|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
20.11.2009 13:09:12   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Me zanima kaj razumete pod frazo, da se preživlja kvaltetni čas z otrokom. Ker sem že nekajkrat zasledila te besede tu na spletu pa tudi v real life-u. No me zanimajo kriteriji , da lahko potem rečeš, da preživljaš čas z otrokom - kvalitetno.


To razumem kot frazo, ki opravičuje dejstvo, da si v službi (zanalašč ne bom napisala, da delaš) od jutra do sutra, svoje otroke pa poturiš v vrtec od prve možne jutranje ure, popoldan pa te vzgojiteljice čakajo, da prideš po otroka 15 minut po tem, ko je vrtec že zaprt, ko pa prideš domov pa otroke pošlješ otroke eno nadstropje više/nižje k noni, da je z njimi do večera, potem jih pa zvečer umiješ in prebereš pravljico.
To je to - časa z otrokom ne preživljajo kvantitetno ampak kvalitetno. user posted image
Zelo kvalitetno.


No nekaj takega mi je prišlo na misel, glede na to , da ta izraz uporabljajo večinoma " zelo zaposlene  mame" , ki živijo še za kaj drugega kot samo za otroke user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
20.11.2009 13:25:50   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa tako globoko običajno ne razmišljam, da bi razglabljala o tem kaj je kvalitetni čas z otrokom......user posted image

in so mi takšni izrazi kot "kvalitetno izkoristiti čas z otrokom"...."smo dramatično izboljšali kakovost našega življenja, ker nimamo televizije" smešni in me bolj spominjajo na samodokazovanje starševske pomembnosti.......ko vlogo starša pojmujemo kot službeni projekt in ne kot nekaj naravnega in samoumevnega.....


Smjlikiseklanjadotal

podpis

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
20.11.2009 13:31:03   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

No nekaj takega mi je prišlo na misel, glede na to , da ta izraz uporabljajo večinoma " zelo zaposlene  mame" , ki živijo še za kaj drugega kot samo za otroke user posted image .


No vidiš, da veš. user posted image

Jaz razumem, da je marsikdo v situaciji, ko zaradi golega preživetja preživlja večino časa v službi in RES dela, večinoma tudi fizično, in da teka od enega konca do drugega, da bi oba konca skupaj za silo staknil - tem moje sporočilo ni bilo namenjeno - jih je pa kar cela množica takih v stilu "ni ga čez komot" in taki so ponavadi tisti, ki svoj čas z otroki preživljajo kvalitetno.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
20.11.2009 14:13:25   
čmrgelj
pojem o kvalitetnem preživljanju z otrokom po moje pomeni to da sta tisti čas oba zadovoljna ne samo eden, pa ni glih važno kaj počneta saj vsi tko in tako ne počenjamo istih stvari, in da sta konec dneva oba zadovoljna in se ti to še kakšno uro po tem pozna.



_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
20.11.2009 14:43:09   
pf
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

zame to pomeni,da se aktivno otroku posvetis,ne pa,da npr.visis na netu,otrok pa postopa okoli in mu je dolgcas.Lahko si cel dan z otrokom,pa ima manj od tebe,kot drugi,kjer je mama z njim le pozne popoldanske ure,vendar takrat aktivno-se igrata,sta zunaj,mu prisluhne...


Se podpišem pod tole.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
20.11.2009 16:34:48   
ksenija12
Tri ključne besede: kvaliteta, čas, otrok..osebno mislim, da bi bilo bolj bolje namesto kvaliteten čas z otrokom uporabljati besedo kvaliteten odnos z otrokom. Pri tem se mi zdi najboljša popotnica, ki jo lahko skozi svoje druženje z otrokom dam to, da bo znal živeti, se veseliti, igrati ali jokati  z menoj ali brez mene. Pa naj govorim o enem, dveh ali večih otrocih, ki rastejo skupaj. Pri nas so recimo sobote popoldan in nedelje rezervirane za družinske izlete v hribe. To pomeni, da gremo skupaj v naravo, veliko hodimo (eni se nosijo:), malicamo..vmes se pogovarjamo o vsem mogočem, pojemo..skratka imamo se lepo..kdaj drugič pa malo manj lepo, ker je pač slab dan, ali pa kdo ni razpoložen...Vendar za nič manj kvalitetnega dneva nimam kakšnega od tistih popoldnevov, večerov, ko sva z očijem globoko zatopljena v pogovor o naši trgovinici, o idejah..naša škrata pa se sama igrata z avtomobilčki, sestavljata kocke..in tako razvijata pomemben občutek, da tudi starši potrebujejo čas zase.  

