kuharica. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 20:52:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: oka

Pac pa smo narocili nadzor bolniske.
V skladu z zakonom bi zenska morala biti doma in negovati bolnega otroka. Pa ni bila.
Po pogovoru se je odlocila, da bo predlagala sporazumno odpoved, ki smo jo seveda sprejeli.


Kako ni bila doma? Mislim tako, "bila sem v trgovini, na sprehodu, da se preluftam" doma al tako "bila sem na morju, žurki" doma? Ker jaz, ko sem na bolniški nafehtam varstvo za malo madam in se spokam ven iz stanovanja v katerem tičim noč in dan ali pa, ko je mala boljša skočiva na kak sprehod. Po tej logiki bi tudi mene lahko doletelo to, kar je vašo delavko. Če si mama v takih okoliščinah, ko se stvari umirijo privošči kako urico zase pa ja ni izkoriščanje bolniške no. Al imam jaz napačno predstavo?


V casu koriscenja bolniske za nego moras biti v casu, ko bi bila drugace v sluzbi doma z otrokom, ali na pregledu pri zdravniku.
Luftanje, kakrsnokoli ze, se smatra za krsitev. Trgovina, kavice, urice zase itd lahko pocakajo na popoldan.

Lahko pa gres seveda zvecer na zurko, otroka pa poturis babiciuser posted image


To ne bo držalo. Če imaš ti bolniško, jo imaš, torej nisi sposoben biti bolan samo dopoldan, popoldan, zvečer pa ne? In če te Komisija dobi v popoldanskem času, torej Komisija Zavoda, da si dopoldan ne moreš delati, popoldan bi pa še pa malo v hribe al pa v šoping, bolniško dobiš nepriznano in s tem odpoved pri delodajalcu. Je čisto nelogično, da otrok rabi osem ure nege, ostalih16 pa ne in si človek potem lahko privošči kar si hoče (torej dela druge stvari). Pol jih lahko tudi v službi dela, če jih lahko še ostalih 16 ur.
Zdravnik lahko tudi sam napiše, da je priporočljiv odhod od doma, potem je vprašanje komisije, ali odobri ali ne. Če ima oseba v odločbi Komisije odobren izhod, se lahko delodajalec postavi na glavo.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 20:57:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Repka

Kaj pa, če nimaš nikogar in moraš v štacuno, enostavno, da nikogar ne moreš prositi


saj se stinjam z vsem, ampak ta stavek mi je pa tak prozoren user posted image  misim, kaj za vraga pa tako nujno rabiš iz štacune, da ne more počakat do popoldneva? mi imamo 99% časa prazen hladilnik, pa še vedno nekaj najdemo za pod zob. pa sem grozna kuharica. user posted image


No prav, pa naj bo prozoren. Nimaš staršev, nimaš bratov, kaj vem, prijateljice imaš kaj vem koliko km stran, nimaš partnerja, enostavno si sam. Kot pravim, so tudi taki primeri. Recimo, da bi bila to sama. Hipotetični primer. Sem brez avta. Povej mi, grem od zdravnika in kako naj potem z otrokom navozim domov še nekaj vreč iz štacune, da bom do naslednjega izhoda, ko bom šla k zdravniku, kaj vem, morda čez 14 dni, odvisno, kdaj me naroči, vse to izvedem? Gre zgolj za hipotetični primer. Obstajajo pa.

Kot pravim, če imaš odločeno za nego otroka, da moraš biti doma, pomeni za komisijo, da si doma ne samo osem ur, ampak še ostalih 16. Ker v bolniškem staležu, če te preverja Komisija, te lahko preveri tudi ob šestih popoldan, če se jim gre nekoga dobiti na piko. Je že bil primer.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 21:02:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Mislim, da večina mamic bolniške ne izkorišča, kakšna se pa - kot povsod nekateri najdejo luknje - loti tudi tega...
Zase vem, da sem prve dni z otrokomoma doma, potem ju vozim k babici, ko ni več vročine ipd.
Je pa res, da še nisem uradno urejala bolniške prek zdravnikov, ker sem - JUUUUHUU- s. p.,kar po Kobalovsko pomeni Sebi Prepuščen. Torej, kolikor delam, toliko dobim, državi pa vedarle vsak mesec moram dati enak (ali večji) kos pogače kot prejšnji mesec - tudi zato upam, da mi 3 tedne bolniške ne bo treba nikoli vzeti.
Smo pa imeli tako obdobje, ja, ko je bil mali star eno leto, kar v evo bolezni, vse sta si izmenjvala z enotedenskim zamikom, decebmra pred 2 letoma sem imela opravljneje 4 (!) delovne dni... O temu primerni plači ne bom, rekla bom le, da sem komaj pokrila pogačo za državo...user posted image
Zato se mi pa zdiu nefer, da je v JU bolniška strošek delodajalca, vam vsaj plačajo to, no, mi pa smo sebi prepuščeni....user posted image


Vsaka dejavnost ima svojo kolektivno pogodbo. Ju je negospodarska, vi ste gospodarska, je pa tako, da se vse preveč ljudi boji za službe in se zato tudi ne upajo/te spraviti v neko večjo enoto in pritisnili kaj vem, npr. na sindikaliste, podali pobudnice in stopili v bran. V tujini npr. je to drugače.

Če podam, izven tega konteksta, kako gre to v tujini, ne vem več točno, v kateri državi so tudi prepovedali kajenje v prostorih, pa je veljal samo kratek čas, ker so si ljudje izborili svojo demokracijo. No, pri nas je pa pač ostalo tako kot je. Če razumeš, kaj sem želela povedati.

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 21:06:19   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Repka

Je čisto nelogično, da otrok rabi osem ure nege, ostalih16 pa ne in si človek potem lahko privošči kar si hoče (torej dela druge stvari). Pol jih lahko tudi v službi dela, če jih lahko še ostalih 16 ur.


Nikoli mi še ni padlo na pamet, da bi med nego šla v trgovino - tisti čas, ko sem sicer v službi. Isti čas kot jaz, je v službi tudi očka - to je razlog, da nego sploh kdaj koristim. Ko pa pride očka domov, mi na kraj pameti ne pade misel, da sem dolžna čepeti doma, ker mi ZZZS plačuje nego. Ja, plačuje mi jo v času, ko ne morem biti v službi, ker otrok ne more v vrtec in ker mora očka v službo (lahko je tudi obratno in je očka doma pa jaz v službi). Popoldne in zvečer ima otrok 2 starša, ki nista obvezana it v službo in lahko torej ALI eden ALI drugi skrbi za otroka. Na podlagi česa že jaz ne bi smela kamor mi srce poželi user posted image Ali pač ti predlagaš, da bi bila recimo mama v službi od 9-17, mož pa bi se za čas otrokove bolezni nekako poskušal dogovoriti z delodajalcem, da bo delal od 18-2h zjutraj (ne vem sicer kaj), da ne bo šlo kaj v breme ZZZS?
Tudi na plačilnem listu mi obračunajo 8 in ne 24 ur nege dnevno...

Bom fejst potrkala, ker sin, kljub temu, da še nima 3h let in je v vrtcu, že od decembra08 ni bil bolan, ampak kar se tiče dajanja nege - moja pediatrinja mi je še vedno naročila, naj prve 3 dni bolezni (v kolikor gre za vročino) otroka sploh ne vodim tja. Nego je pa vseeno odprla. Kot razvidno, ji je jasno, da tega ne izkoriščamo. Tudi dohtarca mi za bolniško še nikdar ni rekla, da se moram prit pokazat, preden mi je odprla bolniško.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 23.11.2009 21:12:20 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 21:10:22   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


Zato se mi pa zdiu nefer, da je v JU bolniška strošek delodajalca, vam vsaj plačajo to, no, mi pa smo sebi prepuščeni....user posted image