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
20.11.2009 18:31:58   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Me zanima kaj razumete pod frazo, da se preživlja kvaltetni čas z otrokom. Ker sem že nekajkrat zasledila te besede tu na spletu pa tudi v real life-u. No me zanimajo kriteriji , da lahko potem rečeš, da preživljaš čas z otrokom - kvalitetno.


kvalitetni čas je takrat, ko ti otroci dajo 5 minut, da v miru kafe spiješ.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
20.11.2009 18:35:45   
Šarki

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


kvalitetni čas je takrat, ko ti otroci dajo 5 minut, da v miru kafe spiješ.


user posted image user posted image user posted image that will never happen



razen če spijo

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
20.11.2009 18:55:38   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Me zanima kaj razumete pod frazo, da se preživlja kvaltetni čas z otrokom. Ker sem že nekajkrat zasledila te besede tu na spletu pa tudi v real life-u. No me zanimajo kriteriji , da lahko potem rečeš, da preživljaš čas z otrokom - kvalitetno.


kvalitetni čas je takrat, ko ti otroci dajo 5 minut, da v miru kafe spiješ.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Te kvalitete časa že dolgo nisem okusila...
Razen, ko otroka preživljata kvaliteten konec tedna s starimi starši kot npr. danesuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
21.11.2009 2:08:57   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Me zanima kaj razumete pod frazo, da se preživlja kvaltetni čas z otrokom. Ker sem že nekajkrat zasledila te besede tu na spletu pa tudi v real life-u. No me zanimajo kriteriji , da lahko potem rečeš, da preživljaš čas z otrokom - kvalitetno.



Veš vsaj to kdaj doživiš kvaliteten seks.....user posted image user posted image user posted image ....

No če si se spomnila user posted image ...upam da si se user posted image , potem veš da je za to potreben čas, lokacija, menjanje položajev, lepe besede, zbranost...uporabljanje pripomočkov ......no pri kvalitetnem času z otrokom rabiš vse to ...KVALITETNO...
učinek je pa enak...obakrat boš dosegla vrhunec...enkrat družinskega enakrat malo drugačnega..

pa lp user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
21.11.2009 7:17:34   
Hope2
Kvaliteten čas z otrokom je zame vsak čas, ko sem z otrokom, tako z mislimi kot telesom. Torej sva skupaj in nekaj počneva skupaj, vseeno kaj, četudi lumparije ali brezvezne stvari, niti pod razno se ne rabiva učit, da bi dosegla kvaliteten čas. Nekvaliteten čas pa bi že bil, če si fizično ob otroku, pa si z mislimi drugje, da hkrati tipkaš na računalnik, bereš cajtng, da se vležeš ali vsedeš k otroku, ki se igra, pa samo meditiraš in gledaš v luft in samo čakaš, da pride ura za spanje

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
21.11.2009 8:14:32   
rija
meni je to takat, ko sem z otokom.

pa naj leživa, naj jeva, naj gledava risanke, se potepava....tuliva v luno, se prepirava....ker od čisto vsake stvari odneseš NEKAJ.

se pa tudi meni zdi, da en kup staršev s slabo vestjo uporablja ta termin, da se sami pri sebi opravičijo, da so več kje drugje kot ob svojih otrocih.

meni je že od rojstva zelo pomembno, da sem s svojim otrokom. tudi na račun službe in financ. to je zame čas, ki ga ne želim zamuditi, ki mi ga nobeden ne  more povrniti in ki mi prinaša veliko, veliko zadovoljstva.

tudi zdajle, ko je moj mali v transu in ne dojema okolja okrog sebe (beri gleda risankouser posted image ) jaz pa uživam ob kofetu in pisem te globokoumne misliuser posted image user posted image user posted image

no, že šiba k meni....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
21.11.2009 8:33:42   
mika
midve sva včeraj plesali, potem sva igrali spomin 2x, se cartali, lupčkali..... in mi reče...
mami, dovolj sem bila s tabo, grem k dediju.user posted image  Sem ji rekla, da bi se še kaj druga igrali, pa mi odgovori: sej pridem potem nazaj k tebi
 
 si kar sama izbira, s kom in koliko časa bo preživljala kvaliteten časuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
21.11.2009 14:16:45   
onka
Kvalitetno...ja....hm.....ko spiva, a ne ....no to je kvaliteteta za obauser posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
21.11.2009 20:48:32   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mika

sej pridem potem nazaj k tebi
 
 


Ali pa: Pejmo k babi na obisk, ker me pogreša, aveš!?"...ja, haha, ful so face male.

Meni je včeraj zjutraj, ko je odhajala v vrtec prav tolažeče rekla: "ne bit žalostna, sej bom kmalu doma!"


tko da več ne veš kdo koga rabi - otrok tebe ali ti njegauser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
22.11.2009 12:19:06   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

ja pa saj veš kdaj preživiš z otrokom kvaliteten čas in kdaj ne?? kak tega ne zastopiš, ne zastopim res ne.

Jaz bi se najbolj strinjala kar z nives. Gotovo vsaka mama najbolje ve, kakšna razlika je med biti prisoten ob otroku ali z njim kvalitetno preživeti čas. Tista, ki je prepičana, da dela prav, ne išče drugod potrditve. Tista, ki jo grize dvom o pravilnosti lastnega ravnanja, pač situacije drugače mislečih potencira v neke ekstremne položaje ter s pljuvanjem po njih zdravi svoje komplekse oz. tako pomiri svojo slabo vest.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
23.11.2009 12:12:17   
čmrgelj
Jaz bi se najbolj strinjala kar z nives. Gotovo vsaka mama najbolje ve, kakšna razlika je med biti prisoten ob otroku ali z njim kvalitetno preživeti čas. Tista, ki je prepičana, da dela prav, ne išče drugod potrditve. Tista, ki jo grize dvom o pravilnosti lastnega ravnanja, pač situacije drugače mislečih potencira v neke ekstremne položaje ter s pljuvanjem po njih zdravi svoje komplekse oz. tako pomiri svojo slabo vest.
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

[user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
23.11.2009 12:39:37   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Me zanima kaj razumete pod frazo, da se preživlja kvaltetni čas z otrokom. Ker sem že nekajkrat zasledila te besede tu na spletu pa tudi v real life-u. No me zanimajo kriteriji , da lahko potem rečeš, da preživljaš čas z otrokom - kvalitetno.



Veš vsaj to kdaj doživiš kvaliteten seks.....user posted image user posted image user posted image ....

No če si se spomnila user posted image ...upam da si se user posted image , potem veš da je za to potreben čas, lokacija, menjanje položajev, lepe besede, zbranost...uporabljanje pripomočkov ......no pri kvalitetnem času z otrokom rabiš vse to ...KVALITETNO...
učinek je pa enak...obakrat boš dosegla vrhunec...enkrat družinskega enakrat malo drugačnega..

pa lp user posted image



No zanimivo, ne za družinski ne za partnerski orgazem ne potebujem posebne lokacije, polažaje ...pripomočke? Za oba sta mi pomemna jaz in on. user posted image  Ali pa vsi tri skupaj user posted image

No po odgovorih sodeč ima vsaka svoje tolmačenje tega "kvalitetnega" časa, mi je bila pa ena misel tako zelo všeč, da sem jo prepisala

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
23.11.2009 14:26:58   
HuAnita
Zdaj je moderno, da se 100% in še več ukvarjamo z deco... In to kakovostno... Kaj to je pri nas, težko rečem. En dan pomeni to, da gremo kljub nalivu na sprehod, da jima pokažem, da se da tudi v turobnem vremenu kaj početi, opazujemo, kako se kapljice zbirajo v lužo, drugi dan mi pomagata peči palačinke, tretji dan kaj izdelujemo, četrti dan mi pomagata pospravljati, peti dan, hm, sem poa morda malo nataknjena, pa ju pustim, da se igrata (in prepirata in fajtata!) sama, redko posežem, ker si morata izobilikovati značaje in se malo obrusiti. Itak ne pomaga, če ves dan ponavljam, naj se ne tepeta...