Tole bom še pokomentirala... Bolniška je strošek delodajalca - tudi v privat firmi. V tvojem primeru si ti delodajalec - torej gre tu za isto stvar.
Nega ni stropek delodajalca - je strošek ZZZSja. To najbrž dobiš tudi ti, ne?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: neprestano bolniška
23.11.2009 21:11:28   
ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: oka
Kako ni bila doma? Mislim tako, "bila sem v trgovini, na sprehodu, da se preluftam" doma al tako "bila sem na morju, žurki" doma?


V casu koriscenja bolniske za nego moras biti v casu, ko bi bila drugace v sluzbi doma z otrokom, ali na pregledu pri zdravniku.
Luftanje, kakrsnokoli ze, se smatra za krsitev. Trgovina, kavice, urice zase itd lahko pocakajo na popoldan.




Ne vem sicer, kako je s tem formalno, ampak del bolniške je zame tudi to, da bolnemu otroku priskrbiš limone, karkoli je takrat zmožen pojest (piškote, sadje, kornflex, juho), zdravila, robčke,... In ni me treba zdaj lovit na tem, da imaš pač doma zalogo. Pri nas kot zakleto čajnih vrečk zmanjka ravno takrat, ko se nekdo prehladi.
Nimamo vsi ves čas doma popolne bojne opreme za primer kakršnekoli bolezni.
To, da se premakneš iz hiše, samo po sebi pomoje še ni kršitev bolniške. Je pač razlika, če te dobijo v lekarni ali v H&M.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: neprestano bolniška
24.11.2009 7:03:53   
Dashenka
Nikoli mi še ni padlo na pamet, da bi med nego šla v trgovino - tisti čas, ko sem sicer v službi. Isti čas kot jaz, je v službi tudi očka - to je razlog, da nego sploh kdaj koristim. Ko pa pride očka domov, mi na kraj pameti ne pade misel, da sem dolžna čepeti doma, ker mi ZZZS plačuje nego.


Nihce na pravi, da moras biti 24 ur na dan doma v casu koriscenja bolniske za otroka.
Doma moras biti le v casu, ko negujes otroka in zato ne mores normalno iti v sluzbo.

Kar pomeni, ce hodis v sluzbo dopoldan in je ocetov oce zaposlen in prav tako v sluzbi, potem moras biti pac dopoldan doma z otrokom in ga negovati.
Popoldan in zvecer pa ti seveda lahko po mili volji nakupujes limone in robcke, gres na sprehod v fitnes, savno, se luftas itd.

In velika vecina starsev to tudi pocne, torej ne izkorisca bolniskih za otroke in ostane doma le takrat, ko je to res potrebno in seveda neguje otroke.

Kot sem rekla, pa se sem ter tja najde kaka cvetka. In take okolica in delodajalci zelo hitro prepoznajo ter vcasih (ce se jim le ljubi) tudi ustrezno ukrepajo.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: neprestano bolniška
24.11.2009 9:22:25   
ninocka
Jst grem pa velikokrat na sprehod z malimi, ko smo doma na bolniski. Zdravnica mi vedno rece, da je boljs, da smo zunaj na zraku, kot da doma bacile mesamo. Vmes pa prezracim hiso.

Mene pa bolj moti to, da ce je mama na porodniski, oce ne dobi bolniske za otroka. Evo, pri nam se je zdaj nardilo, da sta obadva velika zbolela, jst tudi (trebusna viroza) in ne morem skrbeti za njiju, ker se najmlajsega komaj dvigujem, moj pa ne dobi bolniske...super, kaj naj recem...

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Kje živite?
Ela123

Ali živite na Ptuju, v Ljubljani...

Ptuj z okolico (17%)

Ljubljana z okolico (46%)

Maribor z okolico (25%)

Portorož... z okolico (12%)


Število vseh glasov: 299

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!