Nekomu je plafon, da otroka pelje v Đunglo, tudi jaz ju - samo 1 x letno, raje imam, da gremo živali pogledat v živo - račke na bližnji ribnik. Nekdo raje kot prebere zgodbico, zažene dvd z risankami, tretji ustreže otroki v vsaki želji in mu 1009 % ne dovoli, da se s kako 'napako' česa nauči...
Smo različni. Jaz tega 'kakovostnega' časa ne idealiziram preveč, ker pač vsakemu to pomeni kaj drugega, definitivno pa je povezan tudi s kvantiteo - in se nekako ne strinjam s tistim, bolje 2 uri na teden kot 10 ur nekakovostnega časa - morda pa se takrat otrok o sebi in življenju nauči veliko več, kot bi se, če se 99 5 ukvarjamo z njim...
In ali ni nek rek, češ da starši ne smemo delati vsega, da bi bil otrok srečen, ampak da bo znal živeti?

Ne govorim zdaj o tem, da ga je treba zanemarjati do amena, ampak pretirano 'ukvarjanje' pa tudi ne vem, kam pelje...

Drugače pa je meni recimo zelo kakovosten čas, tik preden zaspita, takrat se mi - v temi in utrujena od vragolij - najbolj odpreta in zaupata...





(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
23.11.2009 21:08:10   
mamamajča
Mene je pa najbolj podžgalo, ko je ena izjavila, da starši v bloku ne moremo preživljat časa tako "kvalitetno" s svojimi otroki kot tisti v hiši. Pa kaj smo v bloku retardirani al koga?
Joooooj...

Glede kavice- mam na srečo tolk samostojnega sina, da mi pa bp pusti mojih 10minuser posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
23.11.2009 21:40:54   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Mene je pa najbolj podžgalo, ko je ena izjavila, da starši v bloku ne moremo preživljat časa tako "kvalitetno" s svojimi otroki kot tisti v hiši. Pa kaj smo v bloku retardirani al koga?
Joooooj...

Glede kavice- mam na srečo tolk samostojnega sina, da mi pa bp pusti mojih 10minuser posted image



glede kavice - sploh ni catch v samostojnosti otrokuser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
23.11.2009 21:49:31   
živa
Jaz sem pri prvem otroku včasih komaj čakala, da pride mož iz službe in ga prevzame. Nekako mi ni prišlo na misel, da bi npr. opravljala gospodinjska opravila z njegovo pomočjo, ampak sem se z njim igrala in igrala in igrala ali šla na sprehod ali plavat ali na gibalne urice ali ...  Skratka, saj razumete. Potem je kmalu prišel drugi otrok in po hudem prvem letu (ljubosumje, starejši še ni govoril, bolezni ipd.) je postajalo vedno bolje in bolje. Zdaj (4 in 2 leti) navadno komaj čakam, da ju vzamem iz vrtca in počnemo stvari skupaj. Prav nobene panike ni, da sem sama z njima, včasih dan na dan. Res je, da se sama malo zamotita, vendar gre tudi za to, da jaz zdaj z njima sesam, dam prat, pomivat, kuham, zlagam perilo ... Morda čas po nekaterih merilih ni tako kakovosten, kot je bil, ko sem imela samo enega otroka, smo pa vse mnogo bolj zadovoljni in jaz mnogo manj utrujena, bolj polna energije, srečna ipd.

Lp,

živa


(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kaj pomeni "kvalitetni " čas - ...
23.11.2009 23:00:31   
Rubin.
Kvalitetno preživljanje časa z otrokom za mene pomeni: skupno ustvarjanje, branje pravljic, igranje družabnih iger, sprehodi, ckrljanje. Zna se pa zgodit, da tudi opravljanje gospodinjskih opravil postane to, sploh če načneva kakšno temo in rešiva problem. Eto to je to - na kratko.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